Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja upravo to i kazem rok za isporuku istice, on je bio 60 dana pa produzen jos 30 dana. Svo to vreme posiljka se vrti po Pekingu. Ostalo je jos 8 dana do 90tog dana. Ja nemam drugi izbor nego da pokrenem spor da bi zastitio svoj novac. A ako posiljka stigne nekad i u ispravnom stanju ja cu kinezu uplati novac.
Ocigledno im je ta kineska posta zesce zakazala jer imam jos 4 paketa koja cekam i koja se setaju od grada do grada i nazad i realno svima ce njima isteci vreme pre nego sto stigne i ako stigne. Preko Singapurske poste su mi stigli Anker zvucnici za 13 dana koji su poruceni isto kad i ovaj paket al su me posle zezali nasi postari. U svakom slucaju znam sta radim, nisam nov u ovome od 2014 se ja sa njima zezam i preko 650 paketa.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
Otvori dispute. Danas sam otvorio tri. Jedan Beijing, dva se vratila prodavcu. Za taj prvi, šta ako mi je dao lažan broj (dešavalo se). I da stigne sutra i ode na carinu, tamo se zadržava minimum 15 dana.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Ja sam mu vec predlozio da produzi ako moze jos jednom ali nisam siguran koliko on moze puta(dana) maximalno da produzava. Mada je proslo dva dana jos nista nije odgovorio. Vec sam imao slucajeve da mi paketi stignu dosta puta posle predvidjenog vremena uvek sam dobio povracaj koj sam im posle regularno upkacivao na nacin koj se dogovorimo. Ali uvek su to bile sitnice neregistrovane i od par dolara. Nisam nikad cekao registrovan paket ovoliko.
Videcemo sta ce biti iskreno bi vise voleo da je to stiglo jos pre Nove Godine jer je trebalo biti poklon. Ovako mi je sve jedno kad ce stici ali im pare necu pokloniti.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Nisam znao da si mu već pisao... Mislim da je maksimalni rok stotinak dana, ali nigde nema zvaničnog podatka. Naravno da ne treba da mu pokloniš pare.
 
Treba da porucim neki komad hardvera od 210e + 50e shipping, i imam opciju da biram UPS ili DHL. Za DHL znam da će me odrati jedno 80ak evra, ali ne znam kako funkcionise preko UPSa? Jel idu preko standardne carine (GPC) ili interno kao DHL? Šta je bolja opcija sad kada je hsos na standardnoj carini?

Brzina i carina su iste samo što UPS ne naplaćuje troškove špedicije kao DHL. Ali ako nisi u Bg mislim da raznose AKS kuriri - neka me neko ispravi ako ovo nije tačno.
 
Brzina i carina su iste samo što UPS ne naplaćuje troškove špedicije kao DHL. Ali ako nisi u Bg mislim da raznose AKS kuriri - neka me neko ispravi ako ovo nije tačno.
OK, hvala. Nije mi frka da odem po paket, kao što sam išao do DHLa.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Da li ovo ide na carinu, ili prolazi?
08663f5cbda38d56df58d086150b6037.jpg


Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Ide na pregled, računaj da se zadržava još oko 15 dana na carini.
 
Otišlo na carinu, čeka carinski pregled.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Treba da porucim neki komad hardvera od 210e + 50e shipping, i imam opciju da biram UPS ili DHL. Za DHL znam da će me odrati jedno 80ak evra, ali ne znam kako funkcionise preko UPSa? Jel idu preko standardne carine (GPC) ili interno kao DHL? Šta je bolja opcija sad kada je hsos na standardnoj carini?

Hvala.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
Loše si računao.

Doći će ti 32% od ukupne cene (sa cenom isporuke), što mu dođe 86€, plus troškovi špedicija koji su oko 3.300 dinara i otvaranje pisma/paketa na carini od 150/360 dinara.
 
Kad naručujem iz USe imam treking preko USPS-a, pa dobijam obaveštenje na mail za svaki korak i tačno znam u kom delu sveta je paket.
Obično dobijem mail da je prispelo na aerodrom Nikola Tesla i odmah zatim imam info na sajtu naše pošte gde vidim detalje, da li je zadržan na pregledu ili ne.
Sad imam par paketa koji su stigli na aerodrom pre par dana, ali nema informacija na sajtu pošte niti imam info od USPSa da su mrdnuli dalje. Da li to nije još stiglo do carine ili je neko imao situaciju da ne radi praćenje po Srbiji?

Btw paket iz Kine stoji na carini od 04.01. :/
 
Loše si računao.

Doći će ti 32% od ukupne cene (sa cenom isporuke), što mu dođe 86€, plus troškovi špedicija koji su oko 3.300 dinara i otvaranje pisma/paketa na carini od 150/360 dinara.
Pa zato i napisah "80ak" jer nisam tačno racunao. :)
Excuse my ignorance, nikad mi nece biti jasno koji su to troskovi spedicije kad već platis 50e shipping prilikom narucivanja?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Pa zato i napisah "80ak" jer nisam tačno racunao. :)
Excuse my ignorance, nikad mi nece biti jasno koji su to troskovi spedicije kad već platis 50e shipping prilikom narucivanja?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

Zavisi preko kog sajta naručuješ. Amazon ti odmah naplati i troškove isporuke, carine i svega ostalog, tako da sa DHL i UPS imaš samo da im popuniš formulare i pošalješ, kada ti oni to zatraže.
Dosuše, sve to izađe dosta skupo, ali nemaš nikakvog cimanja.

I kao što neko napisa pre mene, UPS pakete van Beograda isporučuje AKS.
 
Ja sam im pre 6 dana pisao na taj mail poslao dokaze o vrednosti i placanju i nista, izgleda od guzve nemaju vremena da pregledaju e postu.
 
Danas preuzeo Anker Motion+,plaćen oko 88$,platio dažbine 680 rsd.Nisam mogao da verujem,očekivao sam 3000_3500 rsd.:p
 
Ja sam im sinoć poslao mail i jutros su mi odgovorili, tj. tražili su mi adresu gde treba da stigne paket...

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi,

Ovako mi pise na posta.rs, da li se to jos nekome desavalo?

Screen Shot 2020-01-20 at 13.42.01.png
 
Da, manje više svima :) Sad će to još koji dan pa stiže...
 
Hvala na odgovorima, dugo već narucujem i nikada mi se nije desilo da mi se ovoliko kreće po carini, pa sam mislio da nešto nije u redu. Pokušao sam da potražim po forumu ali ima mnogo poruka i nisam mogao da pronađem identičnu situaciju. Super, sačekaću još koji dan.

P.S. Danas mi je stigao paket koji sam naručio prije godinu dana i pozdravio se davno sa njim, tako da vjerovatno će i ovo stići za koji dan
 
Toliko sam ja platio za Anker Soundcore 2,
Verovatno su ga procenili ko njega 25 dolara.


Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

Upravo toliko,kinez stavio 7$,carinik procenio 25$.Nisam mogao da verujem kada mi je poštar telefonom rekao cifru.Za slušalice sam onomad platio oko 3500 rsd:)
 
Prate službenici carine redovno ovaj forum. Lepo što si im rekao, da znaju da obrate posebnu pažnju na tebe sledeći put:)
 
Ma bas prate. Imaju 2000 posiljki svaki dan da obrade a aad ce jos i neki forum da prate
 
Naručio sam 20 komada jednog proizvoda, što mi neće proći carinu. Zanima me šta će se desiti sa tom pošiljkom, da li vraćaju nazad u kinu, i da li mogu da tražim refund od kineza kada mu stigne roba nazad?
 
Paket je poslat Singapurskom poštom. Danas je usao u Srbiju, 9 dana od momenta porucivanja.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Pozdrav,

Da li je neko imao situaciju da mu paket drze na carini preko 10 dana zbog toga sto DHL agent nije dostavio potrebnu dokumentaciju za pocetak procesa carinjenja?

Hvala
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno