Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koga treba da kontaktiram radi provere dospeca paketa u nasu zemlju ? Narucio nesto sa amazon.com a prodavac je iz Hong Konga. Paket poslat 13. Juna. Malo ga preterase...
 
Prodavca. Samo on moze da potrazuje i vrsi upite u vezi paketa, jer je on njihov vlasnik, sve dok paket ti ne podignes, tek onda je tvoj. Tako da najverovatnije ne mozes nista.

Vidis da pola onih koji posecuju ovu rubriku ceka pakete iz Kine i HK bar 2 puta duze od tebe, tako da samo strpljenja.
 
Pa kakvo vise cekanje. Nema sanse da toliki broj paketa toliko dugo putuje. Sigurno su stigli kod nas, ali nasi nesto opet mute.

moram da otvorim dispute na ebay zato sto neko ne radi svoj posao kako treba
 
Jeste li slali mejl našoj pošti? Da pošaljemo , pošto vidim da nisam jedini, svi mejl da pitamo gde su, jer po trackingu se vidi da su pre više od mesec dana krenuli ....
 
Ja sam isto kukao jer mi je paket napustio HK 15.6 i isticao mi je onaj rok od 39 dana za isporuku i u dogovoru sa prodavcem sam produzio rok isporuke za jos 10 dana
2 dana nakon tog produzetka paket je stigao u SRB (8.7.2013)
 
Imajte posla sa Japancima kad god mozete, nocas mi u pola 12 stigao mail da je legla uplata, a u pola 3 ujutru da je paket "Shipped" i poslat mi broj, za pracenje preko sajta koji su mi oni linkovali!! inace sam naleteo na popust od 50% za stvari koje su made in Japan, jos ako stigne kako kazu za 7-14 dana sreci nema kraja!! :d
 
Meni još nije stigla futrola za mobilni iz Kine poslata 13-og maja.
 
Imajte posla sa Japancima kad god mozete, nocas mi u pola 12 stigao mail da je legla uplata, a u pola 3 ujutru da je paket "Shipped" i poslat mi broj, za pracenje preko sajta koji su mi oni linkovali!! inace sam naleteo na popust od 50% za stvari koje su made in Japan, jos ako stigne kako kazu za 7-14 dana sreci nema kraja!! :d

Daj sajtove koji imaju nesto made in Japan, vredi uzeti pa cak i da su skupe neke :)
 
Stigao danas paketic sa DX poslat iz HK 18.06, placeno 65 dinara pri preuzimanju, i nisam imao tracking kod. U pitanju je neki satic sa pozadinskim osvetljenjem, cena oko 8 dolara. Prethodna posiljka vrednosti oko 35 dolara je stigla daleko brze, ali je to bilo pre PayPal-a, i naravno nije bilo dodatnih troskova.
 
Sto rece neko nacicete ih u Japanu, ja sam konkretno kupovao pribor za ribolov jer sam strastveni ribolovac, i kao mnogo sta jos, i pribor made in Japan se smatra vrhunskim, a ja sam kupovao na Plat.jp.
 
a da li neko ima iskustva,za koliko stvari iz Japana putuju do Srbije?......nekom njihovom standardnom internacional postom(kao americki USPS mail)?
 
Do Budimpeste 2-3 dana, onda jos 5-6 do Beograda.
 
Njihova posta tipa USPS ne podrzava Srbiju, zove se EMS inace koliko sam skapirao, ne znam zasto, samo sam tako obavesten i receno mi da ce biti poslato kao "Registered mail or Airmail".
 
Jedno pitanje, pošiljka mi nije stigla već 43 dan, pre neka dva dana sam otvorio case, ubrzo nakon toga dobijam poruku od prodavca uz ono standardno žao nam je što niste dobili paket itd. On meni tada šalje predlog da ja zatvorim case, i da će mi odmah po zatvaranju refundirati pare!?
Odgovorio sam mu da nisam spreman za tako nešto i čim mi refundira lovu slučaj će biti zatvoren, uz konstataciju da nisam baš ni siguran da mi je on robu uopšte i poslao.

Danas sam dobio odgovor od njega, preneću ga ovde...

We have check your order found it had been post on Jun 1th by HongKong post but without a tracking number. Normally it may have arrive at youors. So in this case,wish you can help to check the address as follows: -------- ----- -- --- Is it correct? If the address is all right,we will call the post office to offer us information if there is something wrong with this parcel. OK? Thanks, Looking forward to your reply, Have a nice day, Best regards."

Naravno da mi je adresa dobra, zadnjih deset puta stvari su mi stizale bez ikakvih problema.
 
Poslednja izmena:
Nikad ne zatvaraj case dok ne legne refund, jer nakon toga nemas nikakvu zastitu.

Kad otvoris case i on refundira, slucaj se automatsku zatvara, tako da nema razloga da ti to prvi radis osim ako ne pokusava da te prevari.

To sto sad radi je da daje sebi vreme da paket stigne. Posto trackinga nema, on apsolutno nista ne moze da sazna o paketu, osim ako mu se vec vratio a ocigledno nije. Tako da lepo ti trazi refund i to je to, ako se posle nekog vremena paket pojavi posalji mu novac paypalom ako hoces.

Ja imam ~15 paketa iz HK koji nisu stigli po 40-50 dana, ovo je najveci zastoj od kad narucujem... A par paketa poslatih pre 15 dana su stigli...
 
Mladene hvala na savetu, to mi je isprva bilo i čudno, zašto bi tražio da ja prvo zatvorim slučaj pa tek onda da refundira pare kada se refundacijom slučaj automatski zatvara. Tako da kada refundira i ukoliko mi paket u međuvremenu stigne naravno da ću mu uplatiti pare ponovo.
 
Znam, znam ... opet će da mi kažu "Teorije zavere" ... ali ....

mislim da nije slučajno što se OVOLIKO paketa zaglavilo ovoliko dana, i to 99 posto negde kod nas ....

i sada ta masa ljudi krene da traži refunde ....

i sada masa trgovaca mora da vraća pare za robu koju je poslalo uredno ....

i sada masa trgovaca kaže: Ma ko im hebe kevu, više neću da šaljem u tu crnu rupu ....

I ....

polako Srbija opet na crnu listu, a ko onda zadovljno trlja ručice, i podiže maržice?
 
Znaš kako, meni je do 14.7. isticao rok na Ebay do koga sam imao pravo da tražim refund. I ne može mi niko reći da nisam bio strpljiv, 42 dana je sasvim razuman rok da roba stigne. To što nije stigla nije moj problem, ponavljam ukoliko mi vrati pare a paket stigne nakon toga, naravno da ću mu ponovo vratiti pare, u životu nikada ništa nisam ukrao pa ni prevario i nemam nameru da počinjem sada.
 
Koliko se prica o posiljkama iz inostranstva, ne bi me cudilo da stvarno nemaju kapacitet da sve odrade, a ne zele da daju da previse prodje necarinjeno, jer im treba za budzet :)
 
navala je prosla i vise nema toliko paketa da ne mogu da odrade. u najvecoj navali su paketi cekali manje.
Jos jedan problem je sto se i paketi sa trackingom ne update-uju. ranije si mogao da vidis da je stigao donekle, a sada vidis samo da je u trasnportu, i to na kineskom sajtu, a ne na sajtu nase poste. ono sto mene cudi je da na sajtu u delu za pracenje, aplikacija prepoznaje tracking broj, ali kaze da nema informacija. postoji jasna razlika izmedju pravilnog i nepravilnog broja, samo je pitanje da li su oni upisali neke informacije
 
Broj paketa se toliko smanjio da svi novozaposleni na carini bukvalno nemaju sta da rade, uverio sam se kad sam bio... Mislim da ovo sad nema veze sa nasom carinom/postom, posto je zapelo samo sa posiljkama iz HK, ocigledno je do HK poste problem...
 
Da potvrdim da je zapelo izgleda sa pošiljkama iz Kine/HK, pošto su mi dva paketa iz USA i CH uredno stigla za oko 2 nedelje, a dva iz HK-a još uvek nisu, jedan čekam već 6. nedelju, a drugi 4. nedelju i ni traga, ni glasa.
 
Ma to svi znamo, samo ne znamo "đe je ba zapelo!" ....

A neki koji su kasnije poslati, stigli u normalnom roku, 12-16 dana .... a oni od pre niđe ....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno