Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja se ranije nisam ni bunio, oni skinu 20% VAT, ovi naplate ovde OK. Sada u EU naplacaju porez i ovi nasi naplacuju. Kad sam kupovao iz UK platio sam cenu sa porezom i oni su mi rekli da ako mi naplate pdv da ih kontaktiram da urade refund za taj iznos. Ne secam se da li su bili izasli iz EU tada.
 
Ja se ranije nisam ni bunio, oni skinu 20% VAT, ovi naplate ovde OK. Sada u EU naplacaju porez i ovi nasi naplacuju. Kad sam kupovao iz UK platio sam cenu sa porezom i oni su mi rekli da ako mi naplate pdv da ih kontaktiram da urade refund za taj iznos. Ne secam se da li su bili izasli iz EU tada.
Kontaktiraj tu firmu mejlom, objasni im da si kod nas platio troskove pdv-a i carine, i da te interesuje povrat pdv-a, ako ti prihvate i ponude povrat super, ako ne mislim da tu ne mozes vise nista, trebao da ih pitas pre porucivanja, ako ti je to uticalo da odluku, i znao bi na cemu si.
 
Pitacu ih, ali i inace bih kupio jer ne mogu da nadjem kod nas a najpovoljniji su sto se tice cena, postarina nije skupa i stvarno brzo stize za 5 dana.
 
DHL Express - Прво искуство. Могу да похвалим њихову брзину али апсолутно неисплативо на предмете вредности око рецимо 80-90 евра, заправо око 70 фунти као у мом случају. Ја сам пристао на shipping cost износу од 45 британских фунти која је била једина опција у продавници мислећи да сам тиме покрио све трошкове за DHL што се наравно испоставило погрешним. Поред тога што се ПДВ и царина наплаћују и на трошкове испоруке а не само на вредност предмета, oно што ме је изненадило је да клијент треба да се потруди и шаље им мејлом папире и доказе у сврху царињења, а они ту услугу царињења наплате 3200 динара. С обзиром на то да би у мом случају сви додатни трошкови озбиљно премашили вредност саме робе (Из Велике Британије) одговорио сам да не пристајем на поменуте трошкове и да пошиљку врате пошиљаоцу. У том случају предмет држе 10 дана у складишту због некаквог гарантног рока и тек онда га шаљу назад.
 
DHL Express - Прво искуство. Могу да похвалим њихову брзину али апсолутно неисплативо на предмете вредности око рецимо 80-90 евра, заправо око 70 фунти као у мом случају. Ја сам пристао на shipping cost износу од 45 британских фунти која је била једина опција у продавници мислећи да сам тиме покрио све трошкове за DHL што се наравно испоставило погрешним. Поред тога што се ПДВ и царина наплаћују и на трошкове испоруке а не само на вредност предмета, oно што ме је изненадило је да клијент треба да се потруди и шаље им мејлом папире и доказе у сврху царињења, а они ту услугу царињења наплате 3200 динара. С обзиром на то да би у мом случају сви додатни трошкови озбиљно премашили вредност саме робе (Из Велике Британије) одговорио сам да не пристајем на поменуте трошкове и да пошиљку врате пошиљаоцу. У том случају предмет држе 10 дана у складишту због некаквог гарантног рока и тек онда га шаљу назад.
i ja sam se jednom zeznuo za to isto dhl express i fedex express cinimi se, zato sam poslao sad economy jer dhl economy ide da se carini preko nase poste ovako se ne isplati uopste...
 
Poslata mi je posiljka iz Italije DHL expressom, ali zapravo je u tranzitu vise od 15 dana. Konacno je stiglo u Beograd u prethodni petak, a juce su mi poslali zahtev za dokumentaciju za carinjenje. Na pitanje koliko dugo ce potrajati carinjenje, rekli su da ne znaju jer je u pitanju posiljka koja je stigla drumskim putem (ne znam koju razliku pravi ova informacija). Da li je neko imao iskustvo i koliko mogu ocekivati da ce potrajati sam postupak carinjenja?
 
Prosle godine negde u ovo vreme trajalo je oko deset dana. NIje islo drumskim putem ali ne shvatam kakve to veze ima kad jednom stigne ovde.
 
Pitanje je u kom je magacinu, da li je skinuta carinska plomba a na kraju verovatno se i papiri završavaju na drugi način, bilo je gomila tranzitnih zemalja.
 
Pozdrav svima, naručio sam preko ebay-a jedan komad polovne odeće, ukupna vrednost paketa je oko 90$. Ono što mene plaši jeste što se tako nešto prodaje kod nas za 10 do 20 puta veću cenu, ako uopšte ima kod nas da se kupi, a ne bih da se carina pravi pametna. Da li da im šaljem mejl sa dokazima o plaćanju i da ih preduhitrim? Paket je jutros stigao u Srbiju i sad pratim preko sajta pošte kad bude otišao na carinu, a stiže iz SAD.
 
Mozes to i naknadno da uradis ako te odrape, ako ti ne uvaze tad verovatno ne bi ni ako posaljes preventivno.
 
Evo, stiglo pismo od Carine NS. Traže dokaz o uplati inače šalju paket nazad
Ok, poslao sam paypal izvod
Ali poslali su pismo 8.12 stiglo danas(19.12.) kažu, ukoliko ne dostavim u roku od 8 dana, šalju nazad... Milina
Nikada mi nisu tražili potvrdu do sad
 
8 dana od dana prijema. ne mozes da im posaljes nesto, ako zahtev za to nije ni stigao do tebe
 
8 dana od dana prijema. ne mozes da im posaljes nesto, ako zahtev za to nije ni stigao do tebe
Znam, ali Srbija je ovo, sve može i mora.
Mislim board game je u pitanju... Ne znam čemu frka
 
Edit:
Dobio informaciju od carine NS, da nije problem jer razumeju da kasni pošta jako i da će odmah biti prosleđen paket.
Ljubaznost, za pohvalu
 
Poslao carini unapred mail sa dokazima placanja i dobijem danas odgovor u smislu "nismo u mogućnosti na ovaj način da povežemo dokaze sa pošiljkom,zovite poštu carinjenja i tražite od njih broj carinske prijave u koju je upisana pošiljka pa nam pošaljite".
Tako da izgleda zaista citaju to sto im posaljemo ali je veliko pitanje koliko je korisno to sto procitaju.
 
Poslao carini unapred mail sa dokazima placanja i dobijem danas odgovor u smislu "nismo u mogućnosti na ovaj način da povežemo dokaze sa pošiljkom,zovite poštu carinjenja i tražite od njih broj carinske prijave u koju je upisana pošiljka pa nam pošaljite".
Tako da izgleda zaista citaju to sto im posaljemo ali je veliko pitanje koliko je korisno to sto procitaju.
Ns znam da čita, ali bg, nikad odgovor nisam dobio.
Ali da, moraš da znaš pod kojim brojem je zavedeno
 
Koje je trenutno prolazno vreme na niškoj carini? Imam dva paketa od 9.12 i još uvek ništa, teško do Nove godine
 
Koje je trenutno prolazno vreme na niškoj carini? Imam dva paketa od 9.12 i još uvek ništa, teško do Nove godine
Nadam se da si dobio svoje pakete do danas. U suprotnom, 3. Januar zovi i proveri.
Ajmo praznično ludilo kreće...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno