Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U četvrtak sam dobio na mejl potvrdu da mi je poslat prvi poručeni proizvod, a u petak da mi je poslat drugi. Sad, ako to dolazi kao 2 paketa, oba ispod 50evra, to znači da ću se izvući plaćanja dažbina? :D
Drugo dal neko zna gde se može kupiti nešto od Corsair-a, a da dostavljaju u Srbiju? Na amazonu izgleda ne postoji niko ko šalje H100 za Srbiju.

Hvala...
 
Ja sam ranije porucivao od Jacob Elektronik (nemacka firma), i sve redovno dobio.
Mislim da i MindFactory.de isto salje ovde.
Naravno iskljucivo placanje wire-om.
 
Obožavam britance. Stavili su da je vrednost svega 10GBP i da ne plaćam dostavu. Jutros poštar doneo pakete na noge. Znaju oni s kim imaju posla. :)
 
Daj njihov kontakt! :D
 
Alpha gadgets sa amazon.co.uk :)
 
Hitno mi treba pomoc! Posiljka u vrednosti od 50 funti (odeca) nije stigla burazeru koji je trunutno u Mancesteru i po svemu sudeci ce paket morati da bude poslat meni u Bg. Da li ova suma podleze porezu, carini i cemu sve ne i ako moze neki savet kako bi sa sto manje peripetija prosao. Hvala!
 
Poslednja izmena:
50 funti = 58,5 evra
Po ovoj računici podleže carini, a koliko će da te odrape ne znam, pogledaj na sajtu carine kolika je carina na odeću, pa to saberi sa inicijalnom cifrom i na to lupi pdv od 18% i dobićeš sumu koja treba da se plati.
Lično sumnjam da ćeš izbeći carinu, pošto em je suma veća od 50 evra, em je paket sigurno solidne veličine, pa će zapasti za oko carinicima, em je odeća, pa još ako je firmirana...
 
Osnovica 58.5 €, carina 10% (nisam siguran da li je ovolika carina na odecu) i PDV 18%. Nisi rekao da li je u tih 50 funti uracunata i postarina ali recimo da jeste posto i to ulazi u osnovicu. Znaci treba da platis oko 17 € kad stigne ako je sve navedeno na racunu i ako mu poveruju.
 
Pa dobro 17e..to nije strasno. Vec sam se us..o da treba neku groyomornu cifru od 80 do 100e da platim :D i da postarina je uracunata, ali bih morao da doplatim jos 5 funti (5 funti za britaniju, a za nas jos 5 = 10 funti).
 
Poslednja izmena:
NE rizikuj....
Imas preko WizzAir-a karte od <50e do Nemacke ili preko FlyNiki-a do Beca. Idi, naci ces sigurno (barem u Nemackoj) mnogo jeftinije nego sto bi te kostala postarina, carina, spedicija i zivci :)
Ja se iskreno razmisljam da idem i ja, samo me smara let u 7 ujutru :(
 
@Ozzy, ako je preko obicne poste, zavisi od toga da li Mali medved gleda Velikog medveda a ne gleda Oriona :)
Ako je preko neke kurirske sluzbe, dodaj uglavnom jos >3000 za spediciju :( Eventualno preko TNT-a moze da izadje primetno manje.
 
@alfaunits
Cek sad... ako se nas junak iz Uncharted-a ne bi zanosio nekim gigantskim narudzbinama, zar mu onda ne bi vecina odevnih predmeta stigla obicnom postom - reda velicine zasebno donji deo trenerke, duks i tome slicno? U tom slucaju ne bi isla spedicija, a ako kupi nesto od dvadesetak funti, uz malo srece ni carina. U kom slucaju se uopste koriste usluge tih kurirskih sluzbi? Sve sto sam do sada narucivao, a bilo je i odece, doduse sitnije, islo je regularnom postom i prolazilo je bez carine.

Inace, mimo tih nedoumica i peripetija, sigurno bi mu bilo najbolje da soping obavi uzivo iz vise razloga - pocev od izbora, pa do mogucnosti da to nesto i proba. Sto se tice Najkija, jedno od resenja bi bio i Parndorf, a pogotovo u ovo doba godine i u decembru.
 
Ne kapiram ovo pitanje oko gigantskih narudzbina?
Svrha spedicije je zarada ni na cemu... nijedna normalna zemlja to nema, samo mi i mozda jos ponekad ex-yu crapublica ;) Bukvalno naplate 3000+ dindzi za popunjavanje jednog papira sa nekoliko redova.

Ja sam bio u Parndorfu februara i daleko od toga da sam bio impresioniran cenama, sta vise bio sam zabezenkut - bile su vece nego kod nas :( Jedino sto sam tamo nasao Lindt cokolade od 99% kakaa :) U Nemackoj sa druge strane cesce ima jeftinih stvari.
 
Sto se tice cena... za Parndorf treba imati para, kao i za sve, ako vec hoces da kupis nesto brendirano. U poredjenju s Beogradom tamo sam zatekao neuporedivo bolju ponudu i neuporedivo uravnotezenije cene nego kod nas - s pravim, a ne fol popustima. Znaci, to je bila i ostaje moja topla preporuka, u smislu blizine, a kad smo kod nje, moze da se razmisli i o Madjarskoj - a i ako on moze da stigne do Nemacke, sto da ne. Nego, da ne sirim tu temu, coveka je ionako primarno zanimala mogucnost za online narudzbine.

Pitam u kom slucaju u pricu uskace spedicija i kurirske sluzbe? Da li kad su paketi nenormalno veliki ili u zavisnosti od robe ili kako? Nikad do sad nisam imao dodira s njima, vec samo s uobicajenim postanskim tokovima, iako sam narucivao svasta - da ne nabrajam sad.
 
1. Da li mi neko moze reci kad je uveden ovaj zakon sto kaze da se ne carine paketi za fizicka lica jeftiniji od 75e?
2. Koliko cesto po vasem iskustvu carina sama doda cenu shipmenta iako prodavac nju meni nije naplatio?
3. Ima li nekog ko je narucivao ista sa http://www.dealextreme.com/ ? Salju li kod nas?
 
1. Limit o kojem pricas vazi za posiljku tebi od strane fizickih lica iz inostranstva, a za posiljke od strane pravnih lica, odnosno firmi limit je 50 e. Sto se tice toga kad je pocelo da se primenjuje, recimo da se neki tragovi srecu u septembru:
http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2011&mm=09&nav_id=545815
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=09&dd=29&nav_id=545655

Ovde na kraju stavke pet imas i zvanicno vise o tome:
http://www.carina.rs/cyr/Zakoni/carinske povlastice za fizicka lica cyr.pdf


2. Triput sam ocarinjen - jednom sve po protokolu, jednom mi je naplaceno otvaranje paketa, a jednom u nekom cudnom iznosu - relativno niskom, da ne bude zabune i nikad nije dodato nesto sto ne treba - po mom iskustvu, e sad...

3. Nisam, a izgleda da ni ne isporucuju:
http://help.dealextreme.com/Frequen...e_packages_to_from_the_UK_and_US_warehouse_21
 
Pitam u kom slucaju u pricu uskace spedicija i kurirske sluzbe? Da li kad su paketi nenormalno veliki ili u zavisnosti od robe ili kako? Nikad do sad nisam imao dodira s njima, vec samo s uobicajenim postanskim tokovima, iako sam narucivao svasta - da ne nabrajam sad.
Ne, spedicija uskace ako se ide preko kurirske sluzbe. Zakonski uvek je ima.. cak i kad se sitno nesto carini, ali zavisi od speditera do speditera koliko se naplacuje. Ako ti umes sam da popunis spedicioni list, mozes to da uradis...
Ali spediteri (zasebni ili oni u okviru kurirskih sluzbi, tipa DHL/UPS/FedEx) nece hteti da rade za nesto ispod 20/30e po porudzbini.
 
3. Ima li nekog ko je narucivao ista sa http://www.dealextreme.com/ ? Salju li kod nas?

Salju godinama...
Narucivao sam nekoliko puta i posiljka na carini nikad nije otvarana, sve je proslo bez ikakvih problema... Posiljka stize uglavnom za 2-3 nedelje iz HK, skoro mi je posiljka stigla za tacno 15 dana.

Ovo sto je Liverpul22 linkovao, to su US i UK warehouse (imaju samo odabrane artikle) koji isporucuju samo u navedene zemlje na datom linku...
 
i posiljka na carini nikad nije otvarana
Kako to, nikad mi se nije desilo da mi ne otvaraju paket, bez obzira koliko je mali koverat bio, pretpostavljam da je to zato da bi naplatili onih 70din.

A i ja sam bez problema narucivao vise puta sa dealextreme i DHgate, bez ikakvih problema.
Salju besplatno i moze da se plati sa karticom.
 
Hm, pa pretpostavljam da u BG stize dosta pa bas nemaju vremena da otvore svaku i naplate 70din... Stizale su mi posiljke i iz UK i DE ni te nisu pipnuli, moguce je da sam imao srece :)
 
Kako ti uvek otvaraju paket, pobogu? Od, da ne preteram, tridesetak narudzbina, meni su jednom otvarali paket, uz nadoknadu od nekih sezdesetak dinara, jednu posiljku su ocarinili i jos jednu, mada je iznos bio takav da je bio negde izmedju otvaranja paketa i prave carine - nesto srednje, a nista. Sve ostalo ne deluje da su otvarali, a ono sto mozda i jesu - nisu naplatili.

Eto... nisam ni znao da je dealextreme iz HK... samo sam otisao da potrazim neke delivery informacije i nasao to sto sam nasao. Znaci, to su evropske robne kuce. Kako god. Rekoh, nisam uzimao preko njih nista do sad. Sto ih je vise koji hoce da salju, utoliko bolje.
 
Pozdrav..opet ja :D Situacija se zakomplikovala sa onom posiljkom garderobe pa me interesuje sledece: Na sajtu carine stoji da ako fizicko lice (ma odakle) posalje meni to parce odece, ne placa se nista ako je vrednost robe do 70e. E sad, kako dokazati da garderoba ne kosta vise od ove cifre, a stvarno ne kosta..kosta oko 63e i da li transport u vrednosti od 5e (Fedex) koji bi se platio do osobe koja zivi u americi i koja bi mi poslala paket ulazi u cenu..ili cena ostaje originalnih 63e?
 
Aman bre... uopste nije pravilo 50/70e. I dalje ide po principu na koju stranu gledaju Mali i Veliki medved i da li se Orion duri ili ne :)
Ti mozes da dokazes invoice-om da kosta 63e, ali onda ces i dokazati da je kupljeno koji dan pre nego ti je poslato i samim tim da realno sam sebi kupujes a fizicko lice ti samo prosledjuje. Uz to, dok dodje, moze evro da ode na 1.5 ili da padne na 1.2 pa racunica nije toliko bitna.
Neka stavi invoice uz odecu, i nada se da ce prihvatiti. Ako stoji shipping do njega, photoshop (ili bolje PDF editor) u ruke i stavi free shipping :)

Verovatno ce ti svejedno sada proci bez jer dolazi sezona praznika a tad se salje prs i pleva stvari ka Srbiji od gastarbajtera.
 
Ja cekam paket iz USA koji je poslat 11 oktobra ... 16 og je izasao iz USA . I od tada mu se gubi svaki trag . Ima li neko broj carine ili neki broj gde bih mogao da ganjam nekako ?
 
Jos je rano da se ganjas. Ako je tracking broj formata LJ*****US onda vise ne mozes da ga pratis (First Class Airmail), u suprotnom nastavi da proveravas. 3 dana iz USA do Srbije nije mnogo - najverovatnije je da ces da ga dobijes u utorak ili sredu ako ne bude dugo stajao na carini.

Edit: Sad vidim da je poslat 11. oktobra. Bojim se da je stvar izgubljena mada su meni nekada stizale posiljke nakon 35-45 dana. Mozes da kontaktiras prodavca, mozda ce hteti da barem vrati pare.
 
Poslednja izmena:
Mogu da otvore paket, a da nista ne naplate.
 
Jos je rano da se ganjas. Ako je tracking broj formata LJ*****US onda vise ne mozes da ga pratis (First Class Airmail), u suprotnom nastavi da proveravas. 3 dana iz USA do Srbije nije mnogo - najverovatnije je da ces da ga dobijes u utorak ili sredu ako ne bude dugo stajao na carini.

Edit: Sad vidim da je poslat 11. oktobra. Bojim se da je stvar izgubljena mada su meni nekada stizale posiljke nakon 35-45 dana. Mozes da kontaktiras prodavca, mozda ce hteti da barem vrati pare.

Ma nije problem u novcu prodavac vraca nego je problem sto ja taj paket hocu (vrlo vrlo jarko zelim te slusalice) paket nije ni veliki ni sumnjicav vec jedanput sam istu stvar narucivao i stigla je .

Konkretno me zanima broj koji da zovem da im se na***m svega po spisku ako ima neko bio bih mu vrlo zahvalan .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno