Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hteo sam da kupim neki sat od USA prodavca. Sat je koštao $48, a za isporuku je naveden Expedited International Shipping, čija je cena $25. Platio sam juče, ali mi je danas stiglo obaveštenje za refund celog iznosa i poruka od prodavca sledeće sadržine:

Dear Sire,

We can't send the product to Serbia, because the customs fee and VAT will be around 70USD.

Da li neko zna odakle im ova cifra?
48 USD je oko 45 EUR, pa bi trebalo da platim eventualno PDV ili možda ništa ako pošiljka prolazi kao DHL.



Ja nisam prava osoba da ti na ovo pitanje odgovorim. Javice se neko ko se bolje razume.

Ali, ako dozvolis, evo da i ja prokomentarisem :)

Meni tu nesto (u njihovoj poruci) nije sve kako treba. Sta se njih tice koliko ce tebe sta da kosta (carina+pdv)?
E sad, da im ti nisi mozda poslao dodatno pitanje, kada si vec platio predmet, pitajuci ih da li mogu da napisu nizu vrednost ili nesto slicno (lupam, pretpostavljam, ne ljuti se :) ), pa da je onda nastala 'zavrzlama' sa takvim njihovim odgovorom, i refundiranjem?
 
Poslednja izmena:
Ne, nisam ih ništa dodatno pitao. Verovatno se brinu da ih ne ocenim loše, ako skupo platim uvoz :)
Spremam se da ih pitam odakle im $70. U međuvremenu su promenili oglas i sada prodaju samo u USA.
 
Mozda se plase trgovine sa stanovnistvom zemlje odakle je sat placen? :)

Ako smem da pitam, jesi li tamo stariji clan i da li imas vec odredjeni broj kupovina/prodaja (i ocena) ili si 'noviji'? Ako si noviji, mozda se i toga plase? (opet, nagadjam)


EDIT:
Pogledah prodavcev profil. Prvo mi pade na pamet da se plasi trgovine jer i sam nema nesto mnogo ocena (65) ali onda mi zapade za oko nesto drugo:

q1eUqXP.png


Covek je iz Bugarske!
Sto ga lepo ne pitas na srpskom 'zasto mi, brate, ne zelis ovo prodati' ? :)


EDIT 2:
Pise: item location: 'California, United States'

Mozda covek zivi u Bugarskoj, a posto je predmet lociran u USA, mozda se covek bavi dropshipping-om ali samo za 'lokal'. Tj. on ne poseduje predmet, vec ti platis, on ga kupi od trece strane, i trecoj strani prosledi tvoju adresu, i oni ti posalju to sto si kupio. I mozda radi samo za 'lokal' tj. kupuje od USA firme i 'prodaje' tj. prosledjuje samo USA kupcima? Mozda ne zeli da 'komplikuje' i salje u 'inostranstvo'? (mozda, mozda, mozda :) )
 

Prilozi

  • nevestastore.png
    nevestastore.png
    11.7 KB · Pregleda: 84
Poslednja izmena:
Ma ja ne znam ato tebi on to ne bi poslao... Pdv se podrazumeva da platis a i ne treba njega to da zanima mozda i prodjes bez pdv..a di dosao je do 700 din 20 posto od 50 dolara....i to je jos i manje dobio....kazi mu samo da ti posalje opet da je sve u redu
 
Naravno da on ne može da zna, niti ga intereduje koliki su troškovi špedicije, biće druga stvar u pitanju.

Prodavci često stave international shiping, onda pogledaju troškove slanja za nekoliko eur zemalja i stave neku optimalnu vrednost. Onda se javi kupac iz neke zemlje van EU gde troškovi slanja izađu dosta veći, lakše mu je da otkaže nego da se nateže sa kupcem jer nema računicu da šalje za navedeni iznos, niti ima osnova da isti poveća.
Dešavalo mi se više puta...
 
Poslednja izmena:
Ko zna šta je, nešto mi je sumnjiva Bugarka Emilija :)
Poslao sam joj sada pitanje.
Ne znam ko je noviji, a ko je manje nov član :) Tamo sam od kada je došao PayPal kod nas. Imam 53 feedback score. Do sada su me svi prodavci hvalili :)

@nuk

Biće da si u pravu. Sada sam izmislio paket dimenzija 5x5x5 inča i 500 g težine. 108 dolara poštarina.
Verovatno je Bugarka mislila na poštarinu, ali se loše izrazila.

EDIT2:
Napisala mi da joj je tu cifru rekao DHL. Dakle, poštarina je skuplja od procenjenih $25.
 
Poslednja izmena:
I... nikako drugacije ne moze da posalje taj sat, nego samo DHL-om? Ako je predmet zaista u USA, ne razumem zasto ne bi mogla nekom drugom postom da ga posalje (osim ako ne zeli). A ako je predmet u Bugarskoj (iako na ebay-u pise California), onda je mogu razumeti zasto samo DHL-om zeli da salje. Verovatno situacija sa slanjem u inostranstvo iz Bugarske nije nista bolja nego sto je u Srbiji.
 
Poslednja izmena:
Pitam na Gearbestu za invoice za kamericu:

I dobijem odgovor:

Malo mi se cini da se nismo sporazumeli :bottle:

Nije moguce dobiti na Gearbestu nikakav vid racuna ni invoice niti bilo sta vezano za to. U paketu ide samo jedan papir na kome stoji broj porudzbine, ime i prezime primaoca, adresa, tacan naziv proizvoda koji si kupio i kolicina.
 
Na Gbu se doplacuje za invoice koliko se secam

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Carina u Nišu završila posao za dva dana, za tri artikla ukupne vrednosti 45$ mi naplatili 1080din.
 
Jel zna neko do kojeg dana su stigli sa carinjenjem?

Sent from my IRON using Tapatalk
 
Ništa ne znači do kojeg dana su stigli...

Naručena 5.12 tri case-a dva stigla, treći nije. Naručen case 20.12 stigao danas.

Naručeni case i staklo 26.11, još nije stiglo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja pitam do kojeg dana su stigli sa carinjenjem. To jest kolko dana su u zaostatku.To vazi za sve posiljke koje su poslate za carinjenje..Ne za one koje su posle bez carine.

Sent from my IRON using Tapatalk
 
Stigao mi je danas paket koji je stigao na carinjenje 4.1

dakle juce su radili 4.1
 
Hvala kopmania! Ta mi je informacija trebala!

Sent from my IRON using Tapatalk
 
Stigao mi je danas paket koji je stigao na carinjenje 4.1

dakle juce su radili 4.1

Iz koje zemlje?
Ajde uradi screenshot trackinga i sakri ako ti je nesto privatno samo da vidmo kojom su procedurom isli i kako je teklo datumski.
 
Poslednja izmena:
Nema veze koja zemlja. Znaci da su carinici su u zastoju 9-10 dana..Znaci ako ti pise podnosenje na carinski pregled racunaj minimum nedelju dana..

Sent from my IRON using Tapatalk
 
^ Neko je ovde preneo priču carinika da pakete razvrstavaju prema zemlji dolaska u grupe, možda ipak nije isto trajanje čekanja na carinjenje za isti paket iz Francuske i Kine, na primer. Samo pretpostavljam. ;)
 
Meni je juce stigao paket iz Koreje, koji je 30/12 stigao na carinu. (nije ocarinjen, bilo je ocigledno da su moje stvari, ali cekao je)
 
^ Jedna amerikanka srpskog porekla često salje humanitarne pakete za decu iz SAD na moju adresu (posle prosledim dalje). Posto su paketi veliki, uvek zavrse na carini (redovnoh 10-ak dana), iako su stvari nove, nikada ni dinar nije naplacen (krupno ispiše "humanitarna pomoc" i spisak stvari - da ne može da se krade).
 
Svaki paket ide na carinjene i čeka svoj red, jedino sa pismima (ono što mije paket) se šalje carini i može da se procenjuje da li ide ili ne na carinjene, sve što nije upakovano kao kutija tj paket

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ Jedna amerikanka srpskog porekla često salje humanitarne pakete za decu iz SAD na moju adresu (posle prosledim dalje). Posto su paketi veliki, uvek zavrse na carini (redovnoh 10-ak dana), iako su stvari nove, nikada ni dinar nije naplacen (krupno ispiše "humanitarna pomoc" i spisak stvari - da ne može da se krade).

Jedan plus za carinu
 
14 odnosno danas jutros su radili preostale od 5.1 i posiljke od 6.1 (moja posiljka je iz Kine preko Holandije posnNL).

Inace dve posiljke iz Kine pristigle 13.1 na otpremu poslate 13.1.
 
^ Neko je ovde preneo priču carinika da pakete razvrstavaju prema zemlji dolaska u grupe, možda ipak nije isto trajanje čekanja na carinjenje za isti paket iz Francuske i Kine, na primer. Samo pretpostavljam. ;)

Nesto ne bih rekao jer imam jedan paket sa CN trackingom pristigao 6.1.2017. i jedan DHL paket pristigao 6.1.2017., oba pregledana i obradjena juce. Ko da gubi vreme da cita trackinge, onda bi obradjivali 3 meseca posiljke, a ne 7-15 dana...
 
Mozda je mislio da paket iz Francuske brze stigne do Srbije, ali ovde ceka u istom redu nebitno odakle je.
 
nameračio sam se da uzmem intel xeon procesor sa aliexpressa (screenshot , košta 92$). pošto ni sam ne znam koliko mogu da carine vrednost(ovaj proc. je nov koštao oko 1000$ili čak i više), nadam se da me sve zajedno neće izaći preko 150$ što bi bio bezobrazluk...naručivo sam do sada neke sitnice od 10ak $ tipa alko tester itd..nesam pametan....:trust:
 

Prilozi

  • 000055.jpg
    000055.jpg
    410 KB · Pregleda: 136
Pitanje je da li će da ga ocene i tih $92. Ja sam naručivao 771 Xeon procesor, plaćen 20-ak evra, i ocenjen je otprilike toliko, a nov je koštao $700. Nisam siguran da carinici baš znaju da razlikuju 2011 i 771 podnožje. Ako si sa područja Beograda, verovatno prolazi bez dodatnih troškova, a niška carina uglavnom poštuje ono što piše na koverti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno