Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To se vec zna BG kako kome, ali zato sve sto BG pusti oni u NS naplate 3x, ipak zna se ko su ovce za dranje :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Prosto nevereovatno da je objektiv od 85$ prosao bez dazbina. Izgleda da nemaju vise prostora gde da skladiste pristigle pakete za carinu. :p
 
Ja juče dobio neku test opremu, kutija tipa 20 x 30 x 15cm, bez ikakvih dažbina, nisam mogao da verujem, još unutra regularan invoice na 199$ konačno jednom i meni da puste nešto bez dranja, da neveruješ :d
 
Moze li mi neko pojasniti ovo: The item is at the PostNL sorting center. Prvi put narucujem nesto pa me zanima dal je poslato i gde se nalazi?
 
Here you go -> klik
FYI, NL je Netherland tj. Holandija...
 
Poslednja izmena:
Moze li mi neko pojasniti ovo: The item is at the PostNL sorting center. Prvi put narucujem nesto pa me zanima dal je poslato i gde se nalazi?
Poslali su holandskom poštom, stiglo u doticnu, sortiraju i šalju za Srbiju... Ovde je za 3-4 dana...

Sent from my Oneplus One using Tapatalk
 
Poslala sve podatke DHL-u juce, kunem se, ako mi uskoro ne posalju ziro racune da im uplatim proklete pare i ako mi ne stigne paket do petka, ima sve da ih pobijem. :D
 
Stigao juče, u utorak, paket iz Engleske, poslat u petak Royal Mailom small packets bez trekinga, vrednosti 32£, napisano na paketu sa racunom unutra...
Em sto je stiglo za 2 radna dana, i to u Kragujevac, em sto nije bilo nikakvih troškova... [emoji1]

Sent from my Oneplus One using Tapatalk
 
jel moze neko da mi pouzdano kaze ako je narucivao nesto sto je tamo kostalo 30e a kod nas 70e kako je prosla carina,u pitanju je mish.deathadder 2013?
 
deXe, blago tebi.

Meni stigao paket (vrijednost 4.400 rsd) i naplatili mi carinu 930rsd. Ne kapiram cemu to izivljavanje...
 
30.05.2016 08:55:14 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeću
30.05.2016 11:07:29 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
01.06.2016 09:15:55 62200 CARINA GPC NOVI SAD - Otprema

Da li ovo znači da sutra stiže kod mene, i da sam prošao carinu ili ide tek na carinu.

Vrednost paketa je 20e, al je kinez pisao na 10. Ekran za mobilni je.
 
Meni stigao paket vrednosti 440 funti, ima da roknem 20 'iljada sutra za carinu, PDV i DHL, nista mi ne pricajte. :D
 
pa kud nisi nasao ljude koji ti za procenat naruče u HU i samo ti prenesu do SU pa ti posalju poštom. Nema carine, pdv.
 
Pa pretpostavljam da je sa sportdirekta naručivao kad su u pitanju funti. Uzimaju od 20 do 30%, za paket do Subotice, tj ti nemaš ni dhl ni carinu ni pdv. Samo imaš poštarinu od su.
Mogu da ti se raspitam za broj al me kontaktiraj za to na PP.

PS. ja sam narucivao i iz kine sa alija, kod jedne prodavncie koja garantuje da nema carine i pdv, ali mogu i sve ostale varijante da se naručuju kod njih, ebay, ili kupovina u madjarskoj itd.

@Masha991,

Ok, al si mogla i da ga platih oko 100 e. :d
 
Poslednja izmena:
Čekajte jel ima ili nema carine na pakete preko 50 evra kad porudžbina ide preko DHL a? Jel ti paketi uopšte prolaze kroz našu carinu?
 
Jel Gearbest salje DHLom? I da li mogu da Im ostavim komentar da posalju nekako drugacije osim DHLa
 
30.05.2016 08:55:14 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeću
30.05.2016 11:07:29 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
01.06.2016 09:15:55 62200 CARINA GPC NOVI SAD - Otprema

Da li ovo znači da sutra stiže kod mene, i da sam prošao carinu ili ide tek na carinu.

Vrednost paketa je 20e, al je kinez pisao na 10. Ekran za mobilni je.

Otprema sa carine, znači dobijaš paket danas, nema dažbina.
 

Nemam iskustva sa miševima ali imam sa drugim stvarima i oni uglavnom gledaju cene iz zemlje iz koje je stiglo ili sa prodajnog sajta zemlje iz koje je kupljeno. Ako je tamo cena oko 30e tako će otprilike i računati. Dešava se da ponekad poprilično omanu u pozitivnom ili negativnom smislu za kupca ali tako je to kad nema validnog fiskalnog računa u paketu sa robom.
 
123.jpg

Izgleda se NS carina smilovala :) drugi paket u 10 dana, touch + LCD, prođe glat.
 
Smilovali su se i poslali mi koliko treba da uplatim - 18.500,00 za carinu i 3.960,00 za DHL. Iskreno sam mislila da ce mozda biti vise, tako da sam zadovoljna. And now I wait. :D
 
Da li se nekome desilo da poštar u VAŠOJ POŠTI (PAKET PREĐE 11000 KILOMETARA ILI KOLIKO VEĆ) i da poštaru ili ukradu sa motora, ili mu spadne pa izgubi paket??? Što je najgore, u pitanju je moj stric, koji radi kao poštar u mom reonu.... -.-
 
Meni vise zvuci kao da je stric saljivdzija...
 
Otprema sa carine, znači dobijaš paket danas, nema dažbina.

Pogledajte prilog 201595

Izgleda se NS carina smilovala :) drugi paket u 10 dana, touch + LCD, prođe glat.

Samo da izvestim, danas stiglo. Naruceno je isto touch + LCD. Carina NS
Platio sam carinu 916 dinara. Osnovica je bila 35 dolara a ja sam platio 26 dolara a pisalo je na paketu 10 dolara.
Ono u cemu mislim da je problem je sto je lik na kutiji pisao da je to mobile phone plex u kutiji i garaan sklonili kutiju na stranu mislići da je u pitanju telefon. E sad kad je već bilo na stranu ajd da i ocarinimo.
 
Stigao danas Xiaomi Mi router. Porucio sam ga 01.05. Placen 20e, naplatise mi carinu 700din. Juce mi stigla maska za Umi Iron, isto porucena 01.05.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
xudi me da niko nije nikad nijednog misha porucio,ajde bez kutije,nego sa kutijom,cisto da znam dal da izbacim tu ideju narucivanja iz glave...
 
Ljudi koliko dugo moze paket da stoji na carini (Beograd)? Narucio sam paket sa ebay-a 35$ +14$ postarina. 10x10cm kuptija. Stigao na carinu 27.5 i ne mrda.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno