Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije mi jasno, u novom sadu nema cekanja na carinjenje a u beogradu se ceka 20 dana. Pa gde je tu logika ista drzava 50km udaljenosti. Zar im onda nije logicnije da pola paketa posalju za novi sad i ubrzaju proces carinjenja?
Logika je da NS carina pokriva daleko manji broj ljudi - stanovnika - paketa na svojoj teritoriji. BG carina pokriva kompletnu centralnu, istočnu, zapadnu Srbiju, niška carinarnica samo južnu Srbiju.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
a šta rade Kraljevo, Kragujevac, Kruševac, Užice i druge carinarnice :d
 
vec si u devetom mesecu, hahah ja sam osmi decembar tako da mislim tek sledece nedelje mozemo samo da se nadamo
 
I meni stoji od 1.12
Da li ima neko sa ranijim datumom,da znamo koliko im dana treba? Sve se nadam danas ce da puste.
 
Poslednja izmena:
Danas moj paket prosao carinu a stoji od 1.12. Sutra ga ocekujem, u pitanju je Android tv box, videcemo kako ce velokodusna carina biti

Sent from my ASUS_Z00A using Tapatalk
 
Danas moj paket prosao carinu a stoji od 1.12. Sutra ga ocekujem, u pitanju je Android tv box, videcemo kako ce velokodusna carina biti

Sent from my ASUS_Z00A using Tapatalk
15503007_10210034957702606_458084248_o.png Jel tebi isto kao meni,konkretno me zanima dal se gleda izmenicna posta prispece ili se gleda prvo podnosenje na pregled,kad kazes to meni je na carini od 1.12?
 
Racunamo izmenicna posta prispece, danas rade 1.12 i meni proslo.
 
Pogledajte prilog 217153 Jel tebi isto kao meni,konkretno me zanima dal se gleda izmenicna posta prispece ili se gleda prvo podnosenje na pregled,kad kazes to meni je na carini od 1.12?
61fe8797e178bb4461d2e921c84fbdfe.jpg


Sent from my ASUS_Z00A using Tapatalk
 
Meni je izmenicna posta prispece bila 1.12 a podnosenje na pregled 2.12,nije mi stiglo nista danas sa 17tracka osim jutros da juce i dalje ceka,kako vi znate da vam rade 1.12 danas?Ili vam je pregled bio 1.12 pa vam je jutros stiglo da su vam zavrsili juce?
 
Sad vidim da je i meni prispece i prvo podnosenje na cae. pregled istog dana 1.12 . Pa mozda ima veze ako je njemu sutradan.
Nego narucio sam neki ruter i to cu debelo da se nacekam,gde sad bas ovolike guzve. Nije jos ni krenuo a ima 21 dan stoji ono information recived.

EDIT
Pa ne nisu juce carinili,i juce je bila otprema, sad u ovo vreme stize update da je proslo carinu i krenulo dalje.
 
Poslednja izmena:
da da verovatno se gleda prvo podnosenje na pregled sto meni dodje drugi,Jel to znaci da ce meni sutra tek da pregledaju,i dal ce mi onda stici u petak?
 
Poslednja izmena:
Kad si zadnji put proverio tracking,ako ne stignu danas onda sutra zavrsavaju tvoj.
Ali ja sam vise ubedjen da se gleda prispece,posto ono podnosenje samo automatski ide.
 
Ja proveravam tracking na postinom sajtu i na 17track,ali imam za sada najnovije od jutros da ceka pregled,i to za jucerasnji datum.Jel onaj status da je proslo carinu odmah izadje cim pregledaju ili mora da se ceka sutra ujutru?Tacnije u slucaju da mi sad pregledaju teoretski dal ce mi odmah izaci da su pregledali ili tek sutra ujutru?
 
Pa i meni je jutros izaslo da je juce bilo podnosenje,to ide tako automatski.
A pre nekoliki sati je izaslo da su pregledali tj ono 6200...
Moze taj info da kasni moze da ti sutra dodje info 6200 a vec ga dobijes na adresu.
U svakom slucaju najkasnije prekosutra ti stize tako da 1 dan ne znaci nista kad ovoliko cekamo
 
Pa i meni je jutros izaslo da je juce bilo podnosenje,to ide tako automatski.
A pre nekoliki sati je izaslo da su pregledali tj ono 6200...
Moze taj info da kasni moze da ti sutra dodje info 6200 a vec ga dobijes na adresu.
U svakom slucaju najkasnije prekosutra ti stize tako da 1 dan ne znaci nista kad ovoliko cekamo

e to to,sad mi je sve jasno,super,plasio sam se da ne ostane za ponedeljak :D
 
neka neko javi ako je cekao carinu nedelju dve a da se desi da mu nisu ocarinili nista, samo otvorili paket, meni se tako jednom desilo, pa me interesuje da li je i sad kad je ovoliki zastoj tako.
 
^To se desava vrlo retko. Ja sam imao taj slucaj mozda jednom ili dvaput tako da je kod mene procenat otprilike 1% u poslednje 2 godine.
 
Ja i dalje mislim da nije ne-naplacena carina, vec da je postar zaboravio, a nekako su u posto to razduzili ;) Jer slucajeva da postar zaboravi ima prilicno.
Nisam siguran, pretpostavljam.
 
Naplaceno samo otvaranje. Nista PDV i carina. Mozda ima veze to sto se jedna posiljka vodila kao paket (za drugu se ne secam) a paketi se uvek otvaraju za razliku od onih koje se vode kao pisma.
 
Ljudi, da li neko zna da li se placa carina i pdv, na paket poslat iz Svajcarske u Nemacku?
 
Trebalo bi ,svica nije u EU

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Dobio sam in na 2670-158 ali to su kao informacije o paketima tako je nesto pisao na sajtu carine.
Imam drugi telefon sto su mi dali iz poste 3643-057 na taj se niko ne javlja.
 
Na tv box od 43$ imam 1100din troškova, stigao je u Srbiju 6.12., carinjenje završeno 13.12. u Nišu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno