Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svi troskovi = UPS troskovi. Mozda i spedicija. Ali nikako carina.
Ne mora da znaci da ce ti ga cariniti, ali ocekivati da ga niposto ne carine... je izbegavanje realnosti nazalost :)
Gledaj to ovako - cak i da platis sve, opet ce te kostati mnogo manje nego da si ga kupio i u Americi. Carina i PDV te nece izaci vise od 10%, inace spediter nije dobro uradio posao :) ali kod kurirskih sluzbi se to jako retko desava.
E sad spedicija... nije mala na tu cenu, ali opet to te sve zajedno nece izaci vise od 40-ak EUR.

Samo u Americi moze da prodje "gift" bez PDV-a.
 
Jbte kako mi je muka više od tog načina na koji radi carina kod nas...
 
Carina bash i ne radi, problem je u tome sto spedicija dobro "radi" ;)
 
Zato što sve te špediterske firme svetskog glasa, tipa FedEx, UPS, DHL,... nemaju blage veze sa originalnim kompanija, već su domaće firme koje imaju njihovu licencu.
Dakle, kod nas nije otvoren FedEx, već ga zastupa firma Flying Cargo YU. Tako je i za ostale.
 
I ovde mozes svog speditera da koristis, ali fora je da li znas nekog :D (mislim nije ko zna sta, ali ima da se popuni papir jedan i mora biti ispravan - video sam sta je, ne bih smeo sam da popunjavam jer i ne znam sta da popunim u dosta mesta)
 
Pa pise valjda negde kako se popunjava..
 
Pa pise valjda negde kako se popunjava..

:laugh:

HAHA HAha haha

Pa cemu ti razbojnici na sitno sluze nego da otimaju sto vise para svima i prosledjuju onima koji su im i dali taj i takav posao...

Jel zna neko koja je uloga i funkcija speditera u celom procesu carinjenja robe iz inostranstva...
NIKAKVA, nema koristi od njih niko izuzev oni sami i oni kojima su u obavezi da lovu trpaju u dzepove, tasne, dzakove ...
 
Evo kontaktirao sam ih,i rekose da su mi poslali po ovom principu..E sad sta mu ovo dodje sta bi ja trebao da platim kad stigne??

DDP-Delivered Duty Paid
"Delivered duty paid" means that the seller fulfils his obligation to deliver when the goods have been made available at the named place in the country of importation. The seller has to bear the risks and costs, including duties, taxes and other charges of delivering the goods there to, cleared for importation. Whilst the EXW term represents the minimum obligation for the seller, DDP represents the maximum obligation.
 
Da, to bi znacilo da oni placaju sve. Ali ce im to verovatno biti zadnji put da to rade, kad vide racun za spediciju :D
 
wuhuuu...znaci ja 0-din??:banana:
 
Mislim da sam video jednu poznatu internet radnju za odecu/obucu sto isto pokriva troskove carine i spedicije, moram jednom da probam da vidim radi li to,tj DDP.
 
Pise, ali nije to tako prosto da mozes na tom jednom papiru da nadjes tacnu sifru robe, PDV i sta ja znam :)

Čekajte, špediter služi samo tome...da ti popuni taj list papira. Jel postoji onda negde opcija da budeš sam sebi špediter ili moraš da odabereš neku firmu za to?
 
MOžeš da budeš sam sebi, ako imaš firmu za špediciju.

Isto kao što moraš da imaš knjigovodju, ako si firma. kao svog radnika, ili da ti druga firma radi, svejedno.
 
Mozes i sam sebi da budes spediter, ali ako nesto nije u redu na popunjenom listu odgovaras za to. (razlika je sto speditera niko ne proverava verovatno a tebe ce svako)

@vatrogasac, malo je to verovatno, pogotovu sto bi za neke posiljke vise bila spedicija i carina/PDV nego sama roba?
 
wuhuuu...znaci ja 0-din??:banana:

Ne bih da baksuziram i moguce je da slucaj nije isti, te se samim tim i nadam da ce sve proci kako treba, ali imali smo cini mi se bas u ovoj temi na nekoj od strana momka koji je dobio promotivnu majicu za neku igru, igru i ne znam sta i opet su hteli da ga "kolju" s globom, pa ne znam sta je na kraju ispalo od toga. U svakom slucaju, srecno.

@Don Workinson
Eto, fino je proslo. Jeste devet evra, ali nije smak sveta ;). Super.


Uzgred, sta uopste bude onda s tim listom koji spediter popuni? Kuda se on salje? Kome odgovaras ako je netacan? Carini? Drzavi? Je l' to zapravo neki dokaz o ulazu te i te robe u ovu zemlju? Dosta ste vec objasnili na tu temu, ali je sad Alfa pomenuo taj deo oko odgovornosti... pa, zna li neko zavrsnicu u tehnicko-proceduralnom smislu. Mada pretpostavljam da niko odavde ne radi kao spediter :). Vec bi se neko pobunio usled svih kritika na njihov racun ;).
 
Ovo sam pricao sa ljudima koji imaju speditere u firmi, pitanje je bilo kako da izbegnem speditersku globu. Niko nema pojma kako se odgovara (ako se uopste proveri ista osim cene i iznosa PDV-a), ali su pomenuli.

List ide cariniku koji to proveri. Potvrda koju carina izda je potvrda da je uvezeno u zemlju i placena carina.
 
Uzgred, sta uopste bude onda s tim listom koji spediter popuni? Kuda se on salje? Kome odgovaras ako je netacan? Carini? Drzavi? Je l' to zapravo neki dokaz o ulazu te i te robe u ovu zemlju? Dosta ste vec objasnili na tu temu, ali je sad Alfa pomenuo taj deo oko odgovornosti... pa, zna li neko zavrsnicu u tehnicko-proceduralnom smislu.
Papir se inace zove Jedinstvena carinska isprava i carina je kasnije unosi u sistem i elektronski se salje u Upravu za kontrolu deviznog poslovanja pri Ministarstvu finansija. Ovi za fizicka lica obicno nisu zanimljivi ako su iznosi mali ali u slucaju firmi mora da se slaze sa podacima koje dostavi Narodna banka i fakturama robe koja je uvezena ili izvezena. Naravno, ako je pogresno popunjen time ce cini prekrsaj posto su razne carinske stope zavise od vrste robe.
 
Čekajte, špediter služi samo tome...da ti popuni taj list papira. Jel postoji onda negde opcija da budeš sam sebi špediter ili moraš da odabereš neku firmu za to?

Teoretski da, prakticno ne. Kao sto rece neko pre mene, informacije se prosledjuju elektronski, a papiri sluze radi arhivranja (posto drzavne institucije ne znaju sta da rade sa elektronski potpisanim dokumentima).
Postoji pravilnik o popunjavanju JCI-a, ali bolje je to ostaviti "profesionalcima".

NBS radi "intenzivno" ne e-invoicing-u, a RUC je na milimetar od potpunog bespapirnog poslovanja. Kada neki glavonja bude prelomio, kompletna spedicija ce se raditi elektronski, samim tim troskovi idu na nize. Krace trajanje administrativnih procedura ce usloviti krace zadrzavanje robe, a kako je vreme novac...
 
Elektronska spedicija nece nista smanjiti cene, spedicija ti naplacuje popunjavanje jednog lista, i nista vise. Ako to budu radili elektronski, nista manje vremena oni nece trositi na to, a kao i sve ostalo kod nas se ne smanjuju cene kada ima razloga za to :D
 
Stigla mi je neka posiljka iz inostranstva, i vec 3 dana ima status "za carinu", koliko obicno treba da bi prosla carinu?
 
Stigla mi je neka posiljka iz inostranstva, i vec 3 dana ima status "za carinu", koliko obicno treba da bi prosla carinu?
Moguce je da nema racun u posiljci pa su ti poslali obavestenje da ga doneses. Moze potrajati nekoliko dana dok ga ne dobijes.
Inace se taj status menja u "Otprema" isti ili sledeci dan ukoliko nije vikend.
 
Ne mora da znači u poslednjih par nedelja im treba više vremena za procesiranje pošljaka, npr meni se desilo da par pošiljaka u poslednje vreme duže budu na carini nego u putu od zemlje odredišta do carine. Mislim da je jedan paket proveo na carini čak 10ak dana.
 
+1. Posiljke koje su stizale posle sneznih dana tesko da su se i resavale brze (licni slucaj).
 
-1 :)
Tako je kod vas u velikom gradu.
Kod nas u provinciji to prolazi za jedan dan.:banana:
 
Moguce je da nema racun u posiljci pa su ti poslali obavestenje da ga doneses. Moze potrajati nekoliko dana dok ga ne dobijes.
Inace se taj status menja u "Otprema" isti ili sledeci dan ukoliko nije vikend.

Ma radi se o posiljci sa nekoliko IC, koju mi je poslao drugar, a cija vrednost je oko 30$.
 
Mozda se radi o hi-tech chipsovima cija je vrednost 3.000.000.000,00 pa tetke sa carine to moraju da provere na google-u :D:D:D
Sve je sumnjivo u drzavi Srbiji :smash:
 
Poslednja izmena:
da li je neko narucivao odecu (majice i dukseve) sa neta i sa kog sajta?
 
Zato što sve te špediterske firme svetskog glasa, tipa FedEx, UPS, DHL,... nemaju blage veze sa originalnim kompanija, već su domaće firme koje imaju njihovu licencu.
Dakle, kod nas nije otvoren FedEx, već ga zastupa firma Flying Cargo YU. Tako je i za ostale.

Ne lupaj gluposti :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno