Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni je paket stajao 20 dana, a nekima i preko mesec dana.... "tisina vi kojima ove nedelje sedi paket" :D
 
Sve zavisi, ako je neka gužva može da provede tamo dan-dva - meni je bar tako bilo pred praznike, a pošto mi se žurilo otišao sam tamo lično i preuzeo ga.

Evo mene opet pa da prepričam ukratko šta se dešava... Juče tj 14.05. sam otišao lično u poštu u Primorskoj 5 i na moje oči čovek je okrenuo kurira da bi mu ovaj rekao da je upravo na terenu i da je paket kod njega i da ga sačekamo normalno kući. Gle čuda naravno da nije bio niti ostavio izveštaj. Sutradan tj danas 15.05. eto poštara ali nosi skroz drugi paket ali ja nisam bio tu lično da ga pitam za ono od juče. Opet sedam u kola i odlazim u poštu da bi dobio odgovor od nekog glavonje da nije moj posao da tražim pakete po pošti nego da čekam kući i da ni jedan paket nije ostao u skladištu da su svi na terenu... Prolazi i današnji dan opet nema paketa... Neko neki broj da okrenem jer mi se ne ide opet lično?

broj.jpg
 
Poslednja izmena:
@Agr3ssor
Meni svaki veci paket (sva sreca do bilo ih je par) kad zavrse na prokletoj klisi stoje i po nedelju dana... jer idu preko klise, postexpress-a a ne donosi ih postar zbog velicine
Isto mi se desava da su mi slili iz BG-a postexpressom na klisi stojalo 3 dana, uvek pise naredna dostava, znaci ili lezi u nekom kamionu ili na stovaristu

Radnik koji tamo radi kaze da je cisto rasulo da ne stignu sve da odrade, itd, neorganizacija....
 
Hvala Zeljko, sad vidim da je to ustvari "normalno".. Slagaću te sad ali paket ako ima više od 2 kile i pretpostavljam da je u malo većoj kutiji od cipela znači nikako nije VELIK paket. Sad mi je sve jasno sem toga što nisam mogao lično da preuzmem tj znam, mrzelo ga je da pomeri svoju guzicu i da vidi gde je..
 
"vece" tretiraju po gabaritu, tu vec oko kutije cipela ne nosi postar, iako je oko 1kg... uglavnom, nekad donese ali redje
 
Sad vidim da sam gore pogrešio, danas je bio čovek iz post expressa, a ne obični poštar ako na to aludiraš? Pa ček ko nosi nego oni iz PE? I kad misle da donesu sledeći petak? ccc
 
"vece" tretiraju po gabaritu, tu vec oko kutije cipela ne nosi postar, iako je oko 1kg... uglavnom, nekad donese ali redje

Meni postar ne nosi nista teze od 200-300g :) U stvari, velicina novcanika mu je merilo izgleda - slucajno ^^
 
Departured at 2014/5/16 16:54:29 from Flytexpress Sorting Center location da li ovo znaci da krenuo iz Kine?
 
Hvala Zeljko, sad vidim da je to ustvari "normalno".. Slagaću te sad ali paket ako ima više od 2 kile i pretpostavljam da je u malo većoj kutiji od cipela znači nikako nije VELIK paket. Sad mi je sve jasno sem toga što nisam mogao lično da preuzmem tj znam, mrzelo ga je da pomeri svoju guzicu i da vidi gde je..

Ja sam imao sreće da je još bio tamo, pa mi ga je neko samo izneo napolje, ali moguće da je tvoj stvarno već bio negde u gradu... valjda. Mislim da mi je neko rekao da imaju manjak vozača i da treba malo vremena. Inače meni su bukvalno za manje od 5 minuta rekli da je paket bio i dalje tamo, tako da sigurno imaju u sistemu te podatke, ne verujem da kopaju po nekoj gomili kad im se zatraži :D
 
Poslednja izmena:
da li neko zna zbog cega paketi iz USA ponovo kasne?

tokom marta i aprila mi je par paketa (poslatih USPS First Class Mail International-om) stiglo za 10-15 dana max,a sada jednom paketicu iz USA poslatog 23 aprila nema ni traga ni glasa..:(
 
Nema to veze generalno, svaki paket je prica za sebe. Bas npr. u aprilu koji si spomenuo kao "brz mesec", meni je putovalo vise od mesec dana - naruceno 1. aprilililila, a stiglo 6. maja.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Ok,hvala

Nego mislio sam,da li mozda sada ima jos nekoga kome kasne paketi iz USA?.......tj,da nije neki zastoj na nasoj carini ili tako nesto?

Mozda zbog 1 maja?......poplava?......mesecevih mena? :)
 
^Manje-vise isto iskustvo. Do otprilike polovine aprila sve je stizalo ok, onda su poceli zastoji. Po tracking brojevima reklo bi se da je zastoj kod nas.
 
Ima 4 paketica od iherba (sve kakao, ali moram manje paketice cesce da porucujem, zbog cene s/h), porucene krajem marta, i sredinom aprila. Stigla su 3, a nije jedan. Taj jedan je poslat pre zadnjeg koji je stigao. Sva 4 iz USA.
Znaci, NEMA PRAVILA. Mozda je do carine, mozda do neceg drugog. Posto nema tracking, ne vredi smarati ako je tek oko mesec dana proslo.
 
jbo.JPG

Ahahah pa nema dalje, nema! Sad nisam u mogućnosti ali u ponedeljak moram ponovo otići... UŽaaaas. Eeeej stavili potpis????
 
Departured at 2014/5/16 16:54:29 from Flytexpress Sorting Center location da li ovo znaci da krenuo iz Kine?

To znači da su ga odpustili iz centra za sortiranje, moguće je da je odna ušao u avion, ali pre će biti da čekaju da prebace u neki drugi centar.
 
A ja se poradovao da je napokon krenuo!!! to je njihova neka posta FLY EXPRES,nadam se da ce brzo krenuti?
 
Može neko molim vas da mi napiše koliko bi platio carinu na telefon od $107, i da li je bolje da izberem dostavu preko klasične economy + TN kineske pošte ili da izaberem standard shipping na kome onu daju Swiss post, HK post ili Singapore post. (Pošto mi se preko swiss post i singapore desi da nestane paket ili se dosta čeka). Hvala.
 
Može neko molim vas da mi napiše koliko bi platio carinu na telefon od $107, i da li je bolje da izberem dostavu preko klasične economy + TN kineske pošte ili da izaberem standard shipping na kome onu daju Swiss post, HK post ili Singapore post. (Pošto mi se preko swiss post i singapore desi da nestane paket ili se dosta čeka). Hvala.

Oko 35$
 
Stigla mi danas maska za kindl, bez naplata pdv-a i ostalih haraca.Sa ali expressa naruceno 24. aprila.
 
19.05.2014 11:09:55 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 35200 PC Jagodina Otprema
Ovo mi pise za status paketa. Jel to znaci da je u Jagodini ili da tek krece za Jagodinu?
 
E jedno pitanje, ako neko imao slucaj kao ja bice mi drago :) iz razloga da cujem iskustvo, naime vec sam do sada porucivao punooooo paketa, ALI nikada mi nisu slali preko Filipinske poste, da li su nekad nekome slali preko iste?
Vec 8 dana ne postoji nista o tom broju, lik sa alija ima 99,5% pozitivnih tako da nije prevara.
 
Paketi sa Filipina meni su stizali preko Holandije ili Grcke. Pojave se na njihovom sajtu nakon 10-ak dana.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno