Šta je novo?

i5-2500k na 4,6ghz za svega 25 sekundi?

Speedstep ti je uključen.
 
Pa koji će ti na 3.3giga u idle???
 
Da li su one C stavke u Bios-u uključene možda?
 
Netreba mi, al mi cudno, pre oc-a pokazivao je 1.6-3.3ghz idle a 3.7ghz load, zar ne bi trebalo sad da bude od 1.6-3.3ghz idle a load 4.5ghz?

Sve zavisi od opterecenja, koliko ce da spusti ili digne klok... 1.6MHz je najnizi i tad spusta i napon ispod 0.9v i tako sebi produzava vek trajanja :D

1.6-3.3 je default klok, 1.6 je bilo u idlle a 3.3 je kada radi nesto zahtevno, 3.7 je turbo kad je potrebno palio se.
 
Poslednja izmena:
Tako je i kod mene. Ne bih znao zašto baš toliko spušta.
 
Zato sto nema potrebe za vecim clock-om u idle-u('bem ti engleski). Da je na 3.3 Ghz u idle modu, neko bi se nasao da se zali sto se ne spusta na 1.6Ghz. Narodu nikad udovoljiti.
 
Ma mene zabole što spušta kada sve leti na takvoj mašini nego se dečko uz**** otkud znam:).
 
Zato sto nema potrebe za vecim clock-om u idle-u('bem ti engleski). Da je na 3.3 Ghz u idle modu, neko bi se nasao da se zali sto se ne spusta na 1.6Ghz. Narodu nikad udovoljiti.

Ne zalim se ja sto spusta na 1.6ghz... nego sto nema uopste nesto izmedju 1.6ghz i 4.5ghz, da mu nesteti tako veliki skok?
 
U naponu bi mozda i moglo, i to samo ako je na granici, ali taj skok u frekvenciji ne moze apsolutno nista da steti, tako da se ne brines oko toga, nego uzivaj u carima vrhunskog procesora, a uz to i fino overclocked:).
 
U naponu bi mozda i moglo, i to samo ako je na granici, ali taj skok u frekvenciji ne moze apsolutno nista da steti, tako da se ne brines oko toga, nego uzivaj u carima vrhunskog procesora, a uz to i fino overclocked:).

Aha, pa da voltaza mi je uvek 1.36v. 69C Full load linx i prime95 small fft istovremeno 2h30min... Danas mi se desilo nesto cudno, ukljucio sam komp samo crn ekran, ugasio se sam i ponovo se ukljucio i normalno boot-ovao.
 
Ja bih rekao da ipak ima potrebe, dobro mozda ne preko cele noci(za to je dusu dao Prime) ali 75 krugova bi bilo pozeljno. Ja zastupam radikalni old skul metod za proveru stabilnosti i nikad me nije izneverio: pola sata simultano: linX, Prime, FurMark. Ako to prodje-dobar je. Nisam imao slucaj da mi je nakon ovakve kratkotrajne torture pukao Prime cak ni nakon 24 sata ali jesam imao obrnut slucaj, doduse na AMD Thuban CPU-u.

Sto se tice power saving opcija, za razliku od 1366 platforme tu se preporucuje da ostavis iste aktivirane, ja sam medjutim isprobavao sve moguce varijante na P8P67 i sada na ovoj MSI Z68A ploci i moram reci da iskljucivanje svih tih dzidza bidza daje bolje performanse, zbog toga mi nije simpaticna ni offset opcija prilikom oc-a, jer sam u benchmarkovanju primetio bogami solidan pad performansi sa ukljucenim offsetom.
Vise sam sklon pravljenju par oc profila, jedan koji npr daje najvisi moguci klok sa default naponom pa da se taj koristi za svakodnevni rad, i po nekoliko varijanti oc rezima, npr jedan za igre, drugi za benchmarkovanje i slikanje itd itd.
Offset mi "nit smrdi nit mirise".

iznad ne pise nista vezano za power saveing opcije, u stvari iznad ne pise nista :D
 
@ixinho
si pokretao avx linx ?
i moj primerak 2500k prolazi 75 krugova "obicnog" linx-a na 4700mhz kao i 3 sata prime-a sa 1.362-1.368v, ali avx linx ubije masinu ili se stopira posle 10-15 krugova bez obzira na voltazu...
ja sam odlucio da drzim cpu na 4.7, linx bez avx-a i prime prolaze, to je meni dovoljno dobro..sad cu postujem shotove opterecene makine...
 
Jesam, prolazio je nekih 30,40 krugova, al ga je przilo na 80+ c kolko se secam
 


isprobacu i 4.8 sa malcice visom voltazom pa ako prodje iste testove, ostavljam tu frekvenciju naravno :)

mali problem imam sa plocom(asus p8p67m pro), undervolt-uje brooka, def. voltaza bez undervolt-a(idle) je 1.416v, kada pokrenem linx pada na 1.360-1.368v i tu ostaje.. srecom :d
Alpenföhn Matterhorn sa 2. 12-ice koje se vrte na 1200rpm-a hlade cpu.
 
avx stabilno 4.6ghz, moci ce jos gore ali igracu se kada zamenim psu od 400w nekim snaznijim :d

pored smanjene voltaze u odnosu na post iznad, ugasio sam pll

 
Uf, veoma dobar primjerak. Bas me zanima koliko ce da ide, kad nabavis napajanje.
 


isprobacu i 4.8 sa malcice visom voltazom pa ako prodje iste testove, ostavljam tu frekvenciju naravno :)

mali problem imam sa plocom(asus p8p67m pro), undervolt-uje brooka, def. voltaza bez undervolt-a(idle) je 1.416v, kada pokrenem linx pada na 1.360-1.368v i tu ostaje.. srecom :d
Alpenföhn Matterhorn sa 2. 12-ice koje se vrte na 1200rpm-a hlade cpu.

Za to sluzi LLC. Probaj podesavanja redom od medium pa navise i gledaj kakva je razlika izmedju idle i load napona. Kad nadjes onaj na kom je stabilan taj zadrzi. Kod mene je na high najstabilniji.
 
kada je LLC ukljucen makina nije stabilna ni na 4.5ghz, mozda na atx plocama bolje radi :) ja od opcija za LLC imam on/off, ne kao regularni p8p67 pro...
 
Antec Kuhler 620 se pokazao bolje od Thermalright Venomousa FTW i u idle i u load temperaturama:banana: Ostaje u mašini :p
 

Prilozi

  • Antec Kuhler 950rpm 2 fan 4.5ghz-1.33vcore-.JPG
    Antec Kuhler 950rpm 2 fan 4.5ghz-1.33vcore-.JPG
    734.4 KB · Pregleda: 121
Procitaj sta je VID imas objasnjenje po netu , a nedje sam procitao da se procesori sa vecim VID bolje klokuju ...
 
:smoke::banana:
 

Prilozi

  • 5000 2133 1.376-1.392v linx50laps.jpg
    5000 2133 1.376-1.392v linx50laps.jpg
    717.4 KB · Pregleda: 190
auuu respect za rezultat!
 
Nazad
Vrh Dno