Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas me na poslu kolega ubeđuje da smo mi (država) doneli propis da nema carine na tehničku robu ma kolika cena bila...

I ubeđen 100% i sve kao "jesmo na kompove i ostalo i šta ima oni da uopšte gledaju na carini te pakete od kineza..." I toliko je ubeđen da je to čudo jedno...

Jel se uopšte nešto takvo pručalo , pa da on ima osnove da misli da je to gotova stvar? Ili je prosto dalabu?



....shit has hit the fan...
 
Kako se otkazuje, samo ih pozovem kazem im koja posiljka je u pitanju i da vrate paket nazad posaljiocu?
 
Danas me na poslu kolega ubeđuje da smo mi (država) doneli propis da nema carine na tehničku robu ma kolika cena bila...

I ubeđen 100% i sve kao "jesmo na kompove i ostalo i šta ima oni da uopšte gledaju na carini te pakete od kineza..." I toliko je ubeđen da je to čudo jedno...

Jel se uopšte nešto takvo pručalo , pa da on ima osnove da misli da je to gotova stvar? Ili je prosto dalabu?



....shit has hit the fan...

Поручи колеги да слободно наручи неки добар комп од пар $$$$, и нека сам тестира своју теорију, много има да му се свиди после :) :) :) има стално да наручује... Мислим да се твој колега мало "спрда" на саркастичан начин...
 
Poslednja izmena:
@ sasamsa

Ukoliko te ne mrzi i(li) imas malo vise slobodnog vremena u nekom trenutku, predlazem da iscitas ovo. To je stranica koja me je do sad ubedljivo najvise zabavila, a i informativna je. Verujem da posle toga neces imati previse dodatnih pitanja. Ni ti, ni ja, ni bilo ko.

http://www.carina.rs/lat/Informacije/FAQ/Stranice/postanskeposiljke.aspx

Sto se tice tvog pitanja, da budem precizniji, rekao bih da oni - barem je u teoriji tako naznaceno - zaista vode racuna o broju paketa - do neke mere, sto i naglasavaju u jednom delu gde se akcentuju POVREMENE posiljke... Znaci, nema da se preteruje. Nadalje, ono sto si prethodno pitao - u vezi sa taksom za zalbe i ostalim, moj ti je dobronamerni savet da ili platis to sto traze ili batalis rabotu ako nalazis da je neisplativo. Ja sam odavno maksimalno proredio narudzbine tj. od uvodjenja PDV-a. Odonda samo jedan DVD sa nekim najlepsim golovima, zamenski laser za PS3 i termalna pasta+tecnosti za uklanjanje iste. Za nekoliko godina. Sistem me je pobedio, preciznije, ne zelim da im placam nista sto je nepotrebno, niti da rizikujem njihovu odokativnu ili procenu u skladu s cenama na domacem trzistu, odavno nerealnim.


od prvog maja naruceno 7 posiljki. sve stigle. nijedna otvorena ni placan PDV a u proseku je vrednost svake 15-20€
 
Meni je danas posla sa carine maska za telefon stigla je na carinu 27 a danas ce daj Boze zdravlja krenuti iz NS dalje!Jel se onda mogu nadati da mi nije naplaceno nista?Da li je moguce da je doslo malo do odgusenja NS carine ili pustaju male pakete brze nego velike?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Dao si sam sebi odgovor, mali paketi kao maske mogu da prodju isti dan i onda je uglavnom bez pdv-a
 
Danas me na poslu kolega ubeđuje da smo mi (država) doneli propis da nema carine na tehničku robu ma kolika cena bila...

I ubeđen 100% i sve kao "jesmo na kompove i ostalo i šta ima oni da uopšte gledaju na carini te pakete od kineza..." I toliko je ubeđen da je to čudo jedno...

Jel se uopšte nešto takvo pručalo , pa da on ima osnove da misli da je to gotova stvar? Ili je prosto dalabu?



....shit has hit the fan...

Carina na racunare je 1% , za stvari proizvedene u EU carina je 0% .
Mada to nema veze sa ovom temom, carinska tarifa na posiljke je 10% za sve stvari u njima. Ima to i dobrih strana npr. prava tarifa za telefone je 15%, na odecu je oko 20% (stitimo domacu proizvodnju koju nemamo)...
 
Poslednja izmena:
Pre bi rekao da sistem itekako stiti a to su: tajkinu, mafija, administrativna bagra, javna preduzeca koja ne rade nista...
 
Dejan.;4666605[B je napisao(la):
]Carina na racunare je 1% , za stvari proizvedene u EU carina je 0% . [/B]
Mada to nema veze sa ovom temom, carinska tarifa na posiljke je 10% za sve stvari u njima. Ima to i dobrih strana npr. prava tarifa za telefone je 15%, na odecu je oko 20% (stitimo domacu proizvodnju koju nemamo)...

Ajd sad da mi razjasnis...Ovo mislis sad ja uzmem kupim racunar licno i licno ga prijavim na grani za carinjenje?
 
U svakom slučaju moraš da platiš pdv 20%, a nisam potpuno siguran za carinu. Mislim da se i tu carini po skraćenom postupku fiksno 10%, jer carina ne radi sa fizičkim licima tj. potreban ti je spediter za pravi carinski postupak...
 
I zato se plaća DHLu 3300+PDV jer toliko košta njihova usluga špedicije za fiz.lice da ti urade kompletan carinski postupak. Ume to nekad i da bude isplativo, ako je carina na poručenu robu niža od opštih 10%, skuplji paket, PDV takođe posebna stopa... ali uglavnom nije. :-D

Sent from my E6683 using Tapatalk
 
I zato se plaća DHLu 3300+PDV jer toliko košta njihova usluga špedicije za fiz.lice da ti urade kompletan carinski postupak. Ume to nekad i da bude isplativo, ako je carina na poručenu robu niža od opštih 10%, skuplji paket, PDV takođe posebna stopa... ali uglavnom nije. :-D

Sent from my E6683 using Tapatalk

Pa taj ko hoce da kupi tako skup paket, zna vrlo dobro sta ce gde da plati. I na kraju se vise isplati to kupiti kod nas preko nekoga nego se ugnjaviti i uvoziti licno.
 
Zavisi, mnogo toga nemaš kod nas. Meni su EK blokovi izašli jeftinije preko DHLa sa špedicijom nego obična pošta, doduše, tad je to išlo kao 8%pdv+1% carina+3900din<10%carina+20%pdv preko pošte i to već na 200e vrednosti paketa.

Nije teško izračunati kod koje robe je isplativo raditi špediciju i redovan carinski postupk, ali kod nas i dalje vlada mišljenje kako 'DHL pljačka' pri čemu ljudi pojma nemaju šta zapravo plaćaju... doduše, mnogi se bune i kad carini plate 100 din otvaranje paketa...

Sent from my E6683 using Tapatalk
 
od prvog maja naruceno 7 posiljki. sve stigle. nijedna otvorena ni placan PDV a u proseku je vrednost svake 15-20€

Blago tebi. Ni ja nisam platio nista na porudzbine koje sam pomenuo, ali vidis i sam da ima ljudi cije pakete "trkeljisu" i globe za sitnice i nebuloze. Bilo je ranije i primera direktnog kontakta s carinicima, koji su dovodili u pitanje ucestalost paketa za pojedine osobe - samo kazem. Ako uspe da ti prodje i hiljadu posiljki bez ikakvih dazbina, utoliko bolje.
 
Posuda sa alija, placena $13, ide na carinu. Eto razloga zasto je carina prenatrpana. Meni su otvarali i privatni paketic i drzali ga 15 dana - vrednost $20 i placeno otvaranje. Predivan paket je ostao izlepljen carinskim selotejpom. Ne znam da li ijedna carina to radi. Cuo Fidzi, mada sumnjam.
 
Malopre sam poslala DHL-u popunjenu izjavu, nalog, l.k. i racun. Da li znate koliko im otprilike treba da mi posalju ziro racune na koje treba da uplatim novac, koliko se ceka na carinu za njih?
 
Trebalo bi sve da ti završe sutra u toku dana, ako ne želiš da čekaš kurira (verovatno prekosutra), pitaj da preuzmeš kod njih u centrali, rade do 20h, prekoputa Piramide su, možda bude kod njih paket već popodne.

Sent from my E6683 using Tapatalk
 
Trebalo bi sve da ti završe sutra u toku dana, ako ne želiš da čekaš kurira (verovatno prekosutra), pitaj da preuzmeš kod njih u centrali, rade do 20h, prekoputa Piramide su, možda bude kod njih paket već popodne.

Sent from my E6683 using Tapatalk

To bi bilo super. Ako bih morala da cekam kurir da dodje, otici cu sama do njih, nemam ja toliko strpljenja. :D
 
Ja sam bio cekao, 5 dana nisam iz Bg-a, bio je ponedeljak uplatio, utorak nista, sreda bio kod mene... DHL inace je gospodjica trazila 100 dokaza i na kraju mi podigne vrednost telefona, zato sto mi nisu verovali da je bio placen 130e..
 
oteras je u t...p...m... pod uslovom da imas dokaz iz banke/paypal-a ako ne veruju nek tuze pitaju banku
 
Ja sam bio cekao, 5 dana nisam iz Bg-a, bio je ponedeljak uplatio, utorak nista, sreda bio kod mene... DHL inace je gospodjica trazila 100 dokaza i na kraju mi podigne vrednost telefona, zato sto mi nisu verovali da je bio placen 130e..

Ja im slikala racun i poslala e-racun iz Apple prodavnice da je taj telefon, sve se lepo vidi, tako da sumnjam da ce oko toga da prave problem. A cekao si 5 dana ukupno ili 5 dana posto si poslao podatke?
 
Poslednja izmena:
Poslao, i cekao 5 radnih dana, dok nisu resili sta ce da urade :D To je za carinjenje.. Zavisi kako koga user* :D
 
A dobro, tebe su mlatili jer im nije odgovarala vrednost koja je stajala na paketu, meni ce valjda brze. :D
 
Moze li mi neko pojasniti ovo: The item is at the PostNL sorting center. Prvi put narucujem nesto pa me zanima dal je poslato i gde se nalazi?
 
Poslednja izmena:
Ob9oQXX.jpg


Данас ми је стигло доста ствари :). И то без наплаћене царине и пдв-а :D. (БГ царина)

Sent from mTalk

http://www.ebay.com/itm/Yongnuo-50m...698075?hash=item23687a41db:g:9bkAAOSw-RRXDFcB
POSLAT 26.5., STIGAO DANAS! :O

http://www.gearbest.com/iphone-power-bank/pp_263761.html
Poslat 15. maja.

http://www.aliexpress.com/item/Bran...for-Desktop-RAM-good-quality/32306380510.html
Poruceno 14. maja, poslato 22. maja

http://www.aliexpress.com/item/Repl...ble-For-Nokia-Lumia-800-N800/32578963471.html
Poruceno 14. maja.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno