Šta je novo?

i5-2500k na 4,6ghz za svega 25 sekundi?

Sigurno, ali u ovom chiefteku ovo je vise nego odlicno. Sve u svemu, ne treba mi ovakav zver, cisto sam eksperimentisao...
 
Eh, ovo sam dobio na "poklon" jer covek nije ima da mi vrati mog najboljeg druga zvani dzonikesa :D salu na stranu, aj da probam sta moze...inache, do sada nista nisam klokovao...ni svoj 2600k, msm, sta ce mi kada samo surfujem...e, jos nesto, sta je razlika linx i linx awx, gde mogu to namestiti?
 
Eh, ovo sam dobio na "poklon" jer covek nije ima da mi vrati mog najboljeg druga zvani dzonikesa :D salu na stranu, aj da probam sta moze...inache, do sada nista nisam klokovao...ni svoj 2600k, msm, sta ce mi kada samo surfujem...e, jos nesto, sta je razlika linx i linx awx, gde mogu to namestiti?

Morash da imash service pack 1 za win 7 i morash da skinesh drugi linx tj. LINX AVX
 
Ahoj ljudi!

Evo da se i ja pridružim SB OC klubu. Konfiguracija je iz profila.

Cilj mi je bio da postignem 4,5 GHz za 24/7, pa sam proveo neko vreme čitajući tutorijale i gledajući YT klipove sa tom tematikom. Na kraju sam pronašao postavku za koju sam smatrao da će mi odgovarati i rešio da pokušam.

Postavke u biosu su sledeće:

AI Overclock tuner > Manual
Turbo ratio > All Cores in OS
Core Values > x45
Internal PLL overvoltage > Enabled
OC Tuner > Cancel
Loadline calibration > Extreme
VRM > Auto
Phase control > Extreme
Duty control > Extreme
CPU voltage > Manual
CPU manual voltage > 1.350
DRAM Voltage > 1.65

i to bi bilo to, otprilike.

E sada, ono što me zanima su dve stvari:

1. Da li je ova postavka u redu, odnosno valja li na duže staze za 24/7?
2. Zašto napon u idle, kada procesor radi na 1600 MHz ne pada, odnosno ostaje na zadatoj OC vrednosti iako sam ostavio speedstep uključen?
 

Prilozi

  • Idle.jpg
    Idle.jpg
    512.2 KB · Pregleda: 129
  • Load.jpg
    Load.jpg
    606.1 KB · Pregleda: 120
  • Loadp95.jpg
    Loadp95.jpg
    669.6 KB · Pregleda: 113
Napon je ok, temperature relativno ok, samo ja licno ne bih toliko stvari forsirao na extreme za 24/7, radi SB na 4.5 kako god da ga okrenes :p

Moras da koristis offset napon a ne manual napon, probaj sa offset-om da dodjes na istu vrednost od 1.38v koliko vidim da vuce pod linxom i onda ce ti obarati napon kad udje idle downclock...

Iskreno mislim da ti ne treba PLL za 4.5ghz...

I jos jedna stvar, obavezno digni VCCIO napon tako da izmedju njega i ddr napon-a bude razlika od maximum 0.5v jer ces tako manje opteretiti mem kontroler...
 
Poslednja izmena:
Napon je ok, temperature relativno ok, samo ja licno ne bih toliko stvari forsirao na extreme za 24/7, radi SB na 4.5 kako god da ga okrenes :p

Moras da koristis offset napon a ne manual napon, probaj sa offset-om da dodjes na istu vrednost od 1.38v koliko vidim da vuce pod linxom i onda ce ti obarati napon kad udje idle downclock...

Iskreno mislim da ti ne treba PLL za 4.5ghz...

I jos jedna stvar, obavezno digni VCCIO napon tako da izmedju njega i ddr napon-a bude razlika od maximum 0.5v jer ces tako manje opteretiti mem kontroler...

Ja sam sve to roknuo na extreme samo sam llc stavio na ultra high, vccio na 1.15v i evo ga vec par meseci shljaka :D al meni je veci klok 4.8ghz
 
Poslednja izmena:
Pa za 4.8 ok, mada ja i tu ne drzim na extreme :p Al za 4.5ghz mislim da je pll na enabled overkill... A za taj VCCIO sam poludeo bio, da mi demios ne rece mislim da i dalje ne bih stabilizovao proc :p Sugavi Intel :p
 
Pa za 4.8 ok, mada ja i tu ne drzim na extreme :p Al za 4.5ghz mislim da je pll na enabled overkill... A za taj VCCIO sam poludeo bio, da mi demios ne rece mislim da i dalje ne bih stabilizovao proc :p Sugavi Intel :p

krastavac, za extreme clock treba i sve na extreme :D na koliko ti drzhish vccio?
 
Nije jos, uskoro ce, ceka memoriju. :D
 
Kao sto rece Mirza, cekam memoriju, al postajem sve nestrpljiviji :p Nego jel ima nesto sto treba da znam za 5ghz? Tipa bez toga nece raditi itd... Koji su naponi ok za 5ghz? Naravno samo za par sati linx-a i benchovanje...
 
Pa ukratko: budi spreman da mu das dosta struje i da ga posteno ohladis :) posle 4.8ghz vuce mnogo vise struje za svaki povecani mhz, nego na nizim taktovima. Recimo drzao sam na 4.5 na 1.35, butovao se na 4.9 na 1.4 cini mi se, dok za 5.2 je trazio preko 1.5v :)

Ne znam kakav primerak imas, ako je nadprosecan, moci ces za 5ghz oko 1.35 verovatno, ako je prosecan ko moj, ocekuj oko 1.4v+ :)
 
A da resim ja problem tako sto ti ja dam moj cpu i jedno 30 evra :p Pa ga ti teraj na [email protected] do mile volje :D Moj radi na [email protected] i [email protected] (24h avx linx i po 3 sata blend/small fft a temperaturu preko 70C jos nije video :p)... Ne znam ni da li da se drndam sa 5ghz, 5ghz sam video na ekranu sa fx8120 i meni dosta al moram da priznam da lepo izgleda :p
 
hahaha, ma izguraj cisto da vidis kolko moze sa 1.5v, makar cinebench, i jos par testova, da vidis domete i da se falis :) Meni je to bila klinacka zelja da roknem neki cpu na 5ghz, sad me minula zelja i dodje mi da ga prodam :d
 
Kao sto rece Mirza, cekam memoriju, al postajem sve nestrpljiviji :p Nego jel ima nesto sto treba da znam za 5ghz? Tipa bez toga nece raditi itd... Koji su naponi ok za 5ghz? Naravno samo za par sati linx-a i benchovanje...

Pa trebace tvom primerku oko 1.48v za 5ghz mozhda chak i 1.49v a kad budesh pokushavao 5ghz stavi tdp limit na 130%
 
tdp limit? :S:
 
ah to, oket, rek'o da nema jos nesto sto nisam video :p Na 4.8ghz mi je to bilo na 130% a na AMD sam ga uvek drzao na 140% :)

Nego sad probam na 4.6ghz na 1.35v po HWmon-u i najtoplije jezgro 61C a drugi sat Linx AVX-a :p Kad zavrsi 75 krugova probacu da ga pustim na 5ghz al iskreno ne deluje mi ovaj primerak sposobno za tako nesto...
 
Poslednja izmena:
Realno samo u sintetici se vidi razlika, sve ostalo ni ti ni ja u realnom radu ne mozemo da primenimo, jer niti se bavimo video konverzijom i renderovanjem, niti jurimo neke svetske rekorde. Bas cu ovih dana da ga vratim na default clock i da smanjim napon kolko god moze, da vidim kolko tu moze da se izvuce...

A ti za 5ghz mozes da dobijes jer sve do 1.5v je ok za par dana, na duze nije...
 
Evo sad sam probao, ili ja ne znam ili ovaj primerk nece... Znaci ostavim sve na extreme itd i dodje do samog paljenja win7, znaci kad se 4 tackice pretvore u zastavu i tu zakuca, bez bsod-a samo se zamrzne... Krenuo sam 1.48v jer je tu bio relativno stabilan na 4.9ghz i stigao do 1.5v sa LLC na ultra high....
 
Evo sad sam probao, ili ja ne znam ili ovaj primerk nece... Znaci ostavim sve na extreme itd i dodje do samog paljenja win7, znaci kad se 4 tackice pretvore u zastavu i tu zakuca, bez bsod-a samo se zamrzne... Krenuo sam 1.48v jer je tu bio relativno stabilan na 4.9ghz i stigao do 1.5v sa LLC na ultra high....

Mozhesh do 1.52v da idesh preko toga nemoj ako nece, a to shto zakucava verovatno te zeza llc ili offset napon, prebaci se na manual i menjaj malo llc pa javish shta si uradio
 
Ma zeza mene dosta stvari ovde :( Npr ako iskljucim EIST i C1 nece ni da postuje, ako prvo predjem na rucnu kontrolu napona, pa bootujem pa onda opet restart onda hoce da iskljuci EIST i C1 ali ne mogu da upalim PLL Overvoltage... Znaci mogu da imam PLL ali sa EIST i C1 i offset-om. ili mogu da nemam PLL kao ni sve druge stvari ali onda imam rucnu kontrolu napona. Predpostavljam da se ovo ASUS najeo govana u biosu nestu ali nazalost je tako... Jel ima neka fora preko turba da dodjem do 5ghz ili nesto tako? Ili daj neki drugi predlog ako imas...

A tehnicki 1.5v sa ultra high LLC je 1.52v pod load-om...
 
Ma zeza mene dosta stvari ovde :( Npr ako iskljucim EIST i C1 nece ni da postuje, ako prvo predjem na rucnu kontrolu napona, pa bootujem pa onda opet restart onda hoce da iskljuci EIST i C1 ali ne mogu da upalim PLL Overvoltage... Znaci mogu da imam PLL ali sa EIST i C1 i offset-om. ili mogu da nemam PLL kao ni sve druge stvari ali onda imam rucnu kontrolu napona. Predpostavljam da se ovo ASUS najeo govana u biosu nestu ali nazalost je tako... Jel ima neka fora preko turba da dodjem do 5ghz ili nesto tako? Ili daj neki drugi predlog ako imas...

A tehnicki 1.5v sa ultra high LLC je 1.52v pod load-om...

Ne znam, ali ja PLL nisam dirao uopshte samo sam sve stavio na extreme i tako peglao 5ghz jedno vreme dok sam imao 4giga rama. Pa bolje ti je ruchno da podehavash napone, stavi vccio na 1.2v i vccsa na 1.0v
 
Prosto mi žao da vas prekidam, sad kad ste se tako raspričali :D

Ništa, probaću malo detaljnije postavke za vikend, pa se ondaK javljam ako budem imao još pitanja.

Poz.
 
Pedja jel ti klokujes tako sto stavis "turbo by all cores" pa dizes turbo multi ili ides na advance>cpu config> pa tu iskljucis turbo i stavis cpu multi na koliko vec?
 
Pedja jel ti klokujes tako sto stavis "turbo by all cores" pa dizes turbo multi ili ides na advance>cpu config> pa tu iskljucis turbo i stavis cpu multi na koliko vec?

Ranije sam stavljao multi na cpu config al tako mi onda ne pokazuje u ai suite multi, pa sam sad stavio na turbo by all cores i sad mogu da se igram i preko ai suite mrzi me bre da stalno ulazim u bios :)
 
Ma ne vredi... Pa dobro bar sam video 5ghz na AMD-u :p Ako se Ivy budeo pokazao kao dobar kloker, mada vidim da za sada imaju neke probleme, onda cu njega uzeti i to je to :) Ovog cu lepo da stavim na 4.6ghz, pa da ga lepo prodam za 2-3 meseca i tako u krug :p
 
Nazad
Vrh Dno