Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U NS koliko ja kontam se nevidi ko otvara paket vec ko stampa izvos... barem ja tako kontam jer mi se vrte par imena...
 
Ja sam se cuo pre neki dan sa jovicom,na forumima pricaju da je neljubazan,prema meni nije bio,i trazio je racun,da se posalje,racun poslat i sad cekam.
 
poslao sam i ja ali je uz racun trazio i dozvolu za uvoz...i rekoa da bez nje on to ne moze da pusti bez obzira sto vredi 10 dolara...ljubazan je on niko to nije rekao da nije nego nije kooperativan i trazi dlaku u jajetu, zadrt je i trazi ono sto trazi pa ko mu da da :)
 
Poslednja izmena:
Evo ja bi napisao ovog mamlasa iz bezdana...dakle, prazno pc kuciste...a on kaze to je za komercijalnu upotrebu...veze nema sa zdravom mozgom...
 
Ime i prezime mamlaza?
 
Ček, pa taj Guberinić, koja je to fora da on neće ovo, neće ono da ne bi izgubio posao, a ovamo se javno zna da je 10-20-50€ tarifa uz koju sve može? Pa jedino logično je da deo toga ide šefovima koji ga i dalje drže tu kad se zna da je takav... ma šta reći, a da nije #&$/#(&%#&$%&%$&/%#/&...
 
Kakva je procedura ako postar dodje sa posiljkom i pdv je obracunat na veci iznos od stvarnog? Jel imao neko skoro situaciju da je vratio na ponovno carinjenje i da je uspeo da dokaze pravi iznos?
 
Ček, pa taj Guberinić, koja je to fora da on neće ovo, neće ono da ne bi izgubio posao, a ovamo se javno zna da je 10-20-50€ tarifa uz koju sve može? Pa jedino logično je da deo toga ide šefovima koji ga i dalje drže tu kad se zna da je takav... ma šta reći, a da nije #&$/#(&%#&$%&%$&/%#/&...

ne stoji to nigde javno nemoj tako...
 
dobro, nije javno u smislu da piše na oglasnoj tabli, ali je očigledno poznata stvar, isto kao što je poznato i da na granici staviš 20-30-50€ u pasoš, pa preneseš šta ti treba... ali te tamo bar ne zezaju da dostavljaš kojekakve izjave i izvode iz banke, nego se reši sve na licu mesta i ćao zdravo... nigde carinici nisu cvećke i nikad se to neće iskoreniti, ali da maltretiraš ljude za šrafove od 7 dolara...
 
mene maltretirao, kaze imas 20 komada unutra to ne moze da bude za svrhu kaze tvoje ime mi poznato ti brate stalno nesto uvozis...ikao se to mora kupiti u lotu od 20 komada jer komad ne bi slao niko za 20 centi :) i na kraju vratice paket nazad i time ostecuje drzavu umesto lepo da uradi pdv na fakturu i izvod iz banke koje je dobio...najsmesnije isti takav paket sutradan carinio drugi covek i proslo je :) videcu koliko ce naplatiti...
 
Meni je trazio racun, ja odneo paypal racun i izvod iz banke i on ocarinio na iznos koji je nasao na netu koji je bio duplo veci...
 
istog trenutka bi popio jedan recital sa mamom tatom i ostalom familijom... bar da ispustim pritisak. ne zato sto te je otkinuo po dzepu nego sto te je za.ebavao da mu nosis racune i izvode pa te opet od.ebao. (posle toga naravno narucujem na drugog primaoca)
 
Poslednja izmena:
Ja ću da šiznem. :D

Moja agonija sa android tv plejerom se nastavlja. (Za one koji ne prate temu o tv plejerima - plejer je naručen još 22. septembra).

Kada trackujem paket na pošti i preko posten.se sajta nema podataka da je paket došao u Srbiju, ali kada trackujem preko 17track ili directlinktrackedplus (to je u stvari firma preko koje mi je poslat paket), onda imam nov status:

21/11/13 19:55 Local mail tracking

Jel je moguće da je to stiglo u Srbiju, a da ovi naši ga još nisu skenirali? Mada onda mi nije jasno, ako je tako, kako onda ovi uopšte imaju ovu ažuriranu informaciju?

Ovo se odužilo ko zidanje Skadra, nadam se samo da će do 2. decembra stići jer onda idem na neki put. :/
 
A jel taj post restant mora da se da u pošti u kojoj treba da stigne paket?
 
Ja ću da šiznem. :D

Moja agonija sa android tv plejerom se nastavlja. (Za one koji ne prate temu o tv plejerima - plejer je naručen još 22. septembra).

Kada trackujem paket na pošti i preko posten.se sajta nema podataka da je paket došao u Srbiju, ali kada trackujem preko 17track ili directlinktrackedplus (to je u stvari firma preko koje mi je poslat paket), onda imam nov status:

21/11/13 19:55 Local mail tracking

Jel je moguće da je to stiglo u Srbiju, a da ovi naši ga još nisu skenirali? Mada onda mi nije jasno, ako je tako, kako onda ovi uopšte imaju ovu ažuriranu informaciju?

Ovo se odužilo ko zidanje Skadra, nadam se samo da će do 2. decembra stići jer onda idem na neki put. :/

Kojom je postom slato ?? Jer postoje neke interne, nisu prave poste, vec posrednicke, koje se takodje mogu pratiti preko 17 tracka. Ako je neka od Pravih posti onda ovo ne bi trebalo da se desava. Objavi ovde te podatke sto imas sa track 17 pa da vidimo sta pise, mozda pogresno tumacis trackin, Naravno broj sakrij, on nije potreban, samo tekst onih stavki.
 
Poslednja izmena:
@Pantam
Ne znam, verovatno mora u toj pošti u koju ti stiže paket.


Nego, da li poštari raznose pošiljke subotom? Ranac mi je izlistao nekoliko statusa danas, pa da znam da li da sutra čučim kući, ili tek u ponedeljak da se nadam...
 
OK, ali kad mi stigne nešto iz Kine, to ide preko pošte ili preko post ekspresa? I, da li mogu da odem u poštu i tmao tražim svoj paket po broju? :)

uglavnom posta, oni odma sutra dan meni donesu manje posiljke, malo vece nosi kurir ali ga cekam 3-4 dana....
nemozes traziti paket po broju dok ne stigne u postu i postar ti ostavi ono ceduljce... mozda nekom izadju u susret ali u mojoj posti paketi stizu tek nakon neuspele dostave i to sutra dan
 
A jel taj post restant mora da se da u pošti u kojoj treba da stigne paket?

Raspitaj se dobro. Ja kada sam hteo da ovlastim drugog da podiže pakete umesto mene, u mojoj pošti(ci) mi rekli da idem u glavnu (ne za grad, valjda opštinska) zato što se posle pet dana vraća kod njih, neka takva fora, vide se ni ne sećam a ovlašćenje važi za konkretnu poštu. U svakom slučaju pitaj ih za sve varijante. Naravno i za to čuvanje.
 
Ljudi, da ne bih citao prethodnih 300 strana: da li ako narucim knjige sa Amazona treba da gledam da vrednost bude max 50 eur ili kako? Da li naplacuju carinu na knjige ako ide preko 50 eur?

Sta uopste oni smatraju vrednoscu paketa, samo paket ili total (paket+postarina naplacena od amazona)?
 
Ја сам скоро наручивао, књиге 80ак, упс још 50. Царина, порез шта ли већ изашло 9%.
 
Sta uopste oni smatraju vrednoscu paketa, samo paket ili total (paket+postarina naplacena od amazona)?

Vrednoscu paketa se smatra samo cena robe u njemu, ali se carina naplacuje na zbir cene i postarine, a onda i porez na sve to skupa (knjiga+postarina+carina x pdv). Ako je posiljka vernosti od recimo 45e onda ne bi trebalo da se naplati carina ali pdv vrlo lako moze biti naplacen. Ako je vrednost posilkje 100e onda ce na (100e + postarina) x carina pa na to sve x pdv.
Nisam narucivao knjige, ali mi se cini da je carina za njih 1% (knjiga+postarina x carina), a porez 8%, ali nisam siguran za ovo, naglasavam da mi se cini da je tako (citajuci temu, ako se dobro prisecam), pa molim da se proveri.
 
Poslednja izmena:
Ova kad na Amazonu pise free slanje to se odnosi samo na teritoriju SAD. Ako mislis na Srbiju, ne bi izaslo nista, jer Amazon ne salje satove u Srbiju :D
 
staE bre ovo, stiglo mi nesto sto sam platio 25$ sa ebay, i odradili carinu za 25$ na 535 din? jel se ovo nesto promenilo u medjuvremenu, nisam u toku, ili da ih iznapusavam
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno