Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
i dalje mi nije jasno kako nisam carinjen jer su SVI oko mene koji su uzeli Lenovo, ZOPO, i slicno, na carini platili zulum. a ja pritom imao jedan kinez i jedan zvanicno atestiran telefon u drzavi srbiji (967 se u euro valjda zove Grand X nesto)
Ima još ljudi kojima je prošlo. Zavisi od carinika.

ZTE V967s se prodaje samo u NR Kini i nigde više. Grand X ima oznaku V970 i opet, evropski model se razlikuje od kineskog sa istim imenom/oznakom.

A što se tiče zuluma, to je prilično subjektivno – meni je na paketu stojala vrednost 100 $ i na to su mi zaračunali carinu i PDV, ali se ne želim, toliko sam i očekivao.

Subtractor i ja nismo platili ni tih 70 dinara. Kod mene pisalo "ne podleže carinskom pregledu". Niti mi je jasno kako može da ne podleže pregledu niti kako, kao kod tebe, može da bude pregledan i oslobođen carine ili pdva. Ali ne bojim se ja. Naplatiće nam to država već negde. A možda je već i naplatila.
Zavisi od carinika.
 
Da, bravo Dejane mislim da si ti skapirao, ja ne mogu da shvatim da neki stvarno misle da DHL placa PDV, aman ljudi pa nisu oni socijalna ustanova, nemojte da verujete u deda mraza sa toliko godina koliko imate. E sad sta je pravi razlog zasto se samo SD ne placa nista do 50 eur vrednosti paketa, to tacno ja mislim da niko ovde ne zna. Da li je to kako neko rece dil ili sta vec, tesko je reci sa sigurnoscu ali je evidentno da se ne placa pdv sa SD-a.

Ti si i dalje tu? I opet "dilovi"? Sta uzimas za osnovu dok ovo pises.. verovanje u deda mraza? Sve sto sam napisao pisem iz licnog iskustva. DHL usluge sam koristio vise puta posto nisam cesto u Srbiji (Aliexpress, Amazon, "dilovani" SD...) nikada se nije desilo da su naplatili pdv ljudima kojima sam slao u Beograd. Veruj mi nisam jedini, prelistaj temu od pocetka, videces da su ljudi koristili DHL i da nikad PDV nije bilo naplacen, osim u slucaju izrade spedicije (carinjenja) tad su troskovi znatno povecani. Ovo mogu da potrvdim za UPS sluzbu ali ne i Fedex.(oni naplacuju regularno pdv na sve sto stigne). Uzivaj dusmane.
 
Evo ni ja ne verujem da DHL placa PDV umesto svakog pojedinca u Srbiji. Nema teorije. Jal znas koji je to novac u pitanju, koliko DHL ima paketa godisnje ?? Pa oni bi bankrotirali , mislim na Srbija deo DHL za godinu dana.

Ne mislim da Lazes, zato nemoj da se ljutis, nego jednostavno da ,mislis Pogresno. Jer mozda imas neka starija iskustva, ovaj PDV su poceli da naplacuju krajem aprila. Ili DHL ima moc nad onim carinikom koji sedi u Dobanovcima u njihovom magacinu pa zajedno zakidaju Drzavi ili naplacuju PDV. Nema trece. Najmanje verovatno je da DHL placa tudje Milione PDV-a.
 
Decko da neces ti da me oteras, ja ne mogu da verujem da si ti jos tu i da zastupas tu TVOJU teoriju, i to samo ti. Gde si ti video da sam ja napisao da SD ima dil sa DHL-om ja sma samo rekao da ne znam da li imju dil ili ne ali je ocigledno da ne naplacuju PDV ljudima koji porucuju sa SD-a, nemoj da pises ono sto bi ti voleo da procitas vec ako prozivas onda napisi kako sam i napisao., e sad sto se tice deda mraza to ne znam da li u njega verujes ili u Andersenove bajke, tvoj problem ja ti ne mogu tu pomoci sa rtime si se rodio(IQ) i tu nema pomoci ali ti onako posteno u poverenju kazem deda mraz ne postoji.
E sad hvala ti za ono uzivaj, ali ja to radim i bez tvoje konstatacije, a ja tebi kazem obrazuj se, nevezano za ovu polemiku.....
I da ajde sjasi nemam nameru vise da ti odgovaram na nesto sto ne stoji, ako si razuman neces nastaviti ovu suludu tvoju tvrdnju jer te svi pobijaju, a ako si nerazuman odgovorices na ovaj post. Nesto mi govori(ne znam zasto) da ces ipak odgovoriti i pobiti mene(jer ja mislim da si razuman, a ti ces potvrditi ili opovrgnuti)u tvrdnji.
Hvala!!!
 
Evo ni ja ne verujem da DHL placa PDV umesto svakog pojedinca u Srbiji. Nema teorije. Jal znas koji je to novac u pitanju, koliko DHL ima paketa godisnje ?? Pa oni bi bankrotirali , mislim na Srbija deo DHL za godinu dana.

Ne mislim da Lazes, zato nemoj da se ljutis, nego jednostavno da ,mislis Pogresno. Jer mozda imas neka starija iskustva, ovaj PDV su poceli da naplacuju krajem aprila. Ili DHL ima moc nad onim carinikom koji sedi u Dobanovcima u njihovom magacinu pa zajedno zakidaju Drzavi ili naplacuju PDV. Nema trece. Najmanje verovatno je da DHL placa tudje Milione PDV-a.
Totalno ispravno razmisljanje, svaka cast, ali neki to ne mogu da shvate, mozda decko pise sta bi voleo on ali naprosto to ne ide tako, da ne bude zabune i ja bih voleo da DHL placa svima nama PDV ali naprosto oni nisu socijalna ustanova, vec firma koju interesuje SAMO PROFIT, i ko god misli drugacije bolje da ne pisem sta je onda jer bih krsio pravila foruma, a ja to ne zelim.
DHL placa PDV...... joj neko jos uvek u deda mraza veruje.....
 
Ne znam uopste odakle ti informacija da DHL placa pdv, molim te procitaj moje postove jos jednom. Nemam nameru ko ti da ponavljam istu stvar u svakom postu koji napises, a pritom da ne dostavis ni jednu proverenu informaciju. Niti si narucivao preko DHLa, niti znas nekoga kome su uspeli da naplate SAMO PDV. Kada dodjes sa proverenim informacijama slobodno ih podeli koristice svima. Do tada bices samo trn u oku... za moderatore.
 
Poslednja izmena:
Znao sam da ces odgovoriti, jeb poggresio sam u vezi sa tobom, steta. Pa Migila je spominjao a svakako PDV mora da se plati pa ako ti ne platis ko onda placa??? Samo nemoj da mesas skraceni i redovni postupak carinjenja robe jer kad ide preko skracenog postupka carinjenja moze da se desi da ne naplate PDV uopste evo ja 5 godina narucujem preko neta i nikada nisam platio ni dinar za PDV ovoj drzavi jer mi nikada nisu ni trazili, ALI kada ide preko DHL onda PDV mora da se plati jednostavno to je tako a ti mozes da pises sta se tebi svidja tvoja volja. Nisam znao da ti je usao trn u oko, zao mi je zbog toga verovatno boli ali sta da se radi. Ko je sta za moderatore ti ne vodi brigu pre si ti za njih jer ovde flejmujes sve, iako ti svi pricaju drugacije, no dzabe sve pada u vodu kad si odgovorio na moj post a zamolio sam te da to ne radis posto nemas proverene informacije, ovo sto ja pisem je provereno 101%.
Mislim da nema svrhe da ti vise odgovaram na postove pa cu stvarno ignorisati(koliko budem mogao) tvoje ajde bicu kulturan kao i uvek postove i truficu se da te cooliram jer vidim zasto si ovde.
 
Ko ti placa pdv kad kupujes preko SD? Toliko price zasnovane na tvojih 101% a nisi uspeo da odgovoris na najednostavnije pitanje. Nadam se da ce se neko javiti ko ima iskustva sa DHLom a ne ljudi poput tebe i tvojih 101%
 
Pa o tome ti ljudi i pricaju da se ne placa PDV ako kupujes preko SD-a do 50 eur, neki smatraju dilom kao sto su mnogi pisali a ti pljuvao po tome ja ne znam sta je razlog da li je neki dil(cisto sumnjam) jednostavno preko SD se ne placa PDV, aman covece imas 10000 svedeocenja ljudi koji nisu ni dinar platili kad su narucivali preko SD-a a ispod 50 eur. Procitaj malo tema se zove Sportdirekt, pitanja i odgovori http://forum.benchmark.rs/showthread.php?307019-Sportsdirect-pitanja-i-odgovori (evo ti i link da ti olaksam, verujem da ti to treba) tu procitaj malo pa ces videti da se ne placa PDV preko SD, a ako me pitas zasto, jednostavno to ovde niko ne zna i niko nije to rekao svi su samo nagadjali, ali sta ja tebi pricam ako hoces procitaj, ako neces ne moras.
Ako ti imas iskustva sa DHL-om ja sam Predsednik Amerike, toliko o tome.
 
Ne placamo kroz papire pdv ali placamo kroz postarinu sa SD i siguran sam da oni onda drzavi plate njenih 10e ili neko vredan preracuna do u dinar koliko pripada drzavi na ime pdv-a zavisno od cene i onda uplate. Nema "carinjenja", roba ode brze sa terminala ka klijentima, manje posla svima, dhl "namiren" povecanom postarinaom, drzava takodje...
A DHL i paketi ispod/preko 50e znase da kako idu.
Jedino nazovi "ne placanje" PDV-a preko DHL-a je sa SD-a a i to su naplatili sa uvecanom postarinom...
To ja pretpostavljam, a vi se samo svadjajte, vredjajte, a kad zakazete boks mec objavite da vas dodjemo gledati, moze biti zanimljivo...
 
Ne placamo kroz papire pdv ali placamo kroz postarinu sa SD i siguran sam da oni onda drzavi plate njenih 10e ili neko vredan preracuna do u dinar koliko pripada drzavi na ime pdv-a zavisno od cene i onda uplate. Nema "carinjenja", roba ode brze sa terminala ka klijentima, manje posla svima, dhl "namiren" povecanom postarinaom, drzava takodje...
A DHL i paketi ispod/preko 50e znase da kako idu.
Jedino nazovi "ne placanje" PDV-a preko DHL-a je sa SD-a a i to su naplatili sa uvecanom postarinom...
To ja pretpostavljam, a vi se samo svadjajte, vredjajte, a kad zakazete boks mec objavite da vas dodjemo gledati, moze biti zanimljivo...

Evo ja cu da izracunam 20% od 50e je 10 evra postarina se povecala sa 15.99 na 19.19 to je 3,2 evra, znaci po tebi oni posluju sa gubitkom od 6,8 evra plus nemaju pametnija posla nego da se bakcu sa papirologijom tamo neke drzave gde im ode 20 paketa mesecno ? DHL je skup, prosle godine su mi trazili skoro 50 evra da posaljem neke papire rodjaku u Italiju, umesto toga dao sam vozacu autobusa 500 dinara i resena stvar. SD ima ugovor sa DHL-om i zato su postarine ispod cene a vi hocete da je tu uracunat i nas PDV pa nema sanse. A postarina koje je pre bila 12 evra je samo za proizvode koji imaju oznaku MUST GO sad je ona 14,39 evra...
 
Niko ne zna tačno, ali svako ima svoju teoriju i siguran je da je baš njegova teorija ispravna!
Nema to veze sa IQ, nego sa mentalitetom!

Evo i ja da kažem svoje iskustvo, sa SD stiglo 3 paketa, a pored toga još desetak sa ostalih destinacija preko dhl, sve ispod 50 eur i nikad naplaćen ni dinar pdv. I nikad nisam čuo da je nekome naplaćen SAMO pdv, dakle bez carine i špedicije.

I ono što je MENI VAŽNO je da to JESTE TAKO!!! A neću da razbijam glavu ZAŠTO!

Jedino što mene brine je zašto su naplatili špediciju i carinu za paket vrednosti 40 usd!!!! Pa bih molio dotičnog, čini mi se Mladena da nam prenese da li je to saznao na kraju epizode.
 
U vezi naplacivanja carine i spedicije kad je vrednost robe ispod 50e: Prvo da li je roba placena ili samo poslata. Ako je placena da li postoji naznacen racun. Njima je data sloboda da sami procene da li je vrednost "realna" u odnosu na cifru na koju se ceni. Ako je poslata, sigurno dobijas njihovu procenu vrednosti robe. Odstampaj racun, paypal, invoice ili sta god i pravac kod njih.
 
dhl dostavlja subotom. ja sam juce dobio paket normalno.
 
Da li je neko pomislio mozda, da DHL ima ubrzanu proceduru u UK kojom se roba koja ide van EU oslobadja PDV tj VAT, pa onda DHL u pozadini to sredi da kupac u Srbiji ne bi platio nista?
 
Aj Duke ne pali vatru:)

Zašto je obrisan Mladenov pretposlednji post, kad je najinformativniji u poslednjih par strana?
A koliko vidim oni postovi gde se uzajamno meri inteligencija i dalje stoje!
 
Sad i ja kontam da mi je obrisan post, prvi za 12 godina, genijalno
 
Mozda zato sto si rekao istinu, pogodio sta se zbiva i sl. a to je "strogo zabranjeno" ciniti... ;)
Nego Mladjo druze ponovi ti nama post pa neka brisu i drugi put odma iza onog prvog, da procitamo i mi sto ne stigosmo...
 
danas odem u banku inteza da napravim onu internet viza karticu i sve to odradim i kaze zena za 10-15 dana mozete ocekivati karticu..dal je to moguce?? jeste i vi toliko cekali?? jel mogu to odraditi u nekoj drugoj banci da manje cekam ??
 
U Rajhfazan banci mislim da je za njihovu virtuon internet katricu bilo 5-7 dana cekanje ...
 
Neko je pisao u temi da ima, citaj u nazad.
 
U Erste banci mozes dobiti onu poklon karticu za internet u roku od par minuta . Jedina zamerka je sto je ta kartica dinarska ...
 
pa jel sad tom karticom mogu narucivati preko interneta kako se tacno zove??makar da narucim par puta dok ne dodje ta inteza
Seizmos ima 270 strana krastavac-a treba listati dva dana :)
 
Moze samo sto se vrsi konverzija iz dinara u dolar ili euro tj ovisno od toga u kojoj valuti je rec kada kupujes nesto pa to malo izadje skuplje nego sa intezinom karticom jer je devizna .
 
Nesto ne verujem ja imam i deviznu karicu i dinarsku (VISA i MASTER CARD) i samo placam dinarskom MC jer je povoljnije, jer ako bih placao devizama morao bih da ih kupim sto znaci po najvecem mogucem kursu, a kad placam dinarskom karticom onda mi racunaju SREDNJI kurs koji je svakkako povoljniji, em je povoljnije(manje para) em ne moram da se zezam da idem do menjacnice da kupujem devize pa onda da idem u banku da ih stavim na racun.
 
danas odem u banku inteza da napravim onu internet viza karticu i sve to odradim i kaze zena za 10-15 dana mozete ocekivati karticu..dal je to moguce?? jeste i vi toliko cekali?? jel mogu to odraditi u nekoj drugoj banci da manje cekam ??

Ja kad sam vadio istu tu karticu od intese cekao sam 10 dana, tako da je to odgovor na tvoje pitanje da li smo cekali isto, ja jesam, jer ta kartica se valjda radi u Austriji ako se dobro secam, ne kod nas u Srbiji.
 
Nesto ne verujem ja imam i deviznu karicu i dinarsku (VISA i MASTER CARD) i samo placam dinarskom MC jer je povoljnije, jer ako bih placao devizama morao bih da ih kupim sto znaci po najvecem mogucem kursu, a kad placam dinarskom karticom onda mi racunaju SREDNJI kurs koji je svakkako povoljniji, em je povoljnije(manje para) em ne moram da se zezam da idem do menjacnice da kupujem devize pa onda da idem u banku da ih stavim na racun.
Hm koja ti to banka računa po srednjem kursu? Proveri ti to još jednom.
 
Hehe nemam ja sta da proveram, tako je, stay cool.... domaca a jaka...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno