Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
narucio sam neku govnjivu kamericu za kola. Jel ce i na to da remaju porez? A pre 10 dana i vise mi je poslat neki kabl iz nemacke i jos ga nema. Obicnom postom. jer moguce da zagube?Prkeo ebay-a placeno.
 
Da ne listam 30 i kusur stranica jel moze neko da mi kaze ukratko kako mogu sa Amazona da narucujem za ovde (Imam Internet karticu, nemam PayPal, imam neke druge servise) ?
I da li i dalje stoji ono da ispod 70e za vrednost paketa ne ide nikakva carina ?

Jos jedna stvar.. Dajte jos neke sajtove slicne ebay-u ili amazonu a da moze Normalno da se narucuje u SRB ... Npr. PC Hardware i slicno.
 
Pa ako tebe mrzi da citas, i nas mrzi sto te mrzi i mrzi nas da ponvljamo ko zna koji put - verovatno jednom na svakoj stranici ;)
A sto se tice porucivanja sa Amazona, samo diskove i knjige mozes da porucujes za Srbiju otprilike. Placas najnormalnije ;)
 
narucio sam neku govnjivu kamericu za kola. Jel ce i na to da remaju porez? A pre 10 dana i vise mi je poslat neki kabl iz nemacke i jos ga nema. Obicnom postom. jer moguce da zagube?Prkeo ebay-a placeno.
Za to se ne brini, nece ni otvoriti paket ;)
Za kabl cekaj jos 5-6 dana pa kontaktiraj lika da proveri sta je sa kablom, svakako ako ne stigne poslace ti drugi ili ce ti vratiti kes, sve je stvar u dobroj komunikaciji na ebay-u.
 
Prosle 2 nedelje jos mi nije stigao onaj paket sa iherb-a.Zvao sam danas ove iz DHL Srbija.Kazu da kad se salje preko Global mail Dhl-a iz SAD stize do njih u centralu u Nemackoj pa onda obicnom postom do nas(valjda dojce telekom).Danas mi stigao i mail od iherba u fazonu el stiglo,ako nije javi kad dodje.:smash:

Meni sa iHeba nisu stigla 2 paketa. Oba porucena 21. Novembra. Kao stize za 8 dana a proslo vise od 20 dana i jos nista. Zvao DHL oni kao to nije dhl nego neka druga sluzba njihova koja me odjebala jer nemam tracking br. Pisao iherbu oni kao proverice.
Uglavnom puko sam 100€.
 
Paket sa iherba mesec dana.. Tako da jos imas fore
 
Yep, nesto bas dugo traje poslednjih dva-tri meseca. Ranije je international mail-om stvarno stizao za nedelju-10 dana max. Evo zadnji paket je putovao preko mesec dana, ali je stigao.
 
Taj DHL international im je zesci njesra.Za par dana stigne u Nemacku a onda ovi cekaju 2-3 nedelje da se nakupi pa tek onda salju u SrbijuCak su ina sajtu promenili da sada stize za 20 dana.Najgore sto su mi poslali pre neki dan mail ovi sa iherba da od 1 januara nema vise free shiping za paket preko 40$ ,vec ce preko 40 da bude 4$ shiping.
 
Pa iHerb je to imao promo free shipinng. Inace nije bilo tako do pre nekoliko meseci, vec 4$ (6$ ispod 40$).
 
Treba mi sajt slican dvd.co.uk da ima Razne vrste Hardware-a i da je povoljan.. Ako neko zna neka javi. Ja ne mogu da nadjem. I da nije kineski.
 
Modovi, ajte lepo ubacite u prvi post trenutnu formulu za racunanje carine. Sanse da sad pronadjem tu formulu u ovom threadu su 0.00001% i nemam vremena.
 
Kakva formula?!
Carina 10%
PDV 20%
Carinski pregled 67,5 dinara

I to je manje više to.

Transportni troškovi nekada uđu u osnovicu za obračun, nekada ne.
Ako je na računu izražen neki popust, uglavnom se za osnovicu uzima cena pre obračuna popusta.
 
iHerb proslo 35 dana. Paket jos nije stigao :( izgleda da vise tu nesto ne stima. Da li je nekome skoro stizao paket od njih?
 
Stize brzo od iHerb, do 10 dana.
 
Ja sam narucivao skoro sa iHerb-a, paketi su stizali u rasponu od 15-40 dana, tako da mislim da jos uvek nije vreme za paniku :)
 
Porucujem skoro mesecno, i u zadnje vreme (koji mesec) bas dugo cekam ali stizu.
 
iHerb proslo 35 dana. Paket jos nije stigao :( izgleda da vise tu nesto ne stima. Da li je nekome skoro stizao paket od njih?
Meni doneo postar danas poslali sa iherba 6.12 neotvarano na carini.Trebalo bi da ti stigne do petka ako je sve u redu.Tako mi stiglo i prvi put za nekih 20 dana.
 
Jeee. Stiglo mi juce sa iherba. Putovalo 36 dana!!! Toliko o onih 8 dana koji su me navukli da kupim kod njih.
 
Bozic je i guzva. Tako je i kod Dx-a,BD-a i kod svih.
 
Kupio sam 3 jakne na ebay iz usa, i lik poslao fedexom iako nije bio naveden nego usps priority i expedited shipping(mozda zbog combined shippinga?)...uglavnom danas posle 10 dana zove me riba iz fedexa da mora da se carini, da je stopa 22% za garderobu + pdv 20 + spedicija = 150e:eek: Na vrednost robe 200e:banghead:
Naravno reci cu im da vrate, nego sad ne znam sta ovome da kazem, i koliko ce kostat to vracanje
 
Nesto je to mnogo skupa spedicija za FedEx, kad sam ih zadnji put koristio prilicno su bili jeftiniji od DHL-a (4000RSD sada), a TNT pak jeftiniji od FedEx-a (nisam ni siguran da TNT ista naplacuje, posto mi se maltene poklopi sa carina+PDV).

Za garderobu, pogotovu ako nije nesto noseno i prosto, ne ocekuj da prodjes bez carine - ocekuj da prodjes bez garderobe eventualno :D
 
Rekla je 6000 i nesto da je spedicija, a onda da me sve ispada 150e zajedno...ocekivao sam 60-80e da platim carinu ali sigurno ne 150
 
85e ti je carina+PDV na 200e :)
Ovo za spediciju su znaci poceli da hebu.... no FedEx do daljnjeg :(
 
Menjala se, ali samo za robi iz EU koja je proizvedena i sklopljena u EU.
 
U prevodu - poneki Nokia telefon :D (ne znam da li Bosch eventualno ista jos proizvodi u EU ili sve dolazi iz Kine?)
 
To za posiljke ne vazi, vec samo kod licnog donosenja robe. I za Kompjutere nema carine, ni sa jednom zemljom sveta (Kinom) vec samo 1 % carinsko evidentiranje, a kad dobijes u paketu carina je 10 %. Tako i ovo nema nikakve veze sa posiljkama.

A i PDV . Za komjutere (tablet) je 8 % kada licno donosis, a u paketu 20 %.
 
Poslednja izmena:
Zar nije za lično (fizičko lice) prenošenje za svu robu carinjenje po tzv skraćenom postupku i carina 10%?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno