Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znaci ako im posaljem dokaz da je ispod 50 trebalo bi da puste bez spedicije i cele problematike? Ako ubuduce bude na deklaraciji i cena za shipping i sve je manje od 50e onda bi trebalo da prodje bez problema?
 
Ako je vrednost proizvoda 49 evra onda ide bez dažbina, cena slanja nije bitna ako je proizvod ispod 50 evra. Oderu te samo ako je vrednost robe u pošiljci 50 i više evra.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ako je vrednost proizvoda 49 evra onda ide bez dažbina, cena slanja nije bitna ako je proizvod ispod 50 evra. Oderu te samo ako je vrednost robe u pošiljci 50 i više evra.

Pa ne bih rekao. Ja sam platio carinu na vrednost robe od 10USD. Vrednost koji su oni sami odredili.
 
Platio si PDV. A ovde se pominjao DHL kod koga se PDV ne plaća.
 
Informacija koja se može dobiti od DHL call centra je da DHL sam plaća taj PDV a ne korisnik. Da li je to ili nešto drugo nemam pojma.
 
Kod DHL-a važe druga pravila, kako i zašto, besmisleno je mozgati o tome jednostavno je tako i ko hoće može to da iskoristi ko neće ne mora.
Iznos troškova transporta jeste bitan za DHL ali ne toliko sa stanovišta visine koliko sa stanovišta ko ih plaća, vrlo jednostavno proveriti, naruči nešto gde se na fakturi ne vide troškovi transporta već samo cena proizvoda i videćeš te muke dokazivanja ko je platio transport.
 
Hipoteticki, ako narucujem nesto od 45 evra sto ne podleze carini i na fakturi pise da je roba 45evra oni ce verovatno zadrzati paket iako je shipping free, zar ne? Ali ako prodavac deklarise robu na 30 npr i shipping 15 i to stoji na paketu onda ne bi trebalo da smaraju?
 
Hipoteticki, ako narucujem nesto od 45 evra sto ne podleze carini i na fakturi pise da je roba 45evra oni ce verovatno zadrzati paket iako je shipping free, zar ne? Ali ako prodavac deklarise robu na 30 npr i shipping 15 i to stoji na paketu onda ne bi trebalo da smaraju?

Hipotetički da.
 
Људи имам хитно питање, каква је ситуација са наручивањем преко ибеја? Планирам да наручим телефон послали су ми понуду веома повољну, па ме занима шта се дешава са царином и стижу ли пакети у последње време?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Да ли је неко наручивао телефон ван Еу? Јел порез иде 20% стандардно или има и додатних трошкова?
 
2 paketa stigla DHL-om 15.7. jos uvek na carini....Toliko ni tokom NG praznika nije cekanje :mad:
 
Neko je verovatno dobio "ribanje" sa više instance čim su se ubrzali...

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
Ako narucim nesto polovno od privatnog prodavca ebay USA, i on posalje USPS, sta je potrebno priloziti od papira u posiljci za carinu?
Ako je vrednost preko 50e i poslato preko USPS da li ce mi trebati i spediter ili se automatski carini?
 
USPS je obična pošta, preko njih nema špedicije.
UPS su ekspresna pošta i preko njih ide špedicija.


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
I dalje bez novosti. DHL se "izvinjava jer imaju manjak ljudi u kancelariji zbog korone".... 3+ nedelje.... :mad:
Cekaj platis ekspres posiljku da bi ti brzo stigla i onda cekas 3+ nedelje da ti ista bude urucena?
Jel da da nas zezas?[emoji848][emoji848][emoji848]
Ja ne mogu da verujem pa kako je dosla tako bi se i vratila i trazio bih full refund jer ti nisi duzan da cekas 21 dan narocito sto DHL stize za 7-10 dana, to je dalje problem DHL sto im ne rade radnici nisi ti kriv ti si posteno platio za brzu isporuku a 21+ dan nije to.
Pa meni sad stizu nedegistrovane posiljke iz Kine za 19 dana a ti cekas vise? Gde je tu logika?
 
Cekaj platis ekspres posiljku da bi ti brzo stigla i onda cekas 3+ nedelje da ti ista bude urucena?
Jel da da nas zezas?[emoji848][emoji848][emoji848]
Ja ne mogu da verujem pa kako je dosla tako bi se i vratila i trazio bih full refund jer ti nisi duzan da cekas 21 dan narocito sto DHL stize za 7-10 dana, to je dalje problem DHL sto im ne rade radnici nisi ti kriv ti si posteno platio za brzu isporuku a 21+ dan nije to.
Pa meni sad stizu nedegistrovane posiljke iz Kine za 19 dana a ti cekas vise? Gde je tu logika?

Na zalost ne... DHL Tracking
Roba je porucena sa Amazona, poslata 14.7. , 15.7. stigla u Srbiju i od tada muk....
Da mi nisu potrebne narucene stvari i da ih mogu uzeti u Srbiji, momentalno bih cancel-ovao order. Ovako, znam da sa DHL-om vise nikada bilo kakav posao imati necu.
 
Isto iskustvo imao drugar sa DHL Srbija... Čekao dve nedelje da mu isporuče. Doduše bilo je za carinu, pa je i to možda imalo "mali" uticaj na kašnjenje.
 
Zadnji put sa DHL imao posao prosle god, iz GB stiglo kod mene kuci za 5 dana nista carina(bilo 49€) pa logicno nema ni carine i pdv-a ali istog dana sam dobio doduse pre korone.
Ali sad kad vidim ovo zaobicicu ih u sirokom uglu za sve.
 
Ja sam u ponedeljak dobio paket preko DHL-a.
Preuzet je u Hong Kongu 30.Jula, sutradan je bio u Beogradu i odrađena je celokupna procedura, u ponedeljak 03.08 isporučen na kućnu adresu.
Da se nije potrebio vikend prošlo bi 3 dana od preuzimanja do isporuke.
 
Ja dobio preko UPS-a posiljku iz Velike Britanije u ekpresnom roku. Za nekih 2 dana je stiglo kod nas na carinu, jedno 2-3 dana je bila procedura carinjenja, dok sam dostavio svu dokumentaciju i dok se to odradilo. Troskovi 30% od cene sa fakture, bez ikakvih dodatnih troskova spedicije i slicno.
 
I dalje bez novosti. DHL se "izvinjava jer imaju manjak ljudi u kancelariji zbog korone".... 3+ nedelje.... :mad:

Ovo mi baš ne pije vodu jer meni su u prethodnih mesec dana dve pošiljke iz engleske stigle u roku od 48 sati. Što se mene tiče ništa ni blizu DHL Express.
 
Ovo mi baš ne pije vodu jer meni su u prethodnih mesec dana dve pošiljke iz engleske stigle u roku od 48 sati. Što se mene tiče ništa ni blizu DHL Express.

Naravno da ne pije vodu....Ko zna interno sta se dogadja, sto svakako mene kao korisnika ne zanima.

U svakom slucaju, mene vise njihov biznis u Srbiji videti nece posle ovakvog iskustva
 
Poslednja izmena:
Ja dobio preko UPS-a posiljku iz Velike Britanije u ekpresnom roku. Za nekih 2 dana je stiglo kod nas na carinu, jedno 2-3 dana je bila procedura carinjenja, dok sam dostavio svu dokumentaciju i dok se to odradilo. Troskovi 30% od cene sa fakture, bez ikakvih dodatnih troskova spedicije i slicno.
Cekaj, koja cena paketa je bila, koja cena postarine, sta je naplacivano samo pdv ili i carina a to cemo znati kad napises cenu robe.
Drugo, imao UPS iz Kine doduse 45$ je cifra bila stiglo za 5 dana kod kuce bez da su mi ista trazili i da sam platio sem cene paketa Kinezu doneo mi kurir njihov na kucnu adresu.
Zar ako nije preko 50€ vrednost paketa se ne placa nista(kao kod mene slucaj) dok ako predje onda idu i pdv, carina i spedicija ili UPS ne naplacuje spediciju vec samo DHL?
Hmmm
 
Izvinjavam se nisam napisao odmah sve detalje. Cena pošiljke je bila 129£ + 27£ za dostavu. Kad je stiglo na carinu, iz ups-a su mi poslali obrazac neki da popunim da im dozvoljavam da urade carinu u moje ime. Poslao sam fakturu PayPal-a koliko je paket koštao i dodatno izjavu šta je u paketu i da je za moju ličnu upotrebu. Troškovi su bili 30% na cenu od 129£, kako mi je rečeno 20% pdv i 10% carina. Kad je prošla carina, aks mi je doneo pošiljku i otkupnina tj ovi troškovi su bili 4400 dinara.

Sent from OnePlus 7 Pro
 
Za 7 dana je paket, sudeci po informacijama sa Aliexpress, stigao u Srbiju. Broj za praćenje se zavrsava sa LV. Sad cemo videti koliko ce dugo da boravi u posti

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno