»RSS Benchmark sajt

Strana 1450 od 1485 PrvaPrva ... 4509501350140014401446144714481449145014511452145314541460 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 21.736 do 21.750 od ukupno 22271

Tema: Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Member Avatar korisnika owim
        Na forumu od
        Mar 2011
        Poruka
        5.085
        Citat Citiram korisnika: AmilDinsio Pogledaj poruku
        Meni pustili danas paket od 26.12.
        Na osnovu ovoga, možda čak nisu ni otvarali. Javni kad stigne šta je bilo.

Member Avatar korisnika Zoza
        Na forumu od
        Aug 2006
        Poruka
        1.745
      3. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II X4 955 / TRUE Black @ 4 GHz
        • MoBo: Asus M5A97 PRO
        • RAM: Patriot Viper 3 Black Mamba 2 x 4GB DDR3 1600 Cl8
        • VGA: Gigabyte GTX 760 OC Windforce 3X
        • MON: Samsung UE32F5000
        • HDD: Samsung 840 EVO 120GB + F3 500GB + F2 1,5 TB
        • OPT: Samsung SH-203B SATA
        • Case: Cooler Master 690 II Advanced / SeaSonic S12 600W
        • SND: Creative 2.1 SBS390 / Yamaha RX-V663, Wharfedale 8.3 & WH-2/Sennheiser HD201
        • LAP: Lenovo B590 15,6; 2020M; 2 X 4GB DDR3; Patriot Blast 240GB + 500GB HDD
        • TV: Panasonic TX-P42X10Y :)))
        • INET: DSL
        • Ostalo: Logitech Driving Force USB Wheel & Attack 3 Joystick; Lexmark X5075. Samsung Galaxy Tab 3 8.0
      4. Meni su zadnji paket, tj kovertu, na NS carini samo malo zasekli, prelepili žutu traku i procenili koliko je pisalo na koverti, kroz onolicku rupicu sadrzaj sigurno nisu vadili. Dosad su sve na šta su naplatili pdv raskupusali i obavezno procenili na bar malo vise pa do 10x više nego što piše na koverti. Baš bi mogao malo da im splasne radni entuzijazam. Samsung evo+ 64GB sa JB

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
        ex Zooo
        Napred Kimi!!!

Member
        Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        362
        Citat Citiram korisnika: alfaunits Pogledaj poruku
        1.3. Roba koja je poslata preko kurirske sluzbe (DHL, UPS, FedEx, TNT) dodatno podleze i spediciji ukoliko je vrednost preko 50e (tj. ukoliko se carini). Spedicija je 3000 dinara i navise trenutno.

2. Roba iz Kine i Hong Konga. Nema pravila! Vrednost na deklaraciji se skoro uvek ignorise, i carinik procenjuje na cenu koju najlakse pronadje. Ovo se desava jer Kinezi stalno napisu sasave cene, i stave Gift opciju.
        Citat Citiram korisnika: nemanja123 Pogledaj poruku
        DHL express uvek i za sve pošiljke kod nas koje su do 50€ plaća sam PDV o svom trošku.
        Pre neki dan kupim ovaj usisivač ovde --> https://www.jd.ru/product/600078171.html Platim ga $42, dostava besplatna.

Zbunjen ja, svuda je preko $100, al' 'ajde, nema veze... Kad juče SMS od DHL Express-a: "PARCEL FROM HK zakazana je za isporuku пон јан 14 2019, ukoliko ne podleze carinskoj proceduri."

Znači, poslali ga Kinezi DHL Express-om. Ja tamo ništa nisam imao da biram način slanja, a nikakav DHL se nije spominjao.
        "JD.RU" je Joybuy za Ruse, a npr. isti taj usisivač na joybuy.com košta $175.

I šta ja sad, tj. u ponedeljak da radim?

Da šaljem carini slike iz Intesa-e, PayPal-a i sa sajta? Ili DHL Express-u? Ili šta?

Da li možda ovi iz DHL okrenu moj telefon, da me nešto pitaju... pre carinjena, je li?

Da ne radim ništa i nadam se da neće da me ošure? Ako me ošuri carina, onda me šuri i DHL? U stvari, u tom slučaju bih odbio da primim paket.

Ništa ne znam o ovom DHL Express-u. Napišite bilo šta? Ovo gore citirano - da DHL Express plaća PDV o svom trošku, mi uopšte nije jasno?

Member
        Na forumu od
        May 2013
        Poruka
        1.512
        Ne plaća DHL ništa, već su izuzeti od plaćanja do 50 evra.
        Pozvaće oni tebe ako budu sumnjali u fakturu da im dostavis dokaze o plaćanju, ne treba ništa raditi unapred.

PS ne veruj kineskim popustima, viđao sam taj usisivač i za $29

Member Avatar korisnika owim
        Na forumu od
        Mar 2011
        Poruka
        5.085
        Citat Citiram korisnika: vodka_commando Pogledaj poruku
        Možda je i bolje što nisi reagovao, DHGate je mesto gde se prodaju replike, od odeće i obuće, satova, parfema, telefona,...
        Posle bi se za dupe ujeo da si za 179 evra kupio PocoPhone F1 sa quad core procesorom, 1GB rama, 8GB prostora i 480p rezolucijom.
        Sad sam malo guglao ovo što si rekao i -- zaključak je da je DHgate regularni kineski sajt u rangu BangGood i GearBest, dakle -- ok. Uvek ima žalbi, ali agregator žalbi nije pokazao da su veće nego na drugim satovima, što je značajna statistička mera.

I na Aliju može da se dobije to što si opisao. Ni Ali ne prihvata PayPal, već ima svoj sistem dispjuta. Isto radi i DHgate sa svojim prodavcima. Nisam nikad koristio, nit' hvalim, nit' kudim, al' to je samo bila dobra akcija za mob koje više nema -- kao što se pojave i na svim drugim sajtovima, povremeno.

Member Avatar korisnika Sirius9
        Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        1.952
        Citat Citiram korisnika: mrle Pogledaj poruku
        Pre neki dan kupim ovaj usisivač ovde --> https://www.jd.ru/product/600078171.html Platim ga $42, dostava besplatna.

Zbunjen ja, svuda je preko $100, al' 'ajde, nema veze... Kad juče SMS od DHL Express-a: "PARCEL FROM HK zakazana je za isporuku пон јан 14 2019, ukoliko ne podleze carinskoj proceduri."

Znači, poslali ga Kinezi DHL Express-om. Ja tamo ništa nisam imao da biram način slanja, a nikakav DHL se nije spominjao.
        "JD.RU" je Joybuy za Ruse, a npr. isti taj usisivač na joybuy.com košta $175.

I šta ja sad, tj. u ponedeljak da radim?
        ...
        Ja bi ćutao i sačekao ponedeljak da vidim šta će se desiti, ako vidiš da ide na carinski pregled imaš kolko hoćeš vremena da praviš skrinšotove...
        Menjao Sirius9 : 12.01.2019. u 05:25

Member
        Na forumu od
        Jun 2008
        Poruka
        373
        Citat Citiram korisnika: owim Pogledaj poruku
        Sad sam malo guglao ovo što si rekao i -- zaključak je da je DHgate regularni kineski sajt u rangu BangGood i GearBest, dakle -- ok. Uvek ima žalbi, ali agregator žalbi nije pokazao da su veće nego na drugim satovima, što je značajna statistička mera.

I na Aliju može da se dobije to što si opisao. Ni Ali ne prihvata PayPal, već ima svoj sistem dispjuta. Isto radi i DHgate sa svojim prodavcima. Nisam nikad koristio, nit' hvalim, nit' kudim, al' to je samo bila dobra akcija za mob koje više nema -- kao što se pojave i na svim drugim sajtovima, povremeno.
        Okacis tu statistiku 'macki o rep' .

Meni svakih 6 meseci otprilike posalju mejl da ostavim recenzije na 5 6 sajtova u zamenu za poene, tipa 150 poena po recenziji (1 recenica).

Tako da su te recenzije u 99% fingirane, bar one pozitivne.

@Mrle:
        Meni su slali za dron 2 tvrda kofera za dron oko 6KG dhl expressom besplatno, 2 puta Stiglo sve u BG, nista nije placeno. Prodavac sa ebay-a uredno stavio fakturu da je 'production sample'.

Preuzeo licno jednom na NBG u paket shopu, a drugi put mi doneo DHL kurir.

Member Avatar korisnika dejan#7
        Na forumu od
        Jan 2008
        Poruka
        1.848
      11. Moja mašina
        • CPU: i3-3220 3.30GHz , TX3 EVO
        • MoBo: Asus P8B75-M LX
        • RAM: Kingston DDR3 2x4GB 1600MHz
        • VGA: Radeon 7850 Sapphire OC 2GB
        • MON: LG 27MP77HM-P
        • HDD: Hitachi 500gb , 860EVO 500gb
        • Case: Thermaltake Chaser A31 Black Edition- Thermaltake 500W
        • INET: Kablovska
      12. Kakvi su nasi sa carine ako narucim vise istih stvari sa Aliexpress, npr. dve iste maske za telefon, ili dva ista zastitna stakla...? Jel obracaju paznju na to, ili samo na cenu paketa? Nisam nikad do sad uzimao sa Aliexpress-a, pa da pitam

Member Avatar korisnika šile
        Na forumu od
        Sep 2013
        Poruka
        673
        Mozes da porucis po komad u paketu ako se plasis dažbina ali te sitnice u glavnom prolaze po 2-3 komada bez problema, barem je moje iskustvo takvo

Sent from my MI 6

Member Avatar korisnika ubabic
        Na forumu od
        Sep 2012
        Poruka
        723
      15. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i3-330M procesor 2,13GHz
        • RAM: Samsung 2x4GB DDR3 1333MHZ
        • VGA: ATI Mobility Radeon™ HD 5145
        • MON: LG 42LA660S
        • HDD: OCZ Trion 150 240Gb
        • OPT: TOSHIBA 320 GB, 5400 RPM, SATA-II
        • LAP: Toshiba Satellite L500-1XZ
        • TV: LG 42LA660S
      16. Ma nema problema. Meni npr. juče stigla dva ista USB kabla i 3 narukvice za Mi Band 3. Ja uglavnom sve tako poručujem po 2-3 kom. kad je već džabe. Barem BG carina te male pakete skoro da i ne gleda. Za NS i NI carinu već ne mogu da garantujem. Svega sam se načitao ovde...

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
        Menjao ubabic : 12.01.2019. u 14:54

Newcomers Avatar korisnika vodka_commando
        Na forumu od
        Sep 2012
        Poruka
        267
      18. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-4440
        • MoBo: Asus H81M-K
        • RAM: 2x4GB Kingston HyperX Fury 1600Mhz DDR3
        • VGA: MSI N750 Ti TF 2GD5/OC
        • MON: Asus VE247
        • HDD: Seagate Barracuda 7200rpm 1TB, WD RED 3TB
        • OPT: LG DVD-RW
        • Case: Chieftec Dragon
        • SND: Integrisana + Razer Carcharias
      19. Ma nemaš problema što se stakala tiče, ja sam naručivao po 5 istih u paketu i nisu pravili problem, i futrole za telefon sam naručivao po nekoliko istih ali različitih boja u paketu i nema problema.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Member Avatar korisnika AmilDinsio
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        322
      21. Moja mašina
        • CPU: APU FM2 AMD A8-5600K
        • MoBo: Gigabyte GA-F2A88XM-D3H
        • RAM: DDR3 4GB 1600MHz Kingston CL9
        • VGA: HD7560D
        • MON: Philips 190C
        • HDD: 1TB WD Blue WD10EZEX + 1TB WD Green WDEARS
        • OPT: Asus 24F1ST
        • Case: Raidmax Orion
        • INET: Wifi
      22. Citat Citiram korisnika: owim Pogledaj poruku
        Na osnovu ovoga, možda čak nisu ni otvarali. Javni kad stigne šta je bilo.
        Otvarali su ali nisu naplatili pdv.Platio sam 300 dinara nekih imaginarnih troskova.Mislim da to nije cena otvaranja paketa.Bilo mi cudno sto paket nisam podigao gde obicno podizem nego preko puta gde su post ekspres i slanje paketa,pa mislim da su oni trebali da mi donesu na kucnu adresu i to je ovih 300 dinara.

Member
        Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        827
        Citat Citiram korisnika: owim Pogledaj poruku

Nisam ni ja koristio DHgate, ali mi zdrav razum nalaze da ga zaobidjem: npr stvar koja na svim ostalim sajtovima kosta (Ali, Ebay, BG, GB, JB i sve ostalo sto ti padne napamet) kosta 80-110 dolara na DHgate kosta 40?!? Nije to cena kod svih prodavaca, ali bude par njih sa ovakvim "popustom". Ovo je redovna pojava tamo, meni dovoljno da ih precrtam iz bilo kakve kombinacije.

Member
        Na forumu od
        Oct 2014
        Poruka
        69
        Citat Citiram korisnika: sylver83 Pogledaj poruku
        Okacis tu statistiku 'macki o rep' .

Meni svakih 6 meseci otprilike posalju mejl da ostavim recenzije na 5 6 sajtova u zamenu za poene, tipa 150 poena po recenziji (1 recenica).

Tako da su te recenzije u 99% fingirane, bar one pozitivne.

@Mrle:
        Meni su slali za dron 2 tvrda kofera za dron oko 6KG dhl expressom besplatno, 2 puta Stiglo sve u BG, nista nije placeno. Prodavac sa ebay-a uredno stavio fakturu da je 'production sample'.

Preuzeo licno jednom na NBG u paket shopu, a drugi put mi doneo DHL kurir.
        Ovo za recenzije tacno,i meni nutkaju te poene.
        Da se ostave recezije na nekoliko sajtova...
        Samo sto nemam na sta da potrosim ni one zaradjene kupovinom. Sve gde mogu da se utrose je skupo,a kad je popust ne mogu kuponi i poeni.

Newcomers Avatar korisnika vodka_commando
        Na forumu od
        Sep 2012
        Poruka
        267
      26. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-4440
        • MoBo: Asus H81M-K
        • RAM: 2x4GB Kingston HyperX Fury 1600Mhz DDR3
        • VGA: MSI N750 Ti TF 2GD5/OC
        • MON: Asus VE247
        • HDD: Seagate Barracuda 7200rpm 1TB, WD RED 3TB
        • OPT: LG DVD-RW
        • Case: Chieftec Dragon
        • SND: Integrisana + Razer Carcharias
      27. Moj drugar je kupio par stvari preko DHgate-a, imao je i dispute kod njih, gledao sam kada je odrađivao disphte.
        Oni ne nude povraćaj novca na karticu već daju ili kupon na iznos povraćaja koji važi 180 dana i važi npr. za stvari preko 10usd ili da ti iznos koji je dispute-ovan vrate preko Western Union-a i napišu da će iznos biti umanjen za proviziju koju naplaćuje Western Union.
        Meni to ne uliva poverenje pa nemam nameru ni da probam da naručujem od njih.
        Listajući taj Dhgate vidim da se tu prodaju uglavom fake stvari, Balenciaga, Gucci, Armani, Rolex satovi, lažni iPhone i Samsung S modeli.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Strana 1450 od 1485 PrvaPrva ... 4509501350140014401446144714481449145014511452145314541460 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •