Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I to 100 eura po pojedinačnom prelazu granice, tako da neko ko živi blizu može i više puta u toku dana da pređe granicu ili više osoba u isto vreme može da prenese robe u vrednosti od više stotina eura.
 
Ili koga ceka ortak koji nije presao a ovaj se samo vraca kod njega po novu robu..
 
Ko kaze da je to prosto, treba se sa tim mlatiti po 100e...bolje prolaze ovi redovni sto placaju i imaju coveka.
 
Ne, nego sam mislio, nisu ni oni mutavi, eto tebe za sat vremena, i kao "juhu, here i go again, !!" ....

Možda možeš eventualno dva puta dnevno, kad se promeni smena....
 
Veruj mi, itekako jeste, pošto znam ljude koji žive u pograničnom delu i ovako kupuju praktično sve živo za sebe u Mađarskoj + nešto i za prodaju.
E sad, naravno da situacija nije takva da jedan čovek 10x dnevno, svakog bogovetnog dana pređe granicu, ali je vrlo često situacija da četvoročlana porodica ode do Segedina u subotu i nedelju, pa tako nedeljno možeš da preneseš 800 eura robe bez carine (a vrlo često i bez pdv-a), pa uz odbitak AFA-e to bude poprilično jeftinije nego ovde. Prijatelj koji živi u Subotici mi kaže da bukvalno kod nas kupuje samo hleb, mleko, cigarete i novine, a sve ostalo 1x nedeljno u Segedinu.
 
Do 100 Eura nema ni carine ni PDV. Tu se nista nije menjalo, ministar je menjao zakon samo za paketice.

Sto je cudno ako neko prodje 5 ili 10 puta granicu dnevno ?? Isto je i za pakete, mozes imati 5 paketa dnevno , pa ranije se nista nije placalo. I sada mozes imati 5 paketa u cugu istog dana, al se placa PDV i carina kao je neki pojedinacni preko limita. Po zakonu nema sabiranja paketa.
 
pošiljka koja je krenula za Srbiju 05.06. još nije stigla, ne vidi se kod nas.
pošiljka koja je krenula za Srbiju 23.06. stigla danas. Nikakvi dodatni troškovi.

Baš me zanima šta li rade?

Meni i dalje nema ničega, a pošiljka krenula 02. juna iz Hong Konga. Imam tracking broj, ali ga nema na posta.rs kada pretražim.
 
Potpuno je svejedno koristili 17track.net ili sajt poste, jer 17track samo skuplja podatke sa sajtova razlicitih posta... Onog trenutka kad se pojavi na sajtu nase poste, pojavice se i na 17track.
 
Da, ali je 17track zgodan, ostane broj pošiljke u url, a i može da se prati više pošiljki istovremeno bez jurcanja brojeva pošiljki i copy-paste..
 
Samo sto sa 17track vidis da li je po tom broju stvarno poslata posiljka iz kine/hk/sg... Mene strasno smara da unosim one security sifre na sajtu kineske poste, ovde pejstujes i sve ti pise...
 
posiljalac: iherb
suplementi usd 52, 03
carinska osnovica u dinarima 4500,75

naplaceno
carina:0
pdv:900,00

placeno u posti 1010,00

overeno pecatom carine i pecatom carinika
 
Poslednja izmena:
a ima li neko pouzdanu imformaciju, sta se podrazumeva pod ovih 100eur po osobi.
Moze li na primer jedna stvar, recimo tv u vrednosti od 400 eur da se raspodeli na cetiri osobe. Naravno ne bih zeleo fizicki da ga delim ispred carinika (panel, maska, daljinski, dugmici, itd...:):):)
 
a ima li neko pouzdanu imformaciju, sta se podrazumeva pod ovih 100eur po osobi.
Moze li na primer jedna stvar, recimo tv u vrednosti od 400 eur da se raspodeli na cetiri osobe. Naravno ne bih zeleo fizicki da ga delim ispred carinika (panel, maska, daljinski, dugmici, itd...:):):)
Ne.
 
Ne znam gde sam ovo procitao (mozda cak i ovde u ovom forumu) al sam se slatko nasmejao...

Svaki dan jedan stariji cigo prelazi preko granice i na biciklu vozi vrecu peska, svaki bogovetni dan on tako kroz carinu i svaki put ga carinik zaustavi, pita sta je u vreci, otvori mu vecu, prospe pesak da vidi sta je u vreci i kad vidi da je pesak pusti cigu da ide dalje...
Dosadilo cariniku to a i radoznao je jer je sigiran da cigo nesto svercuje al ne zna sta...
Zautavi ga on opet pa mu kaze: " Ajde molim te reci mi sta svercujes, da ne istresam svaki dan taj dzak peska i pusticu te da radis sta hoce al samo mi reci".
A cigo ce :"Pa biciklu svercujem, sta cu drugo gospodin carinik, biciklu..."
Toliko o Segedinu, granici, malogranicnom prometu ...
 
Dabogda im za lekove trebalo, pa slobodno nek nastave sa ovom PDV pljackom, stoka lopovska.
 
Sanja Trninic - paket neke nalepnice za zid iz kine, vrednost 2$ i to je i priznala, i lupila pdv 35 din :) na to jos naravno 112 za uslugu... svaka joj cast!

iherb naravno redovno, zaokruzeno navise...
 
Jutros preuzeo paket u pošti. U pitanju je Car DVR plaćen 48$. Naplaćen mi je porez na vrednost od 15$ tako da sam veoma zadovoljan kako sam prošao :D
Do sada sam na 10-tak paketa samo dva puta platio porez, jednom na stvarnu vrednost i ovog puta na nižu. Stvari na koje mi nije naplaćen porez su uglavnom bile gluposti reda veličine 5-15$
 
Sanja Trninić, BR film stigao jutros :)

Vrednost na paketu 15 GBP, carinska osnovica 2000,1 dinara, PDV naplaćen 160 dinara ravno + 110 din ono otvaranje blabla

To praktično znači da su mi računali 8% pdv a ne 20%, ako sam dobro izračunao.
 
Evo meni traze 1019.80 dinara, za nekih 5 razlicitih igracaka vrednosti 4545.53, napaceni sa pecata se zove Vladan Jovanovic. Kao sto rekoh, sto nas dobar narod kaze - za lekove im trebalo, tako da cu da im doniram danas za te lekove i podignem paket.

Prestanite da narucujete i izadjite na ulice i pridruzite se svim ostalim protestima protiv svih ostalih pljacki, ovo je poslednjih 1000 din koje ce videti od mene, a i one im nece lepo pasti.
 
Poslednja izmena:
U čemu je tvoj problem? Naplaćeno ti je tačno po zakonu. To što je tebi odgovaralo to što se ranije zakon nije poštovao, to je tvoj problem...

I meni je odgovaralo, ali šta je, tu je. Primena zakona je sada ista kao i u većem delu Evrope.
 
Evo meni traze 1019.80 dinara, za nekih 5 razlicitih igracaka vrednosti 4545.53, napaceni sa pecata se zove Vladan Jovanovic. Kao sto rekoh, sto nas dobar narod kaze - za lekove im trebalo, tako da cu da im doniram danas za te lekove i podignem paket.

Prestanite da narucujete i izadjite na ulice i pridruzite se svim ostalim protestima protiv svih ostalih pljacki, ovo je poslednjih 1000 din koje ce videti od mene, a i one im nece lepo pasti.

Pa naplatili su ti tacno 20% PDV-a (plus nesto preko za Postu), koliko bi platio i da si te igracke kupio u prodavnici.

Osim ako ne mislis da je sam PDV pljacka, ali za to nije kriv carinik koji radi posao po propisima.
 
Pa naplatili su ti tacno 20% PDV-a (plus nesto preko za Postu), koliko bi platio i da si te igracke kupio u prodavnici.

Osim ako ne mislis da je sam PDV pljacka, ali za to nije kriv carinik koji radi posao po propisima.

Normalno da mislim da je PDV od 20% pljacka =)) Pogotovu jer su sa tim krenuli dan i po od uvodjenja pejpala...sami sebi nabacuju bedu na vrat, a to ce tek da vide. Carinika sam spomenuo samo zato sto sam video iznad par postova da ljudi spominju, pa reko mozda to nekog zanima...normalno da mi nije on kriv, napacen je zbog sluzbe u kojoj radi =) 20 dana pre ovoga sam primio isti paket sa istom vrednoscu bez ikakvog PDV-a i sranja, ali to je tako sa pohlepnom stokom.
 
Poslednja izmena:
Normalno da mislim da je PDV od 20% pljacka =)) Pogotovu jer su sa tim krenuli dan i po od uvodjenja pejpala...sami sebi nabacuju bedu na vrat, a to ce tek da vide. Carinika sam spomenuo samo zato sto sam video iznad par postova da ljudi spominju, pa reko mozda to nekog zanima...normalno da mi nije on kriv, napacen je zbog sluzbe u kojoj radi =) 20 dana pre ovoga sam primio isti paket sa istom vrednoscu bez ikakvog PDV-a i sranja, ali to je tako sa pohlepnom stokom.

S obzirom šta nam se sve desilo u poslednjih 20 godina nije ni čudo što ovako nešto može da se pročita.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno