Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kakvo je stanje sada sa pošiljkama upućenim nama preko DHL-a u vrednosti do 50€? Da li prolaze bez dodatnih troškova?
 
7 dana na BG carini...

1f625ba5b190ceaee57514e8ba17091a.jpg
 
I carina gleda Y, a ne X? :)

Bas da vidimo kako ce ovo da gledaju, jer vec od 7.10. ceka carinjenje:

60854ca3031dd4aa4057de9e9e78bdf8.jpg

Na deklaraciji su napisali 25$, pa je BG carina uzela tu vrednost i obracunala PDV 499 din i posta 145... pa ukupno 644 din
 
Da li je ovo iskustvo i dalje validno ili se nešto promenilo: https://forum.benchmark.rs/showthre...-prvom-postu&p=3860249&viewfull=1#post3860249

Pošiljka status:

19.10.2020 07:53:38 61200 ЦАРИНА ГПЦ БЕОГРАД Отпремa
18.10.2020 12:59:54 11003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТА Зa цaрину
18.10.2020 07:44:14 11003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТА Приспелa

Moguće da ne bude carine pošto se kratko zadržala u carinskom delu...?
 
Tako je, nema carine. Tako je sa svim pošiljkama što stignu u nedelju, tad ne radi carina, pa se otpuštaju od ponedeljka.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Trenutno zadrzavanje na BG carini je 5 dana ako nekoga zanima.
 
Stigao paket posle tacno 120 dana. Bar nista nije naplaćeno

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Stigao gamesir t4 pro sa geek buying, bio 5 dana na carini. Plaćeno 550 rsd na ime pdv i ostalih troškova.
 
Evo ja prvi put nešto poručio od napolje i odmah me ocarinili. [emoji23]
Poručio koleginici neki ručni sat sa Aliexpress-a koji je sa shipping-om bio jedva 14€, i ovi ga procenili na 2.315 din i naplatili 608 dinara. [emoji16]
Baš me hoće iz prve. [emoji23]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Evo ja prvi put nešto poručio od napolje i odmah me ocarinili. [emoji23]
Poručio koleginici neki ručni sat sa Aliexpress-a koji je sa shipping-om bio jedva 14€, i ovi ga procenili na 2.315 din i naplatili 608 dinara. [emoji16]
Baš me hoće iz prve. [emoji23]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
Meni se desavalo povremeno da naplate na neki sat pdv i postanske usluge, ali bas iz prve ne [emoji16]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Evo ja prvi put nešto poručio od napolje i odmah me ocarinili. [emoji23]
Poručio koleginici neki ručni sat sa Aliexpress-a koji je sa shipping-om bio jedva 14€, i ovi ga procenili na 2.315 din i naplatili 608 dinara. [emoji16]
Baš me hoće iz prve. [emoji23]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
To му дође као техничка роба - звучници, слушалице, сатови, то се увек наплаћује.
Мој пријатељ је поручио DDR меморију за лаптоп, стајала је на царини барем десетак дана, док им нисам послао фактуру, тј. колико је плаћена. Зато имам правило да чим стигне нешто на царину да им пошаљем доказ колико кошта.
Да не буде одокативно царињење, посебно кинеске робе.
 
Poslednja izmena:
Prvi put naručio sa Iherb, malo ispod granice od 50e, doneo DHL, samo predali paket. Putovao cca 4 dana iz US

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Je l' 10250 pošta znači da će da odrape carinu?
Ajde što će da carine paket od 27$ (ko zna koliko će da ga procene) ali seo će sad da stoji danima... koliko se čeka sad za carinjenje?
 
Da li je neko naručivao bilo šta DHL-om, a da je bio naznačen paritet DDP (Delivered Duty Paid)? I ako ima neki ekspert da pojasni, ja koliko sam shvatio ukoliko je taj paritet naznačen svi troškovi podnošenja na carinski pregled, carine, PDV-a u tom slučaju bi trebalo da padaju na pošiljaoca.
 
Pozdrav, tako je sve troškove snosi onaj ko šalje pošiljku.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Od tebe/firme ce traziti ovlascenje da oni ili tvoj spediter mogu da odrade uvoznu proceduru. Faktura mora da bude u propisanoj formi. Uz neke izjave moze da se dostavi ispravljena faktura
 
Moždaje neko već imao iskustva oko povraćaja odbijene pošiljke DHL-a...

Zna li neko kako može da se ubrza procedura vraćanja pošiljke dostavljene DHL-om? Odbio sam primanje zbog prevelikih troškova špedicije za carinjenje (sa carinom mi 2,5x skuplje od vrednosti pošiljke) i uputili su pošiljku u proces vraćanja. Prošlo je dva meseca. Malopre mi operater mi kaže da vraćanje pošiljki nije sad prioritet!? U šali rekoh - znači povraćaj može biti i 2022,2023, a ona hladno kaže da može. Na moju opasku da je sramno to što rade, kaže - svako ima pravo na mišljenje. Koji su ovo *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i...
Tražih joj kontakt nekog za reklamacije, a dade mi samo DHL-ov mejl u Srbiji, onaj opšti "info-rs". Neodređen odgovor već znam, tako da je to gubljenje vremena sa njima...
Zna li neko neku državnu službu kojoj se mogu obratiti povodom ovog i koji su zaduženi za ovu delatnost?
 
Poslednja izmena:
@ Pčelica
Malo pročitaš uslove kad kupuješ nešta a DHL kaže
7. Dostava i neuručene pošiljke
Pošiljke se ne mogu dostaviti na poštanski fah ili samo na poštanske šifre. Pošiljke se dostavljaju na adresu
primaoca koju daje pošiljalac (za koji se u slučaju poštanskih službi smatra da je prva poštanska služba
koja prima), ali to ne mora nužno da bude primalac lično. Pošiljke na adrese koje imaju centralni prijemni
punkt isporučivaće se na taj punkt. Ako primalac odbije dostavu, ili da plati za dostavu, ili se pošiljka
smatra neprihvatljivom, ili je bila potcenjena za svrhe carinjenja, ili primalac ne može osnovano da se
identifikuje ili locira, DHL će uložiti primereni napor da pošiljku vrati pošiljaocu o trošku pošiljaoca, a ako
u tome ne uspe, DHL može pošiljku da oslobodi, uništi ili proda, ili baci ili uništi bez ikakve odgovornosti
prema pošiljaocu ili ma kome drugome, gde se prihod od ovoga koristi za naplatu troškova usluge, a
preostali prihod od prodaje se vraća pošiljaocu.
Koliko mi se čini žurba je zbog povrata dela novca a to teško može da se desi.
 
Poslednja izmena:
@Mali Mrav pošiljka je naručena bez ekpres dostave, a poslata je tako... No to nije toliko ni bitno jer ovo nije prvi put da sam odbio DHL express koji je ranije previdelo i zamenio dolare u funte, pa umesto 40$ računali 40£ i otišlo na carinu, ali se vratilo za manje od mesec dana.

Za ovo drugo što navede - operater DHL-a mi reče da troškove snose oni, a kompikovana dokumentacija. Tako da nije ni operater upoznat sa uslovima. Samo mi je rečeno da je u postupku vraćanja, a da im vraćanje nije sada priorietet!? Šta pametno reći na ovo... Ovo sigurno nije "DHL će uložiti primereni napor da pošiljku vrati pošiljaocu "
A što se povrata poštarine tiče - do sada nije ni bio nikada, a refundacija vrednosti pošiljke se vrši tek po vraćanju pošaljiocu. To nije dosad bio problem, verujem da i sada neće. Generalno to važi za sve svetske prodavce.

Jedino me iziritirao taj odnos operatera - može biti i za godinu i za dve, kako odluče. Veruj mi da je doslovno tako rekla. Zato pitah imali ko ovakvog iskustva...
 
Poslednja izmena:
Pošalješ lepo mail nemačkom DHL-u ili gde im je već sedište i opišeš kako su se poneli lokalni likovi pa vidiš dal će nešto da pomogne. Nema šta da izgubiš.
 
Posiljalac ce svakako dobiti osiguranje od DHL-a. Jedna moja posiljka se tako zadrzala kod nas jedno 5meseci, a posle toga jos jedno 3-4meseca stigla nazad u Nemacku. Nakon toga posiljaocu vracena,a pare od osiguranja ostale.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
@ Sirius9
Iskreno sam to hteo. Tražio sam kontakt, ali nisam uspeo naći kontakt sedišta firme, a svaki klik na kontakte na DHL sajtu, a da nije .rs me odvuče nazad na dhl.rs.
Inače sam operatera i to usput pitao. Ne dade mi kontakt jer kaže da je svaka zemlja je za sebe. Iskreno, toliko su uopštene informacije koje dele operateri da ponavljaju matrice iznova i iznova i ništa ti ne koriste. Opušteno, ko da su u Srbiji (ko što jesu) i boli ih uvo za korisnike ...
Eh, kakvi su ovi po svetu - prosto dosadni sa pitanjima ima još nešto što mogu pomoći...

Ako imaš neki kontakt glavnog DHL-a napiši, ne mogu ga pronaći
 
Poslednja izmena:
@dstamenkovic90
Znači čekao si dugo? Kako nestale? Pa baš te ekpres pošiljke su i skuplje zbog osiguranja
 
Na tebi je odgovornost da platis sve uvoznicke troskove (osim ako je poslato kao DDP).
 
@dstamenkovic90
Znači čekao si dugo? Kako nestale? Pa baš te ekpres pošiljke su i skuplje zbog osiguranja
Ta posiljka je bila poslata u evropsku zemlju na ime drugog lica ali je unutra bio racun na moje ime. Posto "nisu nasli" mog druga, njihova lokalna posta je otvorila paket videla racun i prosledila za Srbiju. Frapirao sam se kad mi je stiglo obavestenje da dostavim dokaze za posiljku.. naravno da sam odbio i to je sve trajalo bas dugo..u sustini mi nismo znali 2-3meseca sta se desavalo sa posiljkom, pisalo je da se vraca posiljaocu, kad odjednom u Beogradu..

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
@ Pčelica
Pošalješ žalbu za pogrešno iskazanu vrednost pošiljke njihovom krivicom i dugo čekanje na povrat na mail koji si dobio a kod nas ti je za poštanski saobraćaj zaduženo Ministarstvo trgovine, turizma i telekomunikacija, Odelјenje za poštanski saobraćaj i nadzor.
Mislio sam da si pošiljku vratio zbog realne vrednosti pa si se preračunao sa zbirnom cifrom. Prodavci udare zaštitu sa rokom vraćanja i lože ljude.
 
@dstamenkovic90 Znači čeka se par meseci. Hvala!

@Mali Mrav To sa pogrešnom iskazanom vrednošću od njih je bilo ranije. Odbijena je pošiljka od mene jer je zbog njihove greške upućena na carinski postupak pa se nije moglo nazad, a nisam se hteo cimati oko svih papira i žalbi.No, vraćena je otprilike za oko mesec dana sa carine pošaljiocu.
Ovaj put samo stoji dva meseca, a kao što rekoh objašnjenje je da takve povratne pošiljke nisu u ovom trenutku prioritet!? Svašta.
Raspitaću se za ovo oko Ministarstva trgovine šta mogu učiniti. Hvala!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno