Šta je novo?

i5-2500k na 4,6ghz za svega 25 sekundi?

Ja voltazu na ramu ne bih dirao, samo latencije dotezi.
 
Ljudi kupio sam ovaj hladnjak
1144112.jpg

imam I5 2500k procesor... stavio bih ga na 4,2..molio bih vas ako bi mogli da mi objasnite postupak kao sto je kolega na pocetku posta objasnio...moja ploca je asus p8p67...hvala u napred...
 
dal je ovo dobro ? malo mi je cudna ta velika razlika u temp. jezgra!
Masina iz potpisa.

Untitled-1.jpg
 
Mozda kuler nije nalegao dobro ili pasta nije rasporedjena kako valja?
 
Mozda kuler nije nalegao dobro ili pasta nije rasporedjena kako valja?

Nesto i ja sumnjam na to. Sutra cu da razmontiram cooler pa ponovo namazati . Mislim da sa Megahalemsom bi trebao da imam bar malo bolje temps. Bar sam imao pre ovog na i5 750.:wall:
Pre neki dan sam na brzinu sve ovo sklopio pa izgleda da mazanje nisam bas najbolje odradio.:wall::smackbum:
 
Megahalems je tezak kuler, vrlo moguce da se od tezine iskrivio na jednoj strani pa ne prijanja i ne hladi dobro celu povrsinu.
 
Megahalems je tezak kuler, vrlo moguce da se od tezine iskrivio na jednoj strani pa ne prijanja i ne hladi dobro celu povrsinu.

Jako tesko da je to razlog. Oko 750gr je tezak. Ako je sve pritegnuto na max, jako tesko ce se odvojiti od procesora. Po meni, jako dobro i sigurno kacenje ima.
 
Nisam ja to dobro namazao verovatno. Na brzinu sam sve radio.
whiplasher kolike su to kod temps? Vidim da imamo isti proc i isti cooler.
 
Ja proc drzim na 3.7Ghz pri 1.14v. U prime95 ne prelazi 54C pri sobnoj temp 27C (prije dva dana kad je ona vrucina bila). S tim da je obicno jedno jezgro recimo max 54, a ostala 49,50,52 il sl. Na Megahalemu je jedna Noctua s12 na 900rpm.
 
Poslednja izmena:
intel često ima problema sa netačnim očitavanjima pojedinačnih jezgara.

šansa da se kuler parcijalno odlepio pa da zato jezgro prijavljuje frik temperaturu je nepostojeća, jer hladnjak ne naleže na jezgra nego na heatspreder. što će reći da ukoliko megahalem iole naleže , jezgra će davati iste tempove.

u prevodu, pogledaj temp sa senzora matične i što bi daglas adams reko, ne paniči .
 
Uskoro bih trebao da nabavim ovaj procesor pa me zanima koliko bi ga sa box kulerom mogo da klokujem? Napajanje nece biti problem jer uzimam TT 675W a memorija je mushkin redline na 1866 ddr3 a sve to ce biti na ovoj maticnoj Asrock P67 PRO3. Ja bih hteo da ga dignem sa njegovih 3.6 na 4.2.

No ovde sam dosta stvari procitao koje me bune pa bih pitao pa ako neko ima vremena bio bih mu zahvalan ako bi nasao vremena da mi odogovori.

Najvise me brine to pominjanje 24/7 to je da ceo dana moze da radi stabilno ali vidim da neki pominu spustanje kloka i podizanje u raznim uslovima tipa surfovanjem netom ili gledanjem filmova ili slusanjem muzike. Primer ako ga klokujem na 4.2 on na tome moze da ostane ma sta ja radio u svakom trenutku sa racunarom bilo da pikao igre ili gledao film ili to bas nije preporucljivo za procesor.

Onda sta mu dodje degradiranje???

Onda jel obavezno to testiranje proceosra posle klokovanja, kontam da nije ali se time proverava stabilnost istog u radu i pod opterecenjem.

Onda me jos interesuje ako klokujem proceosr jel onda onaj turbo mod treba iskljuciti koji dize proceor na 3.7 ili moze da ostane ukluceno i koliko to sve utice na proceosr, bitna mi je stabilnost istog.

Kontam da su ovome nekome glupa pitanja ali ja sam nov u ovome jer do sada sam uvek otisao u radnju kupio gotovu masinu i uvek se zajebao ali ovaj put sam odlucio da cu sam svoj komp da sklopim i kupim ono sto ja hocu a ne ono sto mi oni nude. Komp bi sluzio za igre ali naravno i skidanje sa neta sto podrazumeva nekada i po vise dana da ostane ukljucen pa me i tu interesu kako bi se proceor pokazao onda gledanje filmova i serija.

Jer hteo bih kada ga jednom namestim da radi da ga ne cackam vise nego samo rad i uzivanje na njemu nikako vise cimanje i druge zezancije.

Hvala
 
Posle update biosa na najnoviju verziju sve se normalizovalo.
Izgleda da ploca nije bas najjasnije skontao procesor.:D
Cak su i temperature manje za koji stepen.
 
ljudi moja sabertooth p67 ploca mi nedozvoljava da podignem mnozilac ali uopste!!! imam konfu iz opisa,,kad udjem u bios uopste mi njije isti i postavke biosa kao na yt snimcima na kojima ljudi klokuju svoje cpu-ove na sabljarkama!! inace verzija biosa je 3602,,tj,poslednja za tu plocu!!! e sad..sad cu i slikempostaviti pa cete videti!! molim za help
 
Kako da izvučem 5 GHz iz ovog procesora a da nemam BSOD. Ili bar što približniji clock? Treba mi da igram GTA V jer mi na stock u gradu fps bude i po 40 što nije prijatno kada se vozi auto.
 
Moram da se zahvalim korisniku umart. Zna znanje očigledno. Prateći njegovu preciznu privatnu poruku sam došao brzo do 4.7Ghz i uz savete oko podešavanja u igri kako bi se izbegao RAM bottleneck tako da ga nazovem igra sada ne pada ispod vsyncovih 60fps u gradu a vizuelno ne primećujem da je lošije iskustvo. Bez vsync je u gradu 85fps i na više:party:
 
Ako nije problem mozes li da mi prosledis tu poruku, bas me zanimaju podesavanja.
 
Nazad
Vrh Dno