Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisu se oni zeznuli, nego nisu bili nerealno skupi :D Uzeo sam voyo a1 mini. To je kao chuwi vi8, samo sto ima 5000 mah bateriju, 2 gb rama i puni se preko posebnog ulaza pa otg moze da se koristi dok se puni. Kupio sam ga sa everbuying. Narucen treceg februara, danas stigao. bice detaljan review :)
 
I meni danas stigao paket koji je placen 37 dolara. Carina i dazbine mi ispalo 300din. Iskreno, ocekivao sam da ce vise da mi uzmu, ne znam sta im bi. :)
 
To nije carina već ono njihovo kad samo otvore paket. Mislim da to nema nigde u svetu. Lopovksa posla
 
Kod crnogoraca je postoji samo 1€ troškovi za prispeće, a carine i poreza nema za pakete na kojima je na deklaraciji iznos ispod 150€.
 
Prvo da nas ovi naši ljušte da sve pare. Kao drugo hint da ako imaš koga da tamo naručuješ, a posle je lako da se doturi do Srbije.
 
Pa verovatno konstatuje i da nas je CG davno obisla barem po administraciji
 
Sta je ovo poslao sam paket za USA 05.02., i zadnji status mi je 07.02.2016 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema, ne znam kolike da su guzve u izlazu do sada vala 20 dana moralo je biti pregledano i pusteno dalje, ne znam sto se nista ne menja, jer imao ko slicnu situaciju ?
 
Ja sam cekao da paket stigne u Kinu 18-19 dana, i na Postinom sajtu ne moze da se prati, proveri na sajtu postanske sluzbe u USA, mozda je i stiglo.
 
Prvo da nas ovi naši ljušte da sve pare. Kao drugo hint da ako imaš koga da tamo naručuješ, a posle je lako da se doturi do Srbije.

Moje lično iskustvo je da dobar deo malih stvari prođe bez troškova, ono što ide na pregled uglavnom procene na manje nego što je plaćeno a jako retko se desi da procene više nego što je plaćeno, tipa jedan paket u 25-30, sve u svemu ja sam na dobitku, da su baš svaki paket naplaćivali po tačnoj vrednosti platio bi minimum 50% više nego što sam zaista platio na ime pdv-a i carine.
A ni drugi hint nije baš tako jednostavan kao što zvuči, taj neko iz cg bi trebalo da često dolazi ovamo jer sigurno ne bi čekao još 2-3 meseca da ti poručeno dođe iz cg, trebalo bi da ti je baš baš dobar rođak/prijatelj da ne bi morao da mu daješ "mito" za uslugu/gorivo isl, carin postoji i između srb i cg tako da ako si uzeo nešto veće ili skuplje (foto aparat/telefon/tablet) morao bi da se reši kutije da vi moglo da prođe kao "lični prtljag" što nekome može biti ok ali mislim da se većini ne sviđa....

Naravno ne kažem da ko može ne bi trebalo da koristi cg vezu, naprotiv, nek koristi ali mislim da je takvih jako malo barem sudeći po komentarima, čak je bio i lik iz cg (verovatno studira/radi u bg) koji je naručio telefon na srb umesto cg iako tamo ima porodicu, rodbinu blabla... naravno za*ebo se al eto čisto kao primer, jednostavnije mu je delovalo naručiti na srb adresu kad je već ovde nego na cg...
 
@Sirius9
BG nije ceo svet... ako vama propustaju to ne znaci da druge ne deru bas da nadoknade minus koji "vasi" naprave
 
Poslednja izmena:
Nema to veze ni sa kakvim nadoknadjivanjem već sa obimom posla.
 
Pa da krenu da klepaju kao u NS obim posla za par meseci bi im se smanjio za 85%, a posto pregled posta naplacuje, uopste nemaju opravdanje zasto svoj posao ne rade po PS-u
 
Poslednja izmena:
Sta je ovo poslao sam paket za USA 05.02., i zadnji status mi je 07.02.2016 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema, ne znam kolike da su guzve u izlazu do sada vala 20 dana moralo je biti pregledano i pusteno dalje, ne znam sto se nista ne menja, jer imao ko slicnu situaciju ?

To je odavno izaslo iz Srbije,za USA nemas tracking,u izlazu nema guzvi sve ide odmah
 
Ja opet imam jedan paket za Kinu, bas da vidim koliko ce trebati ovog puta...:D

2016-02-24 04:02 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema
 
Ma carinu bas briga i ako pise da je poklon ili sample, sta sam ja primetio to da NS carina apsolutno sve carini i neke gluposti dok u bgu ne toliko vise stvari moze da prodje neocarinjeno, ako imate nekog u srbiji narucujte manje stvari preko bga.inace su superbezobrazni ja mislim da bi nam se vise isplatilo da se skupimo ovde svi i da narucimo na kontejner da stigne nego ovako na sitno, bas se ponasaju bahato i rade kako im volja, nema zakona da nas zastiti od bahatih carinika.a vala mi je drago sto im se zadnjih godina udesostrucio posao.
 
Milane, sta vracas?
Evo za sve one koji su me kontaktirali na pm u vezi zvucnika koji sam porucio, postavicu dva screenshoot-a sa tel i kompa, tako da je to stvarna cena od oko 5$ kolko sam ga platio. Da ne postavljam opet isti link, jer neki kazu da nije ispravan, nacicete ga tako sto u search upisete new bluetooth speaker, postavite filter free shipping da vam skrati spisak.
66ee7e3e060c3181eb2a36ac88286232.jpg

e8b25a32073a532d5c642b4544334ae1.jpg
 
Poslednja izmena:
koliko kosta slanje nekog sitnijeg paketa tipa 100-150g za kinu? treba da posaljem nesto nazad, kaze kinez economic post manje od 5$, posto sam mislio da je minimum 1500din slanje...?
 
Saljes kao pismonosnu posiljku, u onoj koverti sa vazdusnim jastucicima, ja za 140 g platio 575din. Imas na postinom sajtu kalkulator postarine, pa proveri.
 
Imam jedno napajanje koje treba na servis u svabiju RMA.Negde sam procitao da moze da se izvadi neki dokument na carini za privremeni izvoz?Al slao neko vani na RMA da li je moguce zaobici carinske troskove, koliko taj dokument vazi...Svaki savet dobrodoso.
 
Ata karnet, ali on košta, ako ideš lično možeš i na papiru da napišeš izjavu da iznosiš to i to sa tim i tim serijskim brojem pa da daš cariniku da overi i kada se vraćaš samo pokažeš dokument u tom slučaju ne košta ništa.
 
Necu licno koliko kosta ata karnet?
 
Pozovi privrednu komoru Srbije pa pitaj. Mozda ima i na njihovom sajtu.
 
Jel su nešto počeli da deru? Mene u poslednja tri-četri slučaja kad sam plaćao odraše, sitnice i dalje stižu bez plaćanja. Poslednje: stalak za mikrofon od 20$ procenila na 35$! Glat na aliju videla neki kombo sa mikrofonom...
 
@miksan
Ne znam koliko ti se "isplati" Ata karnet, jer je njegov minimalni iznos oko 7500rsd.
 
Onda necu sigirno da saljem. :)
 
Jel su nešto počeli da deru? Mene u poslednja tri-četri slučaja kad sam plaćao odraše, sitnice i dalje stižu bez plaćanja. Poslednje: stalak za mikrofon od 20$ procenila na 35$! Glat na aliju videla neki kombo sa mikrofonom...

Potvrdjujem. I meni su precenjivali stvari ovih dana, i to značajno.
 
Stigao Android TV Box carinik Krneta procenio korektno samo PDV placen....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno