Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zar ne bi bilo logicno, da ako se vec ne placa carina+porez do 50/75 €, da se za robu koja je skuplja, odbije tih 50/75 i carini&oporezuje ostatak.
 
Hm roba do 50€ ne podleže carini? znači memoriju koju planiram da pazarim ne carinim?
 
@donmarkon
Tesko ce to ici, jer ne znas gde je paket zaglavio. Nije iskljuceno da nekim cudom stigne, mada stvarno previse kasni. Legenda kaze, odnosno korisnici tvrde, da su im ponekad stizali paketi na kojima su stajali pecati Zimbabvea i raznih egzoticnih zemalja, pa nije iskljuceno da je tvoj na nekom proputovanju kroz svet. Sto znaci, mozda bude do Nove godine :).

@_/Neo\_
Imas vise detalja na prethodnoj strani. Mada sve to uzmi s dozom rezerve, jer se s vremena na vreme dogodi da nesto ocarine kad im dune, ali ipak, buduci da je zakon relativno sveze promenjen, ne bi trebalo da to bude slucaj ako je vrednost u granici dozvoljene. Naravno, ti uvek mozes da se zalis, ne platis carinu i slicno, samo sto su to gadne petljancije, a i ne znaci ti nista da ti se paket vrati posiljaocu, kad ti je roba potrebna. Uglavnom, ako si unutar dozvoljenih iznosa, trebalo bi da bude u redu.

@ironmanbg
Da je srece da se ne placa nista ni na sta, ali dobro znas da to tako nece ici ;).
 
Imam preko 100 kupovina na ebay i nikada nisam imao ovakvu diskusiju :(
 
Jel se na ove telefone zali kad ne stize posiljka na koju ste spremni da platite predvidjenu carinu?
 
"Zaskacite" i kontaktirajte vi njih, meni svakako ne smeta, a cesto se jedino tako u ovoj zemlji nesto resava, ali to pitanje deluje u stilu "oni su mi zadrzali posiljku, jer smatraju da necu da platim carinu". Ako ti nije stiglo nesto sto ocekujes, najlakse bi se snasao uz pomoc tracking code-a. Na taj nacin paket je moguce pratiti u izlaznoj zemlji, kao i po ulasku u nasu zemlju. Tako da bi znao i gde se eventualno zaglavio. Naravno, problem je sto se uz mnoge postarine, a narocito one povoljnije, za koje se i sam uredno opredeljujem, ne dobija taj kod, dok ga pojedini sajtovi jednostavno ne daju ma koliko da si spreman da platis. Uglavnom, kako i napisah, zalite se vi, ali ne ocekujte cuda.
 
Pozdrav, kako se carine posiljke iz Kine u vrednosti do 75 eura? Zna li neko?
 
Evo cek da prebajemo u bob pa cemo ti reci posto te mrzi da citas :)
 
Evo moje iskustvo od pre neki dan.

Klient mi je poslao dzabe Samsung Galaxy tab, preko fed-exa, kao vrednost je naveo 80USD.
FedEx Srbija mi je uzeo 5800, za spediciju i carina 1600 dinara. Tako da me je izasao 7500 tablet ovde. SA tim da je bilo malo problema oko carine, u pocetku nisu hteli da prihvate vrednost uredjaja, pa sam je ovaj decko iz fed-exa ispao korektan i ubedio carinika da je to uzeto na ugovor tamo jeftino i da meni kao studentu treba za dimplomski rad(malo laganja), i priznali su cenu od 80 dolara.

Inace carina i porez izadju oko 25% od vrednosti ukupno sto i nije strasno.

Da je covek slao preko obicne poste ne bi mi naplatili tu spediciju od 6,000 u fed-exu. Ali opet dobio sam novi tablet za 7500 koji ovde kosta 300e polovan u oglasima.
 
Sve, sve, ali da poklon racunas sa cenom polovog u oglasima... :)

Poklon je poklon, jelte, a oglasi su oglasi.
Hteo sam reci, daleko je od realne cene ako ga racunas 7500 dinara...

Problem je kod regularne poste, sto znaju da zakinu na paketu, u smislu da fali nekad nesto iz njega.. mogao si da primis i polovnu ciglu a poslat nov galaxy...
 
Iz Nemačke mi je Konami poslao 2 promo kopije igre za PC i PS3 kao i 2 majice, i to pre više od mesec ipo dana i sad me zovu da je moja pošiljka na carni i da treba da se ocarini ili šta već i da su procenili vrednost na 154 evra tj. da toliko moram da platim, to su mi više puta ponovili... da li su oni normalni jer mi ovi ovo šalju kao poklon, a drugo na promo kopijama piše not for resale https://yfrog.com/a/img25/4382/4onr.jpg(od prošle godine), i oni mi sve to procenili na 154evra, iako kupovna PES 2012 PS3 kopija igre kod nas košta 45e, dok za pc 30e, sve zajedno 75 a oni mi traže duplo.

Rekao sam im da vrate, a i ne znam na koji način su mi ovi poslali, pa ću im reći da mi sledeći put pošalju kao običnu poštu, tako su mi ovi sad preporučili što su me zvali.
 
Poslednja izmena:
Ko te zove? Spediter? Carina posalje kovertu da im doneses racun ili ti postar donese koliko treba da platis.
 
Zvali su me sa ovog broja 011/2286422, javio se lik koji mi je pominjao da ima profakturu na paket koji sadrži te 2 promo kopije i 2 majice, rekao mi je prvo da je problem da to dobijem pošto sam privatno lice, ali da to može da se sredi jer kao to treba firma da primi i napriča mi tamo neke gluposti... tako da stvarno ne znam kako su mi ovi poslali. Rekao mi je prvo da moram da platim 154e da bi taj paket dobio i bio je malo drzak dok sam pokušavao da mu objasnim kako treba da platim 154e ako ja to ovde mogu da kupim za 75e ne računajući majice... rekao sam mu da neću ništa da plaćam i da se to vrati pošiljaocu.

Posle sam ih okrenuo ponovo na taj broj, dobio sam neku ženu i onda mi je rekla da najbolje to vratim nazad, pa da mi ovi pošalju ponovo kao običnu poštu, poklon ili šta već.

Inače ovima iz Konamija sam samo dao svoje ime i prezime, adresu, poštanski broj i državu, ništa više jer nije ni potrebno. Npr, pre mesec ipo dana sam dobio isti paket sa dve promo kopije iz V. Britanije, stiglo mi je paket za par dana i na pakovanju je udaren pečat na kome je pisalo ne podleže carini.
 
Poslednja izmena:
Po broju bi se reklo da je to UPS. Trebalo je da ih pitas sto im treba mesec i po da isporuce posiljku iz Nemacke a i odakle mu profaktura. Tih 154 € su vecinom njihova usluga, mozda je jedan deo PDV. U svakom slucaju krajnje neprofesionalno.
 
Ako besplatni uzorci stignu kurirskom sluzbom UPS, DHL, TNT na fizicko lice, sledi opsta zafrkancija.
Po nasima je to rezervisano samo za pravna lica.
Njihov rezon je : Sta tebi neka firma ima da salje besplatne uzorke ? To je, garant, neki shverc !
Ja sam prosle godine rodio mecku da podignem jedan takav paket, a od drugog sam morao da se odreknem u korist drzave i jos platim spediciju, magacine, carinu, ...
A da je stiglo obicnom postom, ne bi ga ni pogledali.
 
Kako si morao da platis spediciju i carinu a odreknes ga se? :D Nesto tu nema smisla.

Inace, sasvim je normalno da se i uzorci carine, jer inace bi svi mogli da stave "uzorak" i da se ne placa carina. Za igrice konkretno nema smisla, ali inace.. ne ocekujte da je drugde nesto drugacije (osim USA).
 
^^Danas sam dobio pošiljku, pošiljalac je pristao da mi plati taksu koju je iznosila oko 40ak eura. Najbolje od svega je to što su me iz UPS-a prvo zvali prošle nedelje gde sam im rekao da vrate pošiljku natrag jer ne nameravam da platim, pa su me opet zvali preključe i opet mi rekli da imaju moj paket i da treba da platim tu taksu ili šta već. Opet sam im rekao da ne nameravam ništa da plaćam i da vrate natrag pošiljku, a odmah posle sam javio pošiljaocu kako stoje stvari, i oni su mi rekli da im je još prošle nedelje rečeno da ja ne želim da primim paket tj. da platim tu taksu, gde su oni pristali sve to da plate samo da ja dobijem pošiljku. I tako me preključe opet zvali i traže da ja platim, stvarno nemam reči. Kad sam to saznao okrenuo sam broj sa kojeg su me zvali da kažem da će ovi da mi plate sve i da provere, naravno proverili su i rekli da će sve biti plaćeno od strane pošiljaoca... Najgore od svega što sam ja čekao na ovo 40ak dana, pomirio se sa tim da neće ni stići...
 
Poslednja izmena:
Juce mi je stigao parfem iz amerike... cena je bila nesto niza od 50e i nije ocarinjen... trebalo mu je oko 15 dana da stigne usps-om... :)
 
Jel postoji ogranicenje kada se kupuje online unutar EU? Iz Nemacke u Sloveniju npr., koliki je limit ako ga uopste ima za stvari kao sto su telefoni, patike i tako to? Naravno po 1 komad za licnu upotrebu ne neki uvoz 50 komada :d
 
Osim za robu koja podleze akcizi, nema.
 
Interesuju me vaša iskustva tj. da li paketi poslati fizičkim licima EMS express-om za Srbiju idu na špediciju ili ne?
 
Poslednja izmena:
Ako ide preko kurira onda podleze, ovako ne. EMS valjda ide preko poste?
Inace, i kad kuririma porucite (DHL, UPS i ostala bagra :)) imate opciju da sami radite spediciju ili da neko drugi (ne kurir) radi spediciju. FedEx recimo cesto i nece da radi :)
 
krastavac neke mrzi da citaju, neki kao da su skoro pali s' Marsa u Srbiju :)
 
Nalozila ih prica o demokratiji i otvorenosti drustva :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno