Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ušlo u zemlju 02.12. danas preuzeo, naplaćeno samo otvaranje [emoji857]
7c02be60d04e33b52303eca701a17dbe.jpg


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ljudi sta raditi kad je prodavac za paket, na vrednosti za carinu, napisao vrednost proizvoda umesto 99$ stavio 399$. Dal zvati carinu I najaviti im to ili ce oni da proveravaju pravu vrednost? Hvala!
 
koji prodavac? kina ili ...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
koji prodavac? kina ili ...


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Prodavac je sajt sa suplementima, iz USA

Kako znaš koju je vrednost stavio prodavac?

Ovo je problem, posto prodavac suplemenata na salje za Srbiju ja moram preko posrednika, myUS kurirske sluzbe, sad myUS je poslao paket ali je stavio vrednost 399$ dodali su tu trojku jednu, ko je tu pogresio dal prodavac suplemenata ili myUS ne znam, ja imam pdf racun od prodavca suplemenata gde pise 99$ da je cena.
 
U brale, that going to be a bumpy ride.
Plašim se ja da ako pošalješ taj pdf račun što imaš, carin ne pomisli da ih veslaš pa ti lepo napišu prijavu za carinski prekršaj!
Vrlloooo nezgodna situacija.

A kako znaš da na paketu piše 399$? Dobio si sliku paketa od myUS-a?

Takođe, sa stanovišta carine, pošilalac tog paketa je myUS, oni neznaju ništa o pravom prodavcu, još ako su prepakovali paket... misliš da ćeš uspeti da ubediš našu carinu u to ko je prodavac šta je forvorder i koliko je sve to zapravo koštalo? Nešto mi naši carinici ne deluju kao strpljivi i razumljivi, štaviše, lik sa kojim sam ja pričao je bio čista suprotnost, "ja sve znam najbolje, ne treba mi ni internet, znam bolje i od njega, šta me smaraš, ako ti se ne sviđa žali se".
 
Poslednja izmena:
pa oni obično stave fakturu u paket tako da to što piše na paketu nije bitno. ako je neko izvadio račun e to je onda žešći problem i teško ćeš se iščupati sem sa izvodom iz banke ali ...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pitanje je da li pakete iz US uopšte otvaraju ili veruju onome što je napisano na deklaraciji (CN22), mislim da to otvaranje i traženje fakture važi najviše za kinu...
 
U brale, that going to be a bumpy ride.
Plašim se ja da ako pošalješ taj pdf račun što imaš, carin ne pomisli da ih veslaš pa ti lepo napišu prijavu za carinski prekršaj!
Vrlloooo nezgodna situacija.

A kako znaš da na paketu piše 399$? Dobio si sliku paketa od myUS-a?

Takođe, sa stanovišta carine, pošilalac tog paketa je myUS, oni neznaju ništa o pravom prodavcu, još ako su prepakovali paket... misliš da ćeš uspeti da ubediš našu carinu u to ko je prodavac šta je forvorder i koliko je sve to zapravo koštalo? Nešto mi naši carinici ne deluju kao strpljivi i razumljivi, štaviše, lik sa kojim sam ja pričao je bio čista suprotnost, "ja sve znam najbolje, ne treba mi ni internet, znam bolje i od njega, šta me smaraš, ako ti se ne sviđa žali se".

Nisam video paket nego su mi ovo poslali na mail.
Capture.JPG

Dal je moguce da ce jedna pogresna brojka 3 da me kosta 80, 90 evra
 
Cimaj ti njega da vidi da li ce da sredi to ili ces mu vratiti - i traziti refund i na slanje.
Mozda je i mislio 39.99, ko njega zna ;)
 
Cimao sam myUS da vidim u cemu je fora sto su stavili 399$ cekam da mi odgovore. Sta ja mogu da radim ako mi stigne paket sa ovom vrednosti a ako mi postar bude trazio npr. 10.000 din za pdv I carinu, sto naravno neck da mu dam.
 
Na 99$ dodatni troškovi bi bili 31.68$ a na 399$ su 127.68$ (13.376 RSD)
Problem je što se paket ne bi vratio prodavcu, što se njih tiče paket je isporučen, primljen i nema više osnova za povrat tih 99$ a kako će myUS postupiti ako im se vrati paket to je upitno, možda će pristati da ponovo pošalju ali da se plati povratna poštarina i ponovo poštarina za drugo slanje, da li se to isplati! hmmmm!?
 
Poslednja izmena:
Meni je pre par godina prošao carinu multimer koji je ludi Kinez deklarisao na $10 000 [emoji3]
Na kineske deklaracije očigledno ne obraćaju pažnju, ali u tvom slučaju je problem što stiže iz Amerike.
Mada ne bi trebao imati problema ako im pošalješ i link proizvoda i izvod iz banke.
 
Poslednja izmena:
Jel ja kad vidim na trackingu da je paket na carini odem do njih i objasnim situaciju ili zovem?
 
Džaba zvati, niko se ne javlja na telefon a nisam siguran koliko vredi i lično ići, em ne znaš kad će tvoj paket doći na red em taj dokaz o uplati ne može da se poveže sa pošiljaocem paketa pa je pitanje da li će carinik imati osnova ili hteti da ga prihvati...
 
Javili su mi se iz myUS imam srece da nisu poslali paket zbog vikenda, pa ce da isprave vrednost. Hvala svima.
 
Sve se na kraju svodi na to koliko će carinici da procene vašu robu. Meni su recimo za Anker prenosni zvučnik, koji vredi 35$ naplatili carinu od 770 RSD. Procenili su ga na 30$. Tako da ta priča oko 50 eura za fizička lica pada u vodu. Carinici mogu da rade šta hoće i ne možemo im ništa. Nije problem što sam dao 770 RSD za carinu, prezadovoljan sam kupovinom. Samo vam dajem jedan primer. Pozdrav
 
Ti nisi platio carinu već PDV i otvaranje pošiljke. Sve pošiljke podležu plaćanju PDV-a bez obzira na vrednost, a plaćanju carine i PDV-a pošiljke čija vrednost prelazi 50e.
To što na carini neke pošiljke propuste bez ikakvih dažbina, to je već druga priča.

Tvoj zvučnik su procenili na 30 usd što je oko 3100 rsd, naplatili su ti PDV od 20% što je 620din i otvaranje paketa od 150din i eto ti 770din. Da su ti naplatili i carinu onda bi bilo 32% na 30 usd i onda bi ti platio poštaru oko 1150din.



Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stoji mi paket na carini od 4.12...Da li je to normalno ili trebam da se brinem. *mjau**mjau**mjau* stigo iz Kine za 7 dana a ne moze carinu da prodje 2 nedelje :mad::mad:
 
Ipak su poslali paket na vrednost 399$ umesto 99.95$ :wall: Poslali mi neki invoice da dam carini gde mogu u bazi da provere vrednost paketa, prilozicu im sve to kad stigne paket kod njih pa sta mi bog da
 
Jedno pitanje. Carina koju treba da platim je mnogo viša od nekog iznosa kome sam se nadao, čak i od carine na cenu po kojoj sam artikal platio. Šta se dešava ukoliko se odbije prijem paketa i vrate ga u Kinu? Gearbest je u pitanju. Da li će ga oni ponovo poslati ili ću dobiti novac nazad i u kom iznosu? Da li neko ima iskustva sa Gearbestom po tom pitanju?
 
Sve se na kraju svodi na to koliko će carinici da procene vašu robu. Meni su recimo za Anker prenosni zvučnik, koji vredi 35$ naplatili carinu od 770 RSD. Procenili su ga na 30$. Tako da ta priča oko 50 eura za fizička lica pada u vodu. Carinici mogu da rade šta hoće i ne možemo im ništa. Nije problem što sam dao 770 RSD za carinu, prezadovoljan sam kupovinom. Samo vam dajem jedan primer. Pozdrav

Platio si PDV 20% i oko 200 dinara troškove otvaranja paketa, a ne carinu. Već je 1000 puta pisano na ovoj temi o tome. Dobio si od poštara carinsku deklaraciju na kojoj ti piše šta si platio.
 
Jedno pitanje. Carina koju treba da platim je mnogo viša od nekog iznosa kome sam se nadao, čak i od carine na cenu po kojoj sam artikal platio. Šta se dešava ukoliko se odbije prijem paketa i vrate ga u Kinu? Gearbest je u pitanju. Da li će ga oni ponovo poslati ili ću dobiti novac nazad i u kom iznosu? Da li neko ima iskustva sa Gearbestom po tom pitanju?

Ako si platio preko PayPal dobićeš refund umanjen za troškove isporuke u oba pravca, a ako si platio direktno karticom verovatno će vratiti u obliku onih njihovih poena koje retko gde i možeš upotrebiti.
Najbolja je opcija da se zalis carini na visinu dažbina.
 
Zalio sam se za kapsule koje nisu stigle par postova gore i ali mi prvo odbije kaze da dopunim jos nekim slukama tezine paketa pre otvaranja i nakon. Dopunim i oni prihvate, kinez prilozi sliku da je novi paket krenuo i kuka kako nije fer sto ce mi stici novi paketi i vratiti mi novac. Bukvalno moli da uradim cancel dispute, sta uraditi?

Sent from my moto x4 using Tapatalk
 
Jedno pitanje. Carina koju treba da platim je mnogo viša od nekog iznosa kome sam se nadao, čak i od carine na cenu po kojoj sam artikal platio. Šta se dešava ukoliko se odbije prijem paketa i vrate ga u Kinu? Gearbest je u pitanju. Da li će ga oni ponovo poslati ili ću dobiti novac nazad i u kom iznosu? Da li neko ima iskustva sa Gearbestom po tom pitanju?
Ne znam koliko košta to što si naručio i koliko više su ti uzeli.
Ako si odbio paket, vraća se u tvoju poštu i tu stoji 5 dana i onda ga vraćaju nazad y Kinu. Možeš da se žališ, u svojoj pošti podneseš žalbu na carinski iznos, platiš oko 450din žalbu i to ti ne refundiraju, uz žalbu priložiš sve dokaze koliko si platio, sliku predmeta sa cenom, izvod iz banke koliko si platio, sliku sa PayPala, sve što imaš. Onda paket sa svom dokumentacijom koju si podneo ide ponovo na carinjenje pred komisijom.

Ako odbiješ da primiš paket i oni vrate za Kinu, GearBest u principu nije dužan da ti refundira ništa, jer svugde stoji da su carinske dažbine obaveza kupca. Jedino čemu možeš da se nadaš je da ti vrate deo novca umanjen za trošak poštarine u oba smera ili da ti pošalju ponovo ali da ponovo platiš poštarinu. Znajući GearBest na ovo će možda pristati samo pod uslovom da si kupio njihov insurance.
Ako GB odbije da ti vrati novac, a platio si preko PayPal-a, možeš da probaš da tražiš refund id PayPal-a. Samo što nisam baš siguran da li će i oni da ti vrate ako si odbio da primiš paket jer će stajati na praćenju da si odbio prijem.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Zalio sam se za kapsule koje nisu stigle par postova gore i ali mi prvo odbije kaze da dopunim jos nekim slukama tezine paketa pre otvaranja i nakon. Dopunim i oni prihvate, kinez prilozi sliku da je novi paket krenuo i kuka kako nije fer sto ce mi stici novi paketi i vratiti mi novac. Bukvalno moli da uradim cancel dispute, sta uraditi?

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Pa najbolje da ti snosis sve troskove, i da posaljes Kinezu jos koji dolar da ima i za letovanje.
 
Tako sam i ja mislio, samo bez slanja jos kojeg dolara za ng :)

Sent from my moto x4 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno