Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma da, opusteno. Veca je frka kad cekas nesto sto nema tracking broj, pa odlepis, a nemas pojma ni gde je ni kad ce, da li je uopste poslato. Ovako bar znas sta zeza :D
Jednom sam pre par godina iz zezanja bez trekinga uzeo 3 x 10ml nekih tečnosti za e-cigarete iz Kine... I zaboravio sam na njih. Tačno, ali tačno 100 dana od tog dana, poštar mi donosi pismo sa tečnostima. Pao sam u nesvest. Cenim da je brodom išlo. Ili je možda neko i pešaka doneo.

©klaTapaT
 
Meni se isto desilo, prodavac vratio novac i sve. Posle 3 meseca dolazi paket, kao da su ga peske donosili
 
Narucio, drugi put, slatkise za poklon nekoj decurliji vrednosti 9,9 evrica - sto je i pisalo na deklaraciji. Paket odvojili za carinjenje. Eto zasto ce da se ceka 20 dana.
 
Sto se BiH tice, narucivao sam tamo na prijatelja neke stvari. Jeste granica na 50 BAM, ali ako na paketu pise manje od tog iznosa nece cariniti, tj naplatiti porez. Konkretno sam narucio dva para patika zajedno u paketu, koji je tezio 1700 grama, i kostale su nekih 120 USD, ali je na paketu pisalo 25 USD. Samo su naplatili otvaranje paketa sto je bilo oko 2 EUR. Tako je bilo i za neku jaknu, i komplet trenerku. Ali na primer ako je paket tezi od 2kg, sigurno carine. Ovo je sigurno za odecu i obucu, ali za tehniku nisam siguran.
 
UPS-om mi stizu neki ventilatori i kuleri, uglavnom, zvali su me i rekli da treba da angazujem speditera kako bi moj paket mogao da se ocarini. Koliko bi taj spediter mogao da kosta? I da li bi mozda paket mogao da se dostavi u neku drugu zemlju bez troskova carine? Hvala.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Moze ako platis (ako je vec poslat, nece drugacije, tj.ne ti, nego posiljalac mora da trazi promenu).
UPS je ranije radio spediciju za fizicka lica, pitaj da li bi ti zavrsili, ako hoces naravno, posto je sitna stvar u pitanju. KOSTA. Kod DHLa je oko 4000 sada (bilo je 3300, mozda i nije promenjeno).
 
Mislim da je problem u kolicini, koliko je tih kulera u paketu ? Ako je vise od 2-3 nece ih pustiti ako nemas firmu.

Spedicija kod DHL-a je 3300 + 20% PDV = 3960
 
Poslednja izmena:
Evo ja hocu da uzmem telefon neki i ne postoji mogucnost dostave za MNE.

Ko je narucivao nesto zanima me samo kako ide za MNE, posto evo ja sam proveravao danas kum mi je u HN i kaze da moras da imas neki papir od strane nekog faktora u CG da je posiljka poklon, ako je nek iz CG nek mi objasni da li je narucivao i kakav je postupak. Moze i na Private da ne gusi temu.
 
Ja planiram sa Ali da narucim telefon
 
Screenshot_2016-12-04-22-40-07.png Zanima me sa obzirom na trenutno sta je kada mogu da ocekujem posiljku(bg carina),sa alija imam 50 i nesto porudzbina i nikad nijedna nije podlegla cak ni proveri,vrednost je isla i do 40 evra,trenutni paket je glomaziniji i tebi,bluetooth zvucnik od 1kg pa bih to uzeo kao presudan faktor sto se tice procene bg carine,prolazila je i odeca i usbovi i maske i ekrani za telefone sve bez problema :)
 
Pa trenutno su zavrsili 18,19, i 20.novembar. Dakle za nekih 2 nedelje ces doci na red.
 
Danas sam preuzeo paket koji je na carini od 22.11
BG carina
 
Bg carina, jakna placena 20 dolara na Aliju, stoji 2 nedelje na carini, carina + pdv = 1080 dinara. Svaka cast za carinu, skidam kapu.
 
Niska carina, dobio na nagradnon igri vt75 nano. Dadzbine 4000 din. Carinili na 100$

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Upravo izgubio dva puta po 75e sa iHerba. Suplemente sam narucio na dvije razlicite adrese i imena i carina napisala da ne ispunjava kojekakve sanitarne norme ili sta vec i vratili. Ovo je u BiH, tako da vam razbijem iluzije ko je mislio na "rodjake" da narucuje tamo. Paketi su bili od 500g i id 1.5kg.

Da je bio laksi mozda ne bi gledali.

Dok mi je u Srbiji isti ovaj od 1.5kg i 75e sasvim uredno prosao i ocarinjen i pregledan. Nije DHL, obicna posta je bila u pitanju. Naravno, od sada narucujem samo DHL Ekspresom do 49.99E u Srbiju.
 
Poslednja izmena:
Je l se zna dokle je stigla bg carina? Do kog datuma?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Upravo izgubio dva puta po 75e sa iHerba. Suplemente sam narucio na dvije razlicite adrese i imena i carina napisala da ne ispunjava kojekakve sanitarne norme ili sta vec i vratili. Ovo je u BiH, tako da vam razbijem iluzije ko je mislio na "rodjake" da narucuje tamo. Paketi su bili od 500g i id 1.5kg.

Da je bio laksi mozda ne bi gledali.

Dok mi je u Srbiji isti ovaj od 1.5kg i 75e sasvim uredno prosao i ocarinjen i pregledan. Nije DHL, obicna posta je bila u pitanju. Naravno, od sada narucujem samo DHL Ekspresom do 49.99E u Srbiju.
pa zna se za BiH da lekovi ne mogu da se uvezu bez papira

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Sestra sa aliexpress-a narucila neki ranac.
https://www.aliexpress.com/item/Hot...-DSLR-Bag-Backpack-for-Canon/32646482182.html

Ranac je placen 44 dolara plus postarina nekih 6 dolara.Znaci ukupno 50 dolara.
Danas smo proveravali tracking number i pise sledece

26.11.2016 12:15:00 CH-DEDIET Prijem
26.11.2016 12:15:00 CH-DEDIET Prispeće
04.12.2016 13:06:26 RSBEGC Prispeće
04.12.2016 18:30:38 RSBEGC Za carinu
05.12.2016 09:10:16 RSBGCA Otprema

Po ovome sto pise kada se moze ocekivati da dodje ranac na adresu i da li ce platiti neku carinu ili otvaranje paketa?I ako hoce koliko otprilike mozemo da ocekujemo?Prvi put narucuje online pa cisto da znamo sta mozemo da ocekujemo.
Da li ce joj posiljka biti isporucena na adresu ili mora ici po paket u postu?Ako neko ima vise iskustva oko ovoga zamolio bih ga za odgovor.
 
Posto pise "otprema" odmah posle "za carinu"...sutra mozes da ocekujes paket,nista ne placas...da pise "podnosenje na carinski pregled" bila bi druga prica...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala na brzom odgovoru.
 
Posto pise "otprema" odmah posle "za carinu"...sutra mozes da ocekujes paket,nista ne placas...da pise "podnosenje na carinski pregled" bila bi druga prica...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne pričaj napamet.
bojke1 nije dao kompletam tekst izveštaja sa trekinga.
Šta ćeš zaključiti odavde: carina.png ???
...

Ovaj paket, sa slie, je na carini od 25og i čeka carinjenje u BGu.
Drugi paket mi je stigao u MNE. Registrovan u Izmeničnoj pošti u 09:31 a u regularnoj pošti, za isporuku, registrovan u 12:38... Svaka čast na ekspeditivnosti !!!
 
Poslednja izmena:
2016-12-06 05:21 40200 GPC NIŠ - 18106 Niš 6, Otprema
2016-12-05 13:21 40200 GPC NIŠ - 40200 GPC NIŠ, Otprema
2016-12-05 10:42 68200 CARINA GPC NIŠ - 18200 GPC NIŠ, Otprema
2016-11-29 12:41 11003 IZMENIČNA POŠTA, Za carinu
2016-11-29 09:32 11003 IZMENIČNA POŠTA, Prispeće
2016-11-16 13:50 CN-32500011, Prijem

Po obicaju "tisina" od Beograda do Nisa dok dodje paket Placeno 260din, ne znam sta je, cale je preuzeo, brojac neki od 4$. Po ovome ispada maltene tacno 100 (otvaranje) +45 (provizija) +~100 za PDV.
Ne znam kako ovo gledate za Nis koliko se ceka carina, ali dakle 29. stiglo u Srbiju, 5. ocarinjeno.
 
Stigao malopre paket.Nije sestra platila carinu ili neke dodatne troskove.Jedino su je zvali iz poste da je paket kabast i da ce je cekati u posti pa da dodje licno i preuzme.Kaze upravnica poste-izvinjavamo se ali kurir ne moze dostaviti paket na adresu zato sto je kabast i cekace vas u posti.Mislim da je kabast pa i nije.Ali sta da se radi.Inace ranac je odradjen ekstra i izuzetan kvalitet same izrade tako da mislim da vredi svaku paru koliko je placen.A placen je sa dostavom 50 dolara.
 
Poslednja izmena:
Stigao malopre paket.Nije sestra platila carinu ili neke dodatne troskove.Jedino su je zvali iz poste da je paket kabast i da ce je cekati u posti pa da dodje licno i preuzme.Kaze upravnica poste-izvinjavamo se ali kurir ne moze dostaviti paket na adresu zato sto je kabast i cekace vas u posti.Mislim da je kabast pa i nije.Ali sta da se radi.Inace ranac je odradjen ekstra i izuzetan kvalitet same izrade tako da mislim da vredi svaku paru koliko je placen.A placen je sa dostavom 50 dolara.
pa ok.. to povoljno?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ranac ne bi doneo kurir, nego postar, u posti njima ne daju te "kabaste" pakete, postoji dimenzija i tezina do koje postar isporucuje u suprotnom donese ono papirce sa kojim podizes paket u posti. Tako mi je objasnio moj postar sa kojim sam ok. I kod mene je bio u pitanju neki ranac za laptop...
 
Vid ako malo čokoladiraš poštara doneće ti boga oca. Meni jednom doneo paket kabasti od 20+kg i to sa osmehom. A redovno donosi sve i svašta uz prethodni poziv na mobilni da vidi da li sam kući da se ne seća džabe.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno