Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moj paket od 8.5. je na statusu 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD, Otprema, tako da je carinu prosao. Dok drugi od 9.5. jos bleji na carini ali ne bih rekao da je to strasno, verujem da im se nakupilo paketa za praznike pa jos i vikend... Ja bih im oprostio ako i oni meni oproste PDV :)

Ovaj od 8.5 nije prosao carinu, tako je svima nama. Treba da imas ovo kao Duke Nukem , ovaj 61200 carina otprema, tek kad to imas to je proslo carinu.

@ Duke Nukem

Pa ti bi morao da ih hitno zoves i da pitas sta se dogadja sa tim. Kad je vec proslo carinu, trebalo je da ti dodje kuci posle dan -dva najduze. Nemoj mnogo da cekas, moze da se zaturi, vrati ili ko zna sta.
 
Danas mi je stigao paket sa bodybuilding.com-a, ili ti iz USA, cekao na carini nekih 20tak dana...vrednost paketa $40.57 (sa sve shippingom, tako je i deklarisano na paketu) a na carini uzeli vrednost od $50.00 na osnovu koje su carinili, odakle im ta vrednost? nemam pojma!?...u svakom slucaju u pitanju je Nis.



Edit: Ne vidi se na slici iznos carine ali je oko 850din.

Trebao si da se zalis, i da ti onda naplate I CARINU :) Budi srecan, ozbiljno, na suplemente se naplacuje mnogo veca carina, tebi su samo PDV naplatili.
A zasto 50$... verovatno je mrzelo nekoga da kucka tacnu cifru i nista vise :(
 
Uplasili se kad si napisao da ces da ih stavis u novine, pa odmah propustili :D Ajde sa srecom pa pisi kako si prosao, jel naplacuju posteno ili preko.
 
Ovaj od 8.5 nije prosao carinu, tako je svima nama. Treba da imas ovo kao Duke Nukem , ovaj 61200 carina otprema, tek kad to imas to je proslo carinu.

@ Duke Nukem

Pa ti bi morao da ih hitno zoves i da pitas sta se dogadja sa tim. Kad je vec proslo carinu, trebalo je da ti dodje kuci posle dan -dva najduze. Nemoj mnogo da cekas, moze da se zaturi, vrati ili ko zna sta.

Prethodni status je bio 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema a sada je 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema

nadam se da to znaci ta je zavrsio sa carinom ili opet nista ne kapiram...

mozda bi neko ko zna trebao na prvom postu da malo pojasni ove medjustatuse
 
Poslednja izmena:
Ako je bilo 61200 onda, jeste. Malo pre nisi bio stavio sve stavke :) Sada nista ne mozes da znas vise po tom originalnom broju, jer isporuka ide po novom, koji nikome nije poznat dok postar ne donese paket, naravno ako je posiljka dobila novi broj na carini.

Ako bude jos promena, onda mu nisu menjali broj.
 
Poslednja izmena:
Željko, nije prošlo carinjenje 1000% .
Uostalom da se ne prepiremo vreme će da pokaže.
Svaka pošiljka koja je prošla kroz carinu imala je status 61200 Carina GPC Beograd, -Otprema.
Imate jako lep program za android TrackChecker koji savršeno radi posao praćenja i još imate logove svakog praćenja koje je uradila aplikacija.

Za carinu Novi Sad sam 10000% siguran da kad pise otprema prosao je carinu, imao sam 4 paketa koji su otvarani ubaceni u sistem i cekirani ako zabranjen uvoz ti paketi su 10 dana stojali bez otpreme, zadnji info je bio Za Carinu, te kad sam otisao sa fakturama sutra dan su odblokirali i pustili i tek onda se na pojavila otprema
 
Jesu li ta 4 paketa bila po ovom novom sistemu ili starom, kada se nije placao PDV ?? Jer po starom je tako bilo kao sto kazes, al po novom je bar u Beogradu ovako . Ja sam prosli put zvao i pitao carinu i carinik nije znao da mi kaze ?!!? Tek ovo novo bilo stupilo na snagu kada su menjali i to oko treckinga , pa se carinik zbunio i nije znao.
 
Po starom, vidi nema logike meni cim pise otprema sutra dan je na mojoj adresi, a za carinu zna da stoji u sistemu od 1-4 dana
 
Evo promene. Od 7-og na carini. 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD, Otprema.
Prethodno je bilo: 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD, Otprema
 
Zdravo ljudi, meni je potreban savet:
Narucio sam majice iz USA. 2 puta po 3 majice po 30dolara, dakle, sigurno nema carine. Poslato je 26og marta i 3eg aprila. Ova iz aprila je uredno stigla 2 nedelje kasnije, ali ove iz marta jos nema. Tracking nemam jer oni to salju nesto cudno (dhl ga donese do srbije, veoma sporo, verovatno kontejnerima, ali ga onda preda lokalnoj posti. Dakle, dosta sam siguran da je to doslo u srbiju, ali posto nema tracking moze da ga uzme ko hoce. Mogu li ista da uradim (jer, ja svoje majice zelim)?
U posti su mi rekli nista (i proverili su da li ima paketa na moje ime). Mozda da zovem carinu?
 
I ja želim svoje parking senzore i masku za telefon kao i auto nosač za isti kojih nema već tri nedelje. Strpljen spašen.
 
Zna li neko šta znači kada se pošiljka zaglavi na "11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD"? Stoji već nedelju dana na toj lokaciji kada gledam na sajtu pošte za praćenje.
 
Znači da im je pristiglo x100 paketa više nego inače (a čujem da su zaposlili i novu radnu snagu) i da je stoga velika gužva pa paketi čuče čameći i čekajući. Neko već pomenu da pakete zadržavaju i u pošti prispeća više dana, pa čak i kad piše da je otpremljen na carinu ne znači da stvarno i jeste...
evo uostalom loga paketa koji mi je juče stigao pa prosudi sam
Capture.JPG
 
Nije jos zavrseno carinjenje, polako... mnogo su usporili, do pre mesec dana je sve islo za 1 dan...
 
Zna li neko šta znači kada se pošiljka zaglavi na "11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD"? Stoji već nedelju dana na toj lokaciji kada gledam na sajtu pošte za praćenje.

Znači da je na carini. Meni je juče obrađena pošiljka od 7-og. Možeš da ih pozoveš i pitaš. Telefon carine 11200: 011/2015-961
 
Ja vec nekih pola sada pokusavam da ih dobijem na isti onaj broj od petka, ali sve vreme je zauzeto. Mogu samo da zamislim koliko ih ljudi sada zove (ili se najvljaju namerno, ko zna:)). Neznam kakva je situacija sa ostalima, ali sobzirom da ja jos ni regularnu postu i sve racune dobio nisam za ovaj mesec, mislim da je vise nego ogromna guzva i videcu da iskuliram sto se tice smaranja. Oni i da mi kazu, proslo je carinu ili ne sigurno nece nista ubrzati :(
 
Poslednja izmena:
Ne, ne znam. Nemam tracking.
Ali 95% je stigao u zemlju pre 3-4 nedelje.
(Jer su mi slata 2 paketa, verovatno kontejnerima, i ovaj drugi je stigao)
 
^nema pravila druze.
 
Meni je 11. maja isticalo 30 dana od narucivanja, pa reko da kontaktiram hongkongsanina. Covek se javio u roku od 12h, zamolio me da sacekam jos nedelju dana, i da ce rado poslati ponovo ili refundirati nakon toga.
 
Vidim ja već da ćemo uskoro na ignore listu kao Italija...:S:
 
Vidim ja već da ćemo uskoro na ignore listu kao Italija...:S:

posteno za bolje i nismo.
evo narucio neke sitne stvari 24og, covek uredno poslao, jos stvari nema
narucio ISTI paket, 4 dana kasnije (ispostavilo se da mi jos treba), stiglo za nedelju ipo.

kod nas je blokada, nije kod njih, a gledajuci da sam u zadnjih mesec ipo dana refundovao par posiljki...na ignore ko italija, na odlicnom smo putu
 
Od rodjaka Fu Jua dve posiljke, oba sa regularnim cenama od oko 10$ - jedan pogledali (verovatno se nasmejali kakve ja gluposti kupujem) i naplatili samo pregled :D
 
Koliko su ti naplatili pregled? Ako je pošiljka 10 dolara, koliko može biti pregled a da bitno ne poveća ukupnu cenu? Ja do sada poručivao sa dx do 20 dolara i nije bilo otvaranja.
 
Cena pregleda ne zavisi od vrednosti pošiljke, već od tipa pošiljke.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno