Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Dejan.
Kakva crna inspekcija, imas ti prava naruciti koliko oces nista nije prekrsaj, samo carina to nece pustiti, a inspekcija moze jedino da ti dodje ako ne platis PDV (ako prosvercujes robu sto preko poste bas i ne mozes ako nemas nekg unutra, itd...) u vecem iznosu... a posto svako placa ona nije opcija..
 
Poslednja izmena:
Nadji nekog ako imas od prijatelja da ima firmu pa nekako da sredite
 
Ova diskusija oko kopacki me navede da pitam sledece:

Sta se desava, ukoliko isti dan za fizicko lice stignu dve tri posiljke, od dva tri razlicita seller-a?

Pitam ovo jer juce narucih svasta nesto, a tri posiljke su mi danas poslate SingPost-om.
Na samo te tri posiljke je vrednost (realna) preko 250$, a nije nemoguce da ce stici isti dan :)
Naravno sve sam narucio za licnu upotrebu (mediaplayer, powerbank x 2, neke led diode sa kontrolerom), i ne razmisljam o daljoj prodaji.

Kako gledaju na to, tj ajd da olaksam, ako su dva predmeta placena po 50$, upadaju u onu grupu da se ne carine, da se na njih obracunava samo PDV.
Jedan je 150 i ok, carina i PDV ako mora...
Ali, ako dodju sva tri istog dana, kod istog carinika i za istu osobu (Marfi me prati odavno, ne bi me cudilo da mi se bas to dogodi), da li onda na ceo iznos (sve tri posiljke) ide carina + pdv ili ce se gledati svaka posiljka zasebno? Pretpostavljam da ce se gledati zasebno, ali ... opet da pitam :)
 
@DaPimp
Ako su razlicite .. nista, moze jedino da se desi ako je carinik ***** a veci deo jeste, da udari vecu proceni jer ga mrzi da radi svoj posao...
 
Sve tri su razlicite, razliciti predmeti, selleri, cene :)
Hvala na odgovoru ;)
 
Za 10-15 pari će ti carina tražiti dozvolu za uvoz, u to nema dileme. Jedino da razbiješ to na po 1-2 para na duži period ili na više ljudi/adresa.

Tako sam i mislio. Onda ću morati da rastegnem na više adresa, odjednom. Da me ne provale onda što ide u isti grad sve?

10-15 pari da li se šališ ? To će jedino da ti puste ako im doneseš potvrdu da si stonoga :D. Sve preko jednog komada smatraju trgovačkom količinom, puštaju jedino više komada ako je mizerne vrednosti u suprtnom možeš dobiti inspekciju na vrata jer je to carinski prekšaj...
Bolje probaj da nađeš kod domaćih Kineza verovatno je jeftinije, jer je skupa poštarina za teške predmete

Nije za mene, nego za drugare i par komada da zaradim nešto. A kod "domaćih" Kineza ovo ne mogu da tražim. Već sam kupio 10ak pari i sve su vrhunskog kvaliteta. Prodao sam par modela igračima iz Prve Lige Srbije i oduševljeni su kakve su kope za male pare.

Rastežem na više adresa, druge mi nema.
 
Zeljko, kako tebe bar ne mrzi da opet nekome pises isto sto je dve-tri strane unazad receno i u prvom postu prilicno precizno opisano?

Dizem ruke...
 
Kakva crna inspekcija, imas ti prava naruciti koliko oces nista nije prekrsaj, samo carina to nece pustiti, a inspekcija moze jedino da ti dodje ako ne platis PDV (ako prosvercujes robu sto preko poste bas i ne mozes ako nemas nekg unutra, itd...) u vecem iznosu... a posto svako placa ona nije opcija..
Ma može da naručuje koliko hoće ali ne može da prodaje, 15 pari sigurno nije za njega a kad prodaje neće po nabavnoj ceni,a PDV se plaća na ukupnu vrednost. Evo pre mesec dana uhvatili su ''šanera'' iz moje ulice koji je valjao patike po fejsbuku kao original za 70evra, a kupovao ih od Kineza na veliko za 20-30 ti Kinezi jesu platili PDV i carinu ali on nije i to jeste težak poreski prekšaj
 
Znaci pitanje:
Postar mi je upravo doneo telefon iz dalekog Singapura, i naplatio mi 100din.
medjutim dobio sam i papir od carine gde pise 2180din.
medjutim nista ne pise tu kome sta da se plati,
pa sad ne razumem, ako mi postar nije trazio, hoce li carina da trazi, ne kontam
hvala unapred
 
@sicko Ja sam imao istu situaciju. 100rsd na priznanici i 1900 carinski izveštaj i meni je to poštar naplatio.
 
Treba mi jedan savet. Trebam uskoro da poručim 10-15 pari kopački. Do sada sam poručivao po 1 ili 2 para u paketu i carina je bila od 550 do 1000 za 1par pa do 1980 za 2 para. Koliko bi ne udarili po džepu za ovu veću količinu?
Ili da vidim sa prodavcem pa da mi šalje po 2-3 para na više adresa?
Nisam do sada poručivao veću količinu, pa ne znam kako ide i da l smem ovoliko...

Edit: ako nešto znači, iz Kine ide HongKong post.

A sto jednostavno ne posaljes to kod nekog rodjaka/prijatelja u inostranstvu tipa Svajcarska, Nemacka...I posle ti on to posalje busom, niti se cimas za papire, niti carinu, niti nista :)

Ja sam bio porucio robu iz Kine pre par godina za 1200$, i sve mi je bilo poslato UPS-om u Svici i nista mi drugar nije platio carinu niti sta...Samo su mu kuriri ostavili uspred vrata i otisli. 3 paketa su stigla, unutra je bilo jakni, patika, pantalona, kopacki itd..

I posle mi je to sve poslao autobusom iz dve ture, jer vozac nije smeo da rizikuje.:)
 
Svejedno, čak i da te poštar nije jurio na onoj uvozno-carinskoj deklaraciji piše tvoje ime a ne poštarevo i da nije plaćeno samo bi se posle tipa 6 meseci na nekom dnevnom izveštaju dužnika pojavilo tvoje ime i ti bi dobio obaveštenje da u roku od 5 dana uplatiš sve obaveze uvećane za extraprofitersku kamatu inače sledi tužba a ti posle dokazuj da je poštar kriv.

P.S. U vezi kopački, pa daj link da vidimo koje su to extra kvalitetne kopačke, možda i ja hoću jedan par...
 
A sto jednostavno ne posaljes to kod nekog rodjaka/prijatelja u inostranstvu tipa Svajcarska, Nemacka...I posle ti on to posalje busom, niti se cimas za papire, niti carinu, niti nista :)
Mislis da u EU mozes 15 pari patika uvesti bez dozvole? Nesto nisam siguran. Oni su jos rigorozniji, mada su cifre vece nego kod nas. 2-3 para patika, cizmi, jakni, dukseva, majica, itd. u istom paketu OK - to moze biti za tebe. Ali 15 pari kopackih?
 
Pozdrav svima.Izvinjavam se unapred ako je pogresna tema.Trebao bih da narucim jedan uredjaj iz Vietnama,prodaje se na Ebay,kosta 150$.Znam da me ceka carina i pdv,e sad prodavac mi poslao poruku da salje DHL i napisao mi sledece:The actual cost via DHL Express: US$50.00 But i discount US$30.00. So you just pay US$20.00
Malo mi sumnjiv ovaj popust za DHL.Ima 90 pozitivnih i jednu negativnu ocenu.Sta mislite?znam da ima dosta ljudi na forumu koji imaju iskustva,pa ako moze savet!hvala unapred!
 
Preskoci DHL platices samo za spediciju njima 4000 dinara a carini ces na tih 170$ platiti carinu ona zavisi od vrste proizvoda pa na sve to PDV 20% skup je to sport
 
Preskoci DHL platices samo za spediciju njima 4000 dinara a carini ces na tih 170$ platiti carinu ona zavisi od vrste proizvoda pa na sve to PDV 20% skup je to sport

Hvala na brzom odgovoru.Znam da bi bila spedicija,problem je sto mi taj uredjaj hitno treba(za posao)a ne znam kojom drugom postom da mi posalje,a da brzo stigne...
 
Ja sam naručio parfem sa strawberrynet 13. a u Bgd je bio 17. Da li se tako pogodilo ili su uvek brzi, ne znam. Švedska pošta je u pitanju.
 
Hvala na brzom odgovoru.Znam da bi bila spedicija,problem je sto mi taj uredjaj hitno treba(za posao)a ne znam kojom drugom postom da mi posalje,a da brzo stigne...

Probaj da nadjes nekog drugog prodavca, nije moguce da to ima na samo jednom mestu ili plati DHL-u spediciju ako ti se bas zuri
 
U pitanju je usb reader za vez masinu.Nasao sam neku kinesku verziju tog uredjaja,za 150$.Inace,orginal uredjaj mogu da narucim iz Japana,kosta 600eura.Veoma je redak uredjaj.Nisam mogao da ga nadjem u Nemackoj,a zvao sam par nemackih firmi.U svakom slucaju,hvala jos jednom,pomogli ste mi.Pozdrav!
 
A imas firmu?
Moze da se desi da carinik trazi da se pojavis kao pravno lice i da obrazlozis zasto ti treba profesionalni uredjaj...

Takodje koja je ono fora da ne naplacuju spediciju, ako se trazi da se carinjenje obavi po ubrzanom postuku (10% carina+pdv i ostali harac)?
Da li to vazi i za pravna lica (firme)...

Mada ako ti je za posao i ako ti treba onda nemoj da se mnogo femkas za tu spediciju, tako ce najbrze da prodje nacu administraciju, ako se zuris.
 
Procitaj prvi post pa se izvini za gubljenje naseg vremena :)
 
Malo mi sumnjiv ovaj popust za DHL.Ima 90 pozitivnih i jednu negativnu ocenu.Sta mislite?znam da ima dosta ljudi na forumu koji imaju iskustva,pa ako moze savet!hvala unapred!

Ako ti nešto znači, ja sam početkom meseca kupio naočare za sunce sa eBay. Imao sam popust na fedex, tako da sam umesto 32$ platio samo 7$. Poručio u ponedeljak predveče, a u sredu popodne su već bile kod mene!

Inače, ako nekoga interesuje, kupio sam revo naočare i zaista su fenomenalne kao što se priča.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno