Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
aaaaa paa tooo mi reeciiiiii , imaju suplementi za trening na tom sajtu iherb .

Ima li jos neko da porucuje suplemente za trening ili da zna za jos neki sajt ? sve sajtove koje sam probao nijedan ne salje za srbiju
 
Mislim da ti se nece isplatiti, bas sam gledao za par stvari, kad uracunas shipping, jako je mala razlika. A max sto ce da shippuju je 4lb (sto je manje od velike kante). Vecina us sajtova nece da shippuje nista za srbiju ili cene za shipping budu strasne...

Zez je sto osim carine, mogu prosto da ti zabrane da uvezes to, jer se hrana i supplementi drugacije tretiraju od npr tehnicke robe... uglavnom ako uspes, javi da znamo ;)
 
e dodjavola bas :( Nedavno kad sam video na amazonu kako su smesne cene optimum nutritiona itd hteo sam da placem kao malo dete
 
Salju i gabaritne stvari sa iHerba. Jedino sto je za >4lb samo DHL/UPS moguce koristiti. Sam shipping nije skup... ali suplementi nisu nesto jeftiniji nego kod nas! Mislim na obicnu cenu, bez shippinga, spedicije, carine, PDV.... recimo nekoliko wheya su skoro pa iste cene kao u P**sportu.
Nadje se ponesto sto je jako lagano da se isplati od toga, ali ja sam digao ruke da gledam... samo kakao uzimam :)

bb.com ima npr. i upola cene, pa cak i preko myus.com (kako salju za Srbiju) bi ispalo jeftinije :D
Imajte na umu da je carina za suplemente 30%! Koliko vidite cenu na nekom US sajtu, cak i obicnom postom jos barem 50% cete dodati znaci.
 
Hvala za ovaj IHerb.

Za suplemente ste u pravu, nije neka usteda, ali imaju sjajne cajeve. Osecam se kao dete u prodavnici slatkisa :)
 
Mene smara sto nemaju izbor prave kafe :) (300 kafa imaju ali to su sve neke "Green" kafe, bla truc) Do pre 5-6 godina je jedan sajt slao za Srbiju, ali ne postoje vise. Nisam nasao neki sajt za Kenya AA i Et. Mocha-u. Ako zna neko proveren sajt neka javi. Ponekad porucim za Nemacku kod strica iz Whittard-a, ali krastavac, to moze jednom godisnje samo (leti), a to nije to :)
 
totalno si offtopic ja mislim...

@alfa tih 30% i dalje vazi samo ako je vrednost >50eu ili mislis da mogu i na manju vrednost da se naroguse kad vide kantu od 2kg?
 
Tih 30% ako se carini za >50e.
A 2kg kante pogledaj da li ti se isplati, jer kazem i sama cena na iHerb.com je skoro ista kao kod nas, pa kad se doda DHL/UPS (jer na tu tezinu nece regular mail), mislim da ne izlaze prihvatljivo uopste. (nisam video ako mozda ima neki bas bas jeftin whey)
 
Nema, pregledao sam ja sve..neke stvari su i bez posiljke, carine itd..vec po defaultu skuplje nego ovde. A i ne vredi traziti neki bas bas jeftin, radije cu ovde platiti za kvalitet nego neku krdzu
 
@alfaunits
Za suplemente pogledaj sajtove u Sloveniji. Tamo imaju ove kvalitetnije proteine i do 50% jeftinije nego ovde. A mogu da isporuce u nekoj od njihovih posta, pa ako prolazis (ti ili neko) samo ode i podigne. Nikad nisam narucivao, ali sam cuo (glasine) da te "praskove" ovi na granici mozda nece prihvatiti i/ili ce ih otvarati (valjda sumnjaju na drogu ili sta vec).

Kvalitet whey-a se ne meri po ceni i zavisi od dosta faktora (da li je koncentrat, izolat, hidrolizat... ako je mesavina koji je procenat cega tamo, da li u sastavu ima proteina niske bioloske vrednosti - kolagen, soja...).
-Kod nas su ti najpovoljniji ogistra-nutriton (imas 10% popusta ako predjes 10 000 dinara - pa planiraj kupovinu za vise meseci odjednom) i ex-yu fitness (isto ima neke popuste) pa ih pogledaj. Od oba vlasnika mozes dobiti i direktne savete... Nadam se da ovo ne spada pod reklamu :)
 
Kako beše sada po novom do 50 evra se ne plaća carina jel tako?
Hteo bih da narucim neke stvarčice sa deal extrema pa da me ne handre na carini.....
 
RTFT (Read the f'in' thread) :)
 
Ti nemas vremena a mi imamo da ponavljamo na svakih 10 postova da je 50e od firmi a 75e od fizickih lica zvanicno, a da prava cifra zavisi od kockica koje baci carinik?:)
 
Ljudi...da li neko ima ideju kako da uvezem macbook iz svice (nov), a da me pritom ne oderu(carina,pdv i slicno)? Fazon je u tome sto imam rodbine koja bi mi isti donela ali mi ne odgovara vremenski period. Da li je neko busom slao nekad i koliko je to sigurna varijanta?
Hvala unapred
 
A kako funkcioniše slanje između zemalja evropske unije? Tu nema nikakvog carinjenja?

I ako sam dobro razumeo, ako fizičko lice meni šalje paket, stavi vrednost manju od 75e (iako je realna veća), to će svakako podleći carini?
 
Poslednja izmena:
Dobro pitanje, to oko evropske unije i mene zanima, jel ima carine ili ne?
 
Ja sam negde pročitao da nema carine, da idu slobodno. Ali nije proverena informacija.

Ustvari, evo sad mi javlja prijatelj iz Rumunije da je naručivao nešto iz Nemačke i da nema nikakve carine.
 
Poslednja izmena:
Nema carine za obicnu robu, ali IMA akcizne carine! Ne znam da li je mozda i to promenjeno u zadnjih 3-4 godina, ali do tada su neke zemlje imale enormno vece akcize na cigarete i slicno naspram drugih nekih zemalja, i kupac je duzan da sam plati akcize nekako dodatno.

Znaci, za obicnu robu, koja nama verovatno treba, nema carine. Ali nemojte uzimati neku akciznu robu, jer to mozda podleze necemu (ako i ne ide na vase ime, mozda naprave problem zitelju te zemlje posle).
 
Eu je medjusobno jedna Carinska zona, ali Nije jedinstvena Fiskalna - Poreska zona. Znaci za robu koja je proizvedena u Nemackoj ne placa se carina u Bugarskoj i obrnuto, cak i mi smo za 99% EU robe maksimalno smanjili ili potpuno ukinuli carinu. Medjutim 99,9 % proizvoda koje obradjuje ovaj forum sy MAde in CHINA. Cak ne pali ni ona fora , na primer sve delove za komp uvezem iz Kine, par radnika sa Srafcigerima to sklapaju i pisem Made in EU. Tacno je odredjen procenat komponenti koje moraju biti proizvedeni u EU, valjda preko 50% da bi proizvod mogao da ima taj zig.
Druga stvar ako je Nemac platio carinu za uvezenu Kinesku robu, ne znaci da ce ona moci da se bez carine prodaje po Rumuniji, jer tada bi samo Nemacki Budzet imao korist. Za neku sitnicu izmedju dva privatna lica to prolazi ali na veliko u prodavnicama nema sanse.
 
Dobro ja treba da posaljem waldorf blofeld na popravku u okviru garancije u nemacku, e sad posto sam ga kupio u us, na carini nasoj mi rekose da bi posto nemam dokaz da sam ga kupio u srbiji, vrlo verovatno izaslo dosta para (carina, pdv), pa sada razmisljam da ga posaljem iz italije u nemakcu posto cu u italiji biti nekoliko meseci ... Synth je made in germany, tako da ne bi trebalo da platim ista osim troskova slanja? Hoce li oni traziti kakve papire da dokazem da je kupljeno u evropi, ili samo zapakujem posaljem i cao? BTW zna li neko koliko je to okvirno para, da se nesto posalje iz italije u nemacku, recimo da je tesko oko 2kg i da je veliko kao veca graficka kartica, mozda malo sire?
 
Poslednja izmena:
Nece ti tamo traziti nikakav dokaz, ne saljes van granica EU.
ITA->DE, zavisi cime saljes, ali cak i DHL ce ti biti jeftiniji nego da odavde saljes obicnom postom. (racunaj max. 50e, ali mislim da je i to previse, po mom iskustvu sto se tice DHL-a unutar EU)

Samo gledaj da saljes nekom kurirskom sluzbom... Italijanska posta nije mnogo razlicita od nase ;) (citaj: obicnom moze da se izgubi)
 
Kod nas mi rekose oko 2400 rsd za isto to, ali sto kazes bolje dati malo vise i biti siguran ... Ljudi moji kolko je usa sredjena drzava, pa to je neverovatno, tamo se o ovome uopste ne razmislja, samo narucujes, stize, vracas ako ti se ne svidja ... ja usao da kupim cipele i nisam bio siguran i kaze mi devojka nista nosi ih mesec dana pa ako se predomislis vrati :)
 
2400rsd posiljka iz RS->DE?:) Samo obicnom postom... DHL najjeftiniji za pismo nije toliko.

krastavac, USA je potrosacko drustvo, koje ima drugih problema....
 
Da, obicna posta ... pa dobro sta je toliko strasno kod obicne poste? Mislim u jednoj evropskoj drzavi, ako nesto izgube, valjda ce da plate?
 
Iz Italije? Za vrednosne posiljke, koje su skuplje, mozda. Ovako ne. Ni Deutche Post za obicne posiljke nece da placa ako ih izgubi. (za 20e doduse bi trebalo da mozes barem Registered mail with insurance, ili kako vec se zove u kojoj drzavi)
 
Imam pitanje u vezi promene speditera tj zanima me da li je teorijski i prakticno moguce da ako mi paket (laptop) stigne preko Fedex-a, da kazem da hocu DHL speditera ( ovo je samo primera radi dato)? Koliko se ceka na promenu speditera i kako to ide?
Hvala
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno