Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A možda misli da razvije posao pa troluje kako bi obeshrabrio druge da to rade. Bilo je već na jednom forumu gde jedan prijavi da mu nešto ne daju na carini da uveze, uvozna dozvola, ratel..., pa drugi... i onda se onda pojavi treći lik koji u oglasima prodaje istu tu stvar ali duplo skuplju nego što košta sa plaćenom carinom i porezom. Solidno išla ta šema dok par nas sa foruma nije poručilo tu robu na rizik da ostanemo bez poštarine ako vrate robu i svima prošlo i onda smo naknadno provalili da su tri nika tri dobra drugara i da su odradili smišljeno šemu što su kasnije i priznali.

Pricas za stanice?
 
Ne ali je bila slična priča i sa 9x stanicama.
 
Meni dijagnostika prolazi najnormalnije. Platis pdv, cao zdravo.
 
Jednostavno su skapirali da poručuješ previše često, ocenili su da to nije sve za ličnu upotrebu i hoće da te saseku.
Ne vidim šta se i ti čudiš, morao si da računaš da ćeš u jednom trenutku postati sumnjiv, s obzirom na frekvencu pojavljivanja tvog imena i adrese na carini.
Povuci se na mesec, dva, pa onda probaj ponovo.
 
Pokvarise ovi na carini Zeljku posao, taman je planirao da postane vrstan majstor, da ima sve dijagnostike za sve moguce modele, kad mu osujetise nameru ****** sa carine :D
Pa to je toliko providno da ne znam odakle nekom uopste obraza da toliko kuka, kad se iz aviona vidi da je za prodaju...
 
Pokvarise ovi na carini Zeljku posao, taman je planirao da postane vrstan majstor, da ima sve dijagnostike za sve moguce modele, kad mu osujetise nameru ****** sa carine :D
Pa to je toliko providno da ne znam odakle nekom uopste obraza da toliko kuka, kad se iz aviona vidi da je za prodaju...

Kako te nije sramota da ovde pametujes???? ko si ti da meni prosipas tvoje zakljucke i okrivljujes da je ovo javno ja bi te sad tuzio kao u normalnim zemljama sto se radi a ti u srbistanu samo pametuj i ubijaj komsijine krave dom mozes!

Ako te interesuje do sad sam 3x puta narucio diagnostike i mesec dana nisam nista narucivao a i to sto sam narucivao islo je na 3 adrese znaci na kevi je do sad stiglo za 3 meseca cela 5 paketcica! i samo je u ovom zadnjem bila diagnostika
 
Ja ovde postujem da ljudima skrenem paznju na probleme jer ovi problmi cekaju vecinu!
Da sam neki veliki preprodavac sigurno ne bi se javljao sa svog naloga i sirio svoju delatnost bas ovde, tacno je nesto proeprodam, ostalo mi uglavnom sve treba
 
Apsolutno me ne zanima da se raspravljam sa tobom. Da si preprodavac to je vidljivo iz aviona. 90% prijavljenih problema je vezano za tebe, tako da je odgovor jasan. Uz sve to, tvoj nacin komunikacije vise nego dovoljno govori o tebi.

Iskljucujem se iz diskusije, naravno tu sam za pomoc vezano za temu
 
A sad kad moderatori reaguju na dva posta za redom umesto da se koristi dugme "Edit" ispasce da su i oni u dosluhu sa carinicima :d
 
@nemanja123 imas li ista pametno da kazes osim pametovanja?

Evo da se nadovezem, malo sam kopao i izgleda da je ovo pravi razlog, posto kinezi kopiraju bar 50% robe sad vidite sta cete:

http://www.upravacarina.rs/cyr/Stranice/Vest.aspx?ListItemID=593

"У активностима заштите тржишта од фалсификата и небезбедне робе, цариницима велику помоћ пружа електронска база података. Сваки случај који се обрађује налази се у бази података, где имају на располагању све релевантне информације и фотографије кривотворене робе и оригинала."
28. Maj. 2013!

Realno vecina auto diagnostika je kopija i iako mi nemamo zvanicnih distributera za vecinu proizvoda to ne sprecava neke da nam zagorcavaju zivot...

Realnost je da su ranije diagnostike prolazile bez ikakvih problema a sad ne dovoljno govori kad je seminar odrzan i da su verovatno naknadno sve carinske ispostave upoznate sa listom proizvoda.....
 
Poslednja izmena:
Izgleda da mi je neko u posti maznuo paket :D
Pre dva meseca kupljena kineska baterija "visokog" kapaciteta za neki telefon za kolegu i paketa nema. Kontaktirao sam prodavca koji kaze da je paket prihvacen u nasoj posti. Zovem postu i pitam da li mogu nesto da saznam, a likusa me pita za tracking broj. Ja joj kazem da isti nemam jer se radi o paketu male vrednosti i da bih vec sam pratio da isti imam, ali zovem jer mi treba informacija vise na sta se ona naljuti i pocne da objasnjava da ne moze da trazi paket bez toga. Sve u svemu, nemam apsolutno nikakav nacin da trazim paket jer ce svi da se prave blesavi.

Cela stvar nije ni bitna, radi se o bateriji od 3.5$ i nadam se da ce lepo raditi onome koji je koristi, ali se sluzbenicima u posti ocigledno daje pravo da gube pakete bez straha.


Moguce je i da kinezi lazu i da bateriju nisu ni poslali, ali cisto sumnjam da je to slucaj.
 
A otkud kinez zna da je paket primljen u našu poštu ako nema tracking number? Biće da te on malo lagi ;-)...
 
Zavisi kod kojeg carinika zapadne paket. Desava se da naplate iako ne bi trebalo, imao sam takav slucaj...
 
Ja sam pre uvodjenja ovih mera imao 10-tak paketa bez pracenja, i to dosta vrednijih od ovih 3,5 $ i nijedan nije nestao , niti mu se bilo sta desilo, sada manje narucujem, ali ne verujem da bi se po tom pitanju nestajanja ista menjalo.

Tako da ako treba videti ko laze Kinez ili nasa posta, uvek bi bez razmisljanja rekao Kinez. Ovde posebno , kao sto su i ostali primetili odao se :D
 
Narode da li vam pošiljke stoje na carini više dana, tj da li je opet nega gužva,zastoj? Meni je 26.06. prosleđena na carinjenje kamera za auto (snimanje tokom vožnje) i još uvek ne mrda sa carine.
 
Narode da li vam pošiljke stoje na carini više dana, tj da li je opet nega gužva,zastoj? Meni je 26.06. prosleđena na carinjenje kamera za auto (snimanje tokom vožnje) i još uvek ne mrda sa carine.

Meni je stojalo 7-8 dana dok mi nije stiglo obaveštenje da treba da donesem dokaz o uplati, sa rokom koji je isticao istog dana.
 
Ja sam vam rekao kako stvari stoje, dao link da ce blokirat kineske kopije, sto u prevodu znaci bice sve vise problema.......
 
Veselje. Čekam još danas pa ću sutra da nazovem carinu, ako uspem da pitam nekog tamo. Inače u pitanju je BG carinanska ispostava.
 
Narucivao bio nesto preko bookdepository i zaglavi mi knjiga negde i nema je jedno 20 dana, ja im javim da mi nije stigla i oni posalju drugu za svaki slucaj (svaka im cast) i u roku od 5 dana (mozda i manje ne secam se) stigne mi prva knjiga a sutradan odma i druga... I ko je sad tu koga zezao...? Carina, posta.. ? A ovu drugu sad ne mogu da im vratim jer verovatno mora da se plati Return To Sender itd, jer je nisam licno uzeo nego je ostavljena samo na adresi...
 
Ti "zeznuo" sve njih. Dobio dve knjige po ceni jedne :D Tu drugu prodaj ili pokloni nekom :D
 
A ovu drugu sad ne mogu da im vratim jer verovatno mora da se plati Return To Sender itd, jer je nisam licno uzeo nego je ostavljena samo na adresi...
Morao bi da platis postarinu (oko 200-300 din) a mozda i carinski pregled (oko 600 din pre 2 godine).
 
pošiljka koja je krenula za Srbiju 05.06. još nije stigla, ne vidi se kod nas.
pošiljka koja je krenula za Srbiju 23.06. stigla danas. Nikakvi dodatni troškovi.

Baš me zanima šta li rade?
 
Pa toliko su dovoljno ispali fer i korektni da bi hteo i ja da posteno vratim knjigu, sad je samo problem do nasih strucnjaka za pakete i naplatu...
 
Da ne otvorim novu temo, mene konkretno zanima ako na primer kupujem nesto u EU pa se vracam u SRB, kako ide naplacivanje carine? Neko kaze, na robu preko 100, 150 eur placa se carina.
Sta vi znate o tome?
 
Jedno 700 dinara je da pošaljes sa tracking brojem, oko 500 bez trackinga. A možeš i da im platiš drugi primerak pa da ga staviš u oglase.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno