Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@krupac
Obračunaće cenu koju si platio. Meni su jednom tražili račun i korektno su obračunali. Dovoljno je korektno i to što su ti se uopšte i obratili.
 
Ako je tako onda sve pohvale za Niške carinike[emoji4] a koliko vidim i dosta su brži od kolega iz NS i BG.
Na prvoj sl. porudžbina macro lens 6€ prošla bez carine i PDV-a.
Screenshot_2019-06-15-20-48-20-272_com.android.chrome.jpgScreenshot_2019-06-15-20-48-56-136_com.android.chrome.jpg

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Pa pogledaj na posta.rs

I meni je na RSBEGC... mozda carina na aerodromu :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ту сам и гледао,међутим кад гледам на онај 17track последња промена је leave Serbia
RV927638839CN-ево број ако значи. Хвала
 
Ma pusti to sta pise na kineskom. Gledaj Destination (Serbia).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ту сам и гледао,међутим кад гледам на онај 17track последња промена је leave Serbia
RV927638839CN-ево број ако значи. Хвала

Neznam sta je nejasno posiljka ide standardno otpremljena jutros prema postanskom centru Beograd odakle ide dalje prema tebi..Neznam na kojoj si destinaciji ali sutra je kod tebe

10:26:11 11003 IZMENIČNA POŠTA - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
 

Prilozi

  • Capture2113.PNG
    Capture2113.PNG
    4.6 KB · Pregleda: 195
Verovatno se ne snalaze sa novim sajtom za praćenje, tamo stoji samo RSBEGC samo, a mnogi ne znaju šta znači to. Pošto piše Otprema, znači da nije za carinu. U tom slučaju bi pisalo umesto otprema za carinu ili tako nešto.

RSBEGA - Beograd 11003 EMS

RSBEGB - Beograd B 11003 PI

RSBEGC - Beograd C 11003 Letters

RSBEGD - Beograd D 11003 Bags




Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
53b58442f1f532d3cae700943e6602e3.jpg
 
Neznam sta je nejasno posiljka ide standardno otpremljena jutros prema postanskom centru Beograd odakle ide dalje prema tebi..Neznam na kojoj si destinaciji ali sutra je kod tebe

10:26:11 11003 IZMENIČNA POŠTA - 11200 GPC BEOGRAD Otprema

Па ретко кад гледам праћење на posta.rs зато сам и питао. Хвала свима
И још једно питање колико отприлике чекате пакет кад иде преко yanwen поште ?
 
Ja čekam dve pošiljke preko Yanwen pošte danas tačno 40 dana od kad sam poručio.

Pitam se da li će uopšte da stigne?


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Meni su 3 čini mi se preko Yanwen stigle za ispod 20 dana. Evo imam još jednu, 15. juna (8. juna naručen paket na AE) krenula iz Malezije, tako da bi i ta trebala da bude tu negde oko 20dana.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Danas stigla dva Yanwen nekih 25 do 30 dana ..Jedan vec putuje skoro 50 dana a jedan yanwen-sun you navodno otisao iz Kine za dva dana expresno pa videcemo..
 
Ja sam se kao naivna *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* ponadao da cu brzo da dobijem paket kada je posiljka iz Norwicha (UK) stigla do "11003 izmenična pošta" za oko 35 sati, ali od tad je na carini bez promene statusa. Vidim iz iskustva ovde koje ljudi imaju da ce to verovatno da potraje jos 7-10 dana. Razmisljam da ubuduce ostavim adresu nekog od prijatelja iz bgd, ako vec kazete da su mnogo brzi.
 
Stigla mi preko UPS-a pošiljka na firmu, ukupna vrednost oko 240EUR što znači da treba da se plati carina i PDV.
To je očekivano i trošak na koji smo se spremili.

Ono što me je zbunilo je što su me zvali iz UPS-a da im kažem ko nam radi špediciju, znači da sad treba da nađemo neku drugu firmu da odradi taj deo.

Da li neko zna iz iskustva koliko uopšte može da bude trošak špedicije i od čega sve zavisi visina troška?
I ako je neko imao dobro iskustvo sa nekom špediterskom firmom pa da preporuči. :)
 
Dhl sam organizuje i spediciju (iskustvo sa sportsdirect)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stigla mi preko UPS-a pošiljka na firmu, ukupna vrednost oko 240EUR što znači da treba da se plati carina i PDV.
To je očekivano i trošak na koji smo se spremili.

Ono što me je zbunilo je što su me zvali iz UPS-a da im kažem ko nam radi špediciju, znači da sad treba da nađemo neku drugu firmu da odradi taj deo.

Da li neko zna iz iskustva koliko uopšte može da bude trošak špedicije i od čega sve zavisi visina troška?
I ako je neko imao dobro iskustvo sa nekom špediterskom firmom pa da preporuči. :)

Od troškova imaš carinsku dokumentaciju, troškove usluge skladištenja i otkupa tovarnog lista, prijavljivanje pošiljke za carinjenje, naknadu za korišćenje carinske garancije, dostavu robe i na kraju špediterske usluge. Sve ukupno oko 7.000 RSD. Ovo čitam sa poslednjeg špediterskog računa za moju firmu, u pitanju je carinjenje pošiljke iz Bugarske od 180€.

Što kaže @ak47, DHL nudi da ti oni odrade špediciju, ne znam da li to radi i UPS, slabo radimo preko njih, priupitaj ih...
 
Koja pljacka covece 7000 za obicnu hrpu papira. A ne dajubti da sam radis kao civek nego moras sve preko posrednika da se svi dobro utale. Srbijo medju sljivama

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Zaboravio sam da dodam i iznos carine za ovu pošiljku, 5.517,50 RSD :smoke:
 
Meni su držali zippo upaljač na carini metar dana. Na kraju mi ga je poštar doneo i morao sam mu platiti 100 din verovatno za otvaranje paketa. Da ne kažem da sam nrkoliko dama pre ovoga naručio isti upsljač od istog tipa na ebayu i on mi je stugao kroz nedelju dana bez ikakvih pregleda. Sistem je kako se kome zalomi.

Послато са SM-G975F уз помоћ Тапатока
 
Posle mesec dana na carini stigao mi je bijaks. Morao sam da odem po njega jer nema postara u n sadu. Platio sam carinjenje 1369 dinara iako na deklaraciji pise da su ukupne dazbine 732 dinara. Zna li neko o cemu se radi?
 
Koliko je trenutno cekanje na BG carini?

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Uzas uzas barem da jenneka velika vrednost ili nesto specijakno nego ventilator od 15€. U sve moraju da zavuku nos i pritome jos moras da ih cekas 15 dana uzas sramota

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Ne znam sta se to dogadja sa carinom, jer mi jedna posiljka stoji u statusu "za carinu" jos od 17.06. I status se ne menja uopste. Da li se to nesto promenilo ili ne? Ranije je bila svakodnevna promena statusa "podnosenje na carinski pregled", a sada nista. U pitanju je cista "gvozdjurija", navojno vreteno sa mesinganom maticom 4 kom (400mm). O cemu se ovde radi?
Screenshot_20190621_211247_yqtrack.app.jpg
 
Poslednja izmena:
Od troškova imaš carinsku dokumentaciju, troškove usluge skladištenja i otkupa tovarnog lista, prijavljivanje pošiljke za carinjenje, naknadu za korišćenje carinske garancije, dostavu robe i na kraju špediterske usluge. Sve ukupno oko 7.000 RSD. Ovo čitam sa poslednjeg špediterskog računa za moju firmu, u pitanju je carinjenje pošiljke iz Bugarske od 180€.

Što kaže @ak47, DHL nudi da ti oni odrade špediciju, ne znam da li to radi i UPS, slabo radimo preko njih, priupitaj ih...
Hvala puno za info, to me je interesovalo.
 
Ne znam sta se to dogadja sa carinom, jer mi jedna posiljka stoji u statusu "za carinu" jos od 17.06. I status se ne menja uopste. Da li se to nesto promenilo ili ne? Ranije je bila svakodnevna promena statusa "podnosenje na carinski pregled", a sada nista. U pitanju je cista "gvozdjurija", navojno vreteno sa mesinganom maticom 4 kom (400mm). O cemu se ovde radi?
Pogledajte prilog 271323

Izgleda je sada tako. Meni je posiljka stajala tako 15 dana i onda je bila otprema i sutradan stiglo.
 
Hvala puno za info, to me je interesovalo.
Pitao sam mog špeditera, kaže da UPS ima svoju špediciju, tako da mogu i oni da ti to odrade, ali pretpostavljam da je skuplje nego neka druga špedicija...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno