Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
BG carina, isti carinik, Iphone 5c refabrikovan sa Alija plaćen 105 eura procenjen na 180 dolara, ukupno sa poštinim troškovima 6561,00 din. Telefon, doduše u ful pakovanju izgleda kao nov.
 
Koji datum danas carine(BG carina) ?

Sent from my Nokia 3310
 
Jel neko naručivao sa alija 2 din dvd za auto? Cena je 49€ ali me zanima koliko će mi carina uzeti?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Zavisi od toga na koju vrednost će ti carina proceniti poručeni uređaj. Ukoliko ti proceni na plaćenih 49e, platićeš 20% PDV + troškove otvaranja paketa tj. ~ 1400din. Ako bude veća vrednost, onda će ti obračunati još 10% za carinu. A možda ne platiš ništa, već ti samo poštar donese paket na kućnu adresu.
 
Znači zavisi od njihove procene. Ok, hvala.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
ako carina kaze da nemoze da propusti paket, trazi vam racun dozvolu za uvoz i ti fazoni, vi naravno ili nemate dozvolu za uvoz ili date racun oni ne priznaju, oni vam kazu da paket mora da se vrati nazad i posle 30 dana ce ga sami poslati nazad i da ce vam naplatiti lezarinu, onda vi potpisete da odmah se posalje paket nazad, i onda oni (pametni) lepo napisu da ste odbili paket a ne da oni nisu hteli da vam ga isporuce (velika razlika)

Bio sam u ovoj situaciji, tj prosto sam im rekao da me ne zanima nista prosto hocu cifru koliko treba da platim "ali gospodine vi morate" NE! ja ne moram nista, prihvatam paket ako hocete posaljite sa cifrom ako necete vratite i obrazlozite da niste hteli da mi isporucite.
Naravno rekli su da sam ja odbio
 
Da li neko od clanova ima iskustva sa narucivanjem proizvoda preko sajta JD (joybuy) na adresu u Evropskoj Uniji? Interesuje me da li se placa carina, pdv i sta vec? Izvinjavam se unapred ako je u prethodnim postovima bilo reci o tome...
 
Placa se, JD salje iz Kine. EU jedino nema carine za druge clanice EU
 
Posto je prvi post, prvo veliki pozdrav svim cenjenim clanovima, kako je i red. Hvala svima koji i ne znaju da su mi pomagali svojim postovima :)
A kao drugo, veliki pozdrav i nasoj divnoj carini! Mislim da sam iscitao svih 1000 strana i stvarno o toj organizaciji mislim sve najlepse. Narocito kad nakon svog vrlo produktivnog rada sad preko leta ispoodlaze na odmore.
Imam paketic od brace Singapurcana koji se zabetonirao kod Natase i ekipe( mada kazete da je sve to "normalno"), pa cemo videti...
 
Treba mi informacija za DHL.
Secam se pre neku godinu kada sam porucivao preko Sportsdirecta i da nema do 50e nikakvih troskova sve prolazilo regularno vise puta...
No to je ipak UK, mene zanima sta se desava za posiljke poslate preko DHL-a iz Kine ?
Konkretno dobio sam stvar na poklon nista nisam platio, tacnije jesam 0.01 $ jer sistem tako zahteva, inace je na poklon, stvarna vrednost je 24 $, nude mi da mi posalju besplatno DHL-om o njihovom trosku pa me zanima da li da uzmem to ili ipak obicno jer se plasim sta ce DHL-ovci uraditi buduci da je posiljka iz Kine, naravno da mi ne bi odgovarali nikakvi dodatni troskovi buduci da nista nisam platio a i stvar je ispod 50e.
 
Jasno je meni to, nego nije mi jasno posto ce najverovatnije pisati gift a i stvarno je poklon a i da nije kosta 24 $ pa me zanima kakva su iskustva sa DHL da li se desava da precene nesto i da namerno nakarikaju troskove buduci da je roba iz Kine i da im se navodno ne moze verovati ?
 
Jasno je meni to, nego nije mi jasno posto ce najverovatnije pisati gift a i stvarno je poklon a i da nije kosta 24 $ pa me zanima kakva su iskustva sa DHL da li se desava da precene nesto i da namerno nakarikaju troskove buduci da je roba iz Kine i da im se navodno ne moze verovati ?

Razumem ja tebe kako ti razmisljas, ali tako nece moci. Ti poklon ili uzorak ne moza da dobijes ako si fizicko lice. Sto se svodi na isto, ako je manja stvar mozda prodje ali verovatno nece.
Nece prihvatiti nista ni lazan invoice, trazice ti papire smarace i na kraju ces morati da platis 4000 rsd dhlu nasem. Vrednost proizvida koju oni odrede plus dhl postarina koju je kinez platio i na to ide pdv i carina.
Primera radi telefon od 120 usd iadje oko 12 000 dinara dodatnih troskova, cool zar ne ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ok ne moze poklon ako je zaista poklon to je ok... Medjutim stvar kosta 24$ i dobijena je na poklon logicno da unutra nece ni biti invoice jer nisam nista platio eventualno mogu da stave onaj od 0.01 $ ali ne verujem da ce to da rade, tako da poenta price je sta ce da urade sa tim i kako ja da dokazem da kosta koliko kosta a ne da se digne neko da kaze ovo je 80 $ i deri... Ma uostalom sve je dzabe tako da ako pocnu da mlataraju nesto neka vrate paket ja nisam na gubitku i to je to, ja se ne mogu ubedjivati sa njima da je poklon i koliko zaista kosta i da ne spada pod troskove pdv-a i carine.
 
-Sve sto udje u zemlju spada pod PDV

-Moze im se

-Ne postoji poklon ili caka

-Rade sve po papiru (zakonu)

:D

Tako da nije to vredno nerviranja, sto pre se shvati lakse je :)
 
Sve te ja razumem, ali ako carinik zaustavi paket, gornja procedura ne gine. Sve zavisi sta ti salju, ako je nesto od elektronike velika sanda da hoce
U sustini nista ne bi bilo problem da nema taj fee od 4000 dinara koji totano unistava koncept.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
-Sve sto udje u zemlju spada pod PDV

-Moze im se

-Ne postoji poklon ili caka

-Rade sve po papiru (zakonu)

:D

Tako da nije to vredno nerviranja, sto pre se shvati lakse je :)

''DHL express uvek i za sve pošiljke kod nas koje su do 50€ plaća sam PDV o svom trošku.''

Ja sam narucivao preko sports directa vise puta i dok je radila ona fora preko Hrvatske i posle toga i nikada nisam nista platio sve je bilo do 50e tako da mi je i sada sinula ova ideja buduci da DHL sam to regulise do 50e kako vec, da mi stigne tako. I samo sam pitao za iskustva ako je neko narucio nesto iz kine ispod 50e sta se desilo sa paketom da li su mu procenili preko ili ispod samo me to zanima.
 
''DHL express uvek i za sve pošiljke kod nas koje su do 50€ plaća sam PDV o svom trošku.''

Ja sam narucivao preko sports directa vise puta i dok je radila ona fora preko Hrvatske i posle toga i nikada nisam nista platio sve je bilo do 50e tako da mi je i sada sinula ova ideja buduci da DHL sam to regulise do 50e kako vec, da mi stigne tako. I samo sam pitao za iskustva ako je neko narucio nesto iz kine ispod 50e sta se desilo sa paketom da li su mu procenili preko ili ispod samo me to zanima.

Ne znam iz Kine, jer oni vole da muljaju sa računima, pitanje je koliko njima veruju. Ja sam narucivao sa sportsdirecta, iherba i eBay.de DHL-om i za pakete ispod 50 evra nisam imao dodatne troškove. Znači ako je neka normalna zemlja sa urednim računom ne bi trebalo da bude problema
 
Ja vam pricam moja iskuatva, ne treba porediti babe i zabe


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
''DHL express uvek i za sve pošiljke kod nas koje su do 50€ plaća sam PDV o svom trošku.''

Ja sam narucivao preko sports directa vise puta i dok je radila ona fora preko Hrvatske i posle toga i nikada nisam nista platio sve je bilo do 50e tako da mi je i sada sinula ova ideja buduci da DHL sam to regulise do 50e kako vec, da mi stigne tako. I samo sam pitao za iskustva ako je neko narucio nesto iz kine ispod 50e sta se desilo sa paketom da li su mu procenili preko ili ispod samo me to zanima.
Sve sam lepo napisao i računam da je razumljivo :)

Što se tiče procene, daćeš izvod iz banke i PrintScreen i link do proizvoda i uvažiće ti.

Naručivali su ljudi ranije i nisu im naplaćivali ništa kad je roba bila do 50€ bez isporuke.
U svakom slučaju možeš pozvati DHL, reći im da planiraš da uzmeš iz Kine nešto i da znaš da oni obično ne šalju račun čak i kad se insistira na tome. Pa ih onda pitaj šta je od dokaza potrebno, da li prihvataju gore navedeno i koliki će nameti biti ako uzmeš taj-i-taj proizvod koji košta "toliko".
 
Kad odes u aksu, ne placas PDV?

mnogo si ti pametan. postoji povracaj pdv na odredjenu grupu proizvoda kojih ima i u aksi. ali ne vidim kakve to ima veze sa mojom porukom.

u kutiji je racun. racun se ne postuje. carinici racunaju poresku osnovicu kao na pijaci. a to je i jedan od razloga zasto posiljke stoje 2 nedelje na carini.
 
Sve sam lepo napisao i računam da je razumljivo :)

Što se tiče procene, daćeš izvod iz banke i PrintScreen i link do proizvoda i uvažiće ti.

Naručivali su ljudi ranije i nisu im naplaćivali ništa kad je roba bila do 50€ bez isporuke.
U svakom slučaju možeš pozvati DHL, reći im da planiraš da uzmeš iz Kine nešto i da znaš da oni obično ne šalju račun čak i kad se insistira na tome. Pa ih onda pitaj šta je od dokaza potrebno, da li prihvataju gore navedeno i koliki će nameti biti ako uzmeš taj-i-taj proizvod koji košta "toliko".

Ovo nije 100% tacna informacija, carinik ima pravo da ako mu se ne svidi iznos da sam proceni. Sto ce biti slucaj kada pokaze izvod da je platio koliko je platio.
 
Pazite ovo
Screenshot_20160712_215416.png

Juče mi stigne pismo od carine da dostavim dokaze koliko sam platio paket pošto ne mogu da ga procene.

Otišao sam lično danas da predam dokaze o plaćanju. I dobio odgovor "Postoji telefon od 40 eur? Gde to ima, daj i ja da ga kupim? Ja nisam znala šta je to."
Onda su jedva našli paket, pa je neki radnik-kolega okarakterisan kao nenormalan zato što je hteo da vraća paket za Kinu a da mene ništa ne obaveste!?
Pitam ih kako je moguće da 20ak dana tako stoji paket na carini bez ikakvih informacija, odgovor je bio "Mi imamo ovamo 3000 paketa" itd.
Baš me zanima da l' će mi naplatiti carinu pošto sam im dao brdo dokaza da sam Homtom ht3 platio 40eur a oni i dalje u čudu (sada košta 47eur i to sam im pokazao).
 
U NS nesto azurni...

TiP5SoxY3xuV3qkM3Nn4h4QueR9j9o.png
 
Naručio sam akcionu kameru preko Alija stigla kod nas 04.07 još je na carini ne znam samo što toliko stoji.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno