Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Probna kupovina sa zavvi.com nije bas prosla slavno - na sluske od 4.8 GBP naplacena i carina (mozda neka njihova usluga, nemam pojma) i PDV. Radi se o carini u Novom Sadu.

Rekao sam da su u NS najveci lopovi, tako i treba deri dokle mozes.... otvaraju sve, ovo stoji par sitnih paketa od 5$ vec 4 dana na carini i sad ja sam siguran da ce sve cariniti :(
 
Molim ljude kojima paket stoji na carini od 9.5. ili kasnije da se jave sta im se desava sa paketom. Meni na sajtu poste i dalje stoji prva OTPREMA i ni makac dalje.... U pitanju je ebay porudzbina.
 
Odneo sam par računa u carinu i rekli su mi da više ne poručujem preko njih (pošte) jer svaka peta pošiljka je moja. To ne može tako!
Pitam se samo zašto onda mojih 20 paketa leže tamo negde već mesec dana i ne dobijam ih. Kupovani su u periodu od nekih mesec dana. To znači da novosadska pošta primi 100-tinjak paketa mesečno... samo glasno razmišljam ..
Ne mogu da kupim 30 sijalica, jer bože moj to je prevelika količina. Pa ja u svojoj kući imam 20 i nešto sijalica, taman par komada u rezervu.
Ponašali su se prema meni kao da sam kupio šleper robe.
Na 10 računa koje sam odneo sve ukupno kada se sabere nema ni 60€.
Ni ono što može, ne može !
Sakupili su sve moje pakete i sada ako ih i dobijem udariće mi ukupno i komplet carinu, pretpostavljam.
Ponašali su se prema meni kao da je to sve njihovo lično...
Zašto u propisima ne piše lepo da je po osobi dozvoljeno mesečno dve pošiljke i mirna bačka. Možda i da naprave neke bonove, pa neka nam podele .. a ne da nas prave majmunima.
Zakoni koji ne važe zbog podzakonskih akata itd..
ps.koliko sam ja primetio oni tamo ništa ne rade .. samo sede i gledaju kroz prozore .. kako je lep dan danas ...
Državni pos'o ... nema ništa bolje .. Plata sigurna i redovna ..
 
@zoran_ns
Samo lepo i ostro sa njima!

Nedaj da ti NISTA zaplene, jednostavno brani se i rukama i nogama, zahtevaj svoja prava i da ti lepo napismeno napisu sta smes a sta ne da uvezes i zasto!
Ako cutis zaplenice ti robu i preprodat na prvoj pijaci!

Sve je to lopovska bagra, pogotovo carina poste gde su sutnuti oni koji su bas PUNO zabrljali, jer zna se koga tu salju, glavna pljacka je na granici ovde je sica
 
Dobar dan svima! Dobro je sto postoji forum o problemima zbog carinice Sa$je Trn$nic. Meni nije jasno koliko ona "krade". Navikao sam da narucujem paket (free shipping) i ne placam nista. U poslednje vreme sam bio iznenadjen kada mi je postar zatrazio da platim postarinu, na paketu lepo pise "gift" i postarina 7$ ili 10$. Na papiru je napisala da kosta 10$ umesto 7$, toliko poreza i to. Na primer, 10$ - 850,39 din, PDV: 170 din morao sam da platim 280 din??!?! Pre sam narucio paket vredi vise od 35$, nista nisam platio. Da li treba da se zalim? Inace, ja sam kolekcionar i skupljam akcione figure Star Wars. Vidim da imate slican problem zbog carine u Novom Sadu. Svako dobro! p.s. Ovde sam novi clan.
 
Dobro si prosao meni sa akcione figurice procenili na 40$...
 
Mozda je bolje da trazimo od sellera da stavi cenu od 5$ a ne 10$. Danas sam dobio paket iz Honga Konga, gift i 7$ za postarinu. Platio sam 280 din. 3 i po godina narucujem figure iz Amerike, HK-a, Engleske, Singapura i Kine bez problema. Kada je PayPal konacno dostupan...ali, u carini su promenili sistem i sada nam kradu koliko hoce...
 
Ovo je komentar sa linka koji je neko postavio na prethodnoj strani:
sve pošiljke iz kine imaju početno slovo R u broju za praćenje što označava registrovanu neosiguranu pošiljku. Kada naša carina proceni da je to ipak vrednosna pošiljka, menja se broj za praćenje u neki koji počinje slovom V što označava osiguranu (vrednosnu) pošiljku, i vi više nemate mogućnost da je pratite preko tracking sistema jer taj novi broj nemate
Da li je to tacno?
 
dobro bre sta se sada svako javlja sa statusom svoje posiljke. Ceka se dugo i to je to. Da ne znate da je na carini 3 dana ne bi vam bilo tesko da cekate i mesec dana od momenta porucivanja, ali je problem da do carine stigne za 10 i onda tu stoji jos 5. Znam da nije sjajno. I meni su 4 paketa tamo negde (ne mogu ni da ih pratim vise), ali ne kukam.
 
Naučio sam da u ovoj državi, kada se žališ zbog nečega, to na kraju opet nekako bude preko leđa većine. Popustiće na jednom mestu,a zategnuće na drugom. Čini mi se da vam mnogo više paketa stigne bez PDV-a i ostalih troškova, nego što stigne tih precenjenih. Mislim da su svi ovde što naručuju na nekoj redovnijoj bazi, u plusu što se tiče plaćanja taksi. Druga stvar je kad oderu nekog ko je naručivao jednom ili dvaput. Zamislite da čuju sve te pritužbe, i kažu: "OK,sad ćemo pošteno da proveravamo vrednost svakog predmeta, i pošto ne možemo da stignemo za 5 ili 7 dana, dižemo rok na 15-20. I svaki ćemo pregledati, i naplatiti PDV i ostalo šta treba". Nešto se mislim da će ili krenuti u tom pravcu, ili će im dosaditi, pa će početi masovno da puštaju robu bez pregleda. Ne verujem da će ostati ovako kako je sad.

P.S. Mnogo ljudi se sad zainteresovalo za kupovinu preko neta, ovo je tek početak gužvi
 
Ovo je komentar sa linka koji je neko postavio na prethodnoj strani:

Da li je to tacno?

NE obavezno, kao i sve ostalo!
Ili može da bude, ali i ne mora...!
Meni je stigao paket sa početnim R, onda je naša carina stavila V... baš kao što piše, ALI mogu da pratim pošiljku sa oba broja! Jedini problem je što novi broj ne znaš dok ti ne stigne pošiljka, ali po meni ne treba ti! Ovako kako je bilo sa današnjim paketom, bilo je i sa većinom ostalih poručenih iz kine (ona manjina nije ni otvarana). Inače plaćeno samo 66 (otvaranje pisma, kao i uvek kad ga otvaraju).
Dakle taj novi broj za praćenje ne znači nužno da će biti papreno naplaćeno, niti da se ne može pratiti sa originalnim brojem!

Elem, da spomenem najlepši deo otvaranja paketa:)
Uvek kad otvaram uživam kao da mi je stigao poklon i ako sam ga ja kupio i znam šta je unutra:). I skoro uvek kad kupujem, pored onog što želim ubacim još par džidža bidža... e ovaj put posle dva meseca čekanja sam skroz zaboravio šta sam sve naručio:) tako da toliko čekanje ima i pozitivnih strana:D
 
Hahahahaha da, i meni je uvjek u prometu nekoliko stvari te nikad nisam siguran sta je dok ne otvorim...a radujem se ko da je poklon:D
 
Juče mi je stigla pošiljka kojoj je carina promenila tracking kod na VVXXXXXXXXXRS ovo je stvarno sramota, prođe paket pola sveta i dođe na carinu i onda nemože da se prati status u srbiji zato što gospoda imišlja toplu vodu.
 
Zna li neko koliko carina ima pravo da zadrzava predmet? Stoji mi tamo vec mesec dana. Poslao sam im fakturu pre 15 dana i oni niti puštaju niti vraćaju.....:confused:
 
5 dana ima rok da resi predmet.
 
Kad je besplatno onda izgleda može i ovako i onako. Jedan paket koji mi je došao preko USPS "Express Mail International" je stigao u zemlju u nedelju ujutro, a do ponedeljka ujutro je prošao kroz carinu i u utorak je uručen. Nije mi baš jasno ko to radi nedeljom, ali tako je ispalo po podacima u tracking-u.
 
Poslednja izmena:
Kad je besplatno onda izgleda može i ovako i onako. Jedan paket koji mi je došao preko USPS "Express Mail International" je stigao u zemlju u nedelju ujutro, a do ponedeljka ujutro je prošao kroz carinu i u utorak je uručen. Nije mi baš jasno ko to radi nedeljom, ali tako je ispalo po podacima u tracking-u.
Express je potpuno druga prica, te posiljke imaju prioritet.
 
Pa da, taj mi je stigao sa zapadne obale SAD za nekih 6 dana, sa sve boravkom na carini. A iz Kine sa "free shipping" ako stigne za mesec dana super, niti znam koliko budu na carini niti želim da znam, ne vredi se nervirati :D
 
Juče mi je stigla pošiljka kojoj je carina promenila tracking kod na VVXXXXXXXXXRS ovo je stvarno sramota, prođe paket pola sveta i dođe na carinu i onda nemože da se prati status u srbiji zato što gospoda imišlja toplu vodu.

Cisto da znas rade to i drugde recimo u Engleskoj...a uzgred bolje ti je da stovji V negeo R sa stanovista sigurnosti.
 
Pa da, taj mi je stigao sa zapadne obale SAD za nekih 6 dana, sa sve boravkom na carini. A iz Kine sa "free shipping" ako stigne za mesec dana super, niti znam koliko budu na carini niti želim da znam, ne vredi se nervirati :D
NYC -> Kucni prag AKA Rodna gruda, 4 radna dana :). Nije bas jeftino ali odlicna usluga.
 
Ja sam samo komentarisao tvoj post gde si rekao da u 99% slucajeva zovu da im doneses dokaz, sto nikako nije tacno, u 99% slucajeva ne zovu ;)

U pravu si video sam da sam nesrecno napisao ...ne treba da stoji onih 99% :)....ali je moguce da zovu...hteo sam da kazem da je i kada zovu u 99% slucajeva prodje ok.
 
carina.jpgStigao danas paket iz HK-a poručen sa DX-a još 9. aprila. Kupio sam tri ista artikla i naplatili mi PDV + nekih 110 din za otvaranje paketa..valjda..pošto tih 100 dinara nema na carinskom papiru.
 
Poslednja izmena:
E da tako to izgleda. Tih 110 dinara je carinski pregled paketa 66 i posta digle pocetkom meseca postarinu , sada je 45 dinara da te pare sto si dao za PDV i carinski pregled, uplati na racun carine.

Mene umobolni KInezi zeznuse. Paket koji je placen 28 $ napisali na koverti 32 $ !!! Carina kad je videla sta je unutra , shvatili i oni da to ne vredi ni toliko, al naplatili sve na 32 $.
 
Poslednja izmena:
bolje da nisu ni pustali ebay, do "pustanja" paypala i ebay u Srbiju svi paketi su stizali bez problema i bez carine i poreza. Imam preko 200 posiljki od 2010 godine do aprila 2013, sve sam dobio bez problema ovde u Srbiji, sada je nastao totalni kolaps. Zadnjih desetak paketa nikako ne dobijam, jedan koji sam dobio je bio otvoren, roba unutra ostecena prilikom otvaranja. Ostale cekam. tvorio sam par "slucaja" na ebay, jer robu nisam dobio u roku od 45 dana koliki je rok. Dobio sam upozorenje da imam visok procenat otvorenih slucaja i bez obzira na 300 pozitivnih ocena, bez ijedne neutralne ili negativne, pripreceno mi je da ce mi ugasiti nalog. Stao sam bilo sta da narucujem i to isto savetujem i ostalima, ako ne zele da se maltretiraju sa nasom carinom, postom i lopovima koji tamo rade. Koristi od paypala ce imati jedino ljudi koji ce nesto prodavati u inostranstvo i oni koji naplacuju vec sada svoje raznorazne usluge, od programiranja, predavanja ili bilo cega drugog. Kupovati preko ebay-a ce postati skoro nemoguce, i cekace se i par meseci, pa sta stigne stigne, sta ne, nema kome da se zalimo.
 
Malo mi je fascinantno da je paket koji sam narucio sa DXa i za koji sam dobio mail da je poslat 9.maja tek juce napustio HK..sto ce reci da mu je trebalo 7 dana da izadje iz zemlje..
 
Sve više verujem da je priča išla ovako .
U vladi su razmišljli kako da se dopuni budžet tj kako da se još ojadi ovaj nesretni narod. I onda se neko setio da se naplaćuje pdv na pošiljke iz inostranstva. Međutim promet je slab, tako da su došli na ideju, da se najzad dovede paypal u zemlju a time automatski poveća promet pošiljki.
A to što na granici avioni i kamioni prolaze kako prolaze carinu to nema veze .
Hoću da kažem da je mozda uvođenje paypal-a posledica ovakvog razmišljanja a ne obrnuto (stigao paypal ajde da naplaćujemo pdv)
 
Ne lupaj. Odluka o naplati PDV je iz septembra 2012. ali se do aprila nije primenjivala. Da je tvoja teorija ispravna, pejpal bi dobili još tada.
 
Ti si neki pametan i informisan ?
Samo sam naveo ono što mi je palo na pamet.
Od sad predlažem da tebi pitamo za sve nejasnoće :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno