Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovi kazu da je od 10.02 i kakve veze ima Saudi Arabia, Iran, Jordan i jos dosta zemala sa bliskog istoka sa Kinom

Pa verovatno je Srbija to ucinila znatno kasnije druge zemlje su vec to uradile pocetkom februara..A mnoge vodece avio kompanije uopste ne saobracaju u oba pravca..A kod nas uvek ima tih nelogicnosti
 
Teško neko može da ti da procenu, zavisi odakle si naručio, koliko je vrednost pošiljke, dali će ići na carinu ili ne, ko ovde kod nas isporučuje ekomerc pošiljke!!!
Ni jedan tracking servis nije potvrdio da je taj paket zaista ušao u Srbiju tako da ako je verovati samo tom sajtu gde si kupio koji kaže da je paket u beogradu od 27-mog Januara onda je verovatno zaglavilo na carini gde bi moglo da bude i 2 nedelje, nikad se ne zna. Čini mi se da paketi iz USA dobijaju nov broj za praćenje ovde pa ako hoćeš možeš da kontaktiraš beogradsku carinu na email i pitaš ih za novi tracking broj tvog paketa.

Hvala na odgovoru. Ovo je sa zvanicnog Dhl sajta. Nije kupljneno nego je nagrada sa nekog takmicenja u vidu medalje i mislim da su stavili da je vrednost 5 dolara. Kontaktirala sam emailom carinu ali oni su mi rekli da ne mogu da mi daju info smo na osnovu broja sa dhl ovog sajta jer nije u odgovarajucem formatu i ja sam mislila da posto je iz USA da dobija drugi broj. Proverila sam i na drugim sajtovima za pracenje i na svima je isto sto se datuma tice. U medjuvremenu danas kao da je dhl ovaj broj dodelio jos nekom paketu jer prilikom provere mi se pojavljuju dve opcije jedna za moju destinaciju i druga za drugi grad tako da sam bas zbunjena. Jos jednom hvala na odgovoru
 
A sto bih ja narucivao na tvoju adresu kad tebi po xy+ meseci ne stize a meni stizu paketi za 10 dana u jeku "virusa" a i pre njega isto.
Nego imam ja predlog bolji za tebe, naruci ti na moju adresu brze ce ti stici a ja mogu da ti posaljem brzom postom iz BG za NS a mogu i da sednem u kola i donesem ti na noge.
Vidis kakav sam ja drugar a ti meni "smaras".
Kako god, ne vidim potrebu da tako pises znam da si nervozan i kivan, al sto na mene.
Sportski pozdrav iz Beograda.

Smaraš sa pričom da radiš nešto drugačije od nas ostalih, a to nije tačno.
Još pre dva mesaca sam posle tvojih poruka počeo svuda da doplaćujem za singapursku ali šta vredi kad dođe paket u srbiju i upadne u bunar.
Nadam se da ti je sad jasno zašto sam rekao da smaraš i nisam ni nervozan ni kivan pogotovo ne na nekog ovde, sve je stiglo što je bilo bitno i to je to.
 
Iz nekog razloga, postar ostavlja ceduljicu, niti se penje, niti pozvoni na interfon. Moram do glavne poste, sobzirom na guzvu, nisam jedini.
Elem,
Paket je porucen 29.11, stojao je na aerodromu 60+ dana. Odjednom promeni status u carina. Posle 3 dana prosao carinu, 4ti dan postar ostavio ceduljicu. Sutra idem po paketic.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Svašta, Vetropiru donose na vrata. A ako nije kući, idu na njegov posao u drugi deo grada.

To je sasvim normalno, stvarno ne znam što pišeš takve stvari. Smešan si. [emoji849][emoji16]
 
Danas je prosao paket koji je stigao 25.1 na carinu izgleda da taj dan rade tek.
BG Carina
Pozdrav
 
Smaraš sa pričom da radiš nešto drugačije od nas ostalih, a to nije tačno.
Još pre dva mesaca sam posle tvojih poruka počeo svuda da doplaćujem za singapursku ali šta vredi kad dođe paket u srbiju i upadne u bunar.
Nadam se da ti je sad jasno zašto sam rekao da smaraš i nisam ni nervozan ni kivan pogotovo ne na nekog ovde, sve je stiglo što je bilo bitno i to je to.
Upravo jutros stigao RB.........SG paket preuzeo ga, bez bunara kod mene...
Sportski pozdrav prijatelju.
 
Svašta, Vetropiru donose na vrata. A ako nije kući, idu na njegov posao u drugi deo grada.

To je sasvim normalno, stvarno ne znam što pišeš takve stvari. Smešan si. [emoji849][emoji16]
Donose na vrata, da, u stanu(zgradi sam), ako nisam kod kuce(tako se pise, a ne kuci) ne idu mi na posao tesko bi usli nego tada ostave ceduljce i ja odem u postu koja je 50m od moje zgrade.
Hvala, prijatno.
 
Sad je carini šansa da dođe sebi i da se malo rastereti. Kinezi već danima ne šalju ništa. Meni već danima nema promene u "Awaiting shipment"

Čak i kod pošiljki koje imaju tracking number danima stoji:

Tracking number : RFxxxxxG
Tracking information is temporarily unavailable. You could track your order Official website inquiry

Neki je zastoj u pitanju. Valjda nije zbog virusa.
 
Traking proradi posle cca 7 dana

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Citao sam negde da su stotine hiljada posiljaka na cekanju u Kini ..Naravno da je situacija otezana zbog epidemije ...
 
Citao sam negde da su stotine hiljada posiljaka na cekanju u Kini ..Naravno da je situacija otezana zbog epidemije ...
Evo kako pice kakva crna epidemija
Drugi paket oba paketa od porucivanja do mene za manje od 10 dana.
Ne mozes da biras CN postu i da ocekujes da ti brzo stigne paket, bira se neka druga posta ako ces brzo da ti stigne paket(cca 10-14 dana), znate svi samo niko nece da je bira jel kosta, sto i jeste, a i treba da kosta da ne kosta dodatno bila bi kao CN.
Vidi mene ovaj paket kostao manje od 1€, a postarina 4,33 a imao sam druge poste za free a koliko vas bi dalo 500 dinara za nesto sto kosta manje od 100 din jako mali broj vas, ja uvek dam jer mi stize brzo za sitnu lovu i ne kukam po forumu sto mi jos nije krenuo paket zbog epidemije.
Aman ne siri se virus preko koverti da se siri davno bi svi bili zarazeni tu je vise neka politika i zastrasivanje ljudi u svhu pronalaska vakcine i dalje prodaje iste da ne sirim temu nije forum za to, uglavnom paketi pice, a virus ko virus, dodje i prodje nema mesta panici osim sto se ista vestacki stvara zbog stvari koje nisu za ovaj forum te necu pisati o tome.
P.S. nije tebi druze ovo licno nista upuceno nego generalno pisem a tebe citirah jer si tako srocio post da se "nadogradim" na njega.
Pozz drustvo.
d9eb0ac85d8aefee6da3d0480270a021.jpg
 
Meni se i dalje vrti pošiljka svaki dan između Beijing Mail Exchange i Air Transport, ode na avion pa oni vrate, pa opet izvezu i pošalju, i opet se vrati. Naručeno 15.01. i prvi put otišlo na avion 23.01. Imam već 46 apdejta na 17track.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Meni je tako 65 dana, na kraju otisla za Srbiju.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Evo stigao i bangood paket sa CN,14 dana od aerodroma u Pekingu.

Screenshot_2020-02-16 Праћење пошиљке.png
 
Poslednja izmena:
Ovo mi se ne menja od petka
14.02.2020 10:50:14 10250 POŠTA CARINJENJA - 10250 POŠTA CARINJENJA Otpremljen
 
Poslednja izmena:
Danas nije praznik, juče je bio praznik, danas je prvi radni dan posle praznika, tvoja pošiljka sigurno nije prva na spisku, a i da jeste, ti statusi uglavnom kasne, tako da ili će se promeniti u toku dana, ili neće biti promene još koje vreme (čitaj dana, dok ne stigneš na red) (ovo poslednje je izvesnije :p)
 
Ovo je paket od 14 kg. Mozda im smeta :laugh:
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno