Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prema iskustvima sa prošlih štrajkova da li carina gleda paket po paket nakon isteka ili propušta malo više jer se nataložilo brdo paketa u magacinu?
Ovim tempom, isporuka posle praznika mi deluje sve realnije.
 
Meni danas promenjen status posiljke, usla u Srbiju, ima nedelju dana

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Jel se zna koliko je zadrzavanje na BG carini?

Послато са LYA-L29 уз помоћ Тапатока
 
Jel se zna koliko je zadrzavanje na BG carini?

Послато са LYA-L29 уз помоћ Тапатока
Moje sto je stiglo 1.12 je bilo 10 dana na carini

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Jesu li i oni bili u štrajku ili nisu samo dobijali pošiljke jer je bio štrajk pošte?

Послато са LYA-L29 уз помоћ Тапатока
Po svemu sto je receno ovde i u temi za pracenje posiljki rekao bih da je carina radila i da je problem bio sto im posta nije prosledjivala pakete. Jer moj paket koji im je prosledjen pre strajka 1.12. , je ocarinjen 10.12. Znaci tokom strajka poste. I tu je ostao zaglavljen...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Pa moralo je tako, gde bi se skladistila sva posta kad bi je donosili na carinski pregled?
 
Šta znači kad mi na statusu piše: "Import clearance failure" i zatim "Held by Custom". U pitanju si Xiaomijeve bubice, Redmi airdots. Na statusu na Aliju mi piše da kontaktiram carinu ili prodavca.
Kakva su vaša iskustva sa time?
 
To je generički status za vrijeme štrajka. Meni su stigla dva paketa na carinu na dan početka štrajka i od onda se obnavlja svaki dan status između "clearance failure" i "held by customs". Od jutros su oba "held by customs", nadam se da je sljedeće kad prođu.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Šta znači kad mi na statusu piše: "Import clearance failure" i zatim "Held by Custom". U pitanju si Xiaomijeve bubice, Redmi airdots. Na statusu na Aliju mi piše da kontaktiram carinu ili prodavca.
Kakva su vaša iskustva sa time?
Prepostavljam da su ti ti statusi sa ParcelMonitora. Statusi nemaju veze sa strajkom, bar u mom slucaju proslog meseca nisu imali a imao sam identicne poruke kad je neki senzor sto sam uzeo zavrsio na carini. Ali mi je prijavio isto kao i tebi da kontaktiram nekoga od gore navedenih. Pustio sam da se kod nas u psoti izmenjaju statusi za posiljku i onog trena kad je ocarinjeno nakon 15ak dana staus je presao u "Import ckearance success".

Statusi nemaju veze sa strajkom , jedino sto zbog strajka trenutno ne dobijas statuse od posta pracenja da bi znao sta se (ne)desava sa paketom na carini...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ima veze sa štrajkom, jer paketi su stigli u zemlju, a ne idu dalje i onda im je to automatski status da je zadržan na carini i da treba nekog da kontaktira.
Uglavnom sa aliexpress sajta batali, to su im automatski statusi.. Prati na 17 track ili postal ninja.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Ima veze sa štrajkom, jer paketi su stigli u zemlju, a ne idu dalje i onda im je to automatski status da je zadržan na carini i da treba nekog da kontaktira.
Uglavnom sa aliexpress sajta batali, to su im automatski statusi.. Prati na 17 track ili postal ninja.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Da ne gledam taj paket nego ovajkoji je zadrzan zbog strajka njegov status je 1.12. Kad je usao u zemlju "Import clearence failure" 10.12. Kad je prosao carinu po ppostinom pracenju status je presao u "import clearance success" e sad zbog strajka dalje od GPC 11200 ne ide... a po datumima moze da se vidi da je Failure bio pre strajka a da je Success dobio tokom strajka poste[emoji6]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Znam da kad meni stigne npr petak kasno uveče ili subotu kad paket ne ide nigde do ponedeljka, na aliju obavezno stave taj status, iako taj paket nikad nije ni bio za carini, niti je ikad pisalo da je za carinu, tako da ti statusi sa alija nisu tačni, i ne treba njih da gleda, nego samo Pošta, 17track ili postal ninja.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Znam da kad meni stigne npr petak kasno uveče ili subotu kad paket ne ide nigde do ponedeljka, na aliju obavezno stave taj status, iako taj paket nikad nije ni bio za carini, niti je ikad pisalo da je za carinu, tako da ti statusi sa alija nisu tačni, i ne treba njih da gleda, nego samo Pošta, 17track ili postal ninja.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Slazem se, jedini problem je sto posta sad bas i ne salje statuse redovno. Za moj paket poslednji starus je od 10.12. Kad je s carine otpremljen ka 11200 GPC od tad nema ni jednog novog statusa ( ili je mozda paket dobio noge[emoji848][emoji1787] mada sumnjam cim je najverovatnije ocarinjen)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Zbog strajka nije radio GPC, pa sacekaj.

Pratite na posta.rs ili 17track koji parsira podatke sa sajta poste - uz kasnjenje. Ali makar sve brojeve imas na jednom mestu



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Paket koji je stigao na carinu 14.12., i trebao bih da se ocarini, zbog same vrednosti pošaljem im mail na [email protected], sa potrebnom dokumentacijom, i odgovore mi kao u prilogu sa slike. Ne kontam, sta oni ne mogu da provere paket po broju za praćenje, ili sam im rano poslao mail? Posto NS carina je poznata da im je potrebno 3 nedelje za obradu.
9e16889edcddb91789f181a54a0d9b3e.jpg


Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
posiljke pristigle 1i 2dec ocarinjene -danas na kucnoj adresi .(bg carina)
 
Moji koji su prosli carinu 4.12 jos ih nema.
Sve se plasim da je nastao u GPC neki kolaps pa su pogubili pakete mozda i pokrali iz besa sto im nisu povecali plate koliko su trazili.
Nezvanicno sam i nacuo od jedne sluzbenice u postj da je pokusano premestanje celog GPC u postu u Savsku ali su radnici u toj posti odbili da prime pa je sve stajalo u kamionima.
Daj boze da gresim ali ovo mi ne sluti na happy end.
cbe01c01a6ed2a99fead4c8ae07e82df.jpg
218f905fb62680e49fc85b8791ba2077.jpg


Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Čemu tolika paranoja? Nagomilalo se pošiljki i sada raznose kako zahvate sa gomile. Trebaće barem nedelju dana da se stvar normalizuje i dok počnu da raznose kako pristiže.
 
meni je posiljka pristigla u zemlju jos 13.12 i od tada nemam informaciju sta je sa posiljkom,na aplikaciji poste nema podataka o posiljci.
 
Ekspresno carinjenje. U 10:00 ušlo na carinu, u 16:29, istog dana, ocarinjeno i prosleđeno dalje.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
stigao kais za sat sa Aliexpressa,cena 6.5$......carinska procena 644 dinara,carina 128 dinara + 140 ptt troskovi..........ukratko , lopovska bagra
 
Šta pričaš?
 
Što su lopovi ako su ti procenili paket na tačnu cenu i naplatili pdv. Pdv se mora plaćati na sve što dodje u zemlju, e sad što oni većinu puste, a nekad i naplate pdv šta da se radi. Bolje tako nego da uvek naplaćuju pdv. Siguran sam da ti je dosta skupljih stvari prošlo bez ičega. Jel to Bg, Ns ili Niš?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
stigao kais za sat sa Aliexpressa,cena 6.5$......carinska procena 644 dinara,carina 128 dinara + 140 ptt troskovi..........ukratko , lopovska bagra

to ti nije naplacena carina nego pdv od 20%, kada se nesto ocarini placa se 10% carina plus 20% pdv, ukupno 30% na ukupnu procenjenu cenu.
 
Nije problem kad naplate kako treba, nego neka naplaćuju onda sve po redu, a ne da nekome može biti konstantno bez, a neko uvijek plaća.

Evo meni polovan dio za telefon ocarinili (vidi se da je polovan, nije fora), stigao u NS. Inače stiglo u BG 11.12. a Mi Band 4 od 02.12. i dalje na carini.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Carina je katastrofa, meni je paket iz USA stigao u Srbiju 11.11.2019. jos uvek ga nisam dobio, u lokalnoj posti ga nema niti je stigao do njih, luta svemirom ocigleno :D
 

Prilozi

  • swiss post.jpg
    swiss post.jpg
    139.2 KB · Pregleda: 159
ja sam do sada kupio 5 telefona i ocarinili su mi 2 i to su ga procenili manje nego sto sam platio,a ostali prosli bez carinjenja,nadam se da ce i ovaj tako proci.i moja poslednja posiljka luta u svemiru,nadam se da cu imati neku informaciju uskoro.
 
Moji koji su prosli carinu 4.12 jos ih nema.
Sve se plasim da je nastao u GPC neki kolaps pa su pogubili pakete mozda i pokrali iz besa sto im nisu povecali plate koliko su trazili.
Nezvanicno sam i nacuo od jedne sluzbenice u postj da je pokusano premestanje celog GPC u postu u Savsku ali su radnici u toj posti odbili da prime pa je sve stajalo u kamionima.
Daj boze da gresim ali ovo mi ne sluti na happy end.
cbe01c01a6ed2a99fead4c8ae07e82df.jpg
218f905fb62680e49fc85b8791ba2077.jpg


Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
Stigli danas bez ikakve promene statusa da su upuceni na lokalnu postu.
Bukvalno status jos uvek stoji ko da su tamo.
Tako da moze svaki dan da vas iznenadi postar [emoji6]

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Carina je katastrofa, meni je paket iz USA stigao u Srbiju 11.11.2019. jos uvek ga nisam dobio, u lokalnoj posti ga nema niti je stigao do njih, luta svemirom ocigleno :D
Imam i ja jedan paket ovakav preko ove Asendie iz USA. Stigao kod nas 07.12. od tada nema promena. Ovaj kod UY.. CH mi se cini da je lazan. Nisam pre nista dobijao preko Asendie, je l ima neko iskustva sa njima?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno