Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni pre neki dan postar zvoni, u fazonu, jel mozes samo vrata da mi otvoris, rekoh mogu druze naravno, usput pitam jel ima nesto za mene, kaze on nema nista. Posle par trenutaka zvoni opet on, ee kao ima za tebe koverta itd...


Sta se desava kad postar ponese kovertu i zaboravi da je uruci, vrati se u postu popodne sa kovertom jednom ili sa vise njih na dnu torbe. Nije valjda da to sutnu nazad ? Ili plene za licne potrebe :d ?
 
pa to je i meni frka...ja znam da je na carini al ne znam sta je u njemu krastavac dok mi ne stigne kuci...
i meni istekne rok isporuke i posle nedelju dana mi stigne cigla u paketu il neispravan fon il nesto sasvim peto sto nisam narucio ja, i sta onda??
bas zato pitam za savet dal da ga disputujem il da ga pitam da mi produzi rok i sta se desava ako se produzi rok, dal onda otpada opcija za dispute il se nesto menja...

u svakom slucaju hvala svima na savetima...ako je neko bio u ovakvoj situaciji nek napise sta je uradio i kako je prosao...
 
Poslednja izmena:
Ako produzi rok ne menja se nista imas jos toliko vremena za dispute.
 
Sto se tice Ali-ja ja ne znam zasto svi narucujete, pogotovo, skupe stvari odatle..nisam narucivao ali koliko sam shvatio iz raznog citanja, to je najobicnija pijaca poput e-bay-a samo bez maltene ikakvih kontrola i zastita..ne znam jel se promenilo nesto u poslednje vreme po tom pitanju?
 
Pozdrav ljudi! Nov sam ovde na forumu i nisam odavno nista narucivao tako da me je saznanje o novom haracu i otvaranju uglavnom svih paketa totalno sokirala! Narucio sam tablet pc iz kine pa me interesuje sta vi ISKUSNI mislite o ovome:

07.01.2014 08:04:39 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
07.01.2014 10:51:30 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
08.01.2014 13:07:51 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
09.01.2014 18:57:23 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
10.01.2014 19:18:36 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
11.01.2014 17:59:02 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema

Jel je ovo normalno da mi 4 dana OTPREMAJU posiljku i to sve u vecernjim casovima ili se nekom svideo tablet pa namesta situaciju da se paket zagubi? Da li da zovem nekog u savskoj radi provere ili jos da cekam?
 
Normalna pojava. Drugim rečima nisu ga odradili pa mu samo potvrđuju status. Strpi se još malo, doći će.
 
Poslednja izmena:
Normalno je to...

Evo šta kažu za moj paketić:

18.12.2013 15:52:00 CH - SGSINS
07.01.2014 16:04:00 CH - DEDIET
08.01.2014 15:51:34 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
08.01.2014 15:57:35 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
09.01.2014 10:14:36 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
10.01.2014 19:18:36 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
11.01.2014 17:59:02 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
 
I kod tebe su zadnje dve otpreme u istom trenutku kao i moje :)
Valjda ce u isto vreme i da nam stigne!
 
Skripta sama opali 11200 otprema u odredjeno vreme ako nema drugacijeg unosa u medjuvremenu..
 
meni je jednom, bilo 28 puta...cekalo se da meni pismo stigne od njih pa da ja njima vratim papire sa dozvoom za uvoz :)
 
Kakva su vaša iskustva sa prispećem paketa kada ste naručili više od jednog unutar par dana? Meni je vrlo interesantno da mi je od 6 naručenih paketića u periodu 01.-18.12.2013., stigao samo jedan jedini (27.12.2013. - naručen 07.12.2013, SG) i posle toga apsolutno ništa. Naročito zbog toga sto su 2 iz USA, 2-3 iz SG i 1-2 CN. Nešto mi baš ne miriše na slučajnost, obzirom su različiti i geografski regioni, a ne samo prodavci. Poslao sam danas svakome po e-mail, pa ću za koji dan videti da li će i šta da odgovore?
 
Kakva su vaša iskustva sa prispećem paketa kada ste naručili više od jednog unutar par dana? Meni je vrlo interesantno da mi je od 6 naručenih paketića u periodu 01.-18.12.2013., stigao samo jedan jedini (27.12.2013. - naručen 07.12.2013, SG) i posle toga apsolutno ništa. Naročito zbog toga sto su 2 iz USA, 2-3 iz SG i 1-2 CN. Nešto mi baš ne miriše na slučajnost, obzirom su različiti i geografski regioni, a ne samo prodavci. Poslao sam danas svakome po e-mail, pa ću za koji dan videti da li će i šta da odgovore?

Ja još uvek čekam pošiljku naručenu preko Amazona i poslatu (USA) u drugoj nedelji decembra... kontam da kasni zbog njihovih i naših praznika... krastavac, valjda će stići, neću više da se nerviram :)
 
Meni je telefon od 30$ sa 4 kartice od DX.com stigao za oko 3 meseca. To je bilo davno pre ovog zakona o otvaranju svih paketa i sto je najgore nije bio za mene nego za kolegu! Cekali smo iz dana u dan,razmisljali ko ga je drpio i kad smo vec digli ruke od toga paket je stigao. Narucivao sam pre razne gluposti ali mi se nije jos desilo da nesto ne stigne. Kakva su vasa iskustva sa posiljkama iz Singapura? Za jedan paket pratim TN ali ima samo datum kad je prijavljeno u njihovoj posti i nista vise.
 
Meni je telefon od 30$ sa 4 kartice od DX.com stigao za oko 3 meseca. To je bilo davno pre ovog zakona o otvaranju svih paketa i sto je najgore nije bio za mene nego za kolegu! Cekali smo iz dana u dan,razmisljali ko ga je drpio i kad smo vec digli ruke od toga paket je stigao. Narucivao sam pre razne gluposti ali mi se nije jos desilo da nesto ne stigne. Kakva su vasa iskustva sa posiljkama iz Singapura? Za jedan paket pratim TN ali ima samo datum kad je prijavljeno u njihovoj posti i nista vise.

Imam ja jednog Singapurca od 5.1. Isto kao tebi, samo stoji "Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)".
 
meni je jednom, bilo 28 puta...cekalo se da meni pismo stigne od njih pa da ja njima vratim papire sa dozvoom za uvoz :)

goxxy meni je danas stigao koverat od Evice Radić da joj dostavim 1 . dokaz o vrednosti robe i 2 Dokaz o pravu na uvoz .
Šta si ti uradio , odakle meni potvrda za uvoz.
Već sam bio poručio jedan takav uređaj košta 35 evra a sada sam ga poručio za druga.
Prvi put prošao je bez problema Vladan jovanovic naplatio je pdv 20% u iznosu od 850 din + ono za poštu oko 100 dinara sve po planu.

Do sada sam poručio oko 40-ak paketića iz kine ali nikada nisam imao problema ili mi naplate pdv za neke veće i skuplje stvari ili mi samo poštar donese bez naplate neke sitnice ogrlice, satove za ženu dečiji sat, usb kablove te sitnice su stizale bez naplate a cena im je bila od 1 - 4 dolara.
Do sada sam samo čitao vaša iskustva i sve mi je bilo korisno ali odgovor na ovo pitanje nisam našao, tako da moram da se i ja uključim.

Šta mi je najpametnije da uradim i da li je još neko imao takvo iskustvo ?
 
goxxy meni je danas stigao koverat od Evice Radić da joj dostavim 1 . dokaz o vrednosti robe i 2 Dokaz o pravu na uvoz .
Šta si ti uradio , odakle meni potvrda za uvoz.
Već sam bio poručio jedan takav uređaj košta 35 evra a sada sam ga poručio za druga.
Prvi put prošao je bez problema Vladan jovanovic naplatio je pdv 20% u iznosu od 850 din + ono za poštu oko 100 dinara sve po planu.

Do sada sam poručio oko 40-ak paketića iz kine ali nikada nisam imao problema ili mi naplate pdv za neke veće i skuplje stvari ili mi samo poštar donese bez naplate neke sitnice ogrlice, satove za ženu dečiji sat, usb kablove te sitnice su stizale bez naplate a cena im je bila od 1 - 4 dolara.
Do sada sam samo čitao vaša iskustva i sve mi je bilo korisno ali odgovor na ovo pitanje nisam našao, tako da moram da se i ja uključim.

Šta mi je najpametnije da uradim i da li je još neko imao takvo iskustvo ?

sta je konkrento kupljeno ako nije problem? pozovi telefonom od 11 do 13h (necu da kazem koji pise 100 puta u ovoj temi) trazi Evicu, kulturno deluje telefonom, pokusaj lepo da objasnis i sta se dogovorite tako uradi.
 
Ok , hvala na odgovoru , javiću ishod. Kupljen je električni nožić za graviranje izgleda kao lemilica samo ima digitalno podešavanje temperature i različite nastavke-vrhove kupljen sa Ebay-a.
 
nazovem bg, kazu da je mnogo paketa, da ne stizu sve da odrade, da rade maksimalno sto mogu...
spomenem da sam iz subotice kaze da je to vec poslato onda sigurno za ns...
nazovem ns, zena neka kaze da su bili praznici pa je zato kasnjenje sa paketima, sutra da nazovem sutra postu za medjunarodne posiljke il sta li je...
pitam je "jel sutra ne radni dan?"...kaze ona meni "nadam se da ste u pravu"...sta reci :/
onaj u bg bio fin cova, trazio mi i TN i sve je pogledao, ova me samo odjebala...

inace singapurska posta kako sam ja skontao i saznao ima samo 3 statusa tako da to ne treba nikog da brine...ima taj information received, sent overseas i reached destination...i to je to...
u medjuvremenu ne moze nista drugo da pise...
 
Poslednja izmena:
Ok , hvala na odgovoru , javiću ishod. Kupljen je električni nožić za graviranje izgleda kao lemilica samo ima digitalno podešavanje temperature i različite nastavke-vrhove kupljen sa Ebay-a.

Sve zavisi ko ti traži dokaz o vrednosti robe i naravno kada, jer ono što je danas dokaz sutra to neće biti.

Prema upravi carina (tako je bar bilo), dokaz o vrednost robe je faktura prodavca. Ukoliko je u (ili na) paketu, to je dovoljno. Ukoliko nije, ti im pošalješ e-mail-om fakturu koju imaš (bilo da ti je poslao trgovac e-mail-om u trenutku kupovine ili si je skinuo sa sajta u npr. pdf formatu za taj order) i to je to. Ali za npr. "FedEx Srbistan" to nije nikakav dokaz, nego traže da im trgovac lično pošalje fakturu e-mail-om preko službenih FedEx kanala.

A za dokaz o pravu na uvoz električnog gravera za fizička lica prvi put čujem, ali sam siguran ne i poslednji. Uskoro bez tog dokaza (šta god to značilo) niko neće moći da dobije paket ni od 2$, tako da če nam svima biti korisno da pročitamo šta je to, kako se i gde nabavlja?
 
nazovem bg, kazu da je mnogo paketa, da ne stizu sve da odrade, da rade maksimalno sto mogu...
spomenem da sam iz subotice kaze da je to vec poslato onda sigurno za ns...
nazovem ns, zena neka kaze da su bili praznici pa je zato kasnjenje sa paketima, sutra da nazovem sutra postu za medjunarodne posiljke il sta li je...
pitam je "jel sutra ne radni dan?"...kaze ona meni "nadam se da ste u pravu"...sta reci :/
onaj u bg bio fin cova, trazio mi i TN i sve je pogledao, ova me samo odjebala...

inace singapurska posta kako sam ja skontao i saznao ima samo 3 statusa tako da to ne treba nikog da brine...ima taj information received, sent overseas i reached destination...i to je to...
u medjuvremenu ne moze nista drugo da pise...


Stani, pa ti si gledao trecing na nasoj Posti ?? Na singapurskoj nema vise sta da gledas.

A na nasoj pise sigurno gde je , ako si napisao Adresu da ti stigne paket u Suboticu, onda mora da ide u Novi sad , tamo se carini. A to takodje mora da pise i na treckingu. Mnogo su neozbiljni ako toliko nece da ti kazu. Inace sutra je na njihovu zalost radni dan, iako je bilo pokusaja da bude neradni.
 
goxxy meni je danas stigao koverat od Evice Radić da joj dostavim 1 . dokaz o vrednosti robe i 2 Dokaz o pravu na uvoz .
Šta si ti uradio , odakle meni potvrda za uvoz.
Već sam bio poručio jedan takav uređaj košta 35 evra a sada sam ga poručio za druga.
Prvi put prošao je bez problema Vladan jovanovic naplatio je pdv 20% u iznosu od 850 din + ono za poštu oko 100 dinara sve po planu.

Do sada sam poručio oko 40-ak paketića iz kine ali nikada nisam imao problema ili mi naplate pdv za neke veće i skuplje stvari ili mi samo poštar donese bez naplate neke sitnice ogrlice, satove za ženu dečiji sat, usb kablove te sitnice su stizale bez naplate a cena im je bila od 1 - 4 dolara.
Do sada sam samo čitao vaša iskustva i sve mi je bilo korisno ali odgovor na ovo pitanje nisam našao, tako da moram da se i ja uključim.

Šta mi je najpametnije da uradim i da li je još neko imao takvo iskustvo ?


Carinik , pa bila to ta doticna gospodja ili bilo ko drugi ima pravo da zatrazi dodatne podatke . I sto se tice vrednosti, ne moze na primer da utvrdi vrednost (malo verovatno) i sto se tice dozvole za uvoz. Naime po zakonu fizicka lica mogu da uvoze samo predmete za licnu upotrebu i domacinstvo i to u kolicinama koje ne predstavljaju trgovacku kolicinu.

Ovde kod tebe se ne radi o kolicini jer je jedan predmet u pitanju , a ocigledno je Carinica procenila da se ne radi o predmetu koje svako domacinstvo treba da ima, nego o predmetu za neko profesionalno obavljanje delatnosti. Tako da recimo zna sta radi, i da to radi po zakonu.

Tebi ostaje da pokusas ovo sto ti je Goxxxy savetovao da je nekako ubedis da to propusti. Nemoj joj pricati ovo da si to vec imao itd. to bi bilo kontraproduktivno, vec kazi da ti je to hobi, nesto za svoju kucu pravis, neke sitnice ili nesto slicno.
 
Poslednja izmena:
Ovde kod tebe se te radi o kolicini jer je jedan predmet u pitanju , a ocigledno je Carinica procenila da se ne radi o predmetu koje svako domacinstvo treba da ima, nego o predmetu za neko profesionalno obavljanje delatnosti. Tako da recimo zna sta radi, i da to radi po zakonu.

Upravo zato će i biti interesantno pročitati šta je ta "dozvola za uvoz", gde se kako i pošto nabavlja. Jer danas je to električni graver, a sutra će biti patike (profesionalno ćeš se trkati sa Usain Bolt-om), ELM327 (otvorićeš auto-servis), a da ne pričam kakve ćemo sve "biznise" praviti sa po jednim router-om, satom ili mobilnim telefonom...
 
Stani, pa ti si gledao trecing na nasoj Posti ?? Na singapurskoj nema vise sta da gledas.

A na nasoj pise sigurno gde je , ako si napisao Adresu da ti stigne paket u Suboticu, onda mora da ide u Novi sad , tamo se carini. A to takodje mora da pise i na treckingu. Mnogo su neozbiljni ako toliko nece da ti kazu. Inace sutra je na njihovu zalost radni dan, iako je bilo pokusaja da bude neradni.

ne gledam na SG posti samo sam video da je neko napisao nesto u vezi toga da mu pise samo information received pa sam samo podelio sto sam saznao...na brzaka sam pisao pa nisam objasnavao nista...

a sto se mene tice, rekao mi je lik iz bg carine da njemu pokazuje da je 4-tog poslato kao dalje i on onda predpostavlja da je to otislo za ns...a meni zadnje na nasem trackingu pokazuje 3-eg "za carinu"...
a ova u ns mi rekla da zovem ujutru i da ce mi sve reci, gde je i sta je...mada kad mi je rekla ono sto sam prethodno napisao jedva sam se suzdrzao da ne kazem nista...
 
Sto se tice Ali-ja ja ne znam zasto svi narucujete, pogotovo, skupe stvari odatle..nisam narucivao ali koliko sam shvatio iz raznog citanja, to je najobicnija pijaca poput e-bay-a samo bez maltene ikakvih kontrola i zastita..ne znam jel se promenilo nesto u poslednje vreme po tom pitanju?

Ne bih se slozio sa ovim tekstom.
Imas li neke bolje sajtove?
 
Ja te kineske stvari uzimam iskljucivo sa Dx-a..
 
Ajde da vidimo , sta ce biti, ali ovo sto sam napisao da je Kinez slagao, pa nije PPera1 prvi ovakav slucaj , rade to Kinezi stalno, kada mogu. 2 kupca , jedan broj. Pun je internet tuznih prica o ovakvim prevarama. Najvise ih je bilo opisano na samom Alijevom forumu, koji odavno vise zbog lose reklame i nije u funkciji.

Znaci ti Ringerajo mislis da je sve u pitanju Naivna greska Neiskusnog, dobrog i Prepostenog Kineza, koji je vec odavno poslao paket za Peru , samo mu je graskom dao pogresni broj ??

Moguce i to da je ali ovaj scenario koji sam ja napisao se desava otprilke Milion puta cesce nega taj tvoj.

Na svu sreću se nije desilo to što si napisao (a što sam i ja smatrao da će se desiti), već ovo drugo što je "prognozirao" RingeRaja. Malopre nađem u sandučetu ne samo taj koverat, nego i još jedan (!!??). I to je vest kad čovek ujede psa, a ne obrnuto... Ništa pdv, ništa takse, ništa otvaranje/zatvaranje koverata, tako da postoji realna mogućnost da nisu (s)lagali u pošti kada su rekli da koverte ne šutiraju na carinu, bar ne danas... A već sutra je novi dan što donosi i nova pravila igre...
 
U ovakvim slucajevima kao tvoj Ppero1 mi je drago kada pogresim :)

Jer uvek je bez obzira na sve , najbolje kada za nas obicne kupce ispadne dobro.

Mada moram ti reci da ipak nije onako kako je RR pisao, jer da Kinez nije Lagao to bi moralo ici na sajt, na carinu je sigurno islo, al manje pakete cesto znaju i da propuste, posebno kada su ovolike guzve, i sto je najvaznije kada imas Broj za pracenje, moras da Potpises prijem posiljke, a nikako da postar samo ubacuje u sanduce.

Tako da je najverovatnije istina kao i uvek negde izmedju, na sredini. Kinez je Lagao za broj , na taj nacin je zaradio nekih skoro 2 $ , sto slozices se i nije malo, ako je nesto jeftino bilo u pitanju. Poslao je bez TN a Naplatio ti kao da ima TN , pa te je Nervirao, svako bi na tvom mestu se nervirao , jer nije sve onako kako treba da bude , razmisljanje sta i kako, gde itd.

Ja bih jos na tvom mestu dao tvom Kinezu losu ocenu, jer nije ispostovao sva pravila, i terao te da se nerviras da bi on zaradio dodatnih par $.

Sve drugo je iskljuceno, jer sam i sam imao dosta neregistrovanih posiljki, koje takodje sve idu na carinu, pa kako koja prodje, a postar ih ubacuje u sanduce, nema potpisa.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno