Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^za sl. godinu ce ostati :d
 
gledaj pozitivnu stranu, naucices da gnjuris po vodom duze i bez disaljke :)

BTW na preporuku sa dx-a za njihov partner site napravio sam order sa intimategadgets.com sajta, pa cu preneti utiske sta i kako, koliko brzo stize, koliko je diskretno, ima li carine, pdv i otvaraju li uospte te pakete i tako to...za one koji se tripuju da naruce :)
 
Poslednja izmena:
Vreme je za demoralizaciju :) iako su oba paketa prosla preko tracking broja do moje poste, ipak je samo jedan oslobodjen i to onaj poslednji sa alija, ovaj sa eforchina bogami nije, tako da znajte da moze da se desi da ne promene broj posiljke a da vam ocarine i naplate, mene su bogami dobro cepili i vise nego sto sam ja platio su procenili...paket tezak 1.7kg.
Iz mog iskustva posiljke kojima tracking broj pocinje sa C nikad nisu menjali broj a ipak su se carinili.
 
Poslednja izmena:
meni nikad nije ca C pocinjao...sve sa R
 
Spaliti BG poštu!
09.08. je stigao paket u BG, disaljka za ronjenje.... a u utorak putujem na more. Idem sutra za NS i da pokupim paket odmah u pošti da mi ne šalju za temerin. U slučaju da ne uspem.... koliko bi me para izašlo da kažem matoricima
da mi pošalju DHL-om za grčku?
Pa sto bi dhl-om nek ti salju nasom postom jeftinie je, a i brzo stigne do Grcke.
 
pa dhl bi ga kostao kao 2 te iste :) zar nije lakse da potreazi istu takvu u grckoj? sta ako nasi ocarine u petak pa njima stigne ponedeljak pa oni posalju i njemu stigne za 7 dana ili 10 a on na moru svega nedelju dana :) ili 10 dana...ko ce da je koristi tamo posle, ne treba se kockati :)
 
Poslednja izmena:
Vreme je za demoralizaciju :) iako su oba paketa prosla preko tracking broja do moje poste, ipak je samo jedan oslobodjen i to onaj poslednji sa alija, ovaj sa eforchina bogami nije, tako da znajte da moze da se desi da ne promene broj posiljke a da vam ocarine i naplate, mene su bogami dobro cepili i vise nego sto sam ja platio su procenili...paket tezak 1.7kg...***** kinez ubacio i neki katalog ma idi zurka, unutra samo neki kablovi nebitna stvar, ocarinjeno na 45$a meni naplaceno oko 1000din... tj 970din....ocarinio vladan jovanovic ali bas ga je preterao vise cak nego sto sam ja platio...ali sta da radim krastavac, svi sa alija su prosli bez carine sa 66din dok ovaj sa eforchina me odrase...mozda zbog kataloga unutra svih proizvoda koji tezak trecinu paketa i koji mu niko nije trazio...cekam valjda cu od dx-a bolje da prodjem, 2 od 4 su stigla na carinu, iz juna i avgusta...iz jula jos ih cekam...

primetio sam i prosli put da je isto ocarinjeno 3 puta vise nego sto je napisano na paketu, izgleda da i je to praksa..

Taj isti carinik je mene "olesio" . Slicna situacija, Za robu placenu 10 $ , ucinilo mu se 30 $ i tako obracunao i naplatio. Taj im je tamo najgori i to je valjda njegova praksa.
 
Paket iz USA (ebay) poslat 30. Jula, stigao danas. Skroz ok. U pitanju je Case za S3..

P01SSI930HY016WH_UA-2.jpg

Bez dodatnih placanja.
 
Mozes da probas i preko ali-ja ali ( :D ) ja sam hteo da idem na sigurno i narucio preko ovog sellera jer ne prodaju svi originale..

http://www.ebay.co.uk/itm/230957859134?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Generalno nije skupo i sa postarinom, dobija se original pakovanje, folija za ekran (koju cu da ostavim sa strane posto vec imam na njemu jednu) i ona tkanina za ciscenje...Svidja mi se izgled a i dosta YouTube klipova pokazuje koliko je sam Case pouzdan...
Realno nisam ga jos testirao na taj nacin, a i ne planiram :D To je samo za svaki slucaj. Najvise zbog izgleda sam uzeo... Pored toga telefon ne cini "ogromnim" ali to je opet stvar ukusa. Meni licno vise znaci da mi je stvar od 300+e bezbedna nego da je glossy i original look kad ga izvadim il sta vec...

Kada se polozi telefon na ekran malo ga odize case (ne previse) i stiti ekran... Odgledaj nekoliko videa po YT, videces i sam. Dugmici sa strane reaguju odlicno i nisu preosetljivi.. Skroz sam zadovoljan..
Razmatrao sam gomilu modela tipa: Otterbox Defender, Ballistic Shell Gel itd itd... Recimo da su ova 3 najpopularnija...
 
svaka ti se pozlatila kako ga nisam nasao odmah :) razmisljam da porucim 2 komada...al da me ne oderu opet ovi :(

ma svi foliraju iz iste fabrike stize...i ovaj ima full pakovanje i boja koliko hoces :)
 
Poslednja izmena:
Слање телефона у БГ преко Федекса. Да ли је имао неко искуства? Да ли се исплати и колике би дажбине биле отприлике?
 
Kod Kineza, original ili ne , ali ima sve, cak i krpicu :D 6 $ sa postarinom, vredi pokusati.

Fedeks kao kurir, to ide na carinjenje u redovnom postupku, ako je vrednost za carinu, a verovatno jeste, jer se jeftina roba ne salje kuririma. Ako ima carine ima i spedicije koja je sama oko 40 Eura, PDV je 20 % , a carina verovatno oko 10 %, u redovnom postupku svaka roba ima svoj tarifni broj pa se on uzima, nije fiksna kao kad se carini u obicnoj posti, ali nekako je prosecno oko 10 %. Kada saberse cenu kurira, spedicije, carine i PDV -a dobijes ukupan iznos .

E sad dal se isplati zavisi koliko je vredan telefon. Ako je nov racun je obavezan, nece bez njega da carine. Racunima iz SAD i EU , carina veruje. Znaci sa jedne strane imas brzinu i nekakvu sigurnost, al to kosta. Preko obicne poste je sporije i dosta jeftinije, sama postarina i nema spredicije, a carina ako imas racun onda bude ista. S tim sto nisam 100% siguran dal je 10 % carina na telefone u redovnom postupku, to treba proveriti.
 
Хвала,Нов јесте само немам рачун. Како онда царине? Значи све укупно 30% вредности фона колико сам разумео треба очекивати. Коју основицу узимају онда? N4 је у питању.
 
Ljudi sta da radim ako mi paket nije stigao a pod Estimated Delivery pise 31. juli?
Paket je kao poslat 01.07. porucio sam spijunski sat sa kamerom:
http://goo.gl/BUqTtJ

Sta da radim pomagajte svi paketi koje sam do sada porucivao su stigli jedino ovaj nije.
 
Хвала,Нов јесте само немам рачун. Како онда царине? Значи све укупно 30% вредности фона колико сам разумео треба очекивати. Коју основицу узимају онда? N4 је у питању.

Mislim da ti se ne isplati, bilo bi nesto vise od 150e (mislim da je carina veca od 10%; + ako budes imao srece da ga procene na 300e, jer rade slobodnu procenu kad nema racuna). source: drugar radi tamo, pa se secam da mi je objasnjavao kako to ide.
Fedex u Srbiji zastupa firma Flying Cargo, valjda ces naci neki kontakt pa pitaj.
 
Poslednja izmena:
Хвала Интеровац.
 
Jeste, ako nema racuna onda gledaju na Internetu cenu, pa na koju nalete . Prvo obracunaju carinu , na osnovicu koju cini cena i postarina, spedicija ne ulazi u to , to se posebno placa spediteru - kuriru. Znaci ako je cena X$ na nju prvo dodaju postarinu od na primer zavisno od vrste servisa 30-40 $ . Na to Obracunaju carinu od recino 10 % , i dobiju novu osnovicu , pa na sve to PDV 20 % , tako da se plati PDV od 20 % i na postarinu i na carinu !!! Teski lopovi. Plus spediter i njegove usluge, i ja mislim da se ne isplati, posebno sto njihova procena moze da bude bilo kakva cifra, prva na koju nalete na net-u.
 
Ljudi koji je najbezbolniji shipping iz Ameriku? Treba mi nesta sa ebay, a nadam se da Usps nece da mi skine kozu sa ledja.
 
Pa baš usps, to ti je njihova regularna pošta, uz to nema straha od troškova špedicije.
 
Stiglo 3 paketa danas sa dx-a, 2 oslobodjena carine, valjda naplaceno onih 66 ne znam, jedan ocarinjen ukupno placeno 700din, carinjen jedan na 30$ (realna vrednost 29$) neka Radmila, ne secam se prezimena. Ostalo jos 2 paketa sa dx-a, 1 sa igt i 2 sa alija.
 
Meni je danas stigao paket koji je poslat 30.06...samo strpljenje...sticice, nekima stizalo cak i posle 70 dana a ti si tek na 40 i nekom :)
 
Da li ide neko skoro u US? :D. Ako ide nek me PM, posto ima veze sa jednim paketom i nasom carinom :D
 
Jeste, ako nema racuna onda gledaju na Internetu cenu, pa na koju nalete . Prvo obracunaju carinu , na osnovicu koju cini cena i postarina, spedicija ne ulazi u to , to se posebno placa spediteru - kuriru. Znaci ako je cena X$ na nju prvo dodaju postarinu od na primer zavisno od vrste servisa 30-40 $ . Na to Obracunaju carinu od recino 10 % , i dobiju novu osnovicu , pa na sve to PDV 20 % , tako da se plati PDV od 20 % i na postarinu i na carinu !!! Teski lopovi. Plus spediter i njegove usluge, i ja mislim da se ne isplati, posebno sto njihova procena moze da bude bilo kakva cifra, prva na koju nalete na net-u.

Nemam nameru da nekog branim, ali u celoj stvari treba biti korektan. Ne znam kako carina određuje tzv. carinsku osnovicu, tj. cenu na koju se obračunava PDV i carina, ali mislim da tu nema mnogo prostora za primedbe.

Korektno je, i to rade sve carine u svetu, da se na procenjenu (ili iskazanu) vrednost robe dodaju troškovi prevoza (poštarine) i da se na tako izračunatu carinsku osnovicu zatim obračuna carinska stopa. Na taj način (dodavanjem iznosa carine) roba se, kako se stručno kaže, "nacionalizuje". Cilj takvog postupka bi trebao da bude izjednačavanje cena uvozne i sa proizvodnim cenama domaće robe. Ako mislite da se taj cilj ne postiže i da carine treba da budu manje - kontaktirajte svog poslanika u skupštini Srbije i tražite da pokrene izmenu zakona o carinskoj tarifi. Ako on to neće da uradi, glasajte za drugog poslanika kada budu izbori.

Korektno je takođe, i to takođe rade sve carine u svetu, da se tek na "nacionalizovanu" robu (uvozna cena+prevoz+carina) obračunava PDV i drugi porezi ako ih ima. Alko mislite da su PDV i drugi porezi visoki - kontaktirajte svog poslanika u skupštini Srbije i tražite da pokrene izmenu poreskih zakona. Ako on to neće da uradi, glasajte za drugog poslanika kada budu izbori.

Problem u celoj stvari je propis (ne znam da li je to zakon ili podzakonska uredba) koja kaže da tzv. pošta carinjenja (PTT a ne Carina) za svu robu prispelu poštom i preko određene vrednosti u vaše ime i za vaš račun angažuje špeditersku firmu koja će vas zastupati na Carini. To "zastupanje" se svodi na to da špediter za vaš račun popuni i Carini preda carinsku izjavu (deklaraciju) radi carin jen ja i to špediteri često papreno naplaćuju. Kako to funkcioniše u trouglu PTT-špediter-Carina? Možete zamisliti da oni nemaju interesa da se međusobno svađaju zbog vas i da ćete vi platiti njihovu dobru saradnju. Znate već kako da to rešavate, nema potrebe da ponovo spominjem vašeg poslanika :)
 
Poslednja izmena:
^ offtopic
Kakve veze ima carina sa kvalitetom punjača ili sa kvalitetom baterija.
 
Nemam nameru da nekog branim, ali u celoj stvari treba biti korektan. Ne znam kako carina određuje tzv. carinsku osnovicu, tj. cenu na koju se obračunava PDV i carina, ali mislim da tu nema mnogo prostora za primedbe.

Korektno je, i to rade sve carine u svetu, da se na procenjenu (ili iskazanu) vrednost robe dodaju troškovi prevoza (poštarine) i da se na tako izračunatu carinsku osnovicu zatim obračuna carinska stopa. Na taj način (dodavanjem iznosa carine) roba se, kako se stručno kaže, "nacionalizuje". Cilj takvog postupka bi trebao da bude izjednačavanje cena uvozne i sa proizvodnim cenama domaće robe. Ako mislite da se taj cilj ne postiže i da carine treba da budu manje - kontaktirajte svog poslanika u skupštini Srbije i tražite da pokrene izmenu zakona o carinskoj tarifi. Ako on to neće da uradi, glasajte za drugog poslanika kada budu izbori.

Korektno je takođe, i to takođe rade sve carine u svetu, da se tek na "nacionalizovanu" robu (uvozna cena+prevoz+carina) obračunava PDV i drugi porezi ako ih ima. Alko mislite da su PDV i drugi porezi visoki - kontaktirajte svog poslanika u skupštini Srbije i tražite da pokrene izmenu poreskih zakona. Ako on to neće da uradi, glasajte za drugog poslanika kada budu izbori.

Problem u celoj stvari je propis (ne znam da li je to zakon ili podzakonska uredba) koja kaže da tzv. pošta carinjenja (PTT a ne Carina) za svu robu prispelu poštom i preko određene vrednosti u vaše ime i za vaš račun angažuje špeditersku firmu koja će vas zastupati na Carini. To "zastupanje" se svodi na to da špediter za vaš račun popuni i Carini preda carinsku izjavu (deklaraciju) radi carin jen ja i to špediteri često papreno naplaćuju. Kako to funkcioniše u trouglu PTT-špediter-Carina? Možete zamisliti da oni nemaju interesa da se međusobno svađaju zbog vas i da ćete vi platiti njihovu dobru saradnju. Znate već kako da to rešavate, nema potrebe da ponovo spominjem vašeg poslanika :)
Hm, nemoj me shvatiti pogrešno, ali ... gde ti živiš? :d
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno