Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dosao sa puta kad ono paket iz singapura u sanducetu, baterija za laptop, 37$ a na paketu pise 10$:D
I otvarali su ga ima naljepnicu.

A ovaj ***** steamroler vas iznapusava sve redom, jbt koji ******:D
 
Стигао пакет са SD, 49,95 е + 19е достава. Нисам платио ни пдв ни царину.

Наручено у суботу, стигло малопре
 
Poslednja izmena:
Ala si nacentrirao cenu :thumbup:
I koliko je to u funtama? Ako je zaista isto kao u evrima, onda je ok za vat.
 
Poslednja izmena:
Stigao r-pi. Pdv je 692 din. Carina 0.
Ceo paket je kostao $43 sa postarinom, odnosno $35 bez postarine.
 
Ja od 25.4 cekam ps3 igru sa dvd.co.uk jel moguce da su toliko zatrpani paketima?
 
. Da su svi kao ti, da nisu lenji da napišu par reči, bilo bi super.

Da su svi lenji kao ti, pa ih mrzi da pročitaju već sto puta napisano, ovaj forum ne bi ličio ni na šta.

Nemoj da si bezobrazan, već kad dolaziš u neku zajednicu, trudi se da se ti prilagodiš njoj, a ne da nju menjaš po sopstvenim željama jer ovo nije tvoja prćija.

Ostale bih molio, makar im i ne bilo teško da pišu po hiljaditi put istu stvar, da ovakvu drskost i bezobrazluk ubuduće samo ignorišu.
 
Slažem se, ali ipak imaj u vidu da su moderatori trebali da obrišu bar polovinu postova, jer kao što čovek reče da bi pročitao nešto korisno treba prethodno da pročita par desetina strana o suplementima i sportsdirect-u. Nije smor što tema ima preko sto strana, već što je većina ot.


btw umalo da zaboravim, pošto vidim da se mnogi žale na pogrešnu (veću) procenu za carinjenje od stvarne, jel (još) neko išao sa izvodom iz banke/paypal-a da se žali? Koliko znam, čovek iz carine je lepo rekao donesite račun/izvod iz banke i rešićemo, a koliko se sećam neko je napisao da je upravo to i uradio i to funkcioniše. E sad bilo bi dobro čuti još neko iskustvo. A pošto su sitne cifre u pitanju većinu mrzi da se cima zbog 100-200 din. Ali bilo bi dobro da znamo da li možemo da računamo bar na žalbu kad nas rebnu par hiljada a ne stotina dinara, jer ja ću se bar tada sigurno žaliti. Pa da znam na čemu sam a ne da se nadam što neko reče "kockarskoj" sreći.
 
Poslednja izmena:
btw umalo da zaboravim, pošto vidim da se mnogi žale na pogrešnu (veću) procenu za carinjenje od stvarne, jel (još) neko išao sa izvodom iz banke/paypal-a da se žali? Koliko znam, čovek iz carine je lepo rekao donesite račun/izvod iz banke i rešićemo, a koliko se sećam neko je napisao da je upravo to i uradio i to funkcioniše. E sad bilo bi dobro čuti još neko iskustvo. A pošto su sitne cifre u pitanju većinu mrzi da se cima zbog 100-200 din. Ali bilo bi dobro da znamo da li možemo da računamo bar na žalbu kad nas rebnu par hiljada a ne stotina dinara, jer ja ću se bar tada sigurno žaliti. Pa da znam na čemu sam a ne da se nadam što neko reče "kockarskoj" sreći.

Ne znam na kog to coveka mislis ? Ako je to onaj Ocokoljic on je 15 . pricao jednu a 25. drugu pricu, toliko o njegovim pricama , mozda je bila i neka 3 . prica 5 .5. (otprilike manja svakih 10 dana), kojom je pobio onu drugu, kao sto je drugom pobio onu prvu.

Svako moze da se zali . Taksa za zalbu je 380 dinara bespovratno, znaci niko ti je ne vraca ako si u pravu. Ako ti carina ukrade po paketu 100-400 dinara ne isplati se uloziti jos 380 da bi povratio ukradenih 400. Zato se ljudi ne zale, a ne zbog lenjosti.
 
Poslednja izmena:
Ocokoljić je oba puta pričao istu priču, ne znam šta ste slušali vi koji tvrdite suprotno. Čovek je prepričao propise koji su doneseni mnogo pre dolaska Paypal, a nisu ih primenjivali, jer carinici nisu bili upućeni u svoj posao.
RTS 1 http://www.youtube.com/watch?v=PnckTqtwuBQ
Radio Index http://www.youtube.com/watch?v=d1dVh8hHseY

AKo je neko prošao proceduru žalbe kod ili kombinacije pošta + carina ili kurirska služba + carina, neka navede detalje šta je i kako radio i ishod, naravno.
 
AKo je neko prošao proceduru žalbe kod ili kombinacije pošta + carina ili kurirska služba + carina, neka navede detalje šta je i kako radio i ishod, naravno.
Upravo tako!

Ni ja nisam čuo neku drugu verziju, a kao što rekoh neko je napisao da je nosio račun/izvod u carinu i uvažili su mu. A za to plaćanje žalbe je čini mi se isto bilo reči, plaćaš ako preuzmeš paket, ako ne preuzmeš, onda pošta vraća paket na carinu pa ti tamo ideš lično. Tako sam bar ja razumeo kad sam čitao što je neko napisao. U svakom slučaju ja preko pošte čekam tri jeftina paketa, pa ću pitati poštara kakva je procedura oko toga (mada sumnjam da poštar zna oko carine, ipak to nije njegov posao), na kraju krajeva otići ću i do carine, sve u cilju kako sam i napisao da znam na čemu sam kad naručim neku skuplju stvar. Sve ovo važi naravno ako i meni omaše debelo u vrednosti. U svakom slučaju, osim tog jednog iskustva što sam pročitao (ne znam više ni u kojoj temi, ni da li uopšte na benchu) ne naleteh ni na koga više da je išao u carinu.

Isto tako me zanima da li dhl naplaćuje špediciju i dalje. Na ovo pitanje nigde nisam našao odgovor, tj. neki kažu da ne naplaćuje ali se onda ispostavi da nisu platili ni carinu što je onda i logično, ali nigde nekog iskustva da je plaćena carina ali nije špedicija preko dhl.
 
Meni su jednom prilikom za osnovicu uzeli iznos u eurima iako je racun bio u $$.
Nisam bio kod kuce pa su moji platili koliko je postar trazio.
Sutradan sam zvao seficu carinu da je upozorim na propust i rekla mi je da ne primam paket ukoliko mi je nesto sumnjivo.
U tom slucaju treba otici u carinu i resiti problem na licu mesta tako da nema zalbe pa ni takse.
Ako se primi paket onda mora da ide zalba sa taksom.
 
I šta da se ponese sa sobom, a da je validno? Ako odštampam PP izvod ili iz banke (koji je uvećan za onih "4 %", pa može da ispadne da je i preko granice), uvek mogu da mi kažu da je, ne znam ni ja, fotošopovan ili takvo nešto, a da selogujem na svoj PP nalog sa nekog njihovog računara nemam nameru.
 
e sjajno,
posto cekam paket koji je sa 2 suplementa sa bodybuilding.com
platio 62 dolara sa sve shippingom, jedan suplement, drugi dobio dzabe.
Ako mi dodje sa tonu dadzbina samo cu da kazem postaru da ga vrate.
Koliko dana posle toga mogu da odem u carinu da to sredim? dovoljno dan dva? nece da mi se zagubi paket slucajno? :D
odnesem im samo odstampanu stranu sa paypala i to je dovoljno?
 
U pomenutom slucaju u paketu je bio ispravan racun, ali su oni pogresili.
Nekoliko puta nije bilo racuna i uvazavali su odstampan racun koji sam doneo na uvid.
 
Kad kažeš "račun", misliš na odštampanu stranicu sa izlistanom naručenom robom + detaljima naplate sa sajta sa kojeg si naručio?
 
Volim precizne odgovore, ne zameri. Neko računom smatra i izvod iz banke ili PP, ali tu može da se vidi samo ukupan iznos naplate (roba + poštarina), pa može svašta da bude.
 
Izvod iz banke otstampaj sa sajta bane, fakturu (invoice) trazi od prodavca ako ne da, odtampaj screenshot proizvoda sa cenom....
 
Pazi ovamo :D
Kada je jedna stvar u paketu, PROLAZI i vrednost koja je napisana na carinskoj deklaraciji koja je zalepljena na paket.
Kada ima vise stvari, UGLAVNOM, je potreban racun (order form/invoice) gde se vide pojedinacne cene i total.

Namerno sam ove dve reci napisao velikim slovima, jer uvek postoje izuzeci.
Sto puta je napisano da nema pravila sto moze da potvrdi svako ko je primio bar 10 paketa.
 
Poslednja izmena:
Da se prijavim

>12.65 funti kosta paketic
>U pitanju su yugioh karte i neki sleeveovi za iste, znaci karte za igranje
>uredno naruceno sa ebay.co.uk
>paket dimenzija mozda 18x12-13cm, nisam gledao, odokativno :D
>pecat na paketicu ne podleze carinskom pregledu, verovatno zbog dimenzija

0 pregled 0 pdv 0 carina

od pravnog lica je uzeto

jagodina je u pitanju

tl;dr

nema pravila, ali toplo preporucujem svima da odbijaju pakete ako im stizu gluposti tipa 200din od kojih je 66din za pregled, 40 din za carinu a 100din za postara, za stvari tipa kablovi i ostalo.
onda odete prodavcu, kazete da im se paket vratio iz ne znate ni vi kojih razloga, oni UVEK ali UVEK kada je ispod 15-20$ predmet daju refund bez pogovora, ne pitaju (ako su malo vece stvari i tad daju, samo morate da se natezete i pretite paypal dispute-om, ili chargebackom)

kada 7 u 10 posiljki bude odbijeno od strane pokradenih, onda ce se preispitati da li im se isplati da rade za dzabe, osim ako ne uvedu taksu za vracanje paketa natrag :D
ako u posti/carini ukradu?
sta vas briga
vas potpis ne stoji nigde, nista niste primili, nista niste uzeli, svi mirni, samo pravac racunar i kucajte sve kako je i bilo

ako ne moze da se u novinama izadje sa ovim, moze da se ovako indirektno uradi
 
Ocokoljić je oba puta pričao istu priču, ne znam šta ste slušali vi koji tvrdite suprotno. Čovek je prepričao propise koji su doneseni mnogo pre dolaska Paypal, a nisu ih primenjivali, jer carinici nisu bili upućeni u svoj posao.
RTS 1 http://www.youtube.com/watch?v=PnckTqtwuBQ
Radio Index http://www.youtube.com/watch?v=d1dVh8hHseY

AKo je neko prošao proceduru žalbe kod ili kombinacije pošta + carina ili kurirska služba + carina, neka navede detalje šta je i kako radio i ishod, naravno.

Ako su za tebe ovo dve iste price , ti onda stvarno nisi ozbiljan sagovornik. Price su totalno razlicite. U ovoj sa radia pominje carinu i dazbine kada se placaju, i nigde ne pominje PDV na svaku posiljku bez obzira na vrednost. Posle toga neko donosi naredbu, verovatno Ministar da pocne sa primenom zakon iz Septembra i on na TV prica drugu pricu, kojom pobija ovu sa radija.
Ako ti to ne vidis onda ne znam sta drugo da ti kazem.
 
Ako nije pomenuo da se plaća PDV, ne znači da se ne plaća. Čovekje pričao negde kada se ne plaća carina, jer tu i tada ima razlike, a PDV plaćaš uvek kada uvoziš robu (da, pošiljke naručene iz inostranstva se smatraju uvozom). Jedini izuzetak je kada ti šalje fizičko lice + do 70 evra vrednost + ne plaćaš pošiljku. Tada nema ni Carine ni PDV. Ako pogledaš Zakon o PDV, donet još 2004. već u prvom, a onda opet u 3. članu piše da se PDV plaća na uvoz dobara u Srbiju.

Ako si mislio na prvo pitanje koje je postavio Uroš, ono glasi "Zanima me šta se carini i koliko se carini kada se naručuje preko interneta?" Kao što svako može da čuje, nije pitao za PDV, pa mu je Ocokoljić u skladu sa pitanjem i odgovorio, vrlo precizno.
 
Meni su jednom prilikom za osnovicu uzeli iznos u eurima iako je racun bio u $$.
Nisam bio kod kuce pa su moji platili koliko je postar trazio.
Sutradan sam zvao seficu carinu da je upozorim na propust i rekla mi je da ne primam paket ukoliko mi je nesto sumnjivo.
U tom slucaju treba otici u carinu i resiti problem na licu mesta tako da nema zalbe pa ni takse.
Ako se primi paket onda mora da ide zalba sa taksom.

Meni ovo nekako nije logicno.

Nisi bio kod kuce i tvoji su platili postaru i uzeli paket. Ti si zvao ,carinu sutradan , javila se sefica i objasnila ti da ne treba uzimati paket (koji si ti vec uzeo) i da u tom slucaju ne treba placati ni pokretati nikakvu zalbu, vec usmeno se dogovoris sa carinom. I ti iako si uzeo paket , usmeno resis to sa carinom, valjda uz kaficu :D

Totalno nelogicna prica.
 
Poslednja izmena:
Ja sam u potpunosti logicno razumeo... Ne vidim sta nije logicno,sumnjivo ti,odbijes paket,odes na carinu i razresis dilemu...i verovatno opet platis.Nije mu sefica rekla konkretno za njegov paket, nego generalno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno