Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drugar planira da uzme mobilni (nisam siguran, ali mislim da je Nokia) preko zvanicnog sajta proizvodjaca.Zamolio me da se raspitam kakava je situacija oko carine, pdv-a itd povodom toga?
Mislim da je cena oko 300$.
Jel imao neko slicno iskustvo?

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Danas rade jos uvek 15.06 i 16.06

I moj ovaj od 17. je otpremljen juce, danas u posti, tj. isti ovakav status.

Jupi! Nadam se da ruter u redu i prvom prilikom ga isprobavam :)

au Alfice bas si me razocarao dao tolke pare :d znas kako se u mom kraju kaze znas za onu pesmu la shate mi kantare(kanta)
 
Danas preuzeo paket u pošti, tražili su 150 din više nego što piše na uplatnici, to za poštarinu dakle uzimaju na crno.
 
Ne, to je taksa poste, uvek je ~150 za manje, oko 300-400 za vece pakete, pise u cenovniku poste cak.

Ne znam zasto ne izdaju racun/uplatnicu doduse!
 
100 dinara je otvaranje manjih paketa (ispod 2kg) + 45 dinara za uplatu na racun.
 
Gospodin Jovica Guberinic i njegovi ortaci odlucili su da zadrze moj paket koji je iskljucivo POKLON i NEMAM racun, jedina opcija je kako Jovica kaze je da vrati paket nazad samo shipping kostao me preko 60 evra i da ga vrati nazad jos toliko:(

Ako neko ima iskustva sa Jovicom nek kaze
 
Poslednja izmena od urednika:
Gospodin Jovica Guberinic i njegovi ortaci odlucili su da zadrze moj paket koji je iskljucivo POKLON i NEMAM racun, jedina opcija je kako Jovica kaze je da vrati paket nazad samo shipping kostao me preko 60 evra i da ga vrati nazad jos toliko:(

Мора да буде наведен и разлог задржавања пакет (количина робе, одређени предмет који подлеже додатним проверама и слично) и све што није "класификовано" под "кућна употреба". Ако не постоји рачун (један предмет) онда они раде каталошку проверу предмета и по добијеним информацијама ураде царињење, разлог да ти врате пакет само због рачуна сигурно није, вероватно се ради о више истих предмета.
 
Poslednja izmena:
Cudo nemozes da primis poklon u srbiji, kaze mi Jovica, " pa vi mozete i drogu da primate kao poklon" ja sam ostao bez reci...

u pitanju su delovi za razne elektricne vozice i par vozica, da mi drze tako paket za to je smesno :(
 
Ja sam uzeo isti takav mis na gearbest msm da sam dao 3$.Prosao je bg carinu bez problema.Nista nije naplaceno
 
Taj mis se ne salje za Srbiju :)
 
Da li neko ima iskustva sa vracanjem paketa, da li su nekom isporucili paket i ako su rekli da mora da se vrati, neka iskustva koliko se ceka i posle koliko dana (znam da imaju rok od 30 dana) posalju nazad sami u toku tih 30 dana ili cekaju trideseti dan ?
 
21116b8f0c8da397d1b24ce5b910388d.jpg


Izgleda da jos nisu poceli da rade 20ti...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno