Šta je novo?

Dobre Slusalice(Muzika, Igre, Filmovi) do 100 evra

Ja sam upravo narucio i platio Samson SR850 kod nas. Preferiram Superlux 668b zbog headband-a koji su uzeli od AT umesto ovog od AKG ali nisam mogao da propustim ovu sansu. Em su jeftinije [sto je bas suprotno nego preko, gde su Samson SR850 bas nesto skuplje od Superlux 668b] em ih ima kod nas i ne moram sad da cimam burazera.

Kako izgleda kod tebe, jesi li stigle? Meni danas stigao paket sa Superlux 668B, prvi utisci su odlični, definitivno ostaju, nema govora o vraćanju. :guitar:

Bass neverovatno dobar, precizan i dubok, već u prvim minutima slušanja mi je bilo jasno da su moje dosadašnje slušalice SONY MDR-XD100 izgubile bitku, u stvari teško je reći izgubile, ovo je brutalno gaženje. :-devil-:

Približan opis: kada slušam istu muziku, Superlux zvuče kao dobra muzička linija, SONY kao neki omanji kasetofon prosečnog kvaliteta. :d

Narednih dana stiže kompletniji opis i utisci, uglavnom, gigantski zvuk za male pare, potpuno razumem opise oduševljenih korisnika.

I to bez "usviravanja" (burn in), navodno posle toga zvuče još bolje, znači direktno iz kutije zvuče fantastično.

@Sp!R1T: hvala, možda će nekom koristiti, biće super ako ih ima tamo po toj ceni.
 

Prilozi

  • superlux 668b.jpg
    superlux 668b.jpg
    80.4 KB · Pregleda: 111
Poslednja izmena:
Naravno da nisu stigle. Posle 4 dana zavlacenja su mi javili da nemaju sluslaice i 6. dana mi vratili pare. Nikad nista vise ne narucujem preko svezakucu.rs Nista cekam da stigne nova tura na onom drugom mestu ili cu preko burazera uzeti tu u nemackoj. Drago mi je da si zadovoljan ;) Sta je sa ostalim modelima? Jel si i njij narucio? Utisci u odnosu na 688b?
 
Accuphase, pre dva dana stigle su mi Sennheiser HD 598 i platio sam ih 155 evra. U Nemackoj naravno, posto zivim ovde sada.

Utiska jos nema jer ih jos nisam slusao bas kako treba, samo na integrisanoj zvucnoj karti, za sada. Probacu na mini liniji trebalo bi da je za nijansu bolji zvuk.


P.S. U medjuvremenu sam ih malo odvrnuo, zvuk je cist da cistiji ne moze biti.
 
Naravno da nisu stigle. Posle 4 dana zavlacenja su mi javili da nemaju sluslaice i 6. dana mi vratili pare.

Šteta, mogli su odmah reći, a ne da razvlače sa obaveštenjem. :smash:

Sta je sa ostalim modelima? Jel si i njij narucio? Utisci u odnosu na 688b?

Odustao sam privremeno, ove 668B su mi bile prve na listi, i drago mi je da su se opet pojavile u ponudi, pomislio sam na trenutak da ih više neće biti.

Ukapirao sam da ću se zapetljati sa 3 modela odjednom, malo sam i u frci sa vremenom, tako da ne bih stigao da ih preslušam kako treba. Kupovina ostalih modela je pomerena za par nedelja, mada izgleda da ću naručiti samo još Superlux 681 i AKG jastučiće. Do tada ću pokušati (ako stignem) da napravim filter za 681, tako da bih mogao da poredim zvuk sa njim i bez.

Accuphase, pre dva dana stigle su mi Sennheiser HD 598 i platio sam ih 155 evra.

Super, čestitam na kupovini, mislim da ćeš svakako biti zadovoljan sa zvukom.

Nabavi obavezno zvučnu kartu sa pojačalom za slušalice, razlika je ogromna u odnosu na običan line-out izlaz sa integrisane zvučne.

Bar Asus Xonar DG, ako ne nešto bolje, mada nisam imao prilike da je čujem, ali verujem da je daleko bolja od integruše.
 
Ja sam mislio da kupim za mesec ili dva ovu zvucnu, kazi mi da li imas iskustva sa njom ili si cuo da je neko ima ?

http://geizhals.at/de/709350
 
Sa time tesko da neko ima iskustva, to je novi proizvod. I mislim da nema pojacalo, no nisam siguran. Sem toga, mislim da ce se sloziti mnogi i reci da se manes Creative-a... DX ti je bolji izbor. Za manje novce. Pa cak i da ukombinujes onaj CMOY sa njime mislim da si daleko od te karte koju prizeljkujes i za malu razliku u novcu...
 
Sad ste i mene isprimali na te SR850. Ako ih neko nađe kod nas nek javi. U artistu i svezakucu ih nema na stanju
 
Kako ce raditi SAMSON SR850 bez headphone amp-a ili na muzickoj kartici s obzirom na nisku impedancu od 32 oma?
 
Trebalo bi da rade dobro, neko grubo pravilo glasi: što je niža impedansa slušalica, lakše su za pogon, naravno da ima ovde izuzetaka, ali je prilično tačno.

Superlux 668B (56 Ω) rade solidno na integrisanoj zvučnoj (Realtek ALC 892), maksimalna glasnoća nije nešto zavidna, ali je zadovoljavajuća. U odnosu na moje dosadašnje slušalice SONY MDR-XD100 (70 Ω) su prilično glasnije, bar 50%, možda i više.

Line-out od zvučne karte (Auzentech X-Fi Forte) je otprilike duplo glasniji u odnosu na line-out od integrisane, a hedaphone out ima tolike rezerve da praktično ne mogu dati neko poređenje, o maksimalnom odvrtanju nema ni govora, ne usuđujem se da pokušam, pošto je nepodnošljivo preglasno, svaki pokušaj završava skidanjem slušalica sa glave. :d

Otprilike ovako izgleda subjektivni osećaj glasnoće:

Realtek ALC 892 podešen na maksimalnu jačinu + AIMP3 na maksimum = 100%

Auzentech line-out na 100% + AIMP3 na 50% = glasnoća kao na Realtek

Auzentech headphone out na 100% + AIMP3 na 8% = glasnoća kao na Realtek
 
Accuphase, da li mozes da mi kazes kako se ove moje Sennheiser HD 598 slusalice ponasaju na integrisanoj zvucnoj a kako bi se ponasale na ovoj Creative Sound Blaster Recon3D, link sam dao gore.

Posto sam resio da stedim pare za malo kvalitetniju zvucnu, smatram da je Creative Sound Blaster Recon3D idealan izbor za mene. Imam i dobre drvene zvucnike tako da kvalitet zvuka nije kompromitovan losim zvucnicima.
 
Ne mogu ti nažalost ništa pomoći, nisam se sreo sa tom zvučnom, niti naleteo na bilo kakav ozbiljniji test, tako da ne mogu dati neku procenu.

Zvučno bi trebala biti svakako iznad integruše, e sada, koliko, nemam pojma.

Moj predlog je da sačekaš malo dok ne nalete neki testovi, ili ako si nestrpljiv, kupi ASUS Xonar DG, nećeš puno izgubiti nakon prodaje, pošto je veoma jeftina.

Ili idi na sigurno, skupljaj pare za ASUS Xonar ST/STX, možda ASUS Phoebus (novi model, nema testova, ne znam cenu, biće možda dobra).

Odličan izbor je i ova koju ja imam, Auzentech X-Fi Forte, bar za muziku, ne mogu dati neograničenu preporuku za nju, pošto imam mali problem sa njom u igrama, pojavljuje se povremeno - izbaci me iz igre sa nekim šumom, i samo restart pomaže. Moguće je da su ostali repovi od drajvera od prethodne zvučne (Audigy 2ZS), pa oni prave zvrčku, a možda čuči i neki bug u njoj (drajverima), još ne znam.

Planiram kompletnu novu instalaciju, ali nikako da ugrabim vremena da uradim to, da vidim o čemu se radi.
 
Poslednja izmena:
Verovatno je to samo rep od prethodnih drajvera za Audigy karticu, nadam se da ce reinstalacija da sredi problem.

Imam jos vremena dok kupim neku zvucnu, trenutno imam drugu listu prioriteta, zvucna mi jeste u glavi ali ne neposredno. Najdalje za tri meseca kupicu je !


Sto se tice mojih slusalica Sennheiser HD 598, prezadovoljan sam. Zvuk je cist i jasan, cujem sada mnoge detalje koje ranije nisam cuo. Jedva cekam da ih isprobam u igrama, posto treba da instaliram legalni Windows 7 Profesional x64, tako sa sada radim sa kompa moje zene.


Mogu da pretpostavim kakvu bih kristalnu jasnocu i cistinu zvuka imao sa bilo kojom boljom zvucnom karticom tipa Creative, Asus ili Auzentech !!!
 
@Accuphase

Kakve su Superlux 668B po pitanju udobnosti? Tj da li uopšte imaš neke zamerke?
 
Poslednja izmena:
Samson SR850 izgleda nece imati skoro na stanju tako da cu sutra/prekosutra naruciti AKG K81DJ za iPod nano, a SR850 kasnije kad nabave za komp, za muziku i gaming. Postoji i treca opcija koju ne bi sad naveo ali ako ispadne to javljam utiske i napravi cu review. Pozdrav
 
@Accuphase

Kakve su Superlux 668B po pitanju udobnosti? Tj da li uopšte imaš neke zamerke?

Prilično dobre su po pitanju udobnosti, za nijansu stežu više nego što bih želeo, ali ništa strašno, razapeću ih na paketu knjiga kada ih ne koristim, tako da se malo rašire.
Posle nekoliko sati malo mi smetaju ispod ušnih resica, tu najviše osećam pritisak.

Jastučići su od veštačke kože, i nešto su tvrđi nego što bih želeo, ali to sam znao i ranije (kroz čitanje utisaka korisnika), zameniću ih sa velurskim jastučićima od AKG K240, koji su puno udobniji.

To su jedine mane za sada, nisu velike, i ne kvare mi utisak.
 
Poslednja izmena:
17 evra ovde u Nemačkoj.

Ne znam zašto Superlux propušta ovu priliku da zaradi fino i na jastučićima, za 668B izađu oko 60% cene slušalica, a za model Superlux 681 skoro 90%. :D
 
Njima je bitnije sto jeftinije i efikasnije da izbace svoj proizvod. Da zele da zarade vise napravili bi lepse i udobnije slusalice za 150-200e al ocigledno ne zele ili ne mogu.
 
Nakon što sam ih raspakovao oduševio sam se kvalitetom izrade, udobnošću, zvuk je pun odlično se čuju srednji i visoki tonovi, kao i bas, međutim mišljenja sam da bi zvuk morao da bude još jači nego što jeste. Poredio sam ih sa starim sluškama iako su kvalitetnije od njih zvuk je razočaravajuće slabiji, da li bi sa zvučnom karticom dobio na jačini? Da sam znao da će zvuk biti slabiji ne bih ih kupovao jer sad moram da dodatno razmišljam o zvučnoj kartici što sve kada se sabere izađe kao neke iz više klase.

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Za neke više klase integrisana zvučna bi bila još neadekvatnija.
 
Upravo tako.

Toso, treba ti bar Xonar DG (PCI slot) ili DGX (PCI-E). Ako ti ne odgovara karta koja zauzima slot onda vec za 40-50$ imas bolja (usb) resenja, od uredjaja velicine usb flash-a do alu kutija od 500-600g :)
 
Nazad
Vrh Dno