Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas se desilo čudo, pošiljka koja mi je poslata još 01-06 je konačno stigla na adresu. S obzirom da je refund odrađen još pre nekoliko nedelja vratio sam pare prodavcu.

Moje pitanje glasi, ko je kriv za kašnjenje na pošiljci piše da je poslata 01-06, takođe je lupljen pečat da je podlegla carinskom pregledu. Da li je moguće da su je na carini zadržali duže od zakonskog roka?
 
stigao i drugi paket sa alija, isto otvaran pa zalepljen, isto 66din...sledeca 2 su na otpremi sa careni i onaj od eforchina isto...za sada ovi sa alija sve po dogovoru i sve ok...najvise me brine onaj sa eforchina...na koliko li je kinez stavio vrednost jer je malo poveci paket mislim nije puno ali recimo 50% vise od ovih sto su sa alija... :( ona 4 sa dx-a ne mrdaju :(
 
Poslednja izmena:
Danas se desilo čudo, pošiljka koja mi je poslata još 01-06 je konačno stigla na adresu. S obzirom da je refund odrađen još pre nekoliko nedelja vratio sam pare prodavcu.

Moje pitanje glasi, ko je kriv za kašnjenje na pošiljci piše da je poslata 01-06, takođe je lupljen pečat da je podlegla carinskom pregledu. Da li je moguće da su je na carini zadržali duže od zakonskog roka?

Posto u zadnje vreme kod svih najvise pravi probleme HK posta, predpostvljam da je i tvoj paket putovao preko nje, Ona je Iskljucivi krivac. Nasa carina zavisno od guzve drzi pakete do 5 dana, kada nema guzve zavrsi za dan-dva. Ima i slucajeva kada sa paketom ima neki problem , pa carina trazi dodatne informacije od primaoca, na primer racun i slicno, ti paketi naravno stoje duze, dok se ceo proces ne zavrsi, ali to je retko .

Tako da je HK posta iskljucivi krivac za beskrajno trajanje isporuka.
 
Da, upravu si, pošiljka je naručena ih HK. Važno je da je na kraju stiglo posle skoro 68 dana. :d
 
I ja mislim da nije do naše pošte problem sad, upravo mi je stigao paket poslat početkom juna iz HK, na kome stoji pečat "Missent to Myanmar" :)
 
Danas, 75. dan od placanja dosao jedan paketic iz HK, a refud su uradili bas pre 3 dana... Vrednost 10$, trazio da napisu na njemu pravu vrednost sto su i ucinili popunivsi CN22 formular, napisali i sta je unutra, stavili profakturu o placanju sa PP (kako sam trazio), paket ima na sebi pecat da ne podleze carini i nista nije naplaceno... Postar mi doneo, veoma lagan paketic, bolje reci malko deblje pismo...
Vec odradio ponovo placanje.
 
jos jedan paket sa alija je krenuo ka mojoj posti, znaci opet 66din, ostala 2 imaju duplu oznaku i to oba 2 dana isto, pa sta ima treba 2 dana da se otpreme i to za oba je potrebno po 2 dana:


07.08.2013 12:02:22 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
08.08.2013 14:00:23 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
 
Poslednja izmena:
Moje iskustvo i nije bas optimisticno...

Alixpress

Order Time: 18:07 Jul. 07 2013 | Amount: $ 38.02
Stiglo 07.08.2013, ostavljen papiric da pokupim danas u posti. Pokupio veceras i...

Oporezovano na skoro 650 dinara plus postanski troskovi i ostale glupost, izaslo me ukupno 800 dinara.

edit: neki make-up i cetkice za sminku, za moj studio, da se ima... dakle nikakva tehnika nije u pitanju bila!
 
Poslednja izmena:
Tebi su dosta posteno odredili PDV. 20 % izadje oko 7,6 $ dolar oko 86 din taman oko 654 din.

Takav su zakon doneli , i ti si prosao bas u skladu sa njim. Neko se provuce, al ako vec se placa ja licno volim da odrede posteno, jer su mi dva puta bas dobro zacenili preko stvarne cene. Ni meni se ne svidja ovaj zakon, al sta da se radi.
 
07.08.2013 12:02:22 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
08.08.2013 14:00:23 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
Isto i kod mene:
07.08.2013 12:02:22 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
08.08.2013 14:00:23 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema

:d
 
Isto i kod mene:
07.08.2013 12:02:22 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
08.08.2013 14:00:23 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
:d
Ja sam najbolji :d
08.08.2013 14:00:23, 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD, Otprema
07.08.2013 14:30:11, 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD, Otprema
06.08.2013 11:04:23, 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD, Otprema
 
jujujuju dobro je, taman sam mislio da ce za te da me oderu i da su promenili broj za pracenje, znaci ima jos nade :)
 
Meni je malo pre poštar doneo paket iz HK poslat 24. maja. To je neki USB mikroskop plaćen nekih 15€, ali su naši carinici negde našli vrednost od 56.99$ :trust: Srećom pa je naplaćen samo PDV ("sića", svega 981 dinar.....). Kolega se nije bunio, kaže da je kod nas ista stvar mnoogo skuplja.
 
Stigla posiljka od juce sa alija, umesto ocekivanih 66din, cudo, ne naplatise nista, pise 0, ne podleze carinskom...ostaje znaci jos jedan sa alija i jedan eforchina da su na carini...prosla 2 sa alija su bili u malim kutijicama, uvaj uvijen u kese pa je to moguce da je razlog sto nije naplaceno nista...mozda skeneri nece kroz kutiju :)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima,

Kupio sam neki rucni sat na ebay, dobio sam ovaj kod za pracenje RB436535175HK , e sad ne znam gde to gledate gde se trenutno nalazi posiljka, na sajtu HK poste pise samo kad je poslata, ako moze neko nek mi pogleda gde je paket trenutno, unapred zahvalan! :)
 
Pozdrav svima,

Kupio sam neki rucni sat na ebay, dobio sam ovaj kod za pracenje RB436535175HK , e sad ne znam gde to gledate gde se trenutno nalazi posiljka, na sajtu HK poste pise samo kad je poslata, ako moze neko nek mi pogleda gde je paket trenutno, unapred zahvalan! :)

http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RB436535175HK

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Poslednja izmena:
Prijatelju, skoro se na svakoj strani ove teme bar jedanput pomene po neki sajt za tracking. Lepo se vrati nekoliko strana unazad i imaćeš odgovor na tvoje pitanje.
 
Za HK posto to ti je sto ti je. Nema nikakvih sajtova za dodatno pracenje. Nego na njihovom maticnom sajtu vidis kada posiljka napusti HK i na sajtu nase poste vidis kada stigne na Surcin.

Sve ostalo je "crna rupa " :)
 
i poslednji paket sa alija krenuo ka mojoj posti, istovremeno i onaj sa eforchina, da li je moguce da ce oboje biti naplaceni po 66din ili nece uopste jer im nije menjam tracking broj, da ne poveruje covek ali ipak cu sacekati ponedeljak da stignu pre nego sto pocne radovanje :) o preostala 4 sa dx-a ni traga ni glasa, jedan od 30 juna i 3 od posle 25-og jula...
 
Poslednja izmena:
dva pitanjca za nekoga koga ne mrzi da kuca (a zna odgovor):type:
1. ukoliko sam dobio 09/08/2013 18:13 11200GPC BGD - 11080 Beograd 129, Otprema , da li to znaci da me paket ceka u posti?
2. ukoliko nije menjan traking broj znaci da je prosao bez carine?
 
1. ne ceka te donece ti sutra ili u ponedeljak postar
2. ne drzi me za rec ali ili neces nista platiti (udaren pecat da ne podleze) ili ces platiit 66din (otvaranje i zatvaranje paketa, lepljiva traka itd)...to je moje do sada iskustvo uvek bilo preko 10 puta od ~30 paketa za svaki paket koji krene ka mojoj posti...za one koji zaglave na otprema sa carine 62000 mi naplate...
 
Poslednja izmena:
i konacno posle 42 dana dx paket pristigao na carinu, ostadose jos 3 koja su posla mesec kasnije...valjda nece i oni da zaglave :(

11.08.2013 11:00:20, 11003 IZMENIČNA POŠTA, Prispeće
30-Jun-2013, The item (RT158949485HK) left Hong Kong for its destination on 30-Jun-2013
 
Poslednja izmena:
Ja cekam sa dxa punih 60 dana, stoji mi na carini 5 dana koverat.
 
Meni posle 45 dana stigo paket iz HK-a narucen preko amazona, a zbog zalbe na kasnjenje poslali mi duplikat i danas mi stigao i drugi :D
 
Spaliti BG poštu!
09.08. je stigao paket u BG, disaljka za ronjenje.... a u utorak putujem na more. Idem sutra za NS i da pokupim paket odmah u pošti da mi ne šalju za temerin. U slučaju da ne uspem.... koliko bi me para izašlo da kažem matoricima
da mi pošalju DHL-om za grčku?
 
nema potrebe da juris u postu, ako je to krenulo ka tebi nema sanse da je preteknes jer to jako brzo i rano ide, tipa posta otvori u 7 a posta u pola 7 vec uzeo i nosi dalje a svakako ces je dobiti u najkasnije torak ujutru ako je ocarinjeno ako ne pise na trackingu 6200 otprema nemoj ni da cekas pici na more...to sto je juce stigao ne znaci da ce tako brzo proci postupak carinjenja.
 
Vreme je za demoralizaciju :) iako su oba paketa prosla preko tracking broja do moje poste, ipak je samo jedan oslobodjen i to onaj poslednji sa alija, ovaj sa eforchina bogami nije, tako da znajte da moze da se desi da ne promene broj posiljke a da vam ocarine i naplate, mene su bogami dobro cepili i vise nego sto sam ja platio su procenili...paket tezak 1.7kg...***** kinez ubacio i neki katalog ma idi zurka, unutra samo neki kablovi nebitna stvar, ocarinjeno na 45$a meni naplaceno oko 1000din... tj 970din....ocarinio vladan jovanovic ali bas ga je preterao vise cak nego sto sam ja platio...ali sta da radim krastavac, svi sa alija su prosli bez carine sa 66din dok ovaj sa eforchina me odrase...mozda zbog kataloga unutra svih proizvoda koji tezak trecinu paketa i koji mu niko nije trazio...cekam valjda cu od dx-a bolje da prodjem, 2 od 4 su stigla na carinu, iz juna i avgusta...iz jula jos ih cekam...

ne zaista katalog ima skoro pola kg...unutra svi proizvodi i cene pa mogao je lepo da ode i da pronadje skoro svaki kabl unutra ili sta vec sam uzeo i da upise cene i to na komad koje su skuplje...gde ces bolji predracun ili fakturu :) smorio sam se sad malo, soma dinara za paket vredan duplo manje nego sto je procenjen...ali sta je tu je postar me na brzaka zbrzao jer je done ovise paketa pa nisam znao sta je koliko za koji dok nisam video da je samo jedan carinjen :) znaci kad porucujete sa eforchina obavezno kazite da ne salju katalog u boji na debelom papiru tezine 0.5kg!!!!! kvalitet robe unutra je solidan a ponegde razocarajuci....a inace najkvalitetnije uradjen je katalog! na debelom papiru puno boja veliki...:(

a najstrasnije je sto sam trazio uslugu drop shipping a oni meni i katalog i cene, vrednost paketa oko 30$, kinez stavio 15 a carina 45$

primetio sam i prosli put da je isto ocarinjeno 3 puta vise nego sto je napisano na paketu, izgleda da i je to praksa..
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno