Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Od kada su poceli da smaraju za te pakete sa Amazona? Meni su pre par godina Amazon posiljke kojima je carina placena unapred prolazile bez ikakvih intervencija.

Zato što vrše opstrukciju ljudi se opametili pa ne mogu baš tako lako da naplate 4000 za "špediterske usluge", a onda udaraju opstrukciju...prošao sam i aj kroz to...
 
I koliko vise platis za tu uslugu da je carina placena unapred?


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Da li je imao neko situaciju da mu se CN paket vraća tamo vamo sa exchange station na mail international? Evo treći put se vraća, 10 dana se vrti po aerodromima...

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
Evo od kada moja stoji na NS carini

f48cbce3361d77032ef179065e20d76f.jpg
 
Cekam mnogo nepracenih paketa, jedan od osmog januara cak i nista ne stize. Kinezi nece da odgovaraju na zahtev da produze protection...
 
@poolmaker. Moja je stigla na carinu pre 40 dana i jos nije prošla ! Zasto mislis da ce tvoja za 6-7 dana?
 
Poslednja izmena:
Ja sam se iskreno iznenadio brzinom svega, Evo danas čekam uručenje za Kikindu.
3e0e25573cb783f553613ff9198a03b9.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока

Ovo je odlično. I ja sam pre dva dana naručio nešto što je krenulo iz Singapura i što će ići preko NS carine i zrenjaninske pošte, nadam se da će istom brzinom da stigne.
 
I koliko vise platis za tu uslugu da je carina placena unapred?


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Carinu platiš unapred po relativno realnoj ceni. Špedicija je ono što je skupo.

Evo ti jedan primer sa Amazona:

Price $29.76
AmazonGlobal Shipping + $83.13
Estimated Import Fees Deposit + $36.13
Total $149.02

Inače što više stvari naručiš, to ti je špedicija jeftinija. Na primer ja sam imao nekih 7 stavki naručenih, i dok sam ispobavao cenu slanja na ovih 83.13$ za atikal gde je pisalo 60$ shipping, dodao je samo 4$. I dalje je skupo, ali ima stvari kojih kod nas nećeš naći, a i kvalitet je sam po sebi za US tržište. Ima naravno loše robe i na Amazonu, ali samo treba pročitati komentare.

Čak je i kineska roba nebo i zemlja u odnosu na kvalitet kod nas.
 
Jako neprijatno iskustvo sa carine:
Pisao sam prošle nedelje da su mi dva paketa iz iste radnje poslata odvojeno sa dva tn. Stigla na carinu i poslao sam im mail sa dokazima. Prvi su naplatili PDV i otvaranje po ceni koju sam im priložio. Dok za drugi nisu uvažili kupone, već su me carinili po osnovnoj ceni (68$, a ja platio 42$). Platim taksu i podnosim prigovor na visinu carinskih dažbina.
I juče me zove carinica i kaže UVAŽIĆEMO vam žalbu i da dođem danas na komisijsko otvaranje. Plus kaže da sam im napravio veliki problem, jer oni NE PRIZNAJU KUPONE! I da je ona prva carinica pogrešila što ih je priznala za prvi paket, pa će mi uvažiti žalbu da bi je spasli neprilika.
Dođem danas i tamo neki lik ne predstavljajući se kaže:
Šta hoćeš TI! Na šta se žališ? ... E pa ne može? Ne priznaju se nikakvi kuponi, to je po carinskom zakonu neka dogovorena kupovina, na osnovu prethodne kupovine, iskustva u radnji.. Priznaje se osnovna cena samo. Ja kažem: A izvod iz banke, on ne, ne priznaju... A što ga onda uopšte i traže!
Ja, kažem u sebi, dobro neću da se raspravljam uvažite mi žalbu, kako ste sami juče rekli i da idem. Kad ova carinica kaže : šef (onaj nekulturni, stranački mjau, mjau) kaže da NE UVAŽAVAJU ŽALBU.
Tj. da će se žalba rešavati za mesec dana i da će je odbiti. I da ja treba napišem izjavu da odustajem od žalbe, da ne bi stradala ta njihova koleginica. I ja majmun, dobra duša to i uradim, zatim odbijem paket da ga šalju nazad i odem.
Trebao sam da budem kao i oni, pa da ne odustanem od žalbe, pa kad dobijem pisani odgovor da idemo na sud. Već sam dobio na sudu grad Beograd (za vrtiće), što ne bi i carinu.
Dobro, ovo na kraju je pretenciozno, jer carina, uz još par službi, od 45' ne radi baš sve po zakonima. I nikom ništa.


Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Prvo ne razumem otkud oni uopšte znaju da si ti kupio predmet i ostvario popust sa kuponom?
Druga stvar, ako si se već zalio i platio 480 din za taksu i dostavio izvestaj iz banke oni bi morali to uvažiti,
jer si ti zaista platio predmet koliko piše na izvodu. Kakva osnovna i ne osnovna cena..bezobrazluk
Meni kad carine uglavnom mi naplate nekih 300-400 dinara više tako da nemam računicu da se žalim
i dodatno čekam predmet. Uglavnom znaju da se prave blesavi aneki poštanski službenici ne znaju ni proceduru
za podnošenje žalbe, pa me ubeđuju da prvo treba preuzeti pošiljku pa se žaliti, što naravno nije tačno.
 
Pa napisao sam "sa dokazima", tu su razni screenshot-ovi sa sajta alijevog, banke, mobilnog, izvod iz banke. Ali da ne pišem romane, njihov odgovor je DA SE NE PRIZNAJU KUPONI! već osnovna cena, koji su videli sa screenshot-a, ili linka. Rekli su da priznaju discount, tipa nešto sad košta 25$, a spušteno je sa 50$, što su reklamne fore.
Tipa priznaju samo popust koji važi za sve, a kupone koje samo određeni ljudi imaju ne. To se po njima dobija na osnovu prethodne kupovine?? i to te prodavac časti, a oni neće, već te terete po osnovnoj ceni. Ceni koja je po meni imaginarna i to je težak nonsense.
Ima na Aliju igara gde možeš dobiti stvar za 0.01$, ima i freebies, ali takve stvari će carina teretiti po osnovnoj ceni.
Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
To sam cekao da napises..znaci ti si pogresio sti si im dao mogucnost da zakljuce da nesto sto je placeno 42$ kosta 68$.
Drugi put pametnije postupaj i salji slike samo gde se vidi koliko je tacno placeno..
 
Ma nije moglo drugačije, jer su bila kupljena istovremeno dva proizvoda iz iste radnje. Nisu su ih poslali zajedno već odvojeno. A i da im nisam poslao gledali bi na kompu, kako i oni kažu, pa bi opet uzeli veću cenu. A ja sam se toga i plašio jer ova radnja toliko šara sa cenama, pa sam im poslao screen u trenutku kupovine.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Osvojio sam neku baterijsku lampicu koja mi je poslata iz SAD, dakle nisam je kupio... I danas vidim izvestaj o prispecu ali ne pise koliko treba da platim, to polje je ostalo blanko. Da li je moguce da tako nesto prodje bez carine i pdv-a? Pretpostavljam da je proizvodjac to poslao kao neki gift bez racuna... Inace iznenadio sam se kad sam video da je na carini lampica bila samo 4-5 dana sa vikendom jer nedavno kad sam narucio mikroskop preko amazona i DHL-a na carini je stajao vise od 2 nedelje...
 
Ako je polje blanko, onda se ništa ne plaća.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Ili je eventualno poštar na zameni pa ne zna baš sve finese posla (moje iskustvo par puta). Ali pre će biti ovo prvo jer, makar u BG, ne naplaćuju dažbine na baterijske lampe. Osim možda ako nije neka ekstremnih dimenzija i karakteristika.
 
Hvala na odgovorima. Ipak je postar propustio da napise iznos za placanje na izvestaju o prispecu. Naplatili su mi pdv 20%. Dobro je ispalo jer su za osnovicu uzeli simbolican iznos daleko manji od vrednosti baterijske lampice...
 
Naručio Lowepro torbu, eno je dvanaesti dan na carini! Ej, dvanaesti! Ne mogu da nadju vrednost jer se torba više ne proizvodi, I ubise se trazeci neku validnu cenu.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
^ Da li bi pomoglo da im pošalješ SS koliko si je ti platio?!
 
Naručio Lowepro torbu, eno je dvanaesti dan na carini! Ej, dvanaesti! Ne mogu da nadju vrednost jer se torba više ne proizvodi, I ubise se trazeci neku validnu cenu.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
Odakle ti ta informacija? Ako su ti trazili dokaz o vrednosti posalji ss sto covek kaze.

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Ništa nisu tražili sada, niti generalno od kada kupujem online. Za sada mi je samo DHL tražio dokaze i smorio me do koske jer smo se dovijali 10 dana. Pretpostavljam da ovi guglaju do iznemoglosti jer kada ukucaš naziv torbe izlaze Out of Stock strane. Jedino je ima na eBay-u (gde sam je I uzeo) i kod jednog našeg pretprodavca.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ništa nisu tražili sada, niti generalno od kada kupujem online. Za sada mi je samo DHL tražio dokaze i smorio me do koske jer smo se dovijali 10 dana. Pretpostavljam da ovi guglaju do iznemoglosti jer kada ukucaš naziv torbe izlaze Out of Stock strane. Jedino je ima na eBay-u (gde sam je I uzeo) i kod jednog našeg pretprodavca.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
Pa onda jos nije ni stiglo za carinjenje znace oni dobronda nadju vrednost kad budu carinili. Tj porezovali. I meni je tastatura vec 12 dana na podnosenju na carinski pregled usporili su ih praznici raskrcice oni sve to vremenom.

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno