Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li neko zna neki kontakt telefon ili mail na carini u Beogradu?Paket mi stoji od 5.11 i svaki dan ista poruka na pracenju..Da li je moguce da je tolika guzva

RS, 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema, PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
 
narucujem igracku koja je tipa 32 USD na Beograd ? koja je sansa da je carine i koliko ??? druga varijanta je BiH ali sporije stize i nema carine do 150 eur iznosa, hvala

Da naplate carinu ne bi trebalo, PDV mozda platis mozda ne. Iznos PDVa je 20% od cene.

Izgleda da je carina bas prebukirana a Kinezi nisu ni poceli da salju 11.11 porudzbine. Ne desava mi se da cekam pakete iz UK duze od 7 dana sto je sada slucaj. Smor je bre ova nasa Srbija, em cekas 7-57 dana da ti nesto stigne iz sveta pa onda carinu 7-20 dana da to proslede dalje. Dok USPS posalje iz Njujorka za Los Angeles za dva dana i to je sporija varijanta.
 
samo kukate. pitajte italijane kako je kod njih [emoji16] pa će te videti da su ovi naši zlato

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Naručio sam ceoni toplomer, stigao u zemlju za 8 dana. Stoji od 11. na carini, tj sajt pošte kaže - za carinu, a aliexpress da je held at customs i da se javim carini... u čemu je fazon?

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Naručio sam ceoni toplomer, stigao u zemlju za 8 dana. Stoji od 11. na carini, tj sajt pošte kaže - za carinu, a aliexpress da je held at customs i da se javim carini... u čemu je fazon?

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
Nigde ne pise da se javis carini vec da je paket zadrzan na carini. Kad dodje na red pustice ga i stici ce ti dan kasnije. Meni stoji vec nedelju dana kamera, nikako da obrade.

Tapatalk from Poco loco
 
Vec treci put mi paket bez pracenja ne stize, jednom iz Madjarske i dva puta iz Kine. Da li nekako mogu da proverim da li je paket usao u Srbijui gde je nestao ako nemam broj za pracenje?
 
Ne možeš. Ako nema broj za praćenje ostaje ti da se nadaš da će stići i to je sve što možeš...
 
Neka iskustva sa dhl-om? Citao sam dosta postova ali nigde nisam bas naisao na neke detaljnije informacije pa aj da pitam kad sam vec ovde :D ... Planiram da porucim telefon sa aliexpress-a i da ne bi' cekao dugo mislio sam da porucim preko dhl-a. Nikad ranije nisam porucivao preko dhl-a i reko' da malo istrazim na net-u i procitao sam razne informacije, dok su jedni zadovoljni drugi, pa moglo bi se reci dobar deo njih, nije... dosta puta sam naisao na podatak/tekst da "deru kozu sa ledja"... Obzirom da narucujem telefon i da ce paket biti veci znam da cu platiti carinu, spreman sam na to, mada za dhl kazu da naplacuju neke dodatne troskove, spedicije, cuda/m***... i da cesto ta njihova usluga brze dostave kosta vise nego sam proizvod. Pa, zanima me jel to tacno ili ne? (ako je imao iskustva sa dhl-om, bio bi' zahvalan za odgovor :) )
 
Ako ti je telefon ispod 50 eura onda neće biti dodatnih troškova, ako je preko 50 eura a verujem da jeste onda ćeš platiti carini 32% od cene telefona i na to još 4000 din DHL-u za uslugu špedicije.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
DHL i Fedex su imali smisla 1999. godine kada se iz Srbije placalo kradenim karticama pa je jedini kriterijum bilo da stigne brzo, da se izbegnu carinici lopovi (opste rasirena pojava te godine) kao i postari lopovi koji su ako ne ukradu carinici uzimali za sebe ono sto je u startu ukradeno od strane narucioca. Tri nivoa lopovluka pa ko ce koga da zavrne i uzme proizvod za sebe.

Imaju smisla i kad zelis da se osiguras, kada kupujes nesto veoma skupo ili velike kolicine gde ti cesto obicna posta ne moze izaci u susret. Tada si tih 32% vec uracunao u cenu proizvoda kao i cenu spedicije.

U svim ostalim slucajevima mislim da je bolje ici obicnom postom. Kineska je ultra spora, ako kupujes iz UK ili cak Amerike to stigne brze. Kosta vise ali ne kao DHL/Fedex.

DHL Express na aliju pise 7-15 dana, nikada nisam slao DHL Expressom robu sa Alija pa ne znam koliko je to u praksi. Ali racunaj da iz Engleske ako nasi carinici ne zezaju, stigne za od 5-8 dana kako kad i to obicnom postom, njihovim RoyalMailom. Iz Amerike 8-12 dana, USPSom. Ja znam sajtove koji salju u Srbiju za samo 8 dolara i Amerike za pakete malih dimenzija i tezine a nisu forwarderi nego prodavnice i to takodje stize za 8-12 dana i putuje takodje USPSom samo imaju komercijalni ugovor sa njima i nude kupcima povoljniji shipping. Inace je od 23.5$ za sve preko 300g tezine sto nije koverta. Koverte su oko 14$ slanje.

Americki USPS na teritoriji Amerike sve isporuci za do dva/tri dana, za neku sicu. Ne vidim zasto bi neko kod njih koristio DHL Express osim ako bas hoce proizvod sad pa odmah. A i tom slucaju automatizujes ceo proces tako sto narucis preko Amazona uz Prime pretplatu.

Nego da se vratimo na nasu carinu, izgleda da je kompresor otisao na carinjenje cim ga nema od 12. novembra kada je usao u Srbiju. Nije problem platicu globu ako budu razumni (valjda je Talijan stavio invoice unutra ili zalepio na paket) samo da ne vrate nazad zbog nekog glupavog razloga/zakona.
 
DHL Express iz SAD stiže za 3 radna dana. Ponedeljak poručiš i u četvrtak poslepodne ti je isporučeno na kućnu adresu.Stalno poručujem sa iHerb sajta i zadnje 3 godine je uvek isto - 3 radna dana.
 
Poslednja izmena:
DHL Express iz SAD stiže za 3 dana. Ponedeljak poručiš i u četvrtak poslepodne ti je isporučeno na kućnu adresu.Stalno poručujem sa iHerb sajta i zadnje 3 godine je uvek isto - 3 dana.
I koliko košta poštarina za DHL ?

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
 
Neka iskustva sa dhl-om? Citao sam dosta postova ali nigde nisam bas naisao na neke detaljnije informacije pa aj da pitam kad sam vec ovde :D ... Planiram da porucim telefon sa aliexpress-a i da ne bi' cekao dugo mislio sam da porucim preko dhl-a. Nikad ranije nisam porucivao preko dhl-a i reko' da malo istrazim na net-u i procitao sam razne informacije, dok su jedni zadovoljni drugi, pa moglo bi se reci dobar deo njih, nije... dosta puta sam naisao na podatak/tekst da "deru kozu sa ledja"... Obzirom da narucujem telefon i da ce paket biti veci znam da cu platiti carinu, spreman sam na to, mada za dhl kazu da naplacuju neke dodatne troskove, spedicije, cuda/m***... i da cesto ta njihova usluga brze dostave kosta vise nego sam proizvod. Pa, zanima me jel to tacno ili ne? (ako je imao iskustva sa dhl-om, bio bi' zahvalan za odgovor :) )

Razlika je između običnog DHL I DHL Express. Koliko ja znam obični DHL ti je ustvari ko naša pošta, a DHL Express je brz i skup ali zato na poiljke do 50 eur vrednosti oni plaćaju porez za tebe.
 
Poslednja izmena:
I koliko košta poštarina za DHL ?

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

Pa zavisi kolike ti je veličine i težine paket.
3 kutije magnezijuma kojeg nabavljam za moje roditelje teške su 1,5 kg i DHL Express za njih iz SAD košta 26,3 eur.
 
Poslednja izmena:
Pa kao na primer jedne patike,ili mobilni telefon,ili ručni sat..Ili kablo za telefon tako nešto ?

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

Onda da ti ovako objasnim. Zavisi od:

1. Veličine i težine paketa
2. Od zemlje iz koje se šalje
3. Od zemlje u koju se šalje
4. Od dobre volje i poštenja prodavca, hoće li ti naplatiti pravu cenu poštarine ili će se i tu ugraditi i koliko će se ugraditi.
 
Drustvo treba mi pomoc. Hocu da porucim patike sa sajta koji stavlja racun na kutiju. Kontaktirao sam ih ih odgovorili su mi da salju racun sa robom. Patike su snizene sa 100£ na 45£ i to mu dodje 50,xx€. Koliko znam PDV placam samo nisam siguran da li ce mi cariniti? Jel imao neko slicno iskustvo?
 
Patike carine, kupovao je moj kum par puta i svaki put su carinili, u pitanju BG carina.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Iako su ispod 50€? Kad pretvorim 45£ u eure to izadje 50,5€ pa ne znam kako ide tad.
 
Hvala, to me zanimalo. Mislio sam da mozda gledaju kroz prste za pola €. [emoji16]
 
Propusti su uvek mogući.Mani je nedavno stigao sat sa računom od 210 EUR, a oni su ga ocarinili na osnovicu od 210 USD. Znači platio sam carinu i PDV nekih 13%-14% manje.
 
Zdravo ljudi, da li neko zna koliko ovih dana paketi putuju CN postom? Paketi su kroz Kinu prosli za oko 7 dana svaki (od kada je Kinez poslao, pa do Airline shipment from Beijing), i od tada je proslo evo 20 dana za jedan i 13 za drugi paket.

Vidim da SG postom stize za 10 dana, trebalo je da doplatim kao covek 2$ Dx.
 
@ Perkan

Dovoljno je da pratis desavanja u AliExpress (FAQ u prvom postu) i Pracenje posiljki i da saznas odgovor
 
Pozdrav svima jel imao neko ovakav primer i sta znaci? koga da zovem i na koji br.hvala unapredIMG_0207.jpg
 
Niko nikada nije imao ništa slično. Ovako nešto čak niko iz Niša i Novog Sada nikada nije video, najbolje zovi BG Carinu, traži Marinu ili Jovicu.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno