»RSS Benchmark sajt

Strana 12 od 1505 PrvaPrva ... 2891011121314151622621125121012 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 166 do 180 od ukupno 22571

Tema: Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Member
        Na forumu od
        Apr 2009
        Poruka
        643
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel Pentium 4 3.00 GHz
        • MoBo: Asus P5P800
        • RAM: 1 GB Kingston
        • VGA: ASUS A9600
        • MON: Samsung SyncMaster 710N
        • OPT: Pioneer DVR-108
        • INET: DSL
      3. @kefalomaster
        Tvoj slucaj treba svako da procita jer je veoma poucan. Ujedno svaka cast na kolicini energije da se boris sa sistemom makar i u "samo" 15 opisanih koraka. Ne bih da ti stajem dodatno na muku, ali i ovde se vec neko vreme pise o tome, a i u svim vestima koje sam nasao na netu na tu temu da je podignut limit za fizicka lica na 70, a pravna na 50 evra za carinjenje posiljki. No, i pored toga si u pravu - uvek je GLAVNI adut uzdanje u srecu i dobru volju. Sve ostalo je ma sta da kaze zakon po meni relativno. Do sada sam od recimo pedesetak porudzbina platio jednu malo vecu, jednu neznatnu carinu i dvaput nazovi taksu za otvaranje paketa. Unapred znam da ne bih imao snage, volje i energije da prodjem ni sedam tvojih koraka da su me kojim slucajem bilo kad "rebnuli" muski.

Member Avatar korisnika Prostreet
        Na forumu od
        Jan 2009
        Poruka
        1.644
      5. Moja mašina
        • Ostalo: Leti, leti pesmo moja mila! i ROCCAT TAITO!!!!!!!!!
      6. @kefalomaster

Lepo si se ti to setio, jer u Engleskoj te stvari koje ovde ovaj nepismeni narod placa 200 evra od šanera ili po buticima, moze da se kupi u regularnoj radnji za 10-20 ili 50 evra. Imao si srece u prvim kupovinama, ali posle te je stvarno stigao nas neverovatno iskvareni i bolesni sistem (sazdan od neukih i ljudi koji ne znaju svoj posao).

Ne sekiraj se i ne opterecuj, probao si na kraju su te izmaltretirali, ali veruj mi sve je dobro dok ne padnes saka nasim lekarima i zdravstvenim ustanovama, zato se opusti i ne razmisljas vise o posti i carini, ljudi vodite racuna o zdravlju, batalite pusenje, jer kod nas ubijaju ljude, a ne lece ih.

Pozdrav svima i srecni Vam praznici, i puno zdravlja!
        Menjao Prostreet : 06.01.2012. u 11:12

Member Avatar korisnika Kraken
        Na forumu od
        Apr 2003
        Poruka
        1.813
        Meni su poslednje dve posiljke garderobe ukrali tako da sada odevne prwdmete dovlacim licno. Btw ako se ima u vidu da se gro radnih mesta u drzavnim sluzbama dobija preko koverte, jel neko stvarno ocekuje da bi primena i najboljeg zakona bila odgovarajuca ?
        Ako je za utehu, sad nije toliko lose ko sto ce tek biti (kad vidim sta clanice eu madjarska i grcka prozivljavaju, tesko mi je da pojmim sta li nas ceka sa polupismenim predstavnicima ciji se interes zavrsava kod njihovog dzepa)

Member
        Na forumu od
        Apr 2009
        Poruka
        643
      9. Moja mašina
        • CPU: Intel Pentium 4 3.00 GHz
        • MoBo: Asus P5P800
        • RAM: 1 GB Kingston
        • VGA: ASUS A9600
        • MON: Samsung SyncMaster 710N
        • OPT: Pioneer DVR-108
      10. Naravno da se ne da ocekivati odgovarajuca primena zakona, ali nada umire poslednja. I stvarno sta covek moze osim da se nada najboljem. Ili da dovuce robu licno .

Propustih da pomenem... ne znam da li ovo ima veze s bilo cim niti da li oni zaista vode bilo kakvu slicnu evidenciju - licno sumnjam, ali... tek, u tim tekstovima o zakonskim izmenama i na samom sajtu carina pisalo je POVREMENE posiljke i ta rec je tu mozda slucajno, a mozda i ima odredjenu tezinu... posto je kefalomaster pominjao tri porudzbine, u nepoznatnom vremenskom roku, moguce je da, uz ogradu da zaista nisam siguran vodi li neko od njih uopste racuna o tome, ponekad zbog veceg broja porudzbina posumnjaju na mogucu komercijalnu aktivnost pa odluce da se i oni malo "olovase". A mozda im je samo dosao takav dan. Na kraju krajeva to sad i nije toliko bitno.

Member Avatar korisnika Zveki
        Na forumu od
        Sep 2003
        Poruka
        583
        Citat Citiram korisnika: kefalomaster Pogledaj poruku
        ,,Mmmmm, pa imamo mi taj mejl ali mi to samo za izmedju sebe, najbolje vi to nama donesite ili posaljite faksom."...
        ahahahaha ajaaaaaoo dal moguće hahahaha

...zvoni mi postar na vrata i kaze: ,,Sto nisi uplatio ono?"
        Podseti me baš relativno skoro mi poštarka donela poziv za vojsku, regulare - otadžbina me bre zove, i kaže: "pa dobro sto nisi išao u vojsku?" (klasa: septembar 2000.)
        Rhythm (Greek ῥυθμός = 'flow', or in Modern Greek, 'style')

Member Avatar korisnika Kraken
        Na forumu od
        Apr 2003
        Poruka
        1.813
        Sto nisi rekao da ne volis da budes u timu koji stalno gubi

Member Avatar korisnika Zeha
        Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        9.224
      14. Moja mašina
        • CPU: i5-6600K i Hyper 212 EVO
        • MoBo: ASUS Maximus VIII HERO
        • RAM: KINGSTON HyperX Savage 16GB (2x8GB) HX424C12SB2K216
        • VGA: ASUS GTX 960 4GB (STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5)
        • MON: HP ZR24w
        • HDD: Samsung 850EVO 250GB, SEAGATE IronWolf Guardian 8TB, SEAGATE Archive 8TB, WD2001FASS 2TB
        • OPT: ASUS DWR-24F1MT
        • Case: Fractal Design Define R5 sa 4 "FD" Dynamic GP-14 ventilatora i Cooler Master V850
        • SND: Creative Sound Blaster Z, Philips SHP9500, Logitech X-230
        • LAP: HP ProBook 470 G0 (H0V04EA) + Samsung SSD 840 EVO 250GB i Logitech Anywhere Mouse MX
        • TV: LG LCD 32LW5590 i CONAX CAM modul :o)
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Kuschall Compact, Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800, Logitech MX Master
      15. Citat Citiram korisnika: kefalomaster Pogledaj poruku
        Epilog - Nije problem sto traze 7-8 dokumenata i uzimaju mi novac i vreme, problem je sto mi te dokumente traze jedan po jedan. ako je ovo tendenzioznost onda smo najzlobniji na svetu, ako je glupost onda smo najgluplji na svetu. Bilo kako bilo - stidim se sto sam Srbin. Nije ni cudo kad smo vi potomci kukavica koje su prezivele na kosovskom boju, kako mi lucido rece jedan taksista neki dan. Mi smo gotovi. Nula. Kraj.
        ...

Fiziciki mi je lose kad ponovo prozivljavam ovo.
        Izdrzi "kralju"!

Citat Citiram korisnika: alfaunits Pogledaj poruku
        Nisam siguran ko je ovde lud - oni, ili ti sto si mislio da ce se nesto promeniti

(ovo kaze covek koji 2000., 2001., 2002., 2003. i 2005. nije hteo da ode u Nemacku za platu od 5000E neto jer je mislio da ce ova drzava biti bolja, otkazao potpuno validnu kreditnu iz Nemacke i PayPal.de nalog... - tako da, ako se nekada previse zapricam, samo mi ponovite ovo da se malo ohladim )
        HAAaaa???!

Citat Citiram korisnika: Prostreet Pogledaj poruku
        ...

Ne sekiraj se i ne opterecuj, probao si na kraju su te izmaltretirali, ali veruj mi sve je dobro dok ne padnes saka nasim lekarima i zdravstvenim ustanovama, zato se opusti i ne razmisljas vise o posti i carini, ljudi vodite racuna o zdravlju, batalite pusenje, jer kod nas ubijaju ljude, a ne lece ih.

Pozdrav svima i srecni Vam praznici, i puno zdravlja!
        Pomalo i kradu novorodjenu decu... to si zaboravio
        ***************** Vozite kola...? *****************
        ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!

Member Avatar korisnika cimi
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        934
      17. Moja mašina
        • CPU: I7 6700k 4.7GHZ 1.360V+Nepton 240m
        • MoBo: Gigabyte GA-Z170X-Gaming 7
        • RAM: CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz
        • VGA: Palit GTX1060 6 GB dual
        • MON: Benq XL2411Z
        • HDD: CRUCIAL 256GB SSD MX100...WD 2TB WD20EFRX...320GB WD3200AAJS
        • OPT: Lg...
        • Case: FRACTAL DESIGN Define R4,EVGA G2 750W
        • SND: On-board / GENIUS Cavimanus HS-G700V
        • Ostalo: Mis:ZOWIE by BenQ FK2. Tastatura:Genius GX Manticore.. Sony Xperia XZ Premium... SanDisk Extreme USB
      18. Pozdrav,zanima me vase misljenje o mogucim buducim dogadjajima...E ovako...ucestvovao sam u nekoliko nagradnih igara i dobio nekoliko IT proizvoda...Kuler,ventilator,flash i kuciste.Dolazi od razlicitih firmi i sve je dobijeno na poklon,nista nije kupljeno.I sve treba da dobijem od firmi (pravnih lica) i sve je na poklon.E sad,koji je najgori moguci scenario? Pod pretrpostavkom da ce oni platiti sve troskove tamo,da li se meni ovde ista naplacuje i koliko? I za slucaj da ipak oni nista ne plate,sta onda ja placam?
        Sé que has venido para matarme. Dispara cobarde, que sólo vas a matar a un hombre

VIP member Avatar korisnika RingeRaja
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        4.663
        Najgori mogući scenario je da ti se neki od paketa zagubi negde uspu ili da ti to maznu na carini.
        Ok, da ne baksuziram...
        Najgori mogući scenario je da platiš carinu + pdv na vrednost paketa veću od 50€.
        Bez obzira što je poklon, on se carini i lupa se pdv, a ako nema naznačene cifre ostavljeno je cariniku da proveri na internetu koliko stavka košta i to carinska osnovica.
        Sretno
        Tko leti, vrijedi!

Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        934
      21. Moja mašina
        • Ostalo: Mis:ZOWIE by BenQ FK2. Tastatura:Genius GX Manticore.. Sony Xperia XZ Premium... SanDisk Extreme USB
      22. Koliko mi mogli da me odrape za kuciste za koje na internetu pise da je 130 e,posto me ono najvise brine jer je najvece vrednosti...e sad,zanima me samo da li ima sanse da za to kuciste prodjem ok tj.sa nekim minimalnim troskovima?
        Sé que has venido para matarme. Dispara cobarde, que sólo vas a matar a un hombre

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        42.086
      24. Moja mašina
        • CPU: QX9650 Silence
        • MoBo: P5E64 EVO
        • RAM: DDR3-1600 CL7
        • VGA: ATI 2600
        • MON: Sony 19" XDM-93
        • HDD: Intel X25-E x4
        • OPT: DVR-110
        • Case: Supermicro SC846, Zalman ZM600
        • SND: Audiotrak Prodigy Advanced
        • Ostalo: APC Oops za tri racunara.
      25. Ako ti salju postom proci ces u bilo kom slucaju relativno jeftino. Mozda ti i lupe PDV na najvecu cifru na netu, ali za kucista, flasheve i slicno to nije 500e vise nego je u najgorem slucaju 50e vise (ako i toliko), na sta razlika za PDV dodje <10e.
        Ako ti salju kurirskom sluzbom, GARANTOVANO placas carinu/PDV na to (sto nije neka cifra) i garantovano ce te opeljesiti za spediciju (3300din kod DHL-a, ne znam za druge kurire).
        Za flashku i slicno ce te verovatno propustiti, ali ako ocekujes da nista ne platis za kuciste... sinak, previse ocekujes!

@P307, da se razumemo, nisam mislio da ce Srbija biti bolja od Nemacke, nego da cemo dostici neki realan nivo, barem preci Bugarsku, sto je meni bilo tada dovoljno da nemam razloga da idem u Nemacku.
        Duca89: Daj mi broj tvog dilera, ima opasno dobru robu

VIP member Avatar korisnika RingeRaja
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        4.663
        Citat Citiram korisnika: cimi Pogledaj poruku
        Koliko mi mogli da me odrape za kuciste za koje na internetu pise da je 130 e,posto me ono najvise brine jer je najvece vrednosti...e sad,zanima me samo da li ima sanse da za to kuciste prodjem ok tj.sa nekim minimalnim troskovima?
        Na 130e carina + pdv je otprilike 40e, bez špeditera, naravno, a ako ti pošalju preko nekog špeditera (DHL, UPS, FedEx,.. - gledaj da to nikako ne urade) najmanja globa za njihove troškove je pomenutih 3300 kod DHL-a, bez obzira na cifru, pri čemu su trokovi srazmerno veliki u odnosu na cenu i gabarite. Kod ostalih špeditera je veća cifra.
        Flašk, kuler i vent neka ti pošalju regularnom poštom, ali ne deklarisano kao paket, već kao pismo (to nema veze sa veličinom, meni moj Kinez već godinu dana šalje koješta iz HK kao pismo, a bude stvari i od pola kila, ali nikada nisam platio carinu, dok ako je deklarisano kao paket veća je verovatnoća da će da zaglavi na carinskom pregledu, pošto naša carina nema dovoljno ljudi da sve pregleda, pa se mora raditi selekcija, a jedan od kriterijuma je i ovaj, da li je pismo ili paket).
        Dakle, za kućište ti ne gine carina, a ovo resto može da prođe, pogotovo što sumnjam da je vrednosti pojedinačnog proizvoda veća od 50e.
        Tko leti, vrijedi!

Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        934
      28. Moja mašina
      29. E hvala na pomoci,sad cu svim tim firmama da posaljem mail da ih zamolim da mi posalju postom a ne preko dhl-a,fedex itd...A kako da im kazem za kuciste? Jel moze to da se salje obicnom postom?

Member Avatar korisnika Cartman
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        244
      31. Moja mašina
        • MON: Samsung 173p
        • Ostalo: Zotac Zbox
      32. Ajde i ja nesto da kazem

Ovde mozemo da razmenjujemo iskustva, ali sto se tice saveta, tu treba biti veoma oprezan.

Radim u jednoj "spediciji" tako da sam delimicno upoznat se problemima koji se javljaju u spoljnotrgovinskom poslovanju. Verovali ili ne, vec vise od godinu dana se ne primenjuje zakon u potpunosti, jer drzava (carina) ne zna kako da ga sprovede. Zakon je izglasan u Skupstini i objavljen u Sl GL. Zakon je izglasan po preporukama (pritiskom) EU (to je ono famozno usaglasavanje sa EU, koje se na zalost ne primenjuje).

Prepreke za primenu Zakona su nekvalitetan kadar u Carini i zloupotreba uvoznika. U prevodu: carinik nema pojma, ali da ne bude da sve prolazi mimo njega, on koristi svoje diskreciono pravo, pa malo pravi njesra. Uvoznik radi "sve po zakonu", ali je ocigledno da izigrava zakon.

Na kraju... posten svet ispasta.

Kao sto neko rece ovde, sva roba prolazi carinsku proceduru, samo je pitanje koliko to da kosta.
        Respect my authoritah!

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        42.086
      34. Moja mašina
        • CPU: QX9650 Silence
        • MoBo: P5E64 EVO
        • RAM: DDR3-1600 CL7
        • VGA: ATI 2600
        • MON: Sony 19" XDM-93
        • HDD: Intel X25-E x4
        • OPT: DVR-110
        • Case: Supermicro SC846, Zalman ZM600
        • SND: Audiotrak Prodigy Advanced
        • Ostalo: APC Oops za tri racunara.
      35. @RR, FedEx je bio mnogo jeftiniji, ja sam za paket iz US, >2000$ vrednost platio nesto tipa 2000 za spediciju ili cak manje cini mi se (svejedno je bilo sigurno malo). Odavno je to bilo ali opet, DHL je bio skuplji tada. Jedina caka je sto oni rade MAX. 5 proizvoda, tj. nisu bash raspolozeni da oni rade spediciju Mozda su se promenili, doduse, sta znam.
        Duca89: Daj mi broj tvog dilera, ima opasno dobru robu

Strana 12 od 1505 PrvaPrva ... 2891011121314151622621125121012 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •