Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^ Meni je od 29. jula paket u Srbiji po praćenju, takođe se završava sa LV

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Nije stigao u Srbiju nego u Letoniju.. Proverite na postal ninja sajtu, i videćete da piše Riga. A iz Letonije do Srbije paketu treba min 30+ dana u ovoj situaciji. I pišite u temi praćenje pošiljki.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ovo mi baš ne pije vodu jer meni su u prethodnih mesec dana dve pošiljke iz engleske stigle u roku od 48 sati. Što se mene tiče ništa ni blizu DHL Express.

951e126de0d8ffd4d1cbe3b3661d824f.jpg


I meni je trebalo 4 dana da dođe iz Kine do Arabije pa do Srbije da bi oni 3 nedelje utvrdili da paket nije za carinu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za 7 dana je paket, sudeci po informacijama sa Aliexpress, stigao u Srbiju. Broj za praćenje se zavrsava sa LV. Sad cemo videti koliko ce dugo da boravi u posti

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
Procitaj malo unazad par strana i sve ce ti biti jasnije. Paketi sa pracenje LV stizu prvo u Rigu i na tom pracenju paketa koje ti gledas i velika vecina dolazi do zabune. Arrived to destination country znaci da je stigao u zemlju tranzita. U tvom slucaju LV, sav saobracaj trenutno ide preko Letonije, Turske, Turkmenistana itd.

Sent from my moto x4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Za dva dana pošiljka jedna obična pumpa od 30dolara al šiping 35dolara nema veze pristao sasm jer mi treba za pivo i nema je kod nas. Za dva dana stigla DHL u BG i evo još me zezaju kao na carini.

broj pošiljke 3720251242

Šta ima da carine kad je pumpa samo 35dolara ok pdv nek i naplate al neka je dostave !!! NIkad DHL nije ovako loše radio užas ! Kad mogu da očekujem pošiljku prosečno ako neko ima iskustva? I da li mogu da cepnu i carinu na roba plus prevoz ?

pozdrav
p.s. aj što nema više povoljnog šipinga nego odaberem i šiping skuplji od robe i opet me zezaju ! Ovo je strašno šta ova korona i ovi ljudi rade !
 
Jesu li te kontaktirali? Ako nisu zovi ti njih. Trebalo bi da prođe bez ikakvih dodatnih troškova ali mogu da traže fakturu.
 
Zvao sam ih i ladno krenuli u proces vraćanja pošiljke i ne žele da je isporuče iako je fizički još u Srbiji. Trebala im je račun kao nisu verovali da je pumpa 30dolara. Ma ovo je smešno. Nikad ni sa jednom ali ni sa jednom pošiljkom a bilo ih je mnogo čak i mnogo skupljih mi se ovo nije desilo.
 
Kako sta ih zabole koliko sta kosta, pa u zavisnosti koliko sta kosta placaju se dazbine sto drzavi sto njima.
Ne razumem bas tvoju konstataciju, al pojasni mozda ja i gresim.
 
Koristeći pretragu, pronašao sam odgovor, ali za svaki slučaj da pitam ponovo. Hteo sam nesto naručiti, ali velika je cena dostave, oko 120e, I išlo bi UPS dostavnom službom. Kako sam pročitao, kod nas naplate samo carinu i pdv, dok se špedicija ne naplaćuje, kao što je slučaj sa DHL-om?
 
Meni ups nije naplatio, a cena je bila preko 50e

Sent from OnePlus 7 Pro
 
Pogrešno sročih kraj poruke. Znam da DHL naplaćuje špediciju, ali hvala na ispravci, nisam ni skontao sta sam napisao, tj kako je ispalo na kraju.
@Phoenix92 e hvala za info iz prve ruke
 
Sto se brzine DHLa tice da napisem da ste svi u pravu, i vama kojima stize brzo i vama kojima stoji po mesec dana. Imao sam dve posiljke iz HK preko DHL Express, ispod 50e naznacene vrednosti. Od porudzbine do mojih vrata za 3-4 dana ukupno, bez dodatnog troska i cekanja jer nisu isle na carinu.

Medjutim posiljka iz UK, vrednosti za carinu, poslata iz UK 9.7., 10.7. usla u Srbiju, platio sam carinski dug 7.8., 10.8. usluge spedicije. Na pitanje kad cu dobiti posiljku, odgovor je da se ne zna posto carina mora da vidi pare na racunu. To je procedura koju znam od ranije, samo me zanima da li golub pismonosa nosi novac ili ne, jer je proslo 3-4 dana od uplate, ranije kad uplatim carinu sutradan dobijam paket. Inace sam carinu odvojedno od spedicije placao jer sam za sve morao da ih vucem za rukav, tako su mi carinski racun koji je ispostavljen 6.8. (vidi se na skenu) poslali tek sutradan popodne i to na moje cimanje, uz napomenu da spediciju ne mogu odmah pa su poslali danas.

Sto je najgore imao sam opciju da platim VAT i porucim na UK adresu, zatim alternativnim putem za 2-4 nedelje do Srbije. Ispao sam *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* jer sam bio stava da cu pre da platim pdv i carinu ovde nego VAT englezima. Lekcija naucena za sledeci put, ovo je sve samo ne express isporuka.

FedEx mi je ove godine isporucio dva paketa isto sa carinjenjem, cekanje bukvalno nikakvo, od ulaska paketa u Srbiju isti je bio kod mene u roku od 2 dana, sa sve carinjenjem izmedju.
 
Da li postoji mogućnost da se naplati samo PDV jer je roba plaćena 35eura ! Špediter kog mi je dodelio DHL onaj prvi sa spiska traže da platim špediciju 4000din plus carinu plus porez !!! Što višestruko prelazi vrednost pumpe i predlaže mi da odustanem od kupovine jer mi se "ne isplati"-

Ja kolko se sećam čitao sam ovde da transport ne ulazi u cenu robe ?! Ili oće da me izvataju na kvarno?

p.s. prevoz je plaćen oko 25e
 
Zašto naša pošta naplacuje carinu na pošiljke ispod 50 evra vrednosti? Čak je u paketu bio i račun od prodavca koliko roba košta!
 
Da li postoji mogućnost da se naplati samo PDV jer je roba plaćena 35eura ! Špediter kog mi je dodelio DHL onaj prvi sa spiska traže da platim špediciju 4000din plus carinu plus porez !!! Što višestruko prelazi vrednost pumpe i predlaže mi da odustanem od kupovine jer mi se "ne isplati"-

Ja kolko se sećam čitao sam ovde da transport ne ulazi u cenu robe ?! Ili oće da me izvataju na kvarno?

p.s. prevoz je plaćen oko 25e

Transport ne ulazi u carinsku osnovicu ako je vrednost robe ispod 50 €. Ako su na fakuturi razdvojene stavke onda u tvom slučaju ne bi trebalo da plaćaš carinu i špediciju. Eventualno samo PDV ali se kod DHL-a čak nije ni PDV plaćao. Ako nema carine ne plaća se ni špedicijia. Taj špediter na kog su te preusmerili očigledno hoće da te zezne ili nema pojma. Ja bih u tvom slučaju kontaktirao centralu DHL-a.
 
Poslednja izmena:
Da li postoji mogućnost da se naplati samo PDV jer je roba plaćena 35eura ! Špediter kog mi je dodelio DHL onaj prvi sa spiska traže da platim špediciju 4000din plus carinu plus porez !!! Što višestruko prelazi vrednost pumpe i predlaže mi da odustanem od kupovine jer mi se "ne isplati"-

Ja kolko se sećam čitao sam ovde da transport ne ulazi u cenu robe ?! Ili oće da me izvataju na kvarno?

p.s. prevoz je plaćen oko 25e

4000 + otkup tovarnog lista od DHLa koje košta ~1500 dinara. To ne napominju kad ih zovnes ali uredno naplate.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li postoji mogućnost da se naplati samo PDV jer je roba plaćena 35eura ! Špediter kog mi je dodelio DHL onaj prvi sa spiska traže da platim špediciju 4000din plus carinu plus porez !!! Što višestruko prelazi vrednost pumpe i predlaže mi da odustanem od kupovine jer mi se "ne isplati"-

Ja kolko se sećam čitao sam ovde da transport ne ulazi u cenu robe ?! Ili oće da me izvataju na kvarno?

p.s. prevoz je plaćen oko 25e

Probaj se zaliti
 
Novosadska carina pušta sve živo bez plaćanja pdva i carine. Pre korone je bilo skroz suprotno
 
Zašto naša pošta naplacuje carinu na pošiljke ispod 50 evra vrednosti? Čak je u paketu bio i račun od prodavca koliko roba košta!
Na posiljke DO 50€ obracunava se samo pdv+usluga poste otvaranje/zatvaranje paketa cca 100 din i 40 din za uplatu na racun carine.
Verovatno si to dobio da platis ne carinu.
 
Поздрав људи, наручио сам телефон из UK преко Ebay-a, требало би да стигне у току наредне седмице, занима ме треба ли унапред да приложим нешто за царину? Ако не, хоће ли ме они сами контактирати? Нисам никад наручивао нешто скупо, па не бих да ме жестоко опељеше због мог незнања..

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Sad je kasno za ovakva pitanja, kad je paket već krenuo.
Za 10 godina mene carina nikad za ništa nije kontaktirala i jako retko bilo šta traže, urade kako hoće i to je to, na tebi je da prihvatiš ili odbiješ.
Ako je prodavac iz UK i stavio je fakturu u paket i deklarisao proizvod na tačnu ili barem naizgled tačnu vrednost (dakle ne na 43$ isl) onda su šanse velike da carina naplati porez i carinu po vrednosti iz fakture ili CN22 deklaracije.
Ali ako je prodavac kinez koji ima neko skladište robe u UK za distribuciju po evropi pa u paketu nema fakture a na paketu piše neka sumnjiva vrednost .... onda srećno i javi kako si prošao.

Poz.
 
Sad je kasno za ovakva pitanja, kad je paket već krenuo.
Za 10 godina mene carina nikad za ništa nije kontaktirala i jako retko bilo šta traže, urade kako hoće i to je to, na tebi je da prihvatiš ili odbiješ.
Ako je prodavac iz UK i stavio je fakturu u paket i deklarisao proizvod na tačnu ili barem naizgled tačnu vrednost (dakle ne na 43$ isl) onda su šanse velike da carina naplati porez i carinu po vrednosti iz fakture ili CN22 deklaracije.
Ali ako je prodavac kinez koji ima neko skladište robe u UK za distribuciju po evropi pa u paketu nema fakture a na paketu piše neka sumnjiva vrednost .... onda srećno i javi kako si prošao.

Poz.
Хвала, јавићу, продавац је из UK, није кинез[emoji23]

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Onda je velika verovatnoća da je na CN22 obrascu (koji se lepi na paket i na kom stoji vrednost robe) upisana prava vrednost i da imaš u paketu (ponekad zalepljena u kesici na paketu, spolja) fakturu pa će ti naplatiti carinu i pdv na pravu vrednost robe.
Dakle 32% ukupno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno