Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prispece stoji kao info da je nasa pošta obaveštena da paket stiže. Verovatno zbog situacije tamo, paket nije ni napustio Nemacku.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Sve pošiljke prolaze carinu, makar koštaje 1 eurocent. Ali se ne carine sve pošiljke.

Sve u svemu u NS je i dalje katastrofa.

mOADDta.jpg

Opa bato, pa nešto se tu pomera. :)

Untitled-1.jpg
 
Probudio se onaj jedan što su ga ostavili da radi na NS carini :S:
 
Drugari, jel prolazi sta sa BG carine? Hocu da posaljem zeni N95 maske jer kod nas ne moze da ih nadje.

Pozdrav iz Španije.
 
Čak i ako danas prolazi, niko ne garantuje da se od sutra/prekosutra/... situacija neće promeniti.
Ako nemaš sigurniji način, pošalji, pa šta bude.
Pozdrav
 
Drugari, jel prolazi sta sa BG carine? Hocu da posaljem zeni N95 maske jer kod nas ne moze da ih nadje.

Pozdrav iz Španije.

Bez obzira sto su dozvolili uvoz, maske moraju da prodju sanitarnu proveru prilikom carinjenja, a to sad u ovim uslovima malo traje.
Takodje ti treba potvrda od ALIMS-a da nije medicinsko sredstvo. Tako je barem za firme, ne znam kako ide za privatna lica.
 
Ne verujem da će tražiti, sanitarnu proveru ukoliko nije velika količina.
Veći je problem što trenutno za Beograd leti samo DHL. Oni verovatno preuzimaju nešto i obične pošte, ali to je jako malo u odnosu na redovno stanje.
 
Jel DHL radi i dalje? Brzina nije bitna, koliko da paket kad-tad bude isporucen.

Kad sam kod DHL, ako neko ima slicnih iskustva da pitam.
Paket bi se slao iz Nemacke, nicega vise od 1 komad/par, ali ukupno pojedinacnih 19 artikala. Biciklisticka odeca/delovi (jakna, majica, kamasne, komplet disk kocnica), racunarske komponente (mem kartica, usb fles, embedded pc i delovi za njega). Fakture za to, ako ima smisla, mogu da posaljem prijateljici da stavi u paket posto su svi naruceni na njenu adresu u Nemackoj, online, placen Mwst. Pritom je sve uglavnom poruceno/stiglo odavno, nesto jos iz novembra prosle godine. Trebao sam licno da preuzmem krajem januara, ali se put izjalovio, posle dosla corona i pomrsila planove...
Da li ima smisla da sve izvadi iz originalne ambalaze i posalje kao poklon uz naznaku neke manje vrednosti u pokusaju smanjenja carinskih dazbina? Paket svakako nece biti mali jer fizicki sve ne moze da stane u malu kutiju, tako da sam siguran da ce ga neko pregledati/otvoriti. Medjutim posto slanje ide od fizickog lica ka fizickom licu nisam siguran kako onda ide procena vrednosti - ako je ono klasicno guglanje i sacimetrijska metoda koju primenjuje carina pri regularnom carinjenju (kada ide obicnom postom), onda mi se vise isplati da stavim fakture pa makar da me oderu koliko treba.

Secam se price kolege od prosle godine kojem je prijatelj poslao polovan PC kao poklon preko neke kurirske sluzbe i carina ga je procenila na 500-600e vrednost (kao da je nov), samo ne mogu da se setim da li je to bio FedEx ili DHL.
 
Poslednja izmena:
Da, ovo i mene brine jer ne znam da li ima cargo letova.

Inace, 3 pakovanja po 10 maski u svakom pakovanju. Ovde me kostaju 45 evra, plus dostava premium tipa 35 40e.
 
Ja dobio po 2 statusa 20200 otprema na oba paketa poslije 62200 i još mi nije isporučeno.

U kom naselju živiš?
 
Da, ovo i mene brine jer ne znam da li ima cargo letova.

Inace, 3 pakovanja po 10 maski u svakom pakovanju. Ovde me kostaju 45 evra, plus dostava premium tipa 35 40e.
Racunaj na ovo i mogucnost da ti traze sanitarni pregled. Drugar mi bas danas pricao, centrala firme poslala 1000maski, na carini im stoji jer je blokirano sanitarnim pregledom koji ce ih kostati oko 200e kad su sabrali sve troskove.

To i mene brine, kad sve stavim na papir, jeftinije mi da iskopam tunel do Nemacke :)
 
1000 komada je dosta druze i mozda misle da je preprodaja itd. 30 komada koje ja saljem su za porodicu.

A cena me ne brine, ionako ce me sa dostavom 30 komada izaci 80e plus carina.

N95 maski kod nas vise ni nema (u Srbiji), a ove medicinske sto prodaju za 120din ni ne filtriraju viruse.

*mjau**mjau**mjau*, neke stvari sve i da hoces da platis ne mozes.
 
Ne salji to ako ne mislis da bacis pare i da se vraca nazad


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
dhl radi. kome treba [emoji12]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Meni od 12.03 stoji “prispece”
Da li je moguce da se toliko ne menja status?
 
Sta se sad dogadja na carini sa polovnim telefonima. Da li se nesto promenilo ili je isto kao ranije.

Recimo da kosta $45 ili 60 i da je postarina 25-30.

Da li se naplacuje carina i pdv isto kao za nove.
 
Poslednja izmena:
To još nije izašlo iz Kine.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
To je tek u Peking stiglo tad 12.03. Ne u Srbiju.
Budu happy mom paketu je poslednji status 23.02. da je u Pekingu predato aerodromu.
 
Opa, danas se čeka poštar!!

27EiQdS.jpg
 
Šta koji djavo sad znači returned? Nije se valjda vratilo?
ae445871d4f456b7e4a18c7ee1b3ed89.jpg


Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno