Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Provizija za uplatu na račun je 45 dinara (ili 1% ako je iznos carine preko 4500).
Pošto je paket 8 kg onda to potpada pod postexpress i donose ti ga 99%
 
Aha, provizija za placanje na salteru poste.
Koliko je to otvaranje paketa? Postexpress znaci mora, to je oko 300din?

Kakve su to stetocine, cuj otvaranje paketa se extra doplacuje mimo carine.
 
To vazi za sve pakete... nema veze sa cenom. 300+50 provizija (ili vise sto rece Dejan).
 
Evo da javim za mi band 3 naplatio postar 660 dinara sve ukupno. Iskreno sam ocekivao da ce proci bez dazbina, al dobro. Imao sam kupon na aliju 4$ pa sam je uzeo za 22$ tako da je ok. Da sam je uzeo po punoj ceni ne bi mi se nesto isplatilo da narucujem...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Narucio nesto online da stigne preko DHL Express-a. Ok, paket stigao od Kine do Srbije u roku od 36 sati, mozda i manje, ali bre cim stigne u Srbiju ono Express u nazivu mogu da skinu momentalno, jer im je dozvoljeno 4 do 5 radnih dana da paket stoji na carinjenju posle dostave dokumentacije. Em se cimas sa dokumentacijom, em su spori. Da sam znao mozda bih i isao preko klasicne dostave, pa neka ga drze standardnih 5 dana na carini.
 
DHL te je zvao i trazio papire za carinjenje? Racunaj na +3300 za spediciju.

I to je nesto sto sam samo u Srbiji video kod DHLa! U Koreji (gde postoje mnogo stroze zabrane oko uvoza nego kod nas!) nema nista slicno.
 
Ovo je nista, pvih dana, nemoj da se naljute pa se nacekamo :)
 
To je relativno brzo za naše carinike, na zimu će biti bar duplo duže.
BTW u skupstinsoj proceduri je novi carinski zakon, novost je da će biti sistem elektronskog podnošenja deklaracija, ali će to zaživeti tek 2020. O oslobođenju od plaćanja carine piše samo za pošiljke male vrednosti i nekomercijalne prirode (šta je mala vrednost odlučuje vlada ili ministarstvo finansija svojim aktima, a u zakonu nema nikakvih konkretnih granica )
 
Mala vrednost je do 150e bez carine
 
Mala vrednost je do 150e bez carine
Kao što rekoh nije navedena konkretna vrednost, a da promene tu vrednost nije im uopšte potreban zakon dovoljna je dobra volja ministra finansija. S obzirom da nema najave i medijske pompe bar godinu dana ranije mrka kapa od promene postojeće granice.
 
Poslednja izmena:
Da pustaju stvari koje nisu iz Kine po kratkoj proceduri, samo sa PDVom, mislim da bi vecina bila zadovoljna.
A Kina.... e pa *mjau**mjau**mjau*, to ne moze. EU uvodi strozije propise za kinesk proizvode, a mi cemo da ih ublazimo?:)
 
Šta pišu ovi ludaci sa JoyBuy-a na koverte za vrednost? Naručio 2 Ugreen kabla, svaki po 0,99$, danas našao u sandučetu 2 obaveštenja da podignem pošiljke, za svaku da platim po 351 din. Ispada da su ih procenili na 10$. Na prvu loptu sam hteo da ih pustim da se vrate za Kinu, ali kad sam malo razmislio ne može sve ni za džabe da prodje, pre ovog slučaja ne sećam se kad sam zadnji put platio PDV na neku pošiljku, pa nek im bude. Poštinih 10 cm žute trake za 100 din. su teški kriminal, valjda će ovi moroni u skupštini doneti i neki pametana zakon pa da puste bez ikakvih dažbina bar sitnice do 20€, a bez carine do tih famoznih 150€, to bi bilo prihvatljivo.
 
Znate da voda moze da se zagreje? Ne mora samo ono koliko je Sunce zagreje.

Muslim, kad neki hoce da ponavljamo iste stvari, da podjemo od pocetka :)
 
Pišu prave vrednosti, možda im je sumnjivo kako $0,99 a ima tracking koji sam košta više od toga.
 
Stigao touch screen za tablet. Placen 4$, naplaceno 400 rsd

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Neko dobro napisa za Joybuy: upadaju u oci ljubicaste koverte ;)

Na koverti prava cena, 27USD
 
Imam jedno pitanje:Kasni mi paket vredan 30€,i firma mi je javila d aprvo proverim sa poštom da li je paket zadržan negde.Kome da se obratim?Carini na mejl ili negde drugo?Hvala!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Jutrosnji status:
11:27:15 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema

Kao sto ste rekli, prispelo 13og i ocarinjeno 18og. Radni dani bez vikenda.
 
Pišu prave vrednosti, možda im je sumnjivo kako $0,99 a ima tracking koji sam košta više od toga.

Meni nisu pustili ni jednu posiljku koja ima tracking, obavezno ide pdv... verovatno i oni znaju da kinezi uglavnom stavljaju tracking na sve preko 5$ pa računaju da je koštalo najmanje toliko.
 
Jel koristio neko DHL eCommerce nacin dostave? Kako prolazi sa carinom?
 
Jesu mozda menjali u posti statuse jer mi je danas stigao paket u izmenicnu postu i direkt sledeci track je
11003 izmenicna posta - 11200 gpc beograd znaci mogu sutra da ocekujem na adresi paket

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jesu mozda menjali u posti statuse jer mi je danas stigao paket u izmenicnu postu i direkt sledeci track je
11003 izmenicna posta - 11200 gpc beograd znaci mogu sutra da ocekujem na adresi paket

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
tacno tako

Sent from my M9 using Tapatalk
 
8 dana mi je vec paket na carini, ocarinite vise, samo neka prodje

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Daj ne zezaj, odmori uveliko, a opet ispod 10 (neradnih+radnih) dana ne stoje paketi na carini... daj JEDNOM barem zadovoljni nekim napretkom?
Pa cemo polako dalje da smanjimo:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno