»RSS Benchmark sajt

Strana 101 od 1504 PrvaPrva ... 51919798991001011021031041051111512016011101 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1.501 do 1.515 od ukupno 22556

Tema: Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Banned
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        13.382
      2. Moja mašina
        • CPU: i5 4570 & Alpenfoehn Brocken cooler
        • MoBo: Asus z87-a
        • RAM: Kingston 2x 8Gb 2400Mhz
        • VGA: HD4600 + MSI 1070 + 290x
        • MON: Samsung C530 + Acer 22inc
        • HDD: Samsung evo 250Gb + Samsung 2TB
        • OPT: NEC 5240
        • Case: CM Trooper, Seasonic SS-750KM3
        • SND: integrusa
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Pinnacle PCTV
      3. Kakva bre vedra strana....!!!
        Niko ziv vise nece narucivt osim ako mu trebaju SKUPE stvari za koje je spreman da ga oderu, ovo je KRIMINAL sto rade

Ma da smo u EU imas besplatno da narucujes iz EU zato se oni ne ZALE, veca je konkurencija kod uvoznika i cene su OK,a ne ova nasa ZLOCINACKA uvozna mafija koja kontrolise carinu i lupa nam takse kad im se cefne
        Menjao zeljko : 29.04.2013. u 12:05

Member Avatar korisnika Jeremy
        Na forumu od
        Nov 2003
        Poruka
        500
        Ma slažem se, i ja jedva čekam u EU, a kad naručuješ iz EU plaćaš njima porez. I ja ću radije da plaćam porez Engleskoj, Nemačkoj, Mađarskoj i ostalima nego ovim našim. ALI, ovi će onda tek da izmisle taksi i ostalih dažbina, sve što mogu a da se ne kosi sa zanonima EU. Ali svejedno biće mnogo bolje nego sada, ali neke stvari će biti i gore. A rekoh kako će se ljudi žaliti jer imaju prevelika očekivanja...kao i sa paypalom, mnogo toga je bolje ali kao što vidimo, nešto je i lošije

Member
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        1.404
        Citat Citiram korisnika: Jeremy Pogledaj poruku
        Ako imaš dokaz, izvod iz banke/paypal trebao si da odbiješ da primiš i da ideš u carinu. Sad kad si već primio mislim da mora žalba a to se već ne isplati za tu sumu. Kažem mislim, nisam siguran proveri!
        A što se dažbina tiče, u pravu si te carinske evidencije nije bilo ranije... bar ja nisam čuo za to... *mjau**mjau**mjau* Srbistan može im se

Ali gledajte to sa malo vedrije strane, ipak ima robe koja je i po7-8x jeftinija nego ovde, tako da naplate i duplo carinu i pdv isplati se. A da ne spominjem robu koje ovde uopšte nema.

Sad nešto zamišljam situaciju kad uđemo u EU 3015god, kakva će to kuknjava i žaljenje da bude
        Primiš pošiljku platiš sve troškove koji su nastali, onda nakon toga sa svom dokumentacijom ulažeš prigovor carinarnici koja je obavila carinski pregled tj. ulaziš u upravni postupak pa imaš jednu komisiju to je ona prvostepena, onda ako oni odbiju ideš na reviziju kod drugostepene komisije...

To na primer primenjuje Telekom Srbije AD kada su žalbe u pitanju...

Member
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        1.404
        Citat Citiram korisnika: Jeremy Pogledaj poruku
        Kada je u pitanju hrana, suplementi, i sl. mogu da naplate dodatno još neke takse, maglu... a mogu i da te cimaju oko nekih dozvola, atesta... i pobogu znaš valjda gde živiš. Pre nego što naručiš bilo šta raspitaj se i onda tu informaciju (čak i ako ti je dao ministar finansija i načelnik carine lično) uzmi sa rezervom, i računaj na maksimalne troškove, pa ako ne naplate onda se obraduješ i to je to. Mislim, ljudi to pokušavaju i da kažu, kad kažu pisano je o svemu tome. Jer ko pročita videće da je pisano o svemu i da su iskustva različita, i onda naravno da ne može niko sa sigurnošću da ti kaže to je tako i tako. Evo neko je pomenuo da je poslao dva dvd u Nemačku i na jedan su naplatili carinu/pdv šta li, a na drugi nisu. Objašnjenje jedan se može kupiti u Nemačkoj drugi ne. Znači i u tako uređenoj, pravnoj državi kao što je Nemačka ne možeš baš da znaš unapred sve. Kad bi sve bilo tako jednostavno, crno na belo, a ne u nekim međusobnim korelacijama i u "ako je tako onda... a ako je ovako onda..." onda bi silni pravnici ostali bez posla
        A što se tiče iskustva orckristeg kao što rekoh i meni i još nekima su stizali paketi vrednosti preko 70 eur i apsolutno ništa nije naplaćeno (čak ni otvaranje paketa), i lepo kažem nemoj se hvatati za to što je neki carinik jednostavno preskočio neki paket lupivši "oslobođeno carine" ni ne pogledavši šta je unutra. Ali ne vredi, koliko god puta da se to napiše neki jednostavno ne čitaju... kao što neko reče idi u carinu i na licu mesta saznaj šta te zanima... ali opet teorija je jedno a praksa sasvim drugo. I kao što već rekoh a i ti si sam uvideo, koliko god iskustava da pročitaš ne znači da ćeš i ti isto proći. Jer može doći do greške (da li namerne ili slučajne, nebitno) carinika, ili primene neke druge odredbe na konkretnu robu (pogotovo ako se koristi u ishrani). Recimo ako naručuješ najobičniji punjač za baterije mogu ladno da ti zabrane a ne da naplate carinu i pdv, tačnije da ti ne zabrane ali da traže atest koji se radi samo u Nišu, košta višestruko više od tog punjača i naravno čekaš par meseci.
        @Jeremy - Svaka čast na odgovoru.

Member
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        1.404
        Citat Citiram korisnika: zeljko Pogledaj poruku
        Digli cene DERACINE!

Na paketu pise 10$, racunat PDV na 20$ procena njihova, 375din PDV i na to dadato Carina dazbina za carinsku evidenciju od 170din!!! (ovog nije bilo ranije) pa jos na to uzeto 110din koje je postar ukalkulisao to je ranije bilo 65din!, vse UKUPNO 648din!
        LOPOVI

Vi ovde pricajte sta zelite ali nameti se iz dana u dan povecavaju! jos malo a i vec skuplje dazbine od robe!
        Ja sam lepo ovde rekao da je to tek početak šta će carina sve da radi, kao što član Jeremy kaže oni imaju sva prava i ta prava im niko nemože osporiti dok je u okviru zakona, uredbi itd...

A jednostavno neki neće ili im uvek promakne ono što je i najvažnije od svega, a to je sledeće:

Царинска вредност неке робе (у овом случају пошиљке) одређује се применом метода које су прописане Царинским законом и пратећим прописима. То значи да се рачун узима само као један од параметара при царињењу.

Banned
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        13.382
      9. Moja mašina
      10. Moze da im ospori narod i mi ali to je druga tema price!

Naravno da im "pravno" niko nemoze nista jer ovo nije drzava, ovde ko kod zeli da tera pravdu ide u strazbur, jer jednostavno zna da je ovde pravo isto sto i kriminal (nema nikakve razlike, ko je jaci pobedjuje)

Member
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        1.404
        Citat Citiram korisnika: zeljko Pogledaj poruku
        Moze da im ospori narod i mi ali to je druga tema price!

Naravno da im "pravno" niko nemoze nista jer ovo nije drzava, ovde ko kod zeli da tera pravdu ide u strazbur, jer jednostavno zna da je ovde pravo isto sto i kriminal (nema nikakve razlike, ko je jaci pobedjuje)
        Željko dali je problem da slikaš kovertu i carinsku dekleraciju i ovde okačiš? Takođe dali je bilo nekog računa u poijli ili samo dekleracija na poleđini koverte? Hvala

Banned
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        13.382
      13. Moja mašina
      14. Citat Citiram korisnika: bSecurity Pogledaj poruku
        Željko dali je problem da slikaš kovertu i carinsku dekleraciju i ovde okačiš? Takođe dali je bilo nekog računa u poijli ili samo dekleracija na poleđini koverte? Hvala
        Nije bilo racuna... samo dekleracija na poledjini, cak neznam ni ko salje nigde ja nevidim na posiljci adresnicu posaljilaca, mozda na kineskom sto pise to mu je adresa...
        NS carina izgleda prva usvaja namete, videt cete nove namete i vi ostali za dan/dva
        Ili sad gledam pa oni su naplatili carinu 10% na iznos od 20$
        Click image for larger version. 

Name:	IMG_0025.JPG 
Views:	211 
Size:	611,4 KB 
ID:	113404
        Menjao zeljko : 29.04.2013. u 13:05

Member Avatar korisnika Wahad
        Na forumu od
        Sep 2005
        Poruka
        3.993
      16. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 3570k @4.2GHz stock volt. + CM 212 Evo| Intel Core i5 2450M 2.4GHZ-3.1GHZ
        • MoBo: MSI Z77A-G45 | Intel HM67 Express Chipset
        • RAM: 2x4GB Kingston HX | 1x2GB+1x4GB Samsung
        • VGA: MSI 7970 OC Ed. 1050/1450 | ATI 6630 1GB GDDR3/Intel 3000HD
        • MON: Dell ST2420L 24" | Sony 13.3" LED HD+
        • HDD: 1TB WD + 1TB Seagate Barracuda | 2x128GB SSD
        • OPT: Vrti
        • Case: Neko što svetli | Sony Vaio
        • LAP: Sony VAIO VPCSA45GX/BI
        • Ostalo: XBox 360, PS3, Wii, iPad, PSV
      17. Jel može neko da mi kaže kako mogu da saznam da li su mi paketi na carini ili ne? Ovo je četvrta nedelja kako čekam tri stvari, ni reč o tome. Pitao poštara da li su bili neki paketi rekao mi je ništa. 2 paketa sa ebay-a :/
        PSN: Wahadinho - Live'n'GFWL: Wahadinho - Steam: Wahad987 - Battletag: Wahad#2628 - Uplay: Wahad987 - N-Switch: Wahadinho

Member Avatar korisnika vladat1
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        4.379
      19. Moja mašina
        • CPU: I5 6500
        • MoBo: MSI B150M MORTAR
        • RAM: Kingston DDR4 16GB
        • VGA: MSI RX 580 Armor 4 Gb OC
        • MON: ASUS LED 23" VX239H
        • HDD: Samsung F4 2TB, SSD Kingston 128 GB
        • OPT: HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H58N
        • Case: Cooler Master - HAF 912
        • SND: SMSL 8a + AR 98LS + A 8650
        • LAP: Toshiba Satellite® C650
        • TV: LG W2243
        • INET: DSL
      20. Zanimaju me neki keremički noževi za kuhinju. Oko 10 $ sa poštarinom. Naručio bih, ali se plašim da ne bude da sam terorista i slično
        Da li za noževe treba neka posebna dozvola ? Da li je neko sa foruma kupovao noževe ?
        Goli Otok .... Kako to nudistički zvuči ...
        Pobeda je čista kao suza jer mrtva usta ne govore.

Member
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        1.404
        Citat Citiram korisnika: Wahad Pogledaj poruku
        Jel može neko da mi kaže kako mogu da saznam da li su mi paketi na carini ili ne? Ovo je četvrta nedelja kako čekam tri stvari, ni reč o tome. Pitao poštara da li su bili neki paketi rekao mi je ništa. 2 paketa sa ebay-a :/
        Jedino ako imaš broj za praćenje... za Kinesku poštu to je u formatu RA287068070CN, a za Hong Kong Post EE123456789HK

Ako imaš te brojeve za praćenje možeš proveriti i na sajtu www.posta.rs dali je paket stigao, ako ih nemaš jedino da čekaš ili da kontaktiraš

Царинска испостава Пошта Београд
        Телефон: +381 11 2015-961, +381 11 664 64 92

Banned
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        13.382
      23. Moja mašina
      24. Ako nemas tracking broj nikako, kad ga imas onda u trackingu srbije pise za carinu

Moderator Avatar korisnika Joker
        Na forumu od
        Jun 2000
        Poruka
        6.048
        @zeljko
        Šta je bilo u paketu ako nije problem da napišeš, jer nije mi jasno po kojem osnovu su naplatili carinu na vrednost od $20 ?
        Uklonjen potpis

Member
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        1.404
        @maxx79

Ti i dalje mešaš "NARUČIVANJE" (Ebay, Amazon itd...) i uvek stavljaš u kontekst Ebay i fizičko lice. Jeste fizičko lice je prodavac na Ebay-u i ti njemu robu plaćaš putem dostupnih servisa za plaćanje i procesuiranje i to nikako ne može da bude po članu gde se jasno i nedvosmisleno kaže da se pošiljke dobijaju besplatno sa povlasticama koje taj član zakona propisuje ali očigledno taj deo izostavljaš...

Nije carina u kamenom dobu pa da ne razlikuje 100 pošiljki koje stignu od Jong Jang na 100 različitih adresa u nekom periodu i od Miroslava Banjca koji ide na Nikolu Banjca koji povremeno dobija pošiljke...

Carinik unosi podatke u bazu i za divno čudo mu za Jong Jang iskoči da je od njega stiglo 300 pošiljki u Srbiju ili 50 pošiljki ne bitno ali je stiglo, a carinik će biti u fazonu ma to sve sama rodbina...

Nije isto kada Amazon pošalje tebi pošiljku sa sve kutijom na kojoj je to jasno vidljivo i ubaci račun pa da ne znaju šta je Amazon i čemu služi.

Ako nisi čitao lepo sam napisao da carina ima svoje baze podataka koje razmenjuje sa carinama u svetu, a sve zarad sprečavanja raznih prekršaja bilo to da je učinilo fizičko lice ili pravno lice.

Najbolje da carina nema ni kompjuter niti da zna šta je šta... Ja ih ovde ne branim nego iznosim ono što je činjenica...

Jedino ako smatraš da je carina pala sa kruške i da neznaju ništa...
        Menjao bSecurity : 29.04.2013. u 13:23

Member
        Na forumu od
        May 2011
        Poruka
        50
      28. Moja mašina
        • CPU: Intel Core2Duo E4500
        • MoBo: Gigabyte GA 946
        • RAM: 3GB
        • VGA: Gainward GeForce GT220
        • MON: LG Flatron L204ws
        • HDD: 2x Hitachi 160gb, 1x Seagate 2tb
        • INET: DSL
      29. Citat Citiram korisnika: Jeremy Pogledaj poruku
        Ma slažem se, i ja jedva čekam u EU, a kad naručuješ iz EU plaćaš njima porez. I ja ću radije da plaćam porez Engleskoj, Nemačkoj, Mađarskoj i ostalima nego ovim našim. ALI, ovi će onda tek da izmisle taksi i ostalih dažbina, sve što mogu a da se ne kosi sa zanonima EU...
        Mogu oni onda da smisljaju sta oce jer zakoni EU nisu dvosmisleni i neodredjeni kao nasi. Trgovina unutar EU se tretira kao trgovina unutar jedne zemlje. Znaju i nasi to pa ce verovatno u narednih milion godina dok ne udjemo da gledaju da se nakradu

Strana 101 od 1504 PrvaPrva ... 51919798991001011021031041051111512016011101 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •