»RSS Benchmark sajt

Strana 4 od 1504 PrvaPrva 1234567814541045041004 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 46 do 60 od ukupno 22548

Tema: Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        42.029
      2. Moja mašina
        • CPU: QX9650 Silence
        • MoBo: P5E64 EVO
        • RAM: DDR3-1600 CL7
        • VGA: ATI 2600
        • MON: Sony 19" XDM-93
        • HDD: Intel X25-E x4
        • OPT: DVR-110
        • Case: Supermicro SC846, Zalman ZM600
        • SND: Audiotrak Prodigy Advanced
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: APC Oops za tri racunara.
      3. Citat Citiram korisnika: Nathan Drake Pogledaj poruku
        Ne plate oni sigurno, vec onaj sto je poslao paket.
        Pa na njega sam i mislio! Nisam sigurno na eBay ili nasu postu mislio

Imao sam gomilu refound i nisam naisao na nikave probleme. Nisam ja kriv sto ili ne znaju da pisu adresu ili neko krade opasno na carini.
        Ne kapiras - nisi ti kriv, to stoji. Ali boli njih uvo da li si ti kriv. Ako se sazna da ima cesto problema da se tebi salje, iako nisi ti kriv, ZABOLE IH.
        Recimo Provantage i BodyBuilding.com su do skora slali u Srbiji (nije je bilo na listi, ako si pitao, poslace ti). I vise nece! Cak su sa DHL-om imali problema! Znaci, ne obicna posta, nego DHL.
        I rekli su, NECEMO VISE. Zabole nas, nebitni ste.

Eto sta se desi! A ti i ja ni krivi ni duzni, cak nismo imali nikakve veze sa tim, osim sto zivimo ovde. Ali *mjau**mjau**mjau*..

Shvatas sad?
        Duca89: Daj mi broj tvog dilera, ima opasno dobru robu

Znam ja o cemu ti pricas, ali isto treba da znas da svaka iole ozbiljnija firma na ebay-u ima osiguranje za te pakete, tako da ih briga dal se izgubi paket ili ne, dobija pare od osiguranja.

Srbija je banana drzava to svi znaju, a sta mi preduzimamo povodom toga? Nista, sedino i uzivamo dok nas unistavaju, tako nam i treba.

VIP member Avatar korisnika RingeRaja
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        4.663
        Zavisi, nisu baš svi paketi osigurani, zavisi od toga da li je free shipping, koja je vrsta shipping-a,...
        U principu svi paketi vrednosti preko $100, bez obzira koji je transport, su osigurani. Takođe, sve što ide preko kurirske službe je takođe osigurano (FedEx, DHL. UPS,...). Osim toga, ono što ide preporučenom poštom je obično osigurano (a inače su to uglavnom skuplje stvari).
        Najveći problem je kad je free shipping i air mail, jer tada pošiljka uglavnom nije osigurana (ne isplati se) i nema tracking (ili ima tracking number, ali ne može da se prati tokom celog puta, već npr. samo do izlaska iz zemlje slanja).
        A da je Srbija crna rupa to je bar jasno, ali za utehu, u nekim zemljama EU je situacija još gora (Italija npr.), tako da imate veliki broj kupaca koji stavlja određene države na listu izuzeća (mi smo tu redovno) i dovoljno vam je da pogledate društvo i sve je jasno.
        Pozz
        Tko leti, vrijedi!

U pravu si za Italiju, tamo skoro niko nece da salje. Ima neko gori i od nas.

Member Avatar korisnika bobby63
        Na forumu od
        Jul 2002
        Poruka
        636
        Italijani su izgleda dzabalebari jos gori od nas.
        Povremeno narucujem nesto iz italije. Kod zadnje narudzbine posle tacno mesec, tj 30 dana, mi je stigao mail da je procesuirana i da salju a paket sam dobio posle mesec ipo.
        Znaci trebalo im je mesec dana da stave 2 stvari u koverat.
        Hear all, trust nothing!

Pa pazi zato mi sa njima imamo najvecu robnu razmenu.

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        42.029
      10. Moja mašina
      11. Citat Citiram korisnika: Nathan Drake Pogledaj poruku
        Znam ja o cemu ti pricas, ali isto treba da znas da svaka iole ozbiljnija firma na ebay-u ima osiguranje za te pakete, tako da ih briga dal se izgubi paket ili ne, dobija pare od osiguranja.
        Dobija pare od osiguranja ako se paket izgubi, ali NE i ako se isporuci ali ne na pravu adresu Npr. u J. Koreji nema potpisa, niko ne proverava ko prihvata postu. Kod nas nista bolje.
        Takodje, osiguranje ne nadoknadjuje troskove shippinga! A za Srbiju je shipping OUCH.
        Tako da, samo je pitanje koliko je koja firma imala posla sa Srbijom, i da li je imala dovoljno problema - ili da li je sa tobom u proseku dosta prodavaca imalo problema.
        Mozda imas srecu.. ili mozda ne porucujem dovoljno. Ja sam porucivao podosta foto opreme sa Provantage-a, placam wire-om, nikad problem sa posiljkom - ali od skora nece da salju! Zao im je, ali ne vredi, imaju previse problema sa Srbijom, i ne zele da rizikuju. Njima je i 10.000e mali korisnik u riskantnoj drzavi, a kamoli neko ko porucuje po <500e.
        Cist posao.

Inace, jedna ogromna firma iz USA (necu reci koja), salje skoro svugde u svet, sasvim korektno u Srbiju - ali ne salje za Nemacku Imali su previse problema sa korisnicima iz Nemacke, zbog carinskih nesporazuma (samih korisnika - komplikovano ako kod nas) i prosto nece vise da salju
        Salju paketice do 50e jer to ne podleze nikakvoj carini/MwSt/akcizama, sve ostalo - f*** off A ja se nadao kad se vratio iz Koreje, "sad cu kod strica u Nemacku da porucim pa mi donese letos kad dodje"

Member Avatar korisnika anarki1302
        Na forumu od
        Feb 2009
        Poruka
        1.052
      13. Moja mašina
        • CPU: i5 4670k@4ghz/1.170v/Phanteks TCP14-PE
        • MoBo: MSI z87 G45 GAMING
        • RAM: 8GB Kingston
        • VGA: ASUS 270x OC 2GB
        • MON: BenQ XL2411z 3D 144hz
        • HDD: Crucial M4 128GB&Seagate 1TB Barracuda
        • OPT: LG DVD-RW
        • Case: CM 690 III+Corsair TX850
        • SND: Logitech X-530
        • TV: LG 32LH3000
        • INET: DSL
        • Ostalo: Microsoft Sidewinder 1.0,A4Tech KL-5UP...
      14. imam jedno ptanje...Ako bih sa EK narucio vodeno,da li bi me klepnuli na carini?

Posto pise da je sa sve shipping-om HF360 210e...
        Ne kazem da sam sveznalica,ali ovde ima nekoliko velikih neznalica...

Member Avatar korisnika bobby63
        Na forumu od
        Jul 2002
        Poruka
        636
        Pa ako u paketu bude i racun, onda garant.
        Ako ne, onda se mozda provuces bez carine ali sve zavisi od toga da li carinik ima predstavu sta je to i koliko vredi.
        Hear all, trust nothing!

Member Avatar korisnika anarki1302
        Na forumu od
        Feb 2009
        Poruka
        1.052
      17. Moja mašina
        • CPU: i5 4670k@4ghz/1.170v/Phanteks TCP14-PE
        • MoBo: MSI z87 G45 GAMING
        • RAM: 8GB Kingston
        • VGA: ASUS 270x OC 2GB
        • MON: BenQ XL2411z 3D 144hz
        • HDD: Crucial M4 128GB&Seagate 1TB Barracuda
        • OPT: LG DVD-RW
        • Case: CM 690 III+Corsair TX850
        • SND: Logitech X-530
        • TV: LG 32LH3000
        • INET: DSL
        • Ostalo: Microsoft Sidewinder 1.0,A4Tech KL-5UP...
      18. vise mi se onda isplati da mi moji donesu za 250e,nego da me ovi slepci oderu na carini...
        Ne kazem da sam sveznalica,ali ovde ima nekoliko velikih neznalica...

Newcomer
        Na forumu od
        Oct 2011
        Poruka
        20
        Citat Citiram korisnika: alfaunits Pogledaj poruku
        Pa na njega sam i mislio! Nisam sigurno na eBay ili nasu postu mislio

Ne kapiras - nisi ti kriv, to stoji. Ali boli njih uvo da li si ti kriv. Ako se sazna da ima cesto problema da se tebi salje, iako nisi ti kriv, ZABOLE IH.
        Recimo Provantage i BodyBuilding.com su do skora slali u Srbiji (nije je bilo na listi, ako si pitao, poslace ti). I vise nece! Cak su sa DHL-om imali problema! Znaci, ne obicna posta, nego DHL.
        I rekli su, NECEMO VISE. Zabole nas, nebitni ste.

Eto sta se desi! A ti i ja ni krivi ni duzni, cak nismo imali nikakve veze sa tim, osim sto zivimo ovde. Ali *mjau**mjau**mjau*..

Shvatas sad?
        Ne bi da branim DHL, ali siguran sam da tu ni DHL, ni FEDEX, ni USP, ni TNT ne koce, nego koci sam carina koja interno dobije direktive "TAKO I KAO TREBA DA SE RADI" dzaba to sto pise u zakonu. Nas sve u Srbiji po ovom pitanju sj**ao je svojevremono Nekerman, koji je nekonrolisano koristio ovaj nacin uzoza sitnih pošiljki i drzavi nije nista placao. Čak je koristio i zarna imena fizickih lica koji uopste nemaju veze sa uvozom kako bi mogli da uvezu. To je sustina ovog naseg problema i samog carinskog zakona, zloupotreba i svi smo kaznjeni... nazalost.

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        42.029
      21. Moja mašina
      22. Sa DHL-om je bio problem to sto naplacuju spediciju pa ljudi vracaju pakete jer im se ne isplate. Tako da DHL & Co su itekako krivi za takve stvari Mnogo vise od Nekermana - koji je verovvatno bio tu samo da bi drzava imala razlog da nas j***

Newcomer
        Na forumu od
        Oct 2011
        Poruka
        20
        Pazi ovako ako imaš redovo carinjenje isto je kao da cariniš šleper robe, znaci neko umesto tebe to mora da odradi i naplatice ti uslugu.
        Mozes ti da carinis sam (ako znas), isto kao kod registracije sam popunjavaš papire, sam carinis, cekas ili platiš nekome da umesto tebe to sve završi.
        Verujem da svuda u svetu neko plaća ovu uslugu koja se provlači ili kroz transport ili kroz dostavu. Stim sto je za nas 20-30eura mnogo ali za nekog amera nije nista... razumeš?
        Menjao coje : 07.11.2011. u 12:01

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        42.029
      25. Moja mašina
      26. Citat Citiram korisnika: coje Pogledaj poruku
        Pazi ovako uslugu ako imaš redovo carinjenje isto je kao da cariniš šleper robe,
        mozes ti da carinis sam (ako znas), isto kao kod registracije kola ides sam da čekaš i popunjavaš papire sam ili platiš pa neko umesto tebe to završi.
        Verujem da svuda u svetu neko plaća ovu uslugu koja se provlači ili kroz transport ili kroz dostavu. Stim sto je za nas 20-30eura mnogo ali za nekog amera nije nista... razumeš?
        A ti razumes da to nigde drugde ne postoji u svetu? Mene je 10x manje kostao shipping za J. Koreju preko okeana, nego iz Nemacke za Srbiju - plus u Koreji ne placam nikakvu spediciju kada se carini, plus nema carina na skoro sve (samo sales tax od 10%).
        Ne placa se to kroz nesto svugde - samo kod nas Vise kosta kod nas minimalna spedicija nego ceo shipping za veci deo sveta.

Member Avatar korisnika tiha
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        1.238
        Citat Citiram korisnika: coje Pogledaj poruku
        Da je cena usluge recimo 500 din verovatno se niko ne bi bunio ali svojevremeno je DHL naplacivao 2500 din (u to vreme vise od 30 €) a UPS 8000 din. To je vec pljacka. A i da ne pominjemo komplikovanu proceduru gde prvo moras da im posaljes fotokopiju licne karte, pa onda ti oni poslju koliko treba da uplatis, pa moras da ides kod njih (UPS mislim da je bio na aerodromu) da im odneses originale uplatica i onda cekas barem 45 min da urade carinjenje (izgleda da ne pocinju dok ne vide uplatnice) i onda ti sam nosis paket kuci. Izem ti takvu kurirsku sluzbu.
        Menjao tiha : 07.11.2011. u 11:39

Strana 4 od 1504 PrvaPrva 1234567814541045041004 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •