Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Daj opusti se, ne misliš valjda da je kurir odma seo u auto i krenuo ka tebi:D, pa zato i pišu da je isporuka recimo za 3-5 radnih dana a ne 3 dana 2 sata i 45min;)
Ajde reci ti meni kad će da ti stigne račun za telefon, struju, infostan... ti računi ti stižu svaki mesec u određeno vreme ali ne možeš da znaš baš u dan kada će.
Druga stvar danas je praznik, tako da i dhl verovatno radi smanjenim kapacitetom pa se ne može računati na uobičajeno vreme isporuke.
Treća stvar, evo i ja čekam paket sa sd i gledam skoro nam je identična satnica, moj je kako kažeš preuzeo kurir u 12:42:) Nadam se da ti je jasno da to nije moguće, tj. ne kreću kuriri iz dhl-a na svakih 10 min k'o u crtaću:) Pre će biti da su paketi u to vreme skenirani i možda ubačeni u neki kombi, a kad će taj kombi da krene i koliko će još mesta da obiđe pre nego što dođe do tebe...:D

Znači, kuliraj, kurir će te sigurno zvati i ako te ne nađe za vikend neće sigurno da vrati paket u uk pobogu:)

btw pošto ih toliko požuruješ nije isključeno da nam zamene pakete, pa se nadam da nosimo isti broj;)
 
Poslednja izmena:
Daj opusti se, ne misliš valjda da je kurir odma seo u auto i krenuo ka tebi:D, pa zato i pišu da je isporuka recimo za 3-5 radnih dana a ne 3 dana 2 sata i 45min;)
Ajde reci ti meni kad će da ti stigne račun za telefon, struju, infostan... ti računi ti stižu svaki mesec u određeno vreme ali ne možeš da znaš baš u dan kada će.
Druga stvar danas je praznik, tako da i dhl verovatno radi smanjenim kapacitetom pa se ne može računati na uobičajeno vreme isporuke.
Treća stvar, evo i ja čekam paket sa sd i gledam skoro nam je identična satnica, moj je kako kažeš preuzeo kurir u 12:42:) Nadam se da ti je jasno da to nije moguće, tj. ne kreću kuriri iz dhl-a na svakih 10 min k'o u crtaću:) Pre će biti da su paketi u to vreme skenirani i možda ubačeni u neki kombi, a kad će taj kombi da krene i koliko će još mesta da obiđe pre nego što dođe do tebe...:D

Znači, kuliraj, kurir će te sigurno zvati i ako te ne nađe za vikend neće sigurno da vrati paket u uk pobogu:)

btw pošto ih toliko požuruješ nije isključeno da nam zamene pakete, pa se nadam da nosimo isti broj;)

Kuliram ja...Nisam mislio u UK da ce vratiti,dovoljno muke bi mi bilo i u BG da vrati. Cisto sam hteo informaciju neku,kako rade.
Sve je L -large za mene,za klinca sandale i za zenu majica-S,valjda ces se uklopiti.
 
Ok, onda što se mene tiče, ja ću da uskočim u L, ali biće tesno za tebe u M:D

Ma sigurno će pokušati isporuku bar 2 puta, a valjda drugi put po dogovoru telefonom da ne dolaze za dž. Meni je jednom stigao paket dhl-om i kurir me zvao telefonom kad je već stigao kod mene u naselje. Tako isto rade i sve ostale kurirske službe sa kojima sam imao posla, dođu mi skoro na vrata i onda se najavljuju telefonom. Doduše uvek je bilo nekog kući, a jednom sam rekao da ostave kod komšije:)
 
Da podelim i ja neko moje prvo iskustvo sa SD (SportsDirect) :d.

Porucio sam stvari u vrednosti od 49.94 eur + 15.99 eur sto mu dodje 65.93. Poruceno je 30 aprila i stiglo mi je danas 4.5.2013. Izgleda da sam imao srece pa carinu i porez nisam platio, momak doneo iz dhl-a ja potpisao i to je to :)
Dok sam pratio posiljku pisalo mi je da zbog ''Public holiday'' da ce mi biti isporuceno 7.5.2013.
Tako da mi je ovo malo prijatno iznenadjenje.

I sve bi bilo u redu da su mi naplatili 65,93eur (toliko mi stoji na invoice-u) umesto 69,36eur koliko mi stoji na online izvodu banke Intese . Nije provizija banke vec pise da mi je toliko naplatio SD. Da napomenem ja sam placao direktno sa kartice ne preko paypal-a.

Gledao sam na SD da postavim pitanje oko ovoga ali izgleda da ne mogu da nadjem ili ne vidim gde mogu da postavim pitanje kod njih. Medju ponudjenim upitima nigde nisam video, a opet ni ne postoji gde je mogu slobodno da posaljem prituzbu.

Ali da ne bude sve tako crno dobio sam solju na poklon sa logom SD duplo vece velicine od standardne.

Toliko od mene:)
 
Prošao si super, a 3,5 evra za šolju i nije neki izdatak.
Ja bih na tvom mestu pevao od sreće...
 
Ako si platio visa internet karticom to je normalno, inteza rezervise 4-6% vise prilikom placanja, ali posle par dana kad se transakcija definitivno proknjizi vrate taj iznos...
 
@Mladen

Nisam na to obracao paznju, videcemo sta ce biti. Sad su se i ostali ukucani primili na online narucivanje sad hoce i oni da poruce :)

Inace kupio sam 8 polo majci neke 100% pamuk neke 80% i jedan sorts. U principu ja sam prezadovoljan kako sam prosao, ako uporedim da sam kupovao u srbiji polo majce takve kvalitete bi me kostale u proseku 1500-2000.

Evo npr uzeo sam ovo (to je najskuplja ostale su dosta jeftinije): http://www.sportsdirect.com/pierre-cardin-yd-polo-shirt-mens-549033?colcode=54903318
 
Stvarno imas srece sto su ti doneli danas. I ja cekam pakete i pise da su on hold u beogradu. Malo mi je neozbiljno da dhl ne radi zbog praznika. Da bi paket stigao do srbije, mora da predje 3 drzave i nasu carinu i to se desi u roku od 3 dana, a onda moram da cekam jos 5 zbog praznika.
Inace, da li si dobio sms o potrosnji sa kartice? sta pise na njemu? Jer ako je ona rezervacija od 6%, te pare samo nestanu na kratko, ali u sms-u dobijes tacan skinut iznos.
 
Ako sam prevideo, izvinjavam se :)
Pominjali smo ovde uvoz na vise komada, pa je sve preko X komada uvoz za dalju prodaju i sl....
Mene zanima sta bi ja trebalo da pribavim ako hocu da kupim/legalno uvezem/platim sve sto treba za NPR 100 komada majica?
Kao primer... moze bilo sta, nesto 10$ komad, recimo, hocu 50-100 komada...
Sta od papira? Moram li da imam firmu, PIB i neznamstatijasvejos :)
Hvala
 
@Mladen

Nisam na to obracao paznju, videcemo sta ce biti. Sad su se i ostali ukucani primili na online narucivanje sad hoce i oni da poruce :)

Inace kupio sam 8 polo majci neke 100% pamuk neke 80% i jedan sorts. U principu ja sam prezadovoljan kako sam prosao, ako uporedim da sam kupovao u srbiji polo majce takve kvalitete bi me kostale u proseku 1500-2000.

Evo npr uzeo sam ovo (to je najskuplja ostale su dosta jeftinije): http://www.sportsdirect.com/pierre-cardin-yd-polo-shirt-mens-549033?colcode=54903318

Kako odgovaraju velicine,vidim da se na SD ljudi zale na velicine(mada i te komentare treba uzimati sa rezervom)
 
Ako sam prevideo, izvinjavam se :)
Pominjali smo ovde uvoz na vise komada, pa je sve preko X komada uvoz za dalju prodaju i sl....
Mene zanima sta bi ja trebalo da pribavim ako hocu da kupim/legalno uvezem/platim sve sto treba za NPR 100 komada majica?
Kao primer... moze bilo sta, nesto 10$ komad, recimo, hocu 50-100 komada...
Sta od papira? Moram li da imam firmu, PIB i neznamstatijasvejos :)
Hvala

Ako si spreman da uvozis na kontejnere raspitaj se, za sitno zaboravi, treba podmititi pola carine, dekleracije itd.. sve se to placa
 
@Mladen

Nisam na to obracao paznju, videcemo sta ce biti. Sad su se i ostali ukucani primili na online narucivanje sad hoce i oni da poruce :)

Inace kupio sam 8 polo majci neke 100% pamuk neke 80% i jedan sorts. U principu ja sam prezadovoljan kako sam prosao, ako uporedim da sam kupovao u srbiji polo majce takve kvalitete bi me kostale u proseku 1500-2000.

Evo npr uzeo sam ovo (to je najskuplja ostale su dosta jeftinije): http://www.sportsdirect.com/pierre-cardin-yd-polo-shirt-mens-549033?colcode=54903318

Upravo tako Inteza uzima vise kao rezervaciju i knjizi posle 7 dana. Ako si porucio 30. Pravi iznos koliko su ti skinuli znaces 7. maja kad proknjize. Posto je Euro u pitanju iznos ne bi trebalo da se drasticno razlikuje, os SD-ovog, sem ako nastanu u medjuvremenu neke drasticne promene kursa.
 
Ako kupujes intesinom karticom koja se vodi u eurima, i placas nesto takodje u eurima, nakon definitivnog knjizenja moraju da skinu tacno onoliko koliko je kostalo, bez ikakve provizije. Znaci rezervisu 4-6% vise i ISTO toliko vrate.

Ako placas nesto u nekoj drugoj valuti onda se iznos obicno razlikuje.
 
Pratim temu odavno, ali mozda mi je promaklo: kako nasi na carini tretiraju 10 razlicitih majica kratkih rukava u mojoj velicini? Uzeo bih ih zaista za sebe, ali ne bih voleo da mi traze dozvolu za uvoz ili slicnu glupost... (jasno mi je da ne mogu da pravdam 10 daljinaca za dslr, ali ipak se presvlacim tu i tamo ;) )
 
Pratim temu odavno, ali mozda mi je promaklo: kako nasi na carini tretiraju 10 razlicitih majica kratkih rukava u mojoj velicini? Uzeo bih ih zaista za sebe, ali ne bih voleo da mi traze dozvolu za uvoz ili slicnu glupost... (jasno mi je da ne mogu da pravdam 10 daljinaca za dslr, ali ipak se presvlacim tu i tamo ;) )

Ides do doktora da ti da potvrdu da se znojis nenormalno, tako jedino MOZDA prodje
 
Ok, idem u utorak kod lekara...

P.s. i mene nekad smore glupa, 100x odgovorena pitanja, ali opet mi nije jasno kako nekoga ne.mrzi da pise "saljiv" odgovor koji trazi vremena koliko i tacan... No, dobro. Hvala u svakom slucaju :)
 
E pa tu ti je sve na slobodnoj proceni carinika i tvojoj rešenosti da se eventualno ganjaš sa carinom ako tih 10 majci računaju kao komercijalu.
Meni su npr. za 3 različite maskice za iPhone 4 tražili uvoznu dozvolu, a s obzirom da sam ih platio cirka 3$ oprostio sam se od paketa.
Šta da ti kažem, probaj pa nam javi.:D
 
Meni stigle u 2 paketa po 5 majica, sa Alija, od 2 razlicita lika...
Paketi stigli sa 4-5 dana razmaka..... sve OK, mislim, naplacen samo pdv na 10$ koliko je kinez napisao...
Sve razlicite boje, ista vrsta...
Verovatno ti ne trebaju svih 10 u istom trenutku :)
Naruci npr 5 komada pa kada kazu da je shipped, naruci jos 5 i reseno :)
Ili odmah naruci na 2 adrese po 5 i nema zime :)
 
Pogledao sam ja sizeguide ali najbolje je iskustvo ljudi koji su vec porucivali
 
ako narucujete sa sportdirecta uzimajte uvek broj manje nego sto nosite,to ce znatno umanjiti rizik od pogresnog broja...
 
Hvala na informacijama u vezi intesine kartice, koristim je dugo i nisam primetio do sada da uzimaju 4-6% vise, doduse ja sam koristio za neke sitne tansakcije do 10eur 4-5 puta.

Sto se tice velicine kod SD, mislim da su im stvari malo vece ali mi ne smeta posto sam puniji, mada cu ubuduce uzimati broj manje svakako.

Sve u svemu za prvo narucivanje ja sam zadovoljan.:)

P.S. Sorry sto je malo tema otisla u off
 
Jel se i na SD-treba registrovati kao na primer na eBay i kolika je postarina? Izvinjavam se ako sam i ja otisao u off.
 
Поштарина је 15-20е.
 
postarina je od 11-15,99e,u zavisnosti koliko predmeta porucujes,predpostavljam da ces ici do 50e,u tom slucaju je 16e....
 
Како је мени онда 18,97 за патике и мајицу (укупно 49е)?
Можда зависи од места у Србији у које се шаље?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno