Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne mora danas, moze biti i sutra, neke poste zaglupe jedan dodatni dan :) Ali da, to je to, prosla carina :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao isti status a posiljka je stigla normalno. Verovatno neki bag u sistemima za pracenje.
 
@ZAP

Nista bas kod nase poste na sajtu, kontam da je ocarinjen paket i da ce mi stici za sat-dva (tada mi obicno dolazi postar) pa javljam :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Treba da posaljem telefon nazad u Kinu na popravku, sta tacno treba da uradim kako bih izbegao ponovno placanje carine kada ga vrate? Hvala unapred.
 
Šta može da bude u mom slučaju: ekran za telefon naručen 11.11. sa tracking brojem, zadnje što kaže je da je 2.12. napustio zemlju. Pošta srbije je primila broj 15.11. i od tada ništa. Danas ističe protection, šta mi savjetujete?
 
Trazi od prodavca da produzi protection

Ovo sam dobio od poste
Поштовани,
поводом Вашег обраћања путем контакт форме на корпоративном сајту Предузећа, сагласно информацијама запослених Радне јединице „Нови Сад“, обавештавамо Вас да ће предметна пошиљка, данас, 22.12.2016. године, после подне приспети у доставну пошту 21138 Нови Сад. Очекујемо да ће сутра бити на достави.

С поштовањем,


Пошта Србије
 
Meni su nesto sto je placeno 14.75, carinili na 22.5 tako da kome se kako zalomi

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Meni juče stigla pošiljka iz kine. U pitanju je T95Z Plus tv box kupljen preko Gearbest-a, i plaćen je malo manje od 60$. Na carini je procenjen na 30e i naplaćen PDV od 741din + 100din ostali troškovi. Ja zadovoljan ,):D
 
Meni malo osakatili pakovanje i vidi se da je otvarano na silu, pokidana kutija ali je tastatura sve ok bez ostecenja kao i stiropor zastitni. Iscimao sam se samo tako :D Ajde i ja da budem zadovoljan necim u ovoj drzavi.
 
Danas oko 19 casova mi postar doneo paket. Ocarinili 800 rsd
 
Može pomoć? Da li neko zna šta se dešava sa ovim čudom? :D
Pogledajte prilog 217759
To bi trebalo da je preko PostSE? (svedska psota)
Nacekas se, taj status moze 4 razlicitih stvari da znaci. Tek 2. status znaci da oni imaju paket, a tek 4. da su ga poslali ka Srbiji! Meni u PostSE jedan paket stajao desetak dana, jedan u PostNL stoji 20+ dana.. JOS nije shipped, jos uvek je u "ready for shipping" samo.

Bas me zanima u Nemacku da sam slao te stvari koliko bi cekao...
 
To bi trebalo da je preko PostSE? (svedska psota)
Nacekas se, taj status moze 4 razlicitih stvari da znaci. Tek 2. status znaci da oni imaju paket, a tek 4. da su ga poslali ka Srbiji! Meni u PostSE jedan paket stajao desetak dana, jedan u PostNL stoji 20+ dana.. JOS nije shipped, jos uvek je u "ready for shipping" samo.

Bas me zanima u Nemacku da sam slao te stvari koliko bi cekao...

Pojma nemam koja je pošta. U pitanju je Strawberrynet.com i kod njih piše da roba treba da stigne najkasnije do 14 dana. Sad ne znam od kad se računa tih 14 dana da li od kad pošalju ili ne. Takođe u jednom delu piše od 4-6 poštanskih dana takođe ne znam šta je i kako se gleda to... Ne znam uopšte šta da mislim. :D
 
EDIT: U stvari, tvoja je mozda EMS iz Svedske, sto moze olako doci i pre subote :)

Za 14 dana da ti stigne, ako se carini kod nas, racunaj da nece. Ne da su sanse niske, da ih nema, nego nece :)
Toliko ce se na carini zadrzati sada oko NG.

U svakom slucaju, to ti je samo da posta (svedska ili cija vec se koristi za tvoju posiljku) ima informaciju o posiljci. Na 17track.net mozes malo vise informacija dobiti, ali dok ne dodje na nasu carinu samo mozes znati da li je imaju kod sebe i da li su je poslali.

Dobices ovako nesto otprilike:

2016-12-22 17:12
Order received into final destination country
2016-12-20 08:00
Order departed from sorting hub
2016-12-12 07:31
Order departed on flight from origin
2016-12-09 11:25
Item received for processing
2016-12-08 14:12
Order dispatched

Item received for processing - znaci da tek tada su dobili item
Order departed on flight from origin - znaci da je poslat ka Srbiji
Order received into final destination country - stigao kod nas

Ako nije PostSE, nesto slicno ce biti. Ali ovaj prvi status je valjda samo znak da su dobili informaciju po posiljci i nista vise neces preko nase Posta.rs trackinga videti dok ne dodje na carinu.
 
Jeste, jeste u pitanju je EMS. Pre sledeće subote stiže? :)
Meni u mejlu sa sajta sa kog sam poručio piše ovako:

Delivery time

Most orders are delivered within 4-6 business days for major cities and up to 10 days for other areas, but please allow up to 14 days for delivery.

If you have not received your order after 14 business days, then please read our note below on customs clearance or contact us and we will try and trace your parcel for you.
 
EMS realno treba da stigne do sledece subote iz Svedske.
 
Danas mi je poštar doneo paket u koji je bio umetnut (između Pošta lepljive trake i paketa) i nekakav papir sa podacima za uplatu PDV-a.. Na paketu je bila jedna cena, oni su procenili drugu (potcenili su za divno čudo).. Pretpostavljam da je ovo stvarno legitiman papir, tj. da nije nikakva prevara ima tu i trag nekakvog pečata, ali deluje baš amaterski odrađeno, sve sa objašnjenjem šta prečice poput F3 rade.. Pretpostavljam da samo treba da uplatim iznos koji je naveden na ovaj broj računa (840-28845-20)?

Pitam pošto mi je prošli put poštar rekao koliko treba da platim i novac sam dao njemu, pa ne znam da li mi je prošli put poštar zajebao i koja je uopšte procedura koju oni treba da ispoštuju?
 
Ne plaćaš ništa. Da li je to nečija greška ili prevara nije tvoj problem. Nikome se neće ni odbiti od plate pa da te grize savest. PDV se plaća PRE preuzimanja paketa. Taj papir bih bacio, a ako me neko nekada bude pitao za to (što se neće desiti nikad) rekao bih da ga nisam dobio. Niti se to tako radi, niti bi iko mogao dokazati da sam to dobio.
 
Stigao mi Bluedio BS-2. Kao što sam već pisao, plaćen je na akciji 16 dolara, a redovna cena mu je od 25 do 30 dolara, zavisi od sajta. Elem, meni je carina računala vrednost od 32 dolara. Duplo više nego što je stvarno plaćeno!
Ukupno za plaćanje poštaru 906 dinara.

Nikako me ne ide sreća sa tim carinjenjem. Mislim, preživeću ovaj "gubitak", ali opet je malo bezveze.
Jedan kolega pre par nedelja dobio ekran za mobilni, platio oko 20 evra, ocarinjen na nešto preko 200 dinara. Drugi naručio motor za bušilicu, platio skoro 40 dolara, a dažbine 400 dinara. A meni za zvučnik od 16 dolara 900 dinara harač.
I još tu nije kraj. Jutros pre posla ostavim svom tastu 1000 dinara da ima da mi plati dažbine kad preuzme paket, a on šmekerski časti poštara do pune hiljadarke. Kad me hoće - hoće. :)

Ma, nebitno. Zvučnik je ispravan, radi pristojno, to je važno.
 
@star-duster
Ако ти није фрка само јави утиске о Bluedio BS-2. Планирам да узимам неки јефтинији bluetooth звучник а да није ђубре.
Можеш и на ПМ, да не давимо тему off-ом.
Хвала ;-)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ljudi koliko bese uzima ova lopovska posta za otvaranje paketa kod podnosenja na carinski pregled,jel bese oko 260 kinti?
Pitam jer mi stiglo 6 led sijalica pune cene oko 21 $,ja pisao kinezu da stavi oko 12-13$ pa ocu cisto da vidim koliko su oni procenili,pa zato pitam za postu,ukupno mi je 570 kinti?

Послато са KIW-L21 уз помоћ Тапатока
 
300 za veci, 100 za manji.
 
Ovakva je situacija,na onom papircetu pise da je tezina 444 gr,6 led sijalica,procenili na 18 dolara,pdv 426 din,a ukupno 570,znaci oko 150 kinti je uzela posta sto mi je kao zapakovala,jel?
Ja sam ih inace platio nesto vise od 21$ tako da nisam lose prosao.
Ovo mi je inace 20-a pristigla posiljka sa Ali-ja i prva naplacena od nasih derikoza. ;)


Послато са KIW-L21 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Treba posta da zaposli jednog koji ce da prati ovu temu i sve te koji se zale iako im je procenjeno na manje a do sada se provukao 19 puta da ih ubuduce dere desetostruko.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno