»RSS Benchmark sajt

Strana 11 od 1468 PrvaPrva ... 78910111213141521611115111011 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 151 do 165 od ukupno 22009

Tema: Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Member Avatar korisnika tiha
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        1.205
        Citat Citiram korisnika: Antonio Pogledaj poruku
        Interesuju me vaša iskustva tj. da li paketi poslati fizičkim licima EMS express-om za Srbiju idu na špediciju ili ne?
        Meni je jednom stigao EMS paket iz USA, sve je islo preko poste kao obicna posiljka sa trackingom. Bila je vrednost oko 200 € pa sam platio carinu i PDV ali nije bilo nikakvih dodatnih troskova. Veci je problem sto ne moze da se posalje EMS posiljka iz nekih drzava za Srbiju (npr. Japan).

Member Avatar korisnika Antonio
        Na forumu od
        Dec 2002
        Poruka
        852
      3. Moja mašina
        • CPU: AMD FX-8320
        • MoBo: Asus M5A97 R2.0
        • RAM: 2x4GB Kingston HyperX KHX16000
        • VGA: MSI AMD Radeon R9 270X GAMING 2G
        • MON: VeiwSonic VA2349S
        • HDD: 120GB SSD Kingston V300, 1TB Seagate Barracuda
        • OPT: Samsung SH-224DB
        • Case: Raidmax Super Viper 321WB, 600W Raidmax RX-600AF
        • SND: Logitech Z-5500
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: WACOM Graphire2 HP Offcejet Pro K550 Saitek Cyborg mouse
      4. Ja od carine i poreza ne bežim samo nisam raspoložen da plaćam harač "špediterima".
        "The best computer is a man, and it’s the only one that can be mass-produced by unskilled labor." - Werner von Braun

Na forumu od
        Dec 2002
        Poruka
        852
      6. Moja mašina
      7. Moram dupli post zato što ne mogu da editujem stari!

Kakva je situacija sa pošiljkama koje stižu kao:
        - Air Parcel
        - International (Registered) Air Mail
        Idu li takve pošilke na špediciju ili se plaćaju samo carina i porez!
        "The best computer is a man, and it’s the only one that can be mass-produced by unskilled labor." - Werner von Braun

Member
        Na forumu od
        Apr 2009
        Poruka
        643
      9. Moja mašina
        • CPU: Intel Pentium 4 3.00 GHz
        • MoBo: Asus P5P800
        • RAM: 1 GB Kingston
        • VGA: ASUS A9600
        • MON: Samsung SyncMaster 710N
        • OPT: Pioneer DVR-108
        • INET: DSL
      10. Ja sam do sad narucivao svasta, ali je sve uvek stizalo redovnom postom i nije podrazumevalo spediciju i kurirske sluzbe. Mislim da sam prepoznao to drugo sto navodis - International Air Mail, jer su mi narudzbine iz Engleske svakako stizale Air Mail-om, tako da mogu da kazem da, ako se naruci nesto razumno - u pogledu velicine i prevashodno vrednosti, nece potpasti ni pod spediciju, ni pod carinu, ni pod porez. E sad, sta sve treba tebi da stigne, koliko vredno i tome slicno, u to ne mogu da ulazim. Air Parcel mi vec ne zvuci poznato kao termin, ali ima ovde iskusnijih kupaca, pa cemo videti sta kazu .

Member Avatar korisnika vatrogasac53
        Na forumu od
        Jun 2008
        Poruka
        783
      12. Moja mašina
        • CPU: Intel 8600k
        • MoBo: ASUS ROG Strix Z370-F Gaming
        • RAM: G.Skill Trident Z 3200Mhz cl16
        • VGA: Palit GTX 1070
        • MON: Samsung C27FG70FQU
        • HDD: Samsung 840 Evo, WD Red 2Tb
        • OPT: Teleskop
        • Case: Next Fractal R5
        • SND: USB Dac
        • Ostalo: Valjevsko pivo
      13. Jel moze samo potvrda jel 70e ili 50e limit za carinjenje?
        Treba drug da mi posalje neki parfem iz USA, pa zato pitam.thx

Member Avatar korisnika bobby63
        Na forumu od
        Jul 2002
        Poruka
        636
        Slobodno vreme je najveci naprijatelj naroda,
        jer tada on pocinje da razmislja
        i snuje kako da napakosti vlastima.
        Citat iz Alan Forda

Na prvoj strani ovog threda, drugi post imas odgovor na tvoje pitanje.
        Hear all, trust nothing!

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        40.593
      16. Moja mašina
        • CPU: QX9650 Silence
        • MoBo: P5E64 EVO
        • RAM: DDR3-1600 CL7
        • VGA: ATI 2600
        • MON: Sony 19" XDM-93
        • HDD: Intel X25-E x4
        • OPT: DVR-110
        • Case: Supermicro SC846, Zalman ZM600
        • SND: Audiotrak Prodigy Advanced
        • Ostalo: APC Oops za tri racunara.
      17. Citat Citiram korisnika: Antonio Pogledaj poruku
        Kakva je situacija sa pošiljkama koje stižu kao:
        - Air Parcel
        - International (Registered) Air Mail
        Idu li takve pošilke na špediciju ili se plaćaju samo carina i porez!
        Ako nije kurirska sluzba ne podleze spediciji (podleze nekim silnim gomilama taksi mozda ali one su extra sitne ukupno, samo ih je puno)
        Znaci, ako nije DHL, UPS i FedEx ne idu na spediciju (mozda sam nesto propustio). TNT mi je ranije radio spediciju ali je ona bila u rangu taksi koje naplati posta, tako da efektivno ne rade spediciju. Ne garantujem za to!

Citat Citiram korisnika: vatrogasac53 Pogledaj poruku
        Jel moze samo potvrda jel 70e ili 50e limit za carinjenje?
        Treba drug da mi posalje neki parfem iz USA, pa zato pitam.thx
        Tebe mrzi da citas bas
        Parfem ce verovatno da podleze "kradji", pre nego spediciji Neka stavi originalni racun, u Americi su parfemi ispod 50$ u obicnim radnjama i online, osim ako ne trazis neki lux, tako da svejedno po ceni ne podleze carinjenju.
        Medjutim, parfem je akcizna roba, pa mislim da ce, u zavisnosti od volje radnika (citaj: pozicije sazvezdja malog i velikog medveda ) verovatno ici na carinjenje.
        Duca89: Daj mi broj tvog dilera, ima opasno dobru robu

Member Avatar korisnika ironmanbg
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        4.653
      19. Moja mašina
        • CPU: Intel E6300 Wolfdale
        • MoBo: Gigabyte G41-ES2L
        • RAM: 2x2 GB Kingston HyperX 1066@800MHz
        • VGA: Gainward GT220/512/DDR2
        • MON: BENQ G2420HD DVI
        • HDD: SSD CrucialMX100 128GB+ WD2003FZEX + Samsung HD204UI+ 1.5TB Samsung F3 Ecogree Rack
        • OPT: Nec 5240S
        • Case: Lian Li PC-7FN Powered by Corsair CX400W
        • SND: ALC888b / Microlab A-6201
        • LAP: Lenovo B590
        • TV: Samsung LE32C530
        • Ostalo: LeadtekPVR3000 / Logitech K300&RX700 / PrestigioPWC2 / LC-PRO-35, LeEco X820, Fuji S5600
      20. Samo sam 1 platio carinu (i porez) na parfeme i to ih je bilo više komada u kutiji i račun 100+$.

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        40.593
      22. Moja mašina
      23. Pa to je cela poenta - verovatnoca carinjenja je jednaka verovatnoci da dva pomenuta sazvedja gledaju na trece

Na forumu od
        Dec 2002
        Poruka
        852
      25. Moja mašina
      26. @alfaunits Hvala na odgovoru!

Member Avatar korisnika vatrogasac53
        Na forumu od
        Jun 2008
        Poruka
        783
      28. Moja mašina
        • CPU: Intel 8600k
        • MoBo: ASUS ROG Strix Z370-F Gaming
        • RAM: G.Skill Trident Z 3200Mhz cl16
        • VGA: Palit GTX 1070
        • MON: Samsung C27FG70FQU
        • HDD: Samsung 840 Evo, WD Red 2Tb
        • OPT: Teleskop
        • Case: Next Fractal R5
        • SND: USB Dac
        • Ostalo: Valjevsko pivo
      29. Pade mi na pamet pa bolje da pitam:

Posto je Srbija potpisala neki sporazum sa EU o carinama, ne znam tacno koji, jel bi to trebalo da znaci da ako porucim npr graficku iz Nemacke, da ne dobijam carinu.Ili se to odnosi samo na proizvode koji su made in EU? Ili se uopste ne odnosi?

Member
        Na forumu od
        Aug 2011
        Poruka
        716
        Hmmm trebalo bi roba da ide na carinjenje, e sada ako je vrednost robe manja od maksimalnog propisanog iznosa na koji se ne carini roba onda nece biti carine (pre je bio 20 eur sada mislim da je povecan, dal na 50 eur ili 70eur nisam siguran)...
        Tako da ako narucis grafu od 300 eur racunaj da ces da das jos pola Salim se naravno ali surova realnost je da moze to da se desi

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        40.593
      32. Moja mašina
      33. NE MESAJTE placanje carine i carinjenje!
        Zvuci smesno ali je jako bitna razlika...
        Na IT robu se u sustini ne placa carina ili se placa 1%.
        Medjutim PDV se uvek placa! Cak i na robu iz EU. Znaci, bila roba iz EU ili ne, ona se carini, tj. naplacuje se PDV.

Bash sam prostudirao sa DHL-om i racunovodjom zbog porucivanja laptopa

Naravno, da li ce vas ignorisati, tj. nece vas slati na carinjenje je druga stvar. Inace, za robu koja je Made in EU, CEFTA i ne znam kako se zvase ruski blok trenutno, nema carine na IT robu (0%), ali opet ima PDV.
        Menjao alfaunits : 06.01.2012. u 03:13

Newcomers
        Na forumu od
        Jan 2012
        Poruka
        1

Samo za one sa jakim stomakom.

Ah da, ponos i svekoliki napredak u vidu promene zakona...samo sam se registrovao da podelim svoje iskustvo iz limba oko carinjena...ili idite na kraj posta gde je sustina onoga sto morate da uradite pre nego bilo sta narucujete.

Evo sta se meni izdesavalo:

Kad sam cuo da je zakon promenjen ja sav odusevljen pocnem da lovim stvari koje vec dugo vrebam. Koga smaraju dugi postovi neka konsultuje lekara ili farmaceuta.

Dogadjaj 1: Ubedjen da je nivo podignut na 70e za sve narucim cipele i rukavice na rasprodaji. Roba u vrednosti od oko 65e stigne kao pod sat. Postar na vrata, potpis, paket u sake, ekstaza.

Dogadjaj 2: Opet narucujem sa istog sajta gomilu majci na rasprodaji (12 komada) ukupne vrednosti od oko 60 e. Sve stize uredno. Majce kostaju 2-4 e komad i izgledaju do jaja.

Dogadjaj 3: Ja odusevljen, pricam svima, ovo jednostavno funkcionise kako treba...

Dogadjaj 4: Stize mi jos jedan par cipela i postar mi trazi 4000 din! Molim?! Za sta 4000 din??? Za carinu...Ali ja sam vec primio dve posijlke slicne vrednosti a po novom zakonu...postar me prekida i kaze, "Decko, ja samo ovo nosim, ‘oces ti da platis ili ne? Ako ne, ovo ide nazad u Englesku...

Dogadjaj 5: Ja placam 4 k dinara, uzimam paket i odlazim u centralu carine u postu kod zeleznicke i direktno kod upravnika carine. Upravnik je chichica od nekih 60, kancelarija mirise na smrt, ali je uprvanik jako ljubazan i jako strpljiv. Posto smo se objasnili da ne pokusavam da mu prodam cipele poceo je da mi objasnjava sve do tancina. Prvi shok - uprkos tome sto je pisalo u novinama maksimum je podignut na 70 samo ako Vam salje fizicko lice a na 50 ako je pravno lice (sajt) - mislim da je ovde vec to neko rekao.

Jos mi objasnjava da:

- ako primim posiljku i platim carinu (10% carine + 18% PDV = 28% vise od inicijalne cene) tu je kraj svakoj sansi za zalbu
        - ako ne primim moram da odnesem dokaz o tome koliko to kosta u postu gde je posiljka, da predam to sto sam tad njemu doneo (invoice sa sajta koji sam dobio posle uplate) i da ako prave problem da im kazem, citiram: ,,Da ne znaju da rade svoj posao."
        - onda oni prosledjuju to carini, poslijka se ponovo carini na nizi iznos i ja je dobijam...

Dogadjaj 6: Ja dobijam sledecu posijlku i postar ponovo trazi 4000 dinara. Ja odbijam da primim i odlazim u postu da bih saznao da me je poslao u pogresnu postu. Prava posta je oko 2 km dalje.

Dogadjaj 7: Dolazim u pravu postu i objasnjavam sta se desava i oni mi kazu da to nije njihovo i da moram da idem u carinu. Ja kazem, "Meni je upravnik carine rekao da ako mi kazete upravo to sto ste sad rekli da vam kazem da ne znate da radite svoj posao." Salterusa poludi i zove seficu koja bude skroz kul i resi problem za 30 sec.

Dogadjaj 8: Nedelju dana iza toga zvoni meni postar na vrata, ja izlazim pospan i u gacama i kaze mi, "Ovi su ti rekli da napises zvanicnu zalbu i odneses" Ja napisem zalbu i odnesem i , guess what, ponovo prolazim kroz mucenje da to nije njih problem i da ja treba tamo da idem. Ponovo sef. Ponovo poluminutno resenje.

Dogadjaj 9: Prolazi nedelju dana, meni postar zvoni u 8, ja izlazim pospan i on mi kaze, ,,E, ovi ti rekli da ides da uplatis ovu taksu i da odneses kopiju uplatnice." Odlazim u postu, ispostavlja se da ta posta ne prima uplate, odlazim u drugu, placam i posle dve tri recenice i mrstenja ubedjujem sluzbenicu da posalje u carinu.

Dogadjaj 10: Za oko nedelju dana zvoni mi postar na vrata i kaze: ,,Sto nisi uplatio ono?" Ja bezvoljan, opet pospan i bez reci pruzam mu dokaz o uplati. On okrece neki broj telefona i kaze, "Evo decko uplatio, mora da ste vi to tamo izgubili." Okrece se meni i kaze, ,,Moracu da ti uzmem ovaj tvoj primerak." Ja samo odmahujem rukom, zatvaram vrata i vracam se da spavam.

Dogadjaj 11: Posle oko nedelju dana, zvoni mi postar na vrata i kaze, ,,E, evo ti ovaj broj telefona ovih sa carine, oni hoce da pricaju sa tobom" Telefon zvoni i javlja se neka ljubazna tetkica i kaze i da moram da donesem neki dokaz iz banke da je to stvarno toliko placeno. Ja kazem:,,Ali gospodjo, na prvom papiru koji sma vam doneo pise...placeno datuma...karticom tom i tom...kartica istice...kontrolni broj..." Ona mi odgovara sa:,,Ne znam ja, sumnjiv je ovaj sajt meni nesto, pise nekih 30 posto popusta ali kad se udje nije sve na 30%...a na sajtu pise "Selected items 30% down"…

Ne mogu da se otmem utisku da svojoj slogiranoj tetki objasnjavam kako internet funckionise. Pitam da li mogu da posaljem na mejl screenshot transakcije sa svog online naloga i ona kaze:,,Mmmmm, pa imamo mi taj mejl ali mi to samo za izmedju sebe, najbolje vi to nama donesite ili posaljite faksom.

Dogadjaj 12: Odlazim u postu gde od mene zatraze da dodjem sutra jer je tad tu taj neko ko to moze da resi (pod "resavanjem se podrazumeva ubacivanje u kovertu"). Bezobrazno odbijam i trazim da tom nekom ostave na stolu da ga ceka sutra.

Dogadjaj 13: Sutra ujutru me budi poziv od ljudi iz te poste da to nije njihov posao i d a ne mogu vise time da se bave (setite se sta mi je rekao upravnik carine). Vidim da je jedini nacin da resim ovu situaciju da budem fin i ljubazno zamolim da mi samo jes jednom ucine “uslugu”. On posle 15 minuta rasprave pristaje.

Dogadjaj 14: Zvoni telefon. Tetkica iz carine na drugoj strani. Kaze:,,Znate, ja nista ne mogu da vidim ovo sto ste poslali faksom. Najbolje da vi meni to donesete, da ja prosledim komisiji i ako mozete da dobijete cipele i kaput to sredine Maja...
        Dogadjaj 14a: Moj polu-urlik:,,MOLIM!!!"

Dogadjaj 14b: ,,Pa da gospodine, jos ima zalbi koje cekaju na resenje od avgusta.", kaze ona.

Dogadjaj 14c: Posle dramaturske pauze za koju verujem da mi je uzela bar dan dva zivota, skrhano kazem:,,Dobro, priznajem da ste me sistem i vi kao njegov predstavnik slomili - recite mi jos ovo, sta da napisem u pismu kojim se odricem zalbe." Ona mi izdiktira i ja unezneveren spustam slusalicu.
        Dogadjaj 15: Donosim odluku da ne napisem pismo i da umesto toga napisem pismo ombudsmanu predsednika republike i da odem jod jednom kod onog chichice cija se kancelarija oseca na smrt.

Epilog - Nije problem sto traze 7-8 dokumenata i uzimaju mi novac i vreme, problem je sto mi te dokumente traze jedan po jedan. ako je ovo tendenzioznost onda smo najzlobniji na svetu, ako je glupost onda smo najgluplji na svetu. Bilo kako bilo - stidim se sto sam Srbin. Nije ni cudo kad smo vi potomci kukavica koje su prezivele na kosovskom boju, kako mi lucido rece jedan taksista neki dan. Mi smo gotovi. Nula. Kraj.

Nauk – ako vec narucujete iz inostranstva, prvo kontaktirajet sajt da budete sigurno da prilazu cenu onoga sto ste narucili. Ako jeste, onda se samo uzdajte u dobru srecu I njihovu dobru volju. Meni je cena bila prikacena ali su ono odlucili da to vredi vise.

Fiziciki mi je lose kad ponovo prozivljavam ovo.

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        40.593
      36. Moja mašina
      37. Nisam siguran ko je ovde lud - oni, ili ti sto si mislio da ce se nesto promeniti

(ovo kaze covek koji 2000., 2001., 2002., 2003. i 2005. nije hteo da ode u Nemacku za platu od 5000E neto jer je mislio da ce ova drzava biti bolja, otkazao potpuno validnu kreditnu iz Nemacke i PayPal.de nalog... - tako da, ako se nekada previse zapricam, samo mi ponovite ovo da se malo ohladim )

Strana 11 od 1468 PrvaPrva ... 78910111213141521611115111011 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •